Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Po, 4. 5. 2009 - 19:05)

Je to fakt kdo nechápe podstatu, i kdyby jsi mu to vysvětloval horem dolem nic nepochopí. Bůh si výbíra ty, kterým pravda prozáří život, ti ostatní žel, zůstávají v duchovní tmě.

Kateřina (Po, 4. 5. 2009 - 19:05)

Romane, co se rozčiluješ? Tvé informace nejsou úplné, máš jen částečné informace a může tě kdejaký biblický "břídil" lehce oblafnout.

nezavisly (Po, 4. 5. 2009 - 19:05)

S.J.se neodlišují od křestanu,ale od odpadlého křestansvo.Svobodně,podle své vůle vyučují ti co odpadli,čim je jím Jehovovo slovo.

Roman (Po, 4. 5. 2009 - 19:05)

Žel, Otrok určuje co můžeme a co nemůžeme, kdežto ostatní křesťané kromě některých mají Ježíše jako Pána, řídí se radami z Bible i z kazatelny, ovšem jen tak poslouchají a nejsou kontrolováni jako u SJ. Např. dle svědomí půjdou do války nebo ne, touží po hmotných věcech, věcech bližních, po sexu, moci atd. Oni jsou tímto obžalováváni, kdežto SJ už jsou obžalováváni, berou-li krev, přijímají-li Ježíše jako Pána, před ním klekají-li, rozmlouvají-li s ním, mají-li trochu jiné názory na základě Písem atd...
Toto je hrůza. SJ mlčí, věří, jsou loajální vůči Otroku, protože bdí nad nimi. To že jím odepřou pravé poznání, brání některým SJ vstoupit do Božího království, vyloučí, je prý Bohu Jehovovi moudré...
Ptám se, je moudré vzývat jméno Jehovy furt a furt...? Jehova říkal, Jehova si přeje, Jehova osvobodí, Jehova je milosrdný, Jehova nenávidí atd. i my SJ furt o tomto jménu mluvíme a sami normálně oslovujeme. Jenže jméno Jehova Ježíš normálně nemluvil, možná citoval (budiž) i apoštolové možná i když nejsou žádné důkazy. Měli bysme oslovit jméno spíš Ježíš, vždyť sám vyžadoval! Apoštolové pochopili, že on je tělesně Božská plnost, tedy Bůh, a mohli s nim mluvit tedy prosit o pomoc, modlit se s ním. Nebo s Otcem ve jménu Ježíše. Ježíš dostal VŠECHNO!!!! i moc!!!! i to jméno!!!!
Proč furt Jehova, On je v Ježíši, jsem několikrát ukázal, toto jméno je Prostředek, Účel, Záchrana. Splnilo se. Pokud stále uctíváte jméno Jehova, jakoby nepřijímáte Novou smlouvu, nové poznání pravého Boha v Pánu Ježíši. Bůh Otec DAL Ježíši to a to, a jakoby se SCHOVÁVÁ už z toho důvodu, že Bůh od nás, hříšné lidi, odvrací, nejsme Mu hodni,protože jsme viděli jak jsme hříšní, že Ježíš vykoupil, je přesný Obraz neviditelného Boha, Prostředek, Záchrance, Bůh, prostě VŠECHNO. Tím, že to děláme, OSLAVUJEME Boha Otce!!! v Nové smlouvě!!!
Vy SJ se chcete odlišit od ostatních křesťanů, a proto zajímaví a vyjimeční, rozdílné chápání, s pocitem pronásledováni...
To, že se navzájem dohadujeme v diskusi Straznavez.cz ohledně poznání, není hádka, ale výměna názorů. To je důkaz svobodné vůle. Jsme jako novorozeňata, znovunalezající vlivem dlouhodobě vtloukaných falešných nauk od Otroka...

cervicek (Po, 4. 5. 2009 - 18:05)

Nezávislý mám pocit, že jsi SJ, podle svědkovské hantýrky, proč urážíš jiné a častuješ je ošlklivým výrazem Odpladlíci? Jsou to odpadlíci od strážné věže nebo od krista? Třeba zjistíš, že v tvém podání Kristus=Organizace.

nezavisly (Po, 4. 5. 2009 - 17:05)

Kdy vznikne skupina,pomozme katolikům poznat pravdu nebo adventistům a jiným.Proč zrovna S.J.Vim to,jsou to křestané a svět je nenávidi.Odpadlici a jím podobní si na www.strážnávěž.cz,lechtají uží a mnozí se dokonce nenavistě napadají navzájem a to si řikají kristovci.Ti jsou to kteří potřebují pomoc,těm pomahejte.

Návštěvník (Po, 4. 5. 2009 - 16:05)

Není to útok,jsou to zkušenosti lidí,kteří upřímně důvěřovali org.
Ty lidi věří v Boha dál,oni zústali Bohu věrní,jen poznali,že org.jim chce dělat pána a klade si svá nebiblická pravidla a to nejde,to je špatná cesta víry.

Snažila jsem se (Po, 4. 5. 2009 - 14:05)

Je pravdou,že to na SV je někdy jako když se dohadují intelektuálové.Ale..........
pokud budeš upřímě porovnávat tak zjistíš,že SJ opravdu potřebují pomoct.Vždyť to je diktatura.Ale to si uvědomíš,až když vznikne problém. Takový který se tě týká.Nemusí být velký.Potom si začneš klást otázky které by tě jinak ani nenapadly. Mezek

Zoe (Po, 4. 5. 2009 - 12:05)

jehovci, jehovci, ach jo!
Jste problemem! Nestaci vam, ze uz mame cikany? Proc i vy (nasi) musite zamorovat slusnou spolecnost?!
Nu, co s vami brasi? Bohuzel na Sibir vas poslat nemuzeme, obavam se ze nam nezbyva nez tolerovat vasi hloupost.....

Mare (Ne, 3. 5. 2009 - 22:05)

Přátelé,

myslím, že apoštol Pavel v Koloským, ve verších, které citovala Milka, to opravdu vystihnul nejlépe, co prožívám....takže se nebudu ani snažit to říct jinak....

5. Ačkoliv jsem totiž tělem vzdálený, v duchu jsem s vámi a raduji se, když vidím váš řád a pevnost vaší víry v Krista.
6. Proto, jak jste přijali Krista Ježíše jako Pána, tak v něm choďte -
7. zakořenění a budovaní v něm a utvrzovaní ve víře, jak jste byli naučeni, rostouce v ní s díkůčiněním.
8. Dejte si pozor, aby vás někdo neunesl filozofií a marným klamem založeným na lidské tradici, na principech světa, a ne na Kristu.
9. Neboť v něm přebývá veškerá plnost BOŽSTVÍ TĚLESNÉ;

Milko a Romane, jste velmi stateční, ale také moudří a vaše zakořeňování v něm je fantastické.....

Přeju vám i všem ...dobrou noc....

Návštěvník (Ne, 3. 5. 2009 - 17:05)

20. Prorok pak, kterýž by pyšně se vystavoval, mluvě slovo ve jménu mém, kteréhož jsem mluviti jemu nepřikázal, a kterýž by mluvil ve jménu bohů cizích, takový prorok ať umře.
21. Jestliže pak díš v srdci svém: Kterak poznáme slovo to, jehož by nemluvil Hospodin?
22. Když by mluvil něco prorok ve jménu Hospodinovu, a však by se toho nestalo, aniž by přišlo, toť jest to slovo, jehož nemluvil Hospodin; z pychuť jest to mluvil prorok ten, nebojž se ho.

pro 16:00:41 (Ne, 3. 5. 2009 - 17:05)

Dt 18,9-22
Povolám jim proroka z jejich bratří, jako jsi ty. Do jeho úst vložím svá slova a on jim bude mluvit vše, co mu přikáži. Kdo by má slova, která on bude mluvit mým jménem, neposlouchal, toho já sám budu volat k odpovědnosti. Avšak prorok, který by opovážlivě mluvil mým jménem něco, co jsem mu mluvit nepřikázal, nebo který by mluvil jménem jiných bohů, takový prorok zemře."V srdci si asi říkáš: "Jak poznáme slovo, které Hospodin nepromluvil?"Nuže, promluví-li prorok jménem Hospodinovým a věc se nestane a nesplní, nepromluvil to slovo Hospodin. Opovážlivě je mluvil ten prorok sám; nelekej se toho.
Od milka

Jinak ti vždy ráda odpovím,pokud budu umět,ale prosím zachovej si svou důstojnost a vyjadřuj se s úctou a pokorou.Dík

Jehovci jsou ke (Ne, 3. 5. 2009 - 16:05)

jehova je blbec, má na hlavě hrnec.

kdy bude konec světa vy blbouni. už jsem to čekal 8x a pořád nic,

Roman (Ne, 3. 5. 2009 - 15:05)

Proč jen tu nikdo nebyl, když jsem přišel? Když jsem volal, nikdo neodpovídal? Zkrátila se má ruka vksutku tak, že nemůže vyplatit, nebo ve mně není síla osvobodit?

Tyto verše jsou o Ježíšovi! Kdo k němu přichází a uvěří, má věčný život. On je jediný Prostředek ke záchraně, ne nějaký Otrok nemůže stát na jeho místě...
Jehova je Ježíš neboli v Ježíši skrze Slovo. Jak jsem řekl, jméno JHVH je prostředek, účel ke záchraně... od prvotního hříchu...
Můžeme přímo přistoupit k Ježíšovi v Jehovovi nebo k Jehovovi v Ježišovi, a přece Syn není Otec možno v Otci a naopak skrze Ducha svatého. Kdo má oči, uvidí! Záchrana je v Jehovovi neboli v Ježíšovi, seslaném od Otce. Až budeme dokonalí a po odevzdání království a vše zpět Otci, budeme moci s Otcem přímo komunikovat. Proto bylo jméno Jehova důležité, nyní toto jméno je v Ježíši.

Sion (Ne, 3. 5. 2009 - 15:05)

....Kubrte, anebo tam nechod, jiz tam davno jsi ty moulo :-)))))))

Roman (Ne, 3. 5. 2009 - 15:05)

Milko, jsem překvapen tvým poznáním a láskou k pravdě. Ano, vystihla jsi nádherně, k tomu přidám, a to před Iz. 59:2 Ne, ale právě vaše provinění se stala tím, co působí rozdělení mezi vámi a vaším Bohem, a vaše hříchy způsobily, že před vámi skrývá obličej, aby neslyšel... V první verši Pohleď, jehovova ruka se nezkrátila tak, že nemůže zachránit, ani jeho ucho neztěžklo tak, že nemůže slyšet. Srovnejte Iz.50:2 Proč jen tu nikdo nebyl, když jsem přišel? Když jsem volal, nikdo neodpovídal? Zkrátila se má ruka vksutku tak, že nemůže vyplatit, nebo ve mně není síla osvobodit? Pohleďte, svým přísným napomenutím vysouším moře, z řek dělám pustinu. ...4 Svrchovaný Pán Jehova mi dal jazyk poučených, abych věděl, jak slovem odpovědět unavenému. Probouzí ráno co ráno, probouzí mé ucho, abych slyšel jako ti poučení. 5 Svrchovaný Pán jehova mi otevřel ucho a já, já se nebouřil. Neobrátil jsem se opačným směrem. ... 9 Pohleď, pomůže mi Svrchovaný Pán Jehova. Kdo mě může prohlásit za ničemného? Pohleď, všichni se obnosí jako oděv. ...

Jehovova ruka je Duch svatý v Kristu! Jsme hříšní, nelze s Bohem komunikovat leda skrze Krista. To že ve SZ Jehova mluvil, mluvil jeho Syn, co obnosí všechny oděvem neboli záchranou...

Ježíš je Slovo, takže ve SZ mluví Slovo! Bůh Otec nadiktoval skrze Slovo. Další světlo, díky Milko! A též díky nickovi z 13:21:54

slusny clovek (Ne, 3. 5. 2009 - 14:05)

.....hele vis co?

Oblec sukni a manzel oblek a jdete do prdele jehovisti!!!!!!!!!
:-))))

M. (Ne, 3. 5. 2009 - 14:05)

Kubrte,můj manžel nesnáší obleky,vážně nesnáší,a asi po dobu 10let,když šel na program,tak v riflích,je fajn,že vůbec šel.Teď se stalo,že sám z ničeho nic řekl,že by si chtěl koupit oblek,ať se tak neodlišuje od ostatních.Není SJ,ale potěšilo mě to.Já zase neměla ráda sukně,chodila jsem v kalhotách,ale došlo mi že mi možná chybí pokora,přizpůsobit se radám,biblickým radám....ono nemusíš mít přímo oblek,stačí,když jsi slušně upravený a oblečený,takže košile a letní bavlněné kalhoty-proč ne?Jsem Sj taky půlku svého života,a někdy mám pocit,že se lpí na banalitách,ale pokud to nezasahuje do mého života přímo,proč bych se neměla přizpůsobit?
Snažila jsem se číst diskusi na www.strážnávěž.cz,zkoušela jsem vše porovnávat,ale jedno z toho cítím,je to útok přímo proti SJ,už vznikají skupiny :"pomozme svědkům jehovovým poznat pravdu".

M. (Ne, 3. 5. 2009 - 14:05)

Milko,ještě nedávno jsi si hrála na nevinnou,nevědíc kde je pravda a dneska sršíš texty a přesvědčováním jako letitě studujíc bibli,čím to je?

Kristus sedí v (Ne, 3. 5. 2009 - 13:05)

Jak přijde Kristus
Když Ježíš mluvil o znameních, která budou ukazovat, že jeho příchod je blízko, vyjádřil také obavu, aby jeho lid nebyl sveden falešnými tvrzeními. Varoval, že před jeho druhým příchodem

Reklama

Přidat komentář