104635 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Alkoholici hledaji vymluvy
To není pravda. Nikdo alkoholismus neobhajuje, ale skutečnost je taková, že Bible říká, že opilost je velice špatná, ale nikde neříká, že malé množství, které opilost nezpůsobí, je stejně špatné. A o tomhle je ta polemika vedená s Mimou, nebo spíš byla, protože je asi lépe jí ukončit, protože Mima je v tomto prostě zabejčený beran. Já její zásadový postoj respektuju, ale zároveň vím, že to není tak úplně postoj biblický, jako spíš její osobní. Že nedělá rozdíl mezi malým množstvím a nadměrným množstvím, kdežto Bible zcela evidentně ano. Přesně řečeno, nikde Bible neříká, že nesmíš ochutnat ani kapku alkoholu.
4. Prosinec 2019 - 20:16
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko, a co děti, čím mají
Milane, dětem je alkohol zakázán. Ale stěžuj si doktorům, že doporučují na trávení pivo a také si stěžuj žaludku samotnému, proč to pivo snáze přijímá. Podle tebe teda, kdo není vegetarián, tak nemá soucit se zvířaty? Bůh nám zvířata dal abychom je jedli, ne abychom nežrali trávu jako dobytek. Ale zároveň máš pravdu, je to každého věc, zrovna tak je věc každého, se k tomu vyjádřit. Já jenom vím ze své zkušenosti, že jsem poznal pár žen, co byly vegetariánky a vždy s nima byl nějaký problém, byly labilní a nepředvídatelné, taky je to táhlo k východním naukam. Ale já to nikomu neberu, dokonce je snad psáno, že takové lidi máme nechat být, ať si jí a pijou co chtějí a dokonce i před nima nemáme jíst maso apod, aby se necítili pohoršení. Proto stejně jako před tebou bych si tu kost šel obrat na záchod, tak před Mimou bych to maso šel zalít pivem taky tam. A všický by byli spokojeni, doufám.
4. Prosinec 2019 - 20:27
Jirka (anonym)
Milane, mně jako dítěti pivo také nijak nevonělo. Tohle je u většiny dětí, ne-li u všech, normální. Horší by bylo, kdyby ti pivo jako dítěti vonělo. Buď tedy klidný Milane, tvůj vztah k alkoholu jako dítěte, byl zcela v pořádku.
4. Prosinec 2019 - 20:37
Jirka (anonym)
To s tím záchodem mě totiž něco připomnělo. Jeden čas jsem totiž chvíli bydlel u jedné vegetariánky a ta mi vyprávěla, že když za ní přijel na návštěvu kamarád z Moravy a rozbalil si u ní tlačenku (nebo sekanou - jako vegetarián to nepoznala co to je), poslala ho sníst si to na záchod. Nic proti té holce, měl jsem jí až moc rád, ale chci spíš ukázat na jednání vegetariánů obecně.
4. Prosinec 2019 - 20:42
Ježíš (anonym)
Ježíš - pravý ležák, vychlazené 12stupňové pivo. Řezané.
4. Prosinec 2019 - 20:48
Jirka (anonym)
Také je obecně v povědomí, mezi křesťanskými duchovními, že mysl vegetariánského člověka jde snadněji obsadit démony, než nevegetariána. Mohu to tu rozebrat, dlužím však dodat, že z mé hlavy to není, ale také nemám důvod to jednoznačně zamítat jako nesmyslnost.
4. Prosinec 2019 - 21:35
Obrázek uživatele Tonda Vlas
Tonda Vlas
Milane, ty jsi v mých očích okultobudhhista, který zdejší publikum ohlupuje tím, že je křesťan, znám tě tu už přes deset let a tak vím, o co kráčí. Bydlíme kousek od sebe ale s tebou se vůbec setkat nemíním.
4. Prosinec 2019 - 23:22
Tonda Vlas
Odpověď na Nedalo pít... A z čeho se
Sarde, nevím jak by ti chutnalo sumerské "flusané pivo" o kterém se tu zmínil Rakato. Ano, první chleba byl dělán kvůli tomu, upekli pecen, ten nechali nějak skvařit, pak to dali do velké nádoby s vodou, kterou nabrali z kanálu spojujícího Eufrat a Tigris, ten chleba rozdrobili a až když to zkvasilo, tak ten nehorázný patok chlastali. Už jsem ti to popisoval před léty, a ty ses jenom ošklíbl a nazval jsi to "flusaným pivem" jestli si ještě pamatuješ. Pokud nemáš tedy tak děravou paměť jako Hvězdoun, který si nepamatuje jisté věci, mimoto, že psal na KD že ho podpírali dva andělé.
4. Prosinec 2019 - 23:38
Rakato (anonym)
Tady na Jahvem se pořád něco děje. Bohužel nic dobrého.
5. Prosinec 2019 - 0:39
Rakato (anonym)
Kdo nejí maso, je čistý. Kdo nejí ani vejce, je čistější. Kdo nejí vůbec, je nejčistější ze všech a má karmu jak víno. Chvalme pána.
5. Prosinec 2019 - 0:47
Milan (anonym)
Odpověď na Také je obecně v povědomí,
Souhlasím Jirko, takovým známým příkladem je Hitler. Ale i takoví křesťanští duchovní jsou snadno obsaditelní démony, pokud nemilují Boha, propadají homosexualitě, pedofilii, chamtivosti, promiskuitě, alkoholismu a touze ovládat a vlastnit. To byl jen malý výčet, toho kým mohou být obsazeni, pokud berou na lehkou váhu důležitou potřebu znát jakým způsobem se démoni projevují. U běžného člověka je obsazení mnohem snazší což jistě znáš nejen z pracovního prostředí, ale rovněž společenského. U těch duchovních je to zcela závažnější. Takže obecné povědomí není dostatečné pro pravé posuzování.
5. Prosinec 2019 - 8:28
Milan (anonym)
Odpověď na Milane, ty jsi v mých očích
Tony, ty o sobě tvrdíš, že máš sloní paměť. Pak jistě víš, že jsem psal o tom, že se mi jeden čas Buddhismus velice líbil, a to už bylo po prožitcích s Kristem. Také jsem, ale psal, že jsem byl vnitřním hlasem důrazně pokárán, s tím, že patřím Kristu. To, že nejím maso, neznamená, že jsem Buddhista. S jedením masa jsem měl ve svědomí problém už od dětství, kdy jsem si říkal, jak je to hrozné, že já chci žít a kvůli mému zvyku jej pojídat musí druzí umírat. Viděl jsem, že i ony zvířata mají emoce, bolesti, strach, trápení, ale i radost a vzájemnou lásku, že rovněž trpí ztrátou, jak páníčka tak druha nebo družky, brání a chrání své mladé ……...….. Z mého pohledu mě to připadá velice kruté, říci si, teď mám chuť na řízek a nechat si, nebo sám zabít zvíře, jehož smrt uspokojí mou touhu a chuť po onom požitku. Nikdy jsem však nikomu nevnucoval můj přístup k životu, to si musí každý ve svém svědomí zohlednit sám. Přesto v sobě nemám pocity, že bych byl snad lepší než ostatní lidé, jen jsem vypustil ze svého života potřebu o kterou v duši nestojím. Sám jsem jedl maso do dvaatřiceti a vím, že každý ve svém svědomí dozrává po svém, proto vnucovat víru v cokoliv je zbytečné. Je-li však člověk osloven její krásou a smysluplností, pak již sám se zájmen proniká do hlubšího poznání. Je to jako když se marnotratný syn vrací domů a otec mu jde naproti. Tvrdit, že mne znáš je naprostá hloupost, mne zná pouze Bůh, nikoliv člověk. Tony a jestli si pamatuješ, tak v době kdy jsi měl krizi a s Jirkou (dekonvertitou) jsi souznil v tom, že již nevěříš …...…. , neodsuzoval jsem tě, ale naopak jsem ti psal aby jsi se svými problémy obrátil ke Kristu. Nakonec jsem byl rád, že se tak stalo. Možná si i vzpomeneš, i když asi nerad, že jsem ti kdysi vyčítal tvou přelétavost, což bylo před tvým dočasným odpadnutím. Vidíš, že tvá paměť má vážné trhliny a pokud se budeš vymlouvat na to, že mé příspěvky nečteš, pak i tvé tvrzení o tom, že mne znáš, je jen snaha udělat dojem na druhé.
5. Prosinec 2019 - 9:19
Tonda Vlas
To zvíře je už stejně zabité a nikdo ho neoživi jak to prý udělal svatý Vintíř.
5. Prosinec 2019 - 9:39
mima (anonym)
Odpověď na To není pravda. Nikdo
Jirko, ty jsi už téma ohledně alkoholu ukončil, já ještě ne. A proto ti doporučují, aby ses vrátil k mým příspěvkům. Hodně ti uniklo a hodně jsi nepochopil......a pokud by jsme se někdy setkali v restauraci, tak na ten záchod prosím tě nemusíš. Bylo by to o mnohem horší pro Tebe. Bylo by to pokrytectví a taky to prostředí z hygienických důvodu. Jirko, já jsem jen člověk a před člověkem, dovedeme hodně věcí úkryt, ale před Božím okem, naše myšlenky jsou hlasitější než naše činy..... teď shrnu v krátkosti a za sebe, ještě jednou, aby bylo jasno. Jsem si vědomá, že toto rozhodnutí abstinence mě nespasi a taky nikoho Bůh neodsoudi na smrt :-) za lahvičku vína......ale v mém případe já nechci dávat ve svém životě místo démonů alkoholů. .......Sám přece píšeš v souladu bezmaseho jídla, jídla vegetariánského, že tito lidé jsou náchylní na démony. A jestli v tomto případě si to myslíš o co víc v případě alkoholů můžeme mluvit o demochen.....
5. Prosinec 2019 - 10:26
svatý Tentononc (anonym)
No, přes alkohol je zde odborník pan Antonín Vlas.
5. Prosinec 2019 - 11:30
Touha Tonymu a ... (anonym)
Odpověď na Milane, ty jsi v mých očích
Tony, proč s takovým despektem nálepkuješ Milana? Spousta lidí, aby pochopila lásku v Bibli, musela na to jít přes budhismus neboť v Bibli je láska tak trocho slovo bez činů, jen slovo. Já Milana tehdy před osmi lety taky četla, Milan psal pro mě daleko přesvědčivě a rozhodně bez fanatismu. Milan ohlupuje? Milan sice (promiň Milane) na můj vkus dost mentoruje, ale jistě má své posluchače v reálu, u kterých se těší respektu, má sklony k vůdcovství, jen by to chtělo zapracovat na komunikaci a asertivitě. Milan má dobře načtenou nebo nastudovanou psychologii dítěte, tam neshledávám chybu. Vadí mi je ho obrana proti Rakatovi, který provokuje, přehání a bohužel zraňuje, ale vlastně si jen si tak hraje s myšlenkami. Rozhodně nikomu neškodí.A Milan to bere moc vážně, proto jsou některé závěry jeho příspěvků pro mě, jak jsem včera naznačila Sardovi strašidelné. Ale chápu, že to tak nemyslí
5. Prosinec 2019 - 11:59
mima (anonym)
Odpověď na Co je na tom špatného, když
Rakato o jaké pokoře tady píšeš? Nějak mi uniká. Protože Ježíš i když byl Božím synem, dovedl se tak ponížit, že svému zrádci umyl pokorně nohy ( jen pro informaci z tehdejší historie. V té době chodili pěšky i několik kilometrů a to bez bot a pokud nějaké byly, tak jen kožené pásky. Takže pokud přišel do tvého domů host, či nějaký příchozí slušnost, či zvyk pravil, že mu máš umýt zaprášené, unavené nohy, popřípadě ošetřit olejem a dopřát mu odpočinek, jídlo ve svém domě. Nemělo to nic společného s pokorou, ale se slušnosti, můžeme říct i se soucitem. ) .... Co se týče biče z provazu, tak tento děj se neodehrává na nádvoří, ale přímo vnchrámu...... Po pravdě já jsem tam byla s Ježíšem taky a pomáhala jsem mu :-) ( On ve mně a já v ním, tak jak já jsem byla celou dobu ve svém otci a teď geny mého otce jsou ve mně....... ) ........ pomáhala jsem vyhnat všechny ty podvodníky, směnárníky..... kteří se nestyděli svůj byznys proměnit za duši člověka. Bylo to stejné, jak Martin Luther bojoval proti placení odpustků za hříchy člověka, boj o duši člověka....
5. Prosinec 2019 - 12:14
Tonda Vlas
Odpověď na Tony, proč s takovým
To bude tím, že jsem jeho romány četl pouze zběžně a povrchně. V takovém případě je mi ta sloní paměť málo platná a pak jsem asi něco špatně pochopil. Je ale pravda, že se Milan oproti tomu, co tu psal před více než deseti lety hodně zlepšil. Tehdy jsem měl hodně výhrad, dnes jich mám minimálně.
5. Prosinec 2019 - 12:40
Touha (anonym)
Odpověď na Rakato o jaké pokoře tady
Mimuško, už mnohorát jsem psala, že se za křesťana považuji, al emá víra je intimní a nepotřebuji se konfrontovat a obnažovat přd lidmi na internetu. Věřím dobro člověka, v konkretní lásku mezi lidmi, která nepotřebuje vítězit, protože tu je a stále "maká".....A jak jsem psala, desatero je částečně obsahem naší morálky mravnosti, denodenní života a zákonů. (I kyž mnohé se objevovali i v jiných kulturác, kromě zřejmě instituce nebo chcešli smluvy manželstí N jen nelze, aby stále platilo, že žena bude na na ůrovni otroka a že pánové při cizoložení a následném řešení mají přece jen vyšší výhody....:)) BTW Lnezabiješ a nepokradeš /již naznači lRakato). Taky zajímavé a na delší diskuzi. Ale já chápu, ty bys ke mně musela joko k nižší bytosti sestoupit a to by bylo pro mě rudo před očima:)))). Ne dělám si legraci. Dnes upeču linecké košíčko, ať má šovinista Rakato radost :)))))
5. Prosinec 2019 - 12:59
Touho a Tony (anonym)
Odpověď na To bude tím, že jsem jeho
Vážení, Milanův fanatismus se v poledních zhoršil IMHO
5. Prosinec 2019 - 13:01
Rakato (anonym)
Odpověď na Rakato o jaké pokoře tady
Ta prvné, Jidáš nebyl zrádce, ale pomohl Ježíši na onen svět, což byl (i podle tebe) Ježíšův plán, aby pro lidi dosáhl odpuštění dědičného hříchu. Jen pořád Jidáše pomlouváš. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------- Za druhé - nechat si potírat nohy drahým olejem a utírat dokonce vlasy od ženy, která Ježíše nikam nepozvala, ale naopak nezvaná vtrhla do cizího domu, bylo i na tehdejší dobu zcela nepatřičné a morálně nevhodné. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- K penězoměncům: Cizí peníze se musely vyměnit za takzvaný chrámový šekel, kterého se užívalo pro službu ve svatyni, protože jen ten chrám přijímal při placení chrámové daně. Takže naopak - směnárníci nebyli nevítanými návštěvníky v chrámu, ale naopak lidé, kteří se souhlasem chrámu pomáhali Židům zaplatit jejich daň. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Je mi záhadou, proč Ježíš, který volal po zboření chrámu, se tak moc staral o směnárníky. Byl jen bezvýznamný kazatel a neměl žádné oprávnění vyjadřovat se k chrámu, a už vůbec ne k organizaci placení daně. Nic mi do toho nebylo. Navíc hlásal ne už židovskou víru, ale ranné křesťanství., takže i ideově neměl právo se o chrám starat. Ale byl zpupný a a chtěl na sebe upozornit. Prostě skandalista, jako dnes mnoho rádobycelebrit. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Asi ses už dočisto ze své víry zbláznila, když píšeš, žes byla s Ježíšem v chrámu, když vyháněl směnárníky. A navíc se vydáváš za jeho potomka? No tys dopadla.
5. Prosinec 2019 - 13:51
mima (anonym)
A jej, někdo tady trpí schizofrenii. Sám za sebe se stydí psát, tak používá nick Touhy.
5. Prosinec 2019 - 13:51
mima (anonym)
Odpověď na Ta prvné, Jidáš nebyl zrádce,
No musím tě poopravit. Ježíš vešel do svého domova. Protože ten chrám patřil jeho otci. Ale to ty samozřejmě jsi nepochopil.......a s tou ženou........ kdyby tam vtrhla jak píšeš a nebyla tam vítána, určitě by se někdo našel, kdo by jí vyhodil. Vlastně, pointa toho příběhu ti znovu unikla...........
5. Prosinec 2019 - 14:04
Rakato (anonym)
Odpověď na No musím tě poopravit. Ježíš
Nic si nenamlouvej. Ježíš byl přinejmenším divný patron, jeho smrt se dá považovat za sebevraždu, takže kdyby Židé z chrámu měli jeho mrtvolu a museli by ji pohřbít, zahrabali by ho mimo hřbitov mezi ostatní sebevrahy. Ale zdrhnul jim (podle tebe do nebe).
5. Prosinec 2019 - 15:56
Rakato (anonym)
Odpověď na No musím tě poopravit. Ježíš
Nenapadlo tě někdy Mimo, žes něco nepochopila ty? Pořád argumentuješ s tím, že ateisté bibli nechápou. Ale já vidím na jejich straně spoustu nelogických a nesprávných výkladů biblických příběhů a výroků. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A jaká je z toho cesta? Jako vždy - studium věcí kolem bible, vědeckých objevů a nálezů. Ale toho se křesťané bojí jako čert kříže, že?
5. Prosinec 2019 - 17:06
mima (anonym)
Odpověď na Nenapadlo tě někdy Mimo, žes
...a tys to studoval? Pokud ano, kde?
5. Prosinec 2019 - 17:11
Rakato (anonym)
Odpověď na ...a tys to studoval? Pokud
Samostudium. Učíme se celý život.
5. Prosinec 2019 - 17:39
Rakato (anonym)
Dobrá zpráva! Demostranti ve Francii jsou stejně vypatlaní jako ti naši. My máme iracionální a protidemokratické mítingy Miliónu chvilek, Francouzi zase protestují asi ve čtyřiceti městech proti chystané penzijní reformě Macrona. Letadla nelétají, rychlé vlaky nejezdí, školy jsou zavřené, v Paříži nejezdí metro, rozbíjejí se výlohy a lidé ječí, že změnu penzí nechtějí. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ale nedochází jim, že ani ve Francii není na mastné penze kde brát. Jednak ze stejných důvodů jako u nás (dožívání se vyššího věku), ale hlavně kvůli tomu, že Francie živí 6 milionů (10 %) lidí ze severní Afriky, 2 miliony (3,5 %) černochů a 1 milion (1,5 %) lidí asijského původu (je to včetně všech generací s imigrantským původem), a musí financovat obranu proti nim. Francouzí jsou taková paka, že si nejprve do země vpustili kde koho, kdo chtěl dovnitř, a dodnes si neuvědomují ekonomické důsledky tohoto svého rozhodnutí. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- No tak demonstrujte, kreténi, stejně jste jedna ze zemí EU, ohrozena bankrotem, stejně jste pořád nakloněni imigraci, stejně se vám hospodářství brzo sesype. Za chyby se platí. (Proč si pořád někdo myslí, že vlády jsou kouzelník, "něco" udělají a najednou na penzijním účtu přibudou peníze?)
5. Prosinec 2019 - 18:23
Rakato (anonym)
Odpověď na Dobrá zpráva! Demostranti ve
Sorry věřící, tenhle příspěvek sem nepatří.
5. Prosinec 2019 - 18:24
Host (anonym)
Závisláku na diskuzi. Plácáš jen sračky !
5. Prosinec 2019 - 18:32

Stránky

Přidat komentář