Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Anna (Pá, 3. 8. 2012 - 10:08)

No vzdyt vydržte u...Acharys, nieje otrok ako otrok. Môže byť schválený, ale aj zavrhnutý.

nona (Pá, 3. 8. 2012 - 10:08)

Nono s těma předsudkama...Pavle, s tím, co jsi napsal naprosto souhlasím. Znám plno nabubřelých a karieristických blbů, kteří své vzdělání zneužívají. Také spoustu lidí, kteří studovat např za totality nemohli a nyní to musejí nějak dohnat, protože nejde jen o ně, ale i o jejich rodiny a nedostatek formálního vzdělání je v dnešní době hendykep.

Co se týká majetku, tak ten nemá nic společného s charekterem člověka, pokud se k němu i světu člověk chová pokorně. Jinak je to ovšem s majetkem institucí.

Konečně i znalost bible je o vzdělání, ne? Její studium znamená další a nové poznávání, pochybování a korekci nazorů. Pokud se Bible nebere jako dogma a nástroj k pocitu nadřazenosti a odsuzování druhého, který Bibli nezná. Jako u každého studia

Acharys (Pá, 3. 8. 2012 - 09:08)

Nono s těma předsudkama...Zastávat se chudých a vdov je k Vašemu blahoslavení.A tudíž je to dobré.

Jen ted udělat kroky k Pánu .Ne jen skutky.SRDCEM HO VYZNAT.

Bojíte se???...A nebo nejste vubec ujištěn ,že my byvalí svědkové jdem konečně jedinou správnou cestou???...Neříkají Vám Pravdu!Lžou a uvádějí na Vás vinu.Já nemohu mlčet.Myslím ,že je Vás tam škoda.Kež by jste se osvobodil.Ale ani to není věcí Nás.Já nejsem Spasitelem svědku Jhwh.

Mužu se zeptat na něco ???...

Acharys (Pá, 3. 8. 2012 - 09:08)

A co se tím vyřeší?Pane ?..Neznám jm. a není to duležité.
Muže to pomoci dalším.Já také uvažuji ,že to zvěřejním.Ačkoli je to už 4 roky a pul co se to stalo.

Věřte křičet je tu k ničemu.Jak myslíte že my pomohlo prohlédnout.Jistě bylo to Slovo!Ale i zkušenosti dalších.

Chcete tedy s tím pomoc?

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 09:08)

Já mám, Pavle, dojem, že...Nono s těma předsudkama bojuji. Ale jde mi to dost těžce. S tím majetkem to špatně vyjadřuji, protože vidím některé bývalé známé, kteří dokud byli na tom stejně, jako já tak byli normální. Ale co zbohatli tak se chovají nadřazeně. Vím nejsou takoví všichni.
Mrzí mě to,že se tak chovají a proto jsem někdy zbytečně na ně útočnej.
Vzdělání taky beru, ale že ho využívají lidé jen ke svému prospěchu mě štve. Já také nějaké vzdělání mám a mám spoustu přátel, kteří mají vysokou školu a jsou normální. Ale, když vidím třeba v práci, jak ponižujou někteří z nich ty co nemají vysokou školu, ale přitom vůbec práci ,kterou dělají i když mají VŠ nerozumí, tak mě to naštve a zbytečně na ně zaútočím. Je to jedna z mých slabin. Musím s tím bojovat. Jde to ale těžce. Je to zajímavé, když ublíží někdo mě tak mě to tolik nevadí. Ale když ubližují někomu jinému, kdo se neumí bránit tak mě to vadí víc. Já také někdy někomu ublížím i když to není mým úmyslem. Někdy to sobectví v člověku zvítězí nad tím nesobectvím.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 09:08)

Myslím že se Vám neco...A co se tím vyřeší?

Acharys (Pá, 3. 8. 2012 - 09:08)

A věřící fanatici taky!!!Myslím že se Vám neco stalo od Jeh.svě.?
Pokud ano ,proč to tedy na přímo nesdělíte.
Jsou stránky kde o tom mužete i napsat zkušenost ze svědky.

nona (Pá, 3. 8. 2012 - 08:08)

Chtěl jsem se tě zeptat,...Já mám, Pavle, dojem, že tady chybí láska několika lidem a jakousi náhražkou je jím až agilní, vztekající se víra nebo náboženství. Ty jsi oproti jiným klidný a srovnaný jen občas s tím majetkem a vzděláním ti to ujede, to je fakt. Ale zase se mi líbí tvůj postoj vůči násilí

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 08:08)

Novinky nemáš? Pořád...Konečně vidím, že jsi taky člověk a ne jenom nějaký nápis. Máš asi špatné zkušenosti z lidma. To ti věřím. Já každou chvíli na to sám osobně narážím. Někdy jsem opatrnější a někdy zas moc otevřený. Ale člověk v dnešní době musí být dost opatrný, aby ho někdo nezneužil a nevyužil jen ve svůj prospěch. Víra v Boha mi dala mnoho. Je to pro mne největší autorita, která se nedá podplatit a ani zastrašit. Získal jsem velkou svobodu, protože se zodpovídám jedině jemu a nemusím pořád měnit morální hodnoty, jak se to děje v této společnosti. Jednou je modní to a podruhé zase něco jiného. Tento mmaloměšťácký způsob života, honěním se za majetkem mě nikdy nevyhovoval. Ale byl jsem pod velkým tlakem se tomu přizpůsobit. Nikdo nežijeme ve vzduchoprázdnu, takže se něčemu musíme přizpůsobit. Když jsem byl nevěřící, tak jsem se snažil přispůsobyt i v morálce, která nebyla zrovna dobrá. Jinak bych neměl s kým se přátelit. Nelíbilo se mi to, ale nic jiného jsem neznal. Nyní si svobodně tzv. dělám co chci. Bible mě dává další morální měřítka s kterými souhlasím a chci je ve svém životě uplatňovat i když některým lidem se to nelíbí. Dělám chyby, mám někdy předsudky, ale snažím se s tím poprat. Je to velká motivace měnit sám sebe k lepšímu navzdory tomu co se kolem nás děje. Jako sportovci trénují aby dosáhli lepších výsledků, tak i já se snažím o to, abych byl lepším člověkem. Čím víc se dozvídám o Bohu Jehovovi a o jeho Synu Ježíši Kristu, tak žasnu jak to má Bůh krásně vymyšleno. On nám dává takovou svobodu, jakou nemáme pod žádnou lidskou vládou. Jeho rady zapsané v Bibli mají 100% pravdu. Kolikrát si říkám, udělám si to po svém. Ale pak narazím a zjišťuji, že ta rada zapsaná v Bibli, byla přeci jenom lepší.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 08:08)

Novinky nemáš? Pořád řešíš majetek a vzdělání?

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 08:08)

Lásky mám na rozdávání, ale jen pro někoho :-)jsem i milován Pavlíku, je pravda, že jen někým, ale takový je život.:-)

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 08:08)

lÁSKY MÁM NA ROZDÁVÁNÍ, ALE JEN PRO NĚKOHO :-)I JSEM MILOVÁN PAVLÍKU.

Pavel z Čech (Pá, 3. 8. 2012 - 07:08)

Zahořklý na Jehovisty...Chtěl jsem se tě zeptat, máš někoho rád a nebo někdo měl a nebo má rád? Vypadá to, že ti chybí láska. Zatím se všemu co se týká lásky vyhýbáš. Jeden kamarád mi řekl že mu otec nedával najevo, že ho má rád. Dokonce spolu deset let nemluvili. Bylo mu to líto. Když jsem se ho ptal, zda jeho Otec byl taky tak vychováván, tak řekl, že ano. Dokonce ještě tvrdějc. On takový být nechce. Snaží se s tím bojovat, ale jde mu to těžce.

Jehovisté nepat (Pá, 3. 8. 2012 - 05:08)

jste tak zahořklý.Je to...Zahořklý na Jehovisty určitě, ale jinak zcela zdráv.

Acharys (Čt, 2. 8. 2012 - 22:08)

A věřící fanatici taky!!!jste tak zahořklý.Je to škoda.Znečištujete se tím vážně celé tělo.Nenávist nic nepřináší pro tělo.Já nevím co se stalo vám.Ale je třeba odpustit...at se zaměstnává mysl i pozitivním myšlením.

Jehovisté nepat (Čt, 2. 8. 2012 - 21:08)

A věřící fanatici taky!!!

Jehovisté nepat (Čt, 2. 8. 2012 - 21:08)

Tsk to je palba:-D

Pane je...Ale tady to vůbec nefunguje a nebude, protože Jehovisté nepatří na Doktorku.

Acharys (Čt, 2. 8. 2012 - 21:08)

Možná jsi to ještě ve...Tsk to je palba:-D

Pane je to ano sice o svědcích.Ale fungujete to více než 3 roky i jako obhajoba Krista.Ukázat svědkum ,že cesta nevede před Org.Ale Pána.

°Z° (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

Možná jsi to ještě ve své zaslepenosti nepochopila, ale tohle je diskuze o náboženském fanatizmu

Acharys (Čt, 2. 8. 2012 - 20:08)

NIKOHO tu nemá ,nikdo ji...Nejde tu vubec o mě.Navážíte se tu do osob,které tu z huby nes...... výkali.
Hovoří se tu o Slovu!Pokud nemáte ani k tomu uctu.Není co k Vám dále dodávat.Hnojem pro ptactvo se stanou Ti co přejí zlo věrným...Ne ,ne,ne to neříkám já.
Slovo Vás odsuzuje.

Přečtěte si Žalmy.Král David byl daleko ostřejší k těm co mu šly po krku.

Mě nezáleží získat si jména u Lidí.Křestan není v oblibě před tímto světem.Počítám s tím a přímám to.Tak ,jako muj Pán Amen

Reklama

Přidat komentář