Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

M. (St, 6. 5. 2009 - 14:05)

Hm,to je zajímavé,tys určitě s nimi žil a víš konkrétnosti kolem a kolem,že?Když vyhodí jiní rodiče své dítě protože......tak to je v pořádku,ale že jsou to zrovna jehovisti,tak to je hrůza.Víš znám spoustu SJ,co jejich dětí odešli z víry,nebo namají stejné zájmy,a nevím že by někdo někoho vyhazoval.A to co bylo v telce,bylo mířené proti SJ.....sousedi o nich mluvili jen slušně a tak to ani v reportáži nebylo:-))
Lidi toho namluví............

honza-realista (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

To co jsem psal se stalo,sousedé se zřekly dcery,vystoupila z SJ.Sakra,co to je za rodiče,dcera těhotná a oni ji vyhodí,tak mi tady nemel,že čumím na telku.Na telku moc nečumím-radši jdu jezdit na kole,nebo pomáhám rodičům.

M. (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

honzo-realisto,vrať se na zem,a nekoukej tak upjatě na telku.

M. (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Mezku,víš co jediné nedovedu přijmout,že by měla zemřít spousta lidí,kteří to prostě myslí dobře,ale nejsou SJ.I když v minulosti Jehova ,když se válčilo,zemřela spousta nevinných dětí,ale nějak to nedokážu přijmout,protože vidím některé lidi,milí,obětaví,s úsměvem na tváři.....

honza-realista (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Jindy máte plno keců,ale teď čumíte jak vrány co?

očko (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

honza-realista - hamuj, hodina H se blíží

honza-realista (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Kubrte,vy jste banda fanaticky smýšlejících lidí,kteří se zřeknou vlastní dcery,která vystoupí z vašeho spolku,odmítnete dát dítěti transfůzi.Copak to je normální odepsat vlastní dítě?Máte plnou pusu keců,utíkáte od reálného života,nemáte svůj vlastní názor a upínáte se k něčemu co jste nikdy neviděli a neuvidíte.Kdybys Kubrte makal 12 hodin jak černej,tak tě přejdou tyhle hovadiny.

M. (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Kubrte,pěkné,ale dost trvdé odsouzení pro Mare,soudit bude Bůh,na my.

Kubrt (St, 6. 5. 2009 - 12:05)

Jen se posmívejte a znevažujte Jehovu Boha. Dlouho už to trvat nebude. Jehova Bůh nepřipustí, aby bylo jeho jméno nadále špiněno. Bůh Jehova nás dopředu varuje (Zj18:4,5)- A slyšel jsem jiný hlas z nebe, který řekl: " Vyjděte z něho, můj lide, jestliže se s ním nechcete podílet na jeho hříších a jestliže nechcete obdržet část z jeho ran. Jeho hříchy se totiž nahromadily až do nebe a Bůh si připomněl jeho skutky bezpráví. Marně doufáte v systém, který brzy skončí. Myslím, že ani nestihnete využít zbytek vaší dovolené, protože Boží soud přijde rychle v den kdy se Bůh Jehova rozhodne, že ukončí celý tento Satanův ničemný svět. A nejsou to jen prázdné řeči SJ kterým nevěříte, ale skutečná PRAVDA. váš "duch svatý" není ničím jiným než duchem vzpoury, duchem nezávislosti na Bohu. Shromažďování je v souladu s Božím slovem. Jak se píše v Hebrejcům 10:24-27,30,31 : A dbejme jedni o druhé, abychom se podněcovali k lásce a znamenitým skutkům, a neopouštějme své shromážďování, jak někteří mají ve zvyku, ale povzbuzujme jeden druhého, a to tím více, když vidíte, že se ten den blíží. Jestliže totiž svévolně hřešíme po přijetí přesného poznání pravdy, nezůstává již ŽÁDNÁ oběť za hříchy, ale je tu jakési jisté, strašné očekávání soudu a ohnivá žárlivost, která stráví ty, kteří jsou proti. Vždyť známe toho kdo řekl: " Má je pomsta; já chci odplatit a opět: " Jehova bude soudit svůj lid. Je strašné padnout do rukou živého Boha. Ano, Bible říká, že by v Ježíšově jménu mělo klekat každé koleno, ale mělo by klekat před Bohem Jehovou a ne před JK. Myslíte si snad, že by Jehova Bůh připustil, aby lidé místo něj uctívali jeho Syna v souladu s textem 2. Mojžíšova 34:14 ? - Nevrhneš se totiž k zemi před jiným bohem, protože Jehova, jehož jméno je Žárlivý, on je žárlivým bohem. Pro SJ neplatí pouze Hebrejsko - aramejská písma (jak správně označují SZ), ale celá písma: "Celé Písmo je inspirované Bohem a prospěšné k vyučování, ke kárání, k urovnávaní věcí, k ukaz?ování ve spravedlnosti, aby BOŽÍ člověk byl zcela způsobilý, úplně vyzbrojený pro každé dobré dílo. Takže Mare, opravdu není litera důležitá pro záchranu ? Bible tvrdí pravý opak. A přece jenom budu více věřit autorovi Bible Bohu Jehovovi než tobě. Nejspíš za to nemůžeš, neboť ti Satan Ďábel zaslepil tvou mysl, ale pokud se nestaneš svědkem Jehovovým tak to budeš určitě ty kdo zemře (Matouš 24:37-39): Vždyť právě jako byly Noemovy dny, taková bude přítomnost Syna člověka. Jako totiž byli v těch dnech před potopou, kdy jedli a pili, muži se ženili a ženy se vdávaly, až do dne, kdy Noe vstoupil do archy, a NEPOVŠIMLI si, dokud nepřišla potopa a všechny je nesmetla, taková bude přítomnost Syna člověka. I přes veškeré kazatelské dílo Noema a jeho rodiny, kdy lidé viděli jak si staví velkou archu, aby byl život zachráněn mu nevěřili. A nakonec to dopadlo tak, že všichni byli zničeni; až právě na Noema a jeho rodinu, která byla zachráněna. Věrný a rozvážný otrok není žádná vláda diktátorů (i když to tak může na první pohled vypadat - to by potom každý, kdo ukázňuje své dítě byl diktátor). Ne, ale opravdu to jsou bratři a sestry, kteří mají zájem o jiné ovce patřící KRISTU (Jan 10:16) - A mám jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince; i ty musím přivést, a budou naslouchat mému hlasu, a stanou se jedním stádem jednoho pastýře. Vyplývá z toho textu, že jsou SJ nezávislí na archanděli Mlchaeli nebo chcete-li JK ? Ne, naopak si uvědomují co pro ně Boží Syn udělal. Stejně jako archanděl Michael (JK) SI VŠAK UVĚDOMUJÍ, že veškeré uctívání náleží pouze a jen jeho Otci Bohu Jehovovi.
Srdečně Vás všechny zdraví ten, který je skutečně ve spojení s Pánem.

M. (St, 6. 5. 2009 - 12:05)

Pavle z toho si nic nedělej.
Mezku,já si prošla hodně problémy,ale pořád mě to táhne ke SJ,proč?Proč cítím že tam je pravda?Miluji Boha a chci ho uctívat tak jak si on přeje,on přeci vidí do srdcí,vidí jak po tom toužím,tak proč jestli je pravda jinde,proč něco nezařídí aby mi byla osvětlena jiná pravda?Prošla jsem si tím,jak se semnou nikdo nebavil,cítila jsem se hrozně,prosila jsem Boha,a hle přišli SJ,a nabídli mi se vrátit.Hodně lidí od SJ odchází,je to to pročišťování?Mě to táhne zpět.

papousek (Út, 5. 5. 2009 - 23:05)

.....i ty Pajo jeden :-)), clovicku na pomezi lidskeho okraje, kdopak Tve vedomi uhnetl a slova na Tvuj jazyk vlozil ?!
Hlupacku nuzny, kdoz hnevas se na svet, nevin ty ostatni ve sve zlobe..........:-)

apropo, az nastane onen konec, dejte mi prosim vedet, zbyla mi jeste placena dovolena, rad bych si ji vybral :-))))))

Mare (Út, 5. 5. 2009 - 22:05)

Není to Bible, která tvrdila, že země je nějaká, například, že je placatá,....už dávno před naším letopočtem říká Job něco o okrouhlosti země.

Spíše to byli lidé, ve středověku a dodnes, kteří Boží slovo zneužívali, aby si vydobyli moc nad lidmi.

Není dobré z těchto středověkých dogmat vinit Písma......

K (Út, 5. 5. 2009 - 21:05)

K příspěvku 21:31,
je to určitě velký problém, který od Boha již odvrátil miliony lidí, protože si to nedokázali vysvětlit.
Ale je důležité, jestli člověk chce znát odpověď na tyto závažné problémy nebo je to jen výkřik do tmy?

K (Út, 5. 5. 2009 - 21:05)

Romi, 3x bravo

Doufám, že se neurazíš, znáš jméno autora?

Návštěvník (Út, 5. 5. 2009 - 21:05)

cořeknete matce ktere umřelo děcko hladem a jso jich možna miliony že se maji modlit my nemusime za nas oroduje svaty vaclev proč někdo neoroduje za ně mate plnou lednici buh vam žehna to je logika ne to je krestanska logika

Roman (Út, 5. 5. 2009 - 20:05)

Člověk je tvor nevyzpytatelný, jednou řekne to a jindy zas tohle. Kdo řekne to a nepřizná i přes několikeré důkazy tohle, zůstává hlupákem. Neví co dělá jde hlavou přes zeď.
Myslící člověk vnímá děje kolem sebe, raduje se z nádherných věcí a chce-li uvědomuje si sílu života a váží si toho. Přemýšlí, kde se ten život vzal, náhodou nebo dle plánu? Toto jest začátek hledání po původu... a ne bezmyšlenkovitý člověk si rádoby považuje za nadřazené tím, že hází hrášek po zdi.
I malé dítě si uvědomuje, že něco nad ním je nebo není. Bohu se nelze vysmívat. Člověk je jedinečný tvor k obrazu Božímu. Filozofové ať plácají nesmysly, velikáni ovládají masy lidí jako bohové, církevní hodnostáři ve jménu boha uchvacují slávu pro sebe svou falešnou pokorou. Nenecháme se přece tímto žvástem ovlivnit. Každý má svůj rozum, cit pro krásu a lásku a radost. Se svou sílou rozumu a citem pátráme po vzniku života a zjišťujeme velikou propast mezi našim lidským poznáním a zákonitostí přírody, to je tak neuvěřitelné, bázeň vzbuzující. Stačí se podívat na modrou oblohu, příjemný vánek, květiny vypovídají pestrobarevností a různými vůněmi, což oči vidí a hned zjišťujeme barvu, tvar, pohyby, úsměvy, pláče, atd. I zvířata mají svůj řád, koloběh. Neuvažují, netvoří nějaké dílo, nechválí, prostě nejsou jako my, lidé, omezující, pudově stořeni, my se svobodnou vůlí můžeme chválit své bližní, jejich dílo, skutky a nakonec Boha či přírodu. DNA, kde se vzaly? Buňka bez obalu ani na okamžik by nepřežila, ani obal bez jádra. Život vzniknul ze života již existujícího.
Buďme pokorní a přiznejme majestát Boží! Bible nikdy neprozkoumaná leda s Duchem svatým, zázraky jsou pro věřící. Bůh se nevěřícím nedá poznat, dokud neuznají svou malost. Čas utíká, co by kamenem hodí. Nechlubme se, dejme slávu Bohu za úžasná stvořitelská díla.

milka (Út, 5. 5. 2009 - 20:05)

z knihy ""Credo""
Nakonec můžeme obdivovat Boha jako tvůrce. Smůla je v tom, že plno lidí má pořád zafixováno, že mu Bible popisuje, jak svět vzniká. To je nedorozumění, Bible rozhodně není od toho.

Může nám však sdělit obdiv člověka ke světu a k jeho Tvůrci, jako je Žalm 104, to ano. Ale jak svět vznikl, jak to fungovalo, jak to po technické stránce probíhalo, na to musí dát odpověď jiné knihy, od toho jsou přírodní vědy. Bible jenom říká, kdo je za tím - a to je Bůh. Tohle nám zase přírodní vědy nikdy dát nemohou. A toto rozdělení se musí chápat a jasně vidět.

Byla skutečně chyba některých předchozích generací, že měly snahu v Bibli najít i to, jak vznikl svět. l když Augustin (a to máme 4. století po Kristu) toto nedělal. Ale později se to udělalo a byla to chyba. Protože náboženský text není přírodovědeckým textem, proto člověk - křesťan nemusí vůči vědě mít žádný mindrák, vždyť přírodní vědy nikde a nikdy víru nevyvracejí, to je nesmysl. Jestliže poznávám, jak svět funguje, to přece Boha nepopírá, to poznávám jen Boží dílo. Bourá to třeba klamné představy, ale ne správnou představu o Bohu.

milka (Út, 5. 5. 2009 - 20:05)

Pohled vědy - z posledních výzkumů, kdy se tvrdí, že se vesmír neustále rozpíná, se předpokládá, že vesmír vznikl z určitého singulárního bodu. Věda se může dostat velice blízko k tomuto bodu, ale nic o něm nemůže říct. Najdou se ale lidé, kteří řeknou, jestliže fyzika a vědy o tomto bodě nemohou říct nic, pak je to Pán Bůh. Pokládají to za důkaz Boha. Ale to je omyl. Bůh nemůže být na konci našich přírodovědeckých poznatků a důkazů. Tak malý Bůh není. Víru nemůžeme nahradit poznáním. Poznání jenom doplňuje víru.

Pohled filozofie - ta se ptá na poslední důvody, ne na to, co je ten bod nula. Ptá se, proč to tak všechno je. Filozofie nás může dovést k poznání, že Bůh je, ale víra mě přivede k přesvědčení, že mu mám věřit, že ho mám milovat.

Čím více člověk poznává svět z hlediska kterékoliv přírodní vědy, tím víc se může divit a obdivovat. A buďme skromní: obdivujeme se právě poznané zákonitosti, kterou jsme my, lidé, do světa nevložili!!! Tuto schopnost obdivu by každý křesťan v sobě měl mít, aby nebral věc jako příliš jasnou.
z knihy "Credo"

Pavel (Út, 5. 5. 2009 - 20:05)

Pro Gretela: ty vůbec nevíš co je civilizovaná společnost, akorát papouškuješ něco co ti kdo řekl a nebo co jsi četl. Zkus sám něco vymyslet a neopič se. Trochu logicky přemejšlej selským rozumem. Tato společnost je tak zdegenerovaná, že není schopna pochopit, že vesmír se sám neudělal. Vědci zjišťují, že nejlepší je hnojit hnojem a nebo že nejlepší krmení v zimě je seno. Tohle už dávno věděli naši předkové. A naši předkové také věděli, že existuje Stvořitel vesmíru a že mu máme být vděčni za to, že nás nechá na této planetě žít. Proto tento systém vládnutí lidí končí. Nastupuje "Boží Království".

gargamel (Út, 5. 5. 2009 - 19:05)

věčný život to není nic pro člověka,tak jako jste nebyli tak jednou nebudete s tím se smiřte

Reklama

Přidat komentář