Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (St, 6. 5. 2009 - 21:05)

Jan 17:11 ......Svatý Otče, bdi nad nimi kvůli svému vlastnímu jménu, které jsi mi dal, ......

Můj milý, promlouváš skrze Boží slovo v Duchu svatém zřejmě i tak, jak ty přímo nezamýšlíš......

Tento verš také říká, že Bůh dal své jméno svému Synu....., všimnul sis toho.....?

Jsem z tebe nadšená v Kristu,....a samozřejmě nejen k vůli použití tohoho verše...

Mare (St, 6. 5. 2009 - 20:05)

Milko,

je pravda, že tento svět rozhodnutím Adama a Evy pro verzi "hada",...je v moci toho Zlého.
Satan je vládcem tohoto světa, proto mohl Kristu říct, že mu dá všechna království světa za to, že se pokloní......

Závisí dnes na našem rozhodnutí, zda patříme do tohoto kálovství Zlého,...nebo zda jsme přeneseni z ....království tmy do podivuhodného Božího světla....do jeho království......, jak říká Boží slovo.....

Jinak by bylo zbytečné, aby Kristus umíral,...on nás může z této nadvlády vymanit,....jen vírou v něho a odpuštěním hříchů skrze jeho prolitou krev.....

Cituju: Kol.2: 14:
Vymazal dlužní úpis, jehož ustanovení svědčila proti nám, a zcela jej zrušil tím, že jej přibil na kříž.

Je to jen otázka času, kdy bys k tomuto poznání dospěla, říkám to spíše proto, že svědkové toto vědí a mnou si ruce, jak jsi vedle.....protože, jak víš jsou zachráněni z přesného poznání a toto jim nahrává....

Promiň mi, že tě nutím k rychlému zrání, klidně na to nereaguj a dopřej si čas, až se o tom sama dozvíš z Božího slova....

Dělám to spíše k vůli nim....

Jinak díky Pánu za tebe....

Závěr (St, 6. 5. 2009 - 20:05)

Svědkové Jehovovi se pod taktovkou prezidentů Rutherforda, Nathana Knorra a Freda Franze nejprve zcela oddělili od dějin křesťanské církve, a prohlásili se jedinými pravými křesťany na světě. Posléze došlo k tomu, že se museli oddělit i od svých vlastních dějin, protože tyto dějiny je usvědčují z mnoha omylů a nátlakových metod jednání. Tak se Svědkové Jehovovi stali společenstvím lidí, které postrádá hluboké duchovní kořeny, hnutím, kterému chybí vědomí vlastní minulosti. A jak to vyjádřil Isaac Leib Peretz:
Pamět národa je jeho dějinami. Člověk, kterému chybí paměť, se nemůže stát moudřejším a lepším. O národech platí totéž.
Je v zájmu každého svědka, aby začal pátrat po tom, co se v jeho

Křest (St, 6. 5. 2009 - 20:05)

Téměř 80 let, v období 1875 až 1955, se pokládalo za důležité, aby křest byl proveden ponořením do vody a na znamení zasvěcení Bohu. Bylo přitom jedno, že se křest odehrál v jiné církvi. Tato nauka byla změněna v roce 1956, ale ještě rok předtím, v roce 1955 bylo ve Strážné věži z 1. července na straně 411 (angl.) uvedeno:
Křesťan .... nemůže být pokřtěn ve jménu toho, kdo křest provádí, ani ve jménu žádného jiného člověka, ani ve jménu jakékoli organizace, ale může být pokřtěn pouze ve jménu Otce a Syna a svatého ducha. To kromě jiného dosvědčuje, že křesťanství není záležitostí různých denominací .... .
Tak až do července roku 1955 byl křest osobní záležitostí mezi Bohem a tím, kdo se mu zasvěcoval.
Tento příznivý stav záležitostí odrážely i dvě tradiční otázky ke křtu, které v roce 1942 zněly takto:
1. Věříš v Jehovu Boha, Otce, a v to, že

Níže jsou uvede (St, 6. 5. 2009 - 20:05)

Obžaloba
Uvedením bodů obžaloby, které zároveň vyjadřují, čeho se obávali a jak na smýšlení svobodně zaměřených lidí z ústředí v Brooklynu nahlíželi ti, kteří se reformou cítili ohroženi, čtenáři zároveň zprostředkuji, v čem mohla spočívat

nezavisly (St, 6. 5. 2009 - 20:05)

30. Bůh ale přehlédl časy této nevědomosti a nyní přikazuje lidem, aby všichni všude činili pokání,
31. protože určil den, v němž bude spravedlivě soudit svět skrze muže, kterého k tomu ustanovil, o čemž podal každému důkaz, když ho vzkřísil z mrtvých."
S.J.rozumí tomu co tady Pavel řekl o Bohu a Ježíši Kristu.
A usadí se na něm Jehovův duch,duch moudrosti a porozumění duch rady a moci duch poznání a bázně před Jehovou a bude si libovát v bázni před Jehovou,A nebude soudit podle podle pouhého zdání svých očí ani kárat prostě podle toho,co slyší jeho uši.atd.
Takže plně podřízen,třeba podle způsobu svého býti roven.A to slovo bylo bohem se může někomu jevit nespávně ale pravdivě vypovída o postavení toho Slova.

Roman (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

Pokud někdo ze SJ neodpoví na moje otázky, jsem nucen vám toto neustále připomínat. Toto je Boží vůle. Ostatní pochopíte. To co jsem vám ukázal, je nad slunce jasné.

Roman (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

Ano, verše v Žalmu se shodují s veršemi v Heb., tedy Jehova Bůh je v Ježíši dle Písma, není nad to. Kdo to popírá, není antikrist?
Přijměte prosím Ježíše jako svého Pána, který vzal naše hříchy předpovězené v Hebrejských písmech prostřednictvím všech proroků!
Jméno Jehova se vztahuje ke jménu Ježíš, splnilo se, zachránilo se. Co chcete víc?

Roman (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

Kubrte, porovnal jsi verše Heb.1:8-12 s veršemi Žalm 102:1, 14-16, 22, 23, 24-27?
Hledáš pravdu, jsi v pravdě, jak často tvrdíš, tedy prosím tyto verše přečti a poté odpověz. Ostatní vynech! Každé slovo je pravda, ano?

Návštěvník (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

1914, 1918, 1925 a 1975.
Chyby!
Jak poznáme slovo, které Hospodin nepromluvil?" Nuže, promluví-li prorok jménem Hospodinovým a věc se nestane a nesplní, nepromluvil to slovo Hospodin. Opovážlivě je mluvil ten prorok sám; nelekej se toho.

Kubrt (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

Milce
No vidíš a já si zase to samé myslím o tobě (že ty žiješ v omylu). A vše co organizace píše ve Strážných věžích a Probuďte se ! je psané, aby jsme z toho měli užitek, aby jsme lépe porozuměli Bibli a jestli si myslíte, že se cítím jako otrok jste na velkém omylu. Protože se cítím taky jako Boží přitel; ne však na základě falešného poznání, ale na přesném poznání pravdy. Taky je poněkud přehnané tvrdit, že nevěřím v NZ (nebo přesněji Křesťanská řecká písma) neboť potom bych nevěřil ani v to, že JK před 2000 lety chodil po zemi a kázal o Božím království.
Nechť vás všechny Jehova Bůh vede cestou pravdy.

milka (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

Ještě bych měla dotaz,proč SJ nemají Bibli ale překlad nového světa???Mě to přijde,že se bojí tento překlad pojmenovat Bible.Jestliže změnili text u překladu,který nenazývají Biblí,tak se vlastně nestaví proti písmu???

Kubrt (St, 6. 5. 2009 - 18:05)

Milá M.
A to ti nepřipadá kruté jak tady všichni píši proti SJ a Mare dokonce tvrdí, že naše víra vede ke smrti, kdežto ona má tu "pravou" víru ? Nemyslím si, že já ji soudím, ale všechno co píši mám podle Bible, Božího slova a to, co se nám zdá jako kruté je podle Jehovy Boha SPRAVEDLIVÉ. Jak říkal JK ( Matouš 7:13,14)-Vcházejte úzkou branou, protože široká a prostorná je cesta, jež vede do zničení, a mnoho je těch, kteří se po ni vydávají; zatímco úzká je brána a stísněná cesta, jež vede do života a málo je těch, kteří ji nalézají. Takže jak jsem psal SJ si Armagedon určitě nepřejí (alespoň já si to myslím; já bych si přál, aby všichni lidé poznali pravdu a byli zachráněni), ale vzhledem k tomu co píše Bible je Armagedon nevyhnutelný, neboť spousta lidí odporuje pravdě. I když si myslí, že znají pravdu tak to neznamená, že pravdu znají.

milka (St, 6. 5. 2009 - 17:05)

Kubrte.Tento svět není satanův.je to Boží svět.
My nezneuctíváme Jhvh ale naopak Jhvh je Ježiš a my jej velebíme v jeho osobním jménu a snažíme se posvědcovat Boží jméno (pověst)svým životem v Kristu.Aby nikdo nemohl říct podívej věřící a např.krade,to tomu Bůh nezabrání, vždyt dělá ostudu božímu jménu!
Čas se blíží?Možná,ale ty jsi si přiliš jistý svojí záchranou.Až neuctivě!

Očko,ty taky naháníš hrůzu.
Já nevidím tolik zla jak zde píšete ,vidím mnoho dobra v lidech.Víc dobra než zla,jen to zlo je hlučné,tak viditelnější jelikož je pro média atraktivnější.
Jak zde kdosi psal zda nám nevadí bída?
Vadí,a tak se snažíme proti ní bojovat ,nemůžeme ve své maličkosti všechnu odstranit,ale i tou naší kapkou se zmenšuje.Kdyby každý bojoval onou kapkou,bylo by daleko lépe.

Kubrte všimni si jak se neustále držíš SZ.Proč jsme obdrželi NZ??
Žádný archanděl nemůže odpouštět hříchy,žádný nemůže dávat nová přikázání,žádného Bůh nenazval svým JEDINNÝM synem.
Podle mě jsi na prahu NZ,ještě jsi don nevešel.Myslím,že žiješ v omylu,ale nutit tě číst písmo bez navigace org.v klidu pomalu a několikrát to nemohu.Jen uvažuj,zda se nepodíváš a nenajdeš své vlastní,osobní přesvědčení at už je jakékoli.

Roman (St, 6. 5. 2009 - 16:05)

Kdo má Syna, má Otce, tudíž život.

Je na vás, jestli přijímáte Ježíše jako svého Pána a následujete ho. Milujte své nepřátele tedy neradujte se ze smrti druhých, že nebudou zachráněni. Kdo to činí, ne-li oni sami... Milujte své přátele tak, jak nazval Kristus své ovce. On nás nenazýval otroky, ale přáteli. Sic jsme jeho otroci, ale díky víře v jeho výkupní oběti jsme spravedliví.
SJ se chtějí odlišit od ostatních křesťanů, kteří vzývají jméno Pána Ježíše Krista, aby náhodou nebyli sami ve tmě, když nemohou vzývat toto jméno ani klekat před nebo v jeho jménu, a to ke slávě Boha Otce.
Milí, ptám se, klekáte v Ježíšově jménu jen tak pro radost jeho Otce? Tehdy jsem neklekal. Když jsem uznal Ježíše jako Pána a klekal, poznal jsem tu sladkou vůni, srdečné objímání od Pána Krista. Toto je biblické. Měli byste se tímto řídit a ne to co říká Otrok.

nezavisly (St, 6. 5. 2009 - 16:05)

Pro M.
Něco na tom bude ale,A toto evangelium o království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům,a teprve potom příjde konec.Představ si,jak ohromna prace to je.Na tuto dva nebo tře nemohou stačit.

pro M (St, 6. 5. 2009 - 15:05)

Pro mne jsou všichni křesťané (a nezáleží na církvi) bratři. Asi jako v rodině. Ale i v té rodině je jeden sourozenec doktor, druhý žebrák, další třeba zloděj, prostě každý něco a nějak. Mají i své rodiny a přátele, podle svého výběru.
Znamená to, že protože jsou bratři, připojím se třeba k sourozenci, který je raubíř, má kamarády stejného druhu a já tedy budu také raubíř??
To asi ne. Budu ho respektovat jako bráchu, ale v jeho jednání s ním nemám nic společného. Tak nějak se dívám i na církve..Na to pravé náboženství.
Podle mne prostě dnes žádné pravé není.

Je psáno "celý svět leží v moci zlého". Není tam dodatek "až na výjimku, té nebo oné církve".
Jsou jen církve lepší a horší. Blátíčko je tedy víc a nebo míň páchnoucí. Vyber si. Vybereš, ale stejně jsi v blátě.

Ježíš si jednou posteskl

Lukáš 18:8 ........ Ale nalezne Syn člověka víru na zemi, až přijde?"

On neříká, že tady bude mít svou věrnou, jedinou pravou církev. Naopak, mluví o "sejdou se dva, nebo tři ve jménu mém a já budu uprostřed nich".
Že by souhlasil s tím, aby ti dva, nebo tři, každý patřil k jiné církvi a tedy seděl na jiné židli?? A nebo předpokládá, že poslechnou jeho radu, "oddělte se a nemějte s nimi nic společného"?

Je na tobě, jak to pochopíš...

Roman (St, 6. 5. 2009 - 15:05)

1.Jana 2:10 Kdo miluje svého bratra, zůstává ve světle, a v jeho případě není příčina ke klopýtání. 11 Ale kdo nenávidí svého bratra, je ve tmě a chodí ve tmě a neví, kam jde, protože mu tma oslepila oči.
12 Píši vám, děťátka, protože vám byly odpuštěny vaše hříchy kvůli jeho jménu. 13 Píši vám, otcové, protože jste poznali toho, kdo je od počátku. Píši vám, mladí muži, protože jste zvítězili nad tím ničemným.
22 Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je KRISTUS? Antikrist je ten, kdo popírá Otce a Syna. 23 Žádný, kdo popírá Syna, nemá ani Otce. Kdo vyznává Syna, má také Otce.
Jan 17:11 A již nejsem ve světě, ale oni jsou ve světě, a přicházím k tobě. Svatý Otče, bdi nad nimi kvůli svému vlastnímu jménu, které jsi mi dal, aby byli jedno, právě jako jsme my.
Milí, dohadujete marně. Kdo má Syna, má život, ne v organizaci SJ, příkazy, měřicí provazec za měřicí provazec jako farizeové, ale projevujete lásku jedni k druhým, a naplňujete tím zákon. Pravda je v Ježíši ne v organizaci, která nemá vydavatele literatur, prý Jehovu Boha jako hlavního redaktora. Posvětit jméno ano, ne hledat chyby na druhých tím že jste v pravdě, ale v lásce. Slovo bude soudit.

Mezek -M (St, 6. 5. 2009 - 14:05)

Píšeš:
co jediné nedovedu přijmout,že by měla zemřít spousta lidí,kteří to prostě myslí dobře,ale nejsou SJ.
No to je právě jen jeden ze špatných pohledů na písmo.Že přežijí jen SJ.

To že jsi ráda že ses vrátila k SJ.Budiž.Záleží teť na tobě jak se necháš vést.Zda si ponecháš svobodu jako křesťanka,nebo budeš slepě papouškovat aniž bys posuzovala zda to tak je.

honza-realista (St, 6. 5. 2009 - 14:05)

Jo ty si myslíš,že to mám z televize,tak to ani nevím, že tam něco takového šlo.Sousedi jsou na povrch slušní,ale tohle je moc,kam se holka obrátí?Znám je 23 let,vím o čem mluvím,sama holka mi to říkala-víš nejraději bych uvedl i jméno,ale....

Reklama

Přidat komentář