Reklama

Existuje Bůh?

suei (So, 7. 1. 2012 - 20:01)

Přičemž ženy jsou v tomto směru duchovněji založené a tradiční patriarchát v tomto ohledu ještě dost doznívá - jakože na co zase věříš ty náno, víš že .... a už se jede. Dneska již muži nemohou vnucovat svou víru ženám a tím ženy získávají i duchovní svobodu. Je to milé svým způsobem.

Ženský nikdy nechtěly války - žena obecně potřebuje muže k tomu, aby ji chránil před jinými muži. Samotvou by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby tato nutnost zmizela. Jak by ženy byly promiskuitní či ne. Jestli by převládla animalita nebo vztahy.

suei (So, 7. 1. 2012 - 20:01)

Píšeš: Chci pochybovat o..."Z tohoto důvodu tě žádná žena poslouchat nebude. To se nemusíš bát."

Ale bude - když je ženská křesťanka a ten její taky, tak se mu přirozeně podle víry podřídí. To je jak s muslimama. Samozřejmě, že nepřirozenost vždycky vybublá nahoru, ale ženská je civilizačně navyklá držet hubu a krok, potřebovala vždycky muže, protože neměla vzdělání, ani práva zas tak nějak moc.

Teprve poslední století přineslo ženě nárok na emancipaci, ale v současnosti je mnoho mužů, kteří od žen emancipovanost vyžadují z toho důvodu, aby s ní a ve vzájemném vztahu nemuseli mít žádnou zodpovědnost a mohli žít volným vztahem.

Dřív byli tito hochštapleři jasně vidět, jejich pověst byla daleko krutější, než dnes. Je to něco jiného, než záletný manžel ... či tak.

Ve společnosti nejsou dány nějaké standardy, jediný standard je snad dán v tom, že "máš svobodu", jakože že se v tom musíš rychle vyznat sám.

Nechci tady moc fňukat, ale realitou je, že další standard je na nic moc nevěřit, ve smyslu duchovním je to až trochu nežádoucí - takže právo na víru v duchy si člověk musí trochu vydupat sám.

Marek (So, 7. 1. 2012 - 20:01)

Píšeš: Chci pochybovat o existenci boha. Chci pochybovat o všem.
.
Bůh nechce, aby v něho byl někdo z donucení a já také ne. Proto nikoho nepřesvědčuju, ale jenom předávám informace.
To znamená, že můžeš vesele pochybovat o všem.
.
Píšeš: Nehodlám ctít zkostnatělý páprdy, který vystudovali bludy a snaží se kázat o něčem, co většinou ani sami nikdy nezkoušeli.
.
Pokud vím, tak Bůh neříká, že máme ctít zkostnatělý páprdy :) a ani neříká, že máme ctít faráře a nebo pastora.
Bůh dokonce ani nepřikazuje chodit do církve.
Křesťan je člověk, který si užívá vztahu s Bohem a do církve chodí protože se chce vidět a pokecat s lidma, kteří mu pořád fanaticky netvrdí, že se všechno udělalo samo.
.
Píšeš: Nechci, aby mě poslouchala žena, jenom proto, že to tak někdo káže.
.
Z tohoto důvodu tě žádná žena poslouchat nebude. To se nemusíš bát.
.
Píšeš: Mám vlastní rozum, chci se pružně rozhodovat a nepotřebuju v životě postupovat podle manuálu.
.
Tak ten manuál je jenom takové orientační vodítko a bez rozumu se rozhodně neobejdeš.
.
Píšeš: Nehodlám číst a uctívat nudné knihy.
.
Znám pár nevěřících lidí, kteří čtou Bibli, protože z ní čerpají životní moudrost a informace. A každý moudrý člověk se informacím nevyhýbá.
A Bible není určena k uctívání. To je jenom obyčejný potištěný papír.

suei (So, 7. 1. 2012 - 19:01)

Všem naivním nešťastně zamilovaným věřícím dívkám radím - běž si, klidně násilně, popovídat s daným mužem o jeho víře. Blbý je, když se bezvěrec snaží vypadat oduševněle a baví ho manipulovat. I kdyby to mělo bolet sebevíc, dozvědět se, na co ten druhý věří, může vyřešit víc než dvacet psychoterapií.
Z vlastní zažité zkušenosti :-)

suei (So, 7. 1. 2012 - 19:01)

Jedno je jistý a jsem si tím docela jistá. Není možné, aby se spolu snažili být dva lidé, kteří věří něčemu úplně jinému. Jestli spolu jsou, tak jejich děti vážně jsou ohroženy na duševní rovnováze.
Tzn. věřící člověk by se neměl snažit se jakkoliv navazovat dlouhodobé vztahy s bezvěrcem, řídícím se primárními sebereflexy. Vede to k dezintegraci obou stran.

Borec (So, 7. 1. 2012 - 19:01)

"Kdyby se ten kluk...Kdyby měl mozek, nepotřeboval by desatero. Každej rozumnej chlap pozná zneužívání ještě dřív, než s tím daná kráva může začít. Naopak hlupák, který navíc slepě věří v bibli, se s ní požene do chomoutu a dočká se díky tomu ještě horších překvapení.

Proč ještě pánb (So, 7. 1. 2012 - 19:01)

Protože křesťanské buňky naléhavě touží po sebezmnožení!

Marku (So, 7. 1. 2012 - 19:01)

Píšeš: Například se chci..."Kdyby se ten kluk řídil podle Božích pravidel, tak by hned zjistil, že s tou holkou jenom ztrácí čas a mohl by si najít jinou, která by ho měla ráda. Tím že se neřídil podle Božích pravidel, tak nevědomě klesl na úroveň chodícího robertka s peněženkou"

Úplně by stačilo, kdyby občas použil mozek. Přišel by na to samé. Na druhou stranu- neznáš ho, třeba to ví, ale z nějakého důvodu mu to vyhovuje. Nebo aspoň nevadí.

Borec (So, 7. 1. 2012 - 19:01)

Kdyby se ten kluk řídil...Velice inspirující jsou různý ty křesťanský manželství, kde se ti dva berou po rozumový úvaze, že holt žádnej lepší věřící není k dispozici, tak já ho/jí teda beru, šéfe. Potom spolu spořádaně šukaj, chovaj se jak ze škatulky, všechno dělaj dle (božího) plánu, ale že by se milovali? Ano, tak nějak po křesťansku, jako bližní bližního. Potom z křesťanské povinnosti porodí děti a trápí je při výchově těma svýma bludama. Navzájem se už dávno nesnesou (přestali spolu chrápat hned, jak si odsloužili druhý dítě), ale rozvod? Proboha, jen to ne, jsme přece křesťané! A tak prožijí svůj klidný a spokojený křesťanský život...
Takovouto nabídku polovičního života NEBERU.

matouš (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

Píšeš: Například se chci...Kdyby se ten kluk řídil podle božích pravidel, tak by si asi ani nezašukal a to by mohlo mít destruktivní vliv na jeho psychiku.

Marek (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

Píšeš: Například se chci milovat, aniž bych se kvůli tomu musel ženit.
.
Jedna holka mi vyprávěla o své kamarádce, že chodí s klukem a vůbec ho nemá ráda atd.
Já se ptal, proč s ním chodí, když ho nemá ráda a ona odpověděla - protože je dobrej v posteli a protože jí kupuje různé věci.
Kdyby se ten kluk řídil podle Božích pravidel, tak by hned zjistil, že s tou holkou jenom ztrácí čas a mohl by si najít jinou, která by ho měla ráda. Tím že se neřídil podle Božích pravidel, tak nevědomě klesl na úroveň chodícího robertka s peněženkou.
A když ta holka nechtěně otěhotní, tak následuje potrat a nebo alimenty, nebo peklo na zemi.
.
Dalším smrtelně důležitým důvodem je virus HIV.
V ČR byl tento virus zjištěn u 1520 lidí a kolik jich je nakažených celkem nikdo neví.
.
A to že se nechceš ženit moc dobře chápu, protože vstoupit do cochcárny, ve které nejsou ŽÁDNÁ předem daná pravidla a kde většinou vládne chaos, vydírání a intriky, tak do takového manželství by mě také nikdo nedostal.

nedráždí (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

mne tvoje pochopení.Nevím co jsem ti napsal k tomu abys pochopila.Vidíš to co ti nikdo nepodal.Moje myšlenky tečou přímo sem,ale nejsou svinstvem,jak ty píšeš.Jak to nazvat?Toto je komunistický,ale i za války fašounský zvyk.Hledat v něčem něco,co tam není.

suei (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

Je třeba se vyvarovat zlosti a nízkých úmyslů. Práce na dlouho. Ale musí se chtít.

suei (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

Dráždí tě moje pochopení toho svinstva, pochopitelně. Ať vyhraje Duch a právo.

7.1. (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

se smutným ksichtem.To je dar přírody.

ty nýmandko (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

ty nemáš šanci.I kdybys ji měla tak ji zahodíš.Kanál seš o tom žádná.Kdo manipuluje s lidmi když ne ty?Máš v hlavě víc jak dvě a tvoje nálady mě začínaj srát.

suei (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

kdo to ovládá? Blbost sama.

suei (So, 7. 1. 2012 - 18:01)

Jako kanál? Co je tím zase myšleno. Že jsem řekla sprosté slovo? Hele ty manipulante, jsi napaden tím samým svinstvem. Nezanášej sem smutek a pochyby ty parchante. Tohle megalozní svinstvo, které vytváříme svým hloupým jednáním, je oživeno inteligencí. Čím víc rozumu, tím méně těchto nevědomých manipulací bude.

Dokud společnost říká, že mělu jenom samý krávoviny, tak nemám šanci znormálnět.

svět (So, 7. 1. 2012 - 17:01)

se zbláznil.Všude se pohybují duše mrtvých a my co jsme citliví je cítíme.Jedna přes druhou na nás volá a my bereme antidepresiva.Ale ani ta nepomáhají.Včera večer jsem viděl na hřbetu svého kamaráda bytost tak příšernou,až se mi dech zatajil.Byl jsem v šoku a přikován k židli.Bylo to něco hrůzného a živilo se to jeho energií.Pak jsem musel přestat meditovat.Nespal jsem celou noc.Svíce co jsem měl zapálené v celém pokoji nesmyslně poprskávaly a plamen se tetelil ze strany na stranu aniž by byl průvan.Kamarád mi tam tu bytost nechal.Moje energie ho donutila odpojit se od něj a vzít místo v mém životě.

komediant (So, 7. 1. 2012 - 17:01)

se smutným ksichtem.

Reklama

Přidat komentář