Reklama

Existuje Bůh?

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 22:05)

Došlo na tebe krásko?jasně, copak ty nevíš, že na každého jednou dojde? :)

copak ???? (Pá, 25. 5. 2012 - 22:05)

Marku, každopádně děkuji,...Došlo na tebe krásko?

fuj (Pá, 25. 5. 2012 - 22:05)

MUSLIMSKÉ BLUDY

fuj (Pá, 25. 5. 2012 - 22:05)

píšeš:Jak jsi poznal, že...Zase mulimské bludy.

??? (Pá, 25. 5. 2012 - 22:05)

píšeš:Jak jsi poznal, že...Proto nám Bůh nebízí, že se můžeme duchovně ZNOVUZRODIT.
Člověk se skládá z těla a duše. Znovuzrozený člověk se skládá z těla, duše a ducha, který se narodil z Boha.

Ty jsi tedy znovuzrozený?

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 22:05)

píšeš:Jak jsi poznal, že...Marku, každopádně děkuji, že odpovídáš, jsem v takové blbé životní situaci a nějak to na mě vše padá. A k tomu současný svět s jeho pokřivenými hodnotami..prostě díky vám všem, že se těmi mými neobratnými názory a pochybnostmi prokousáváte

Marek (Pá, 25. 5. 2012 - 21:05)

píšeš:Jak jsi poznal, že tvoje víra je ta pravá? Že tvůj Bůh je ten pravý? Co když je pravá víra ta katolická, nebo těch nešťastných jehovistů, nebo evangelíků Co když je pravá víra muslimská a svatá kniha Korán?

Katolická atd. to není, protože oni mluví o Bohu a Kristu a přitom se neřídí tím, co říkají. Oni se tím dostávají do vzpoury proti Bohu.
Islám také nemůže být cesta k Bohu, protože sice vychazí také ze starého zákona Bible, jako křesťanství, ale v 7 století našeho letopočtu se natolik odklonili od Bible, že už to je jenom nějaké náboženství, které vzniklo v 7 století.

píšeš:Vadí mi představa boha, který vyhrožuje...

Bůh nevyhrožuje, ale varuje.

Píšeš:Boha ochránce, autoritu, boha, který dává životem lidí smysl tím, že vědí, že pokud uvěří, stanou se vlastně jeho součástí a budou se na dobru podílet.

Tak to přesně je.

píšeš: je to ta nejobyčejnější představa boha trestajícího zlo a podporujícího nechci říct odměńujícího dobro.Myšleno pochopitelně skutky.

Bůh říká, že ten kdo tvrdí, že nehřeší, je LHÁŘ a do Boží přítomnosti nemůže jít člověk, který dělá nějaké zlé věci. To znamená, že do Boží přítomnosti nemůže jít NIKDO.
Proto nám Bůh nebízí, že se můžeme duchovně ZNOVUZRODIT.
Člověk se skládá z těla a duše. Znovuzrozený člověk se skládá z těla, duše a ducha, který se narodil z Boha.
"Kdo je narozen z Boha, nedopouští se hříchu, ani nemůže hřešit, protože se narodil z Boha." 1 Jan 3:9

Do Boží přítomnosti může jít jenom člověk, který se duchovně narodil z Boha.

Ježíš Kristus řekl: „Buďte DOKONALÍ, jako je DOKONALÝ váš nebeský Otec."

hana (Pá, 25. 5. 2012 - 20:05)

nikdo to asi nebral doslova,...asi tak nějak.

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 20:05)

Nechápu, co tě zrovna na...Víš, já myslím, že věřící ma větší problém s argumentací než ten, kdo se může opřít o vědu, důkazy, logiku a poznané. Ale zase má svou víru, je to v životě obrovská opora, vpodstatě žádné zlo ho nemůže úplně zasáhnout. Kdo to tady psal, že mu umíral otec, hluboce věřící a do poslední chvíle šťastný ze své víry. To mě fascinuje

Borec (Pá, 25. 5. 2012 - 20:05)

Zvědavče, ta vaše diskuze...Nechápu, co tě zrovna na tomhle argumentu přesvědčilo, dyť jsme nad tím Marka úplně rozložili :) Nakonec se nás pokusil přesvědčovat, že "věc, která má jasné známky toho, že ji někdo stvořil, má jasné známky toho, že ji někdo stvořil. Tím spíš tedy věci, které nemají známky toho, že je někdo stvořil, jsou důkazem toho, že je někdo stvořil."

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 20:05)

Samochvála smrdí!
TY...to myslíš vážně, proč ta zloba? Já dokonalá nejsem, kéž bych si to o sobě aspoň trochu myslela, pomohlo by mi to

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Je mi líto, taková...nikdo to asi nebral doslova, bylo to zjednodušené a vtipné

. (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Nono.Nono.Nono.

WWW (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Tak vidí mě Bůh,...Samochvála smrdí!
TY dokonalá ženo.

Borec (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

něco k zamyšlení, sice...Je mi líto, taková hloupoučká úvaha se dá snadno odpustit malýmu chlapci, ale příliš vážně ji brát nemůžeme. (Jinak myslím, že tohle už dřív poznamenal kdosi jinej, ale hrabat se v tom nebudu.)
Dobro, narozdíl od světla nebo tepla, není nic, co by se dalo změřit nebo zvážit. Není to nic absolutního. Je to vztah jedince k určitýmu jevu, nikoli vlastnost jevu samotnýho. Pro antilopu je dobro, když uteče před tygrem, pro tygří mládě je zase dobro, když dostane od matky najíst ulovenou antilopu. Kalkulovat s dobrem a zlem jako s něčím změřitelným a absolutním je rozumově nezralé.

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Víš, Marek vychází z...Zvědavče, ta vaše diskuze o dokonalosti tvarů a jejich nenacházení v přírodě je velmi zajímavá. To s tou krychlí v řece bylo od Marka velmi přesvědčivé. Nejsem si jistá jestli složitost vločky a dokonalost tvaru krychle jsou srovnatelné argumenty.

S tím, že si Marek myslí, že zivot na zemi neexistuje déle než , co se uvádí SZ jsi mě překvapil. I kdyby život vznikl zásahem nějaké vyšší moci, dejme tomu boha, muselo stejně dojít k nějaké evoluci a těžko ten člověk zasedl a začal psát. Předpokládám, že i zarputilí věřící nevěří na pohádku Adama a Evy a skutečné události jsou reálně popsané až od útěku Židů z Egypta.To předtím jsou pohádky, vzorce, báje,snaha o vysvětlení.. něco jako vyprávění starců v Kosmově kronice, tj božský původ Kroka, který počal Libuši s vílou...

25.5. (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

mi sotvaTřeba je ten Kněz nasazený z vyšších míst,to Tě nepadlo...

25.5. (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Tak a jsem zvědavá, jak...Lev už Ti po dvoře chodí...

Nono (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Ty jedno Nono JEŽÍŠ tě...Tak vidí mě Bůh, Stvořitel, Jehova, Ježíš, Aláh, Hospodin nebo všichni? Víš, já nemám problém s žádným z nich a VĚŘÍM, že ani oni by neměli problém se mnou.Pokud jsou spravedliví

WWW (Pá, 25. 5. 2012 - 19:05)

Už jsem to tady psala. je to...Ty jedno Nono JEŽÍŠ tě vidí!!!!

Reklama

Přidat komentář