Reklama

Bydlení v paneláku:(

bit životem (Po, 5. 3. 2012 - 23:03)

Zdravím čtenáře,bydlím na studiích v podnájmu a za tu dobu jsem měl možnost bydlet ve dvou typově stejných panelácích,velká špinavá hnědá krychle.Jsem ten,který má hlučné sousedy-studenty. Odčerpává to tu energii,pocházím z domu ze zahradou. Pro me je to tu jak koncentrák,lidé jsou neohleduplní.Nedivím se, kde je naše republika, lidi jsou líní uklidit po psech, hodit vajgl do koše atd. Odstehovat se co nejdál od těchto individuí.

Dora (Po, 5. 12. 2011 - 02:12)

Hm, tak já třeba bydlím na novým sídlišti u lesa, a klid tu máme takovej, jakej jsme v centru neměli nikdy...

Mahulena (St, 5. 10. 2011 - 05:10)

No to ja se sousedama...Nejsi sama,každý na to nemá nervy,a místo abych si za 20.let, ZVYKLA,sere mně to čím dál víc.Ale situace je zoufalá a vážně není prostředek na změnu,tak trpět je našim ůdělem....

Mahulena (Út, 4. 10. 2011 - 05:10)

Taky bydlim v panelaku a je...Majdo máš pravdu a jsem vysátá a vysušená jak treska,co dodat,lépe eskymákům v iglů....

kytka uvadlá (Po, 3. 10. 2011 - 05:10)

Ahoj, taky se teď stěhuji...Pokud mohu radit,nestěhuj se je to strašný,bere energii a to nepíši o tom že vztahy sousedské jsou na bodě mrazu to opravdu není nic zvláštního,no a izolace dokonalá a divím se,že i v parnu jsou okna zabedněná,jak tam ti marťani mohou existovat?Okno našeho kotce je dokořán i v noci,pokud to poč. dovolí a ajedna výhoda se přece našla,ale to opravdu jedíná,že se v zimě netopí a tak se neplatí,to je díky zateplení,výměny oken a velmi přetopenýmy byty sousedů,ta bašta,že nezmrznem i když nepouštíme top.Jinak jsem bydlela 25.let ve dvou,tedy ve třech domcích,zvlášť a šlo to pěkně z kopce ,no doufám,že ten kotec není konečná,nerada,bych..................

André (Ne, 2. 10. 2011 - 20:10)

No jo, to znám. Sousedi pod...To samý zažíváme v činžáku na Žižkově... Takže panelákem to není...

Koblížek (Čt, 14. 7. 2011 - 22:07)

nejhorší věc co jsme při...No jo, to znám. Sousedi pod náma začnou třeba v půlnoci vařit, a tak se nám do bytu v noci linou různý vůně...

Jiná zkušenost (St, 27. 4. 2011 - 09:04)

Vyrostla jsem ve starém činžovním domě s výhledem do parku.Vysoké stropy,pokoje 30m2.Pak jsem se přestěhovala do bytečku na sídlišti-celý byt 45m2,ovšem poblíž koupaliště,les,před domem tráva po které se dá chodit,spousta zeleně,prostory bez aut.Přitom metro 5minut chůze a ve středu Prahy za pár minut.Bydlím tu už desítky let,ve starém bytě zůstali rodiče.Můj byteček měl už řadu podob,mnohokrát měnil podobu,naposled nedávno.Ten starý obrovský byt v centru zůstává pořád stejný.Ale mě se líbí tady.Neměnila bych!

Gita (St, 27. 4. 2011 - 08:04)

ahoj, zakládám toto téma...Jak jsi dopadla po letech v paneláku? Já se tam stěhuji nyní, mám stejné pocity jak píšeš zde a tak by mě zajímalo, jak jsi to energeticky zvládla, či vyřešila... Snažím se použít feng-shui. G.

GIta (St, 27. 4. 2011 - 08:04)

Ahoj, taky se teď stěhuji do paneláku, je mi z toho špatně. Odcházím z domku se zahrádkou, připadám si, jako když přesazujete venkovní kytku do skleníku. Ty návrhy do menších bytů by se mi taky hodily. Petro, poslal ti někdo něco?Díky

Tomáš (Po, 22. 12. 2008 - 12:12)

Viď?....:)))'

Lenka (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

Tomáš: ten výraz Nové manažerovice za Prahou je velmi výstižný :-)'

Lenka (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

Taky bydlím v Praze, uvažovala jsem o koupi bytu a zdá se mi, že ceny bytů v novostavbách nejsou zas o tolik vyšší než ceny panelákového bytu. Nicméně souhlasím, kdybych kupovala byt, tak jedině asi v nějakém příjemném menším paneláku. Ten poměr cena - kvalita bydlení mi přijde nejlepší.Novostavbu ne, ze zkušenosti jsou to většinou dost stavebně odfláklé byty.'

Pražanda (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

Každý dům je jiný. Nás je 8 vlastníků stejných bytů, žádné obrovské náklady, neplatíme ani správce, nikdo nic neničí, co spotřebujeme, to si zaplatíme, každý má přehled. Vyjde to mnohem levněji než jakýkoli dům.Znám nejméně 3 lidi, kteří jsou s nově přistěhovalými sousedy ve svém vysněném domku na kordy a nešťastní. To není výsada bytů, že se přistěhuje nesnesitelný soused. Bytu s nepohodlnými sousedy se lze zbavit jednodušeji než domu.Každý názor je jiný a lokality se taky dost liší. I byt od bytu.:)'

Jetelina (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

To chápu, ano v Praze je to tak. U nás stojí malý 2-pok byt 2,6mil a rodinný domek starší ale obyvatelný po rekonstrukci se zahradou 2,2mil, nový kolem 3mil. Zlínsko.'

Pražanda (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

No v Praze jsou cenové rozdíly dům/byt velké. Byt novostavba v centru nebo luxusní byt se může blížit domku - spíš řadovce na okraji města. Ale panelák ani náhodou. Momentálně v Praze vyjde řadovka s minipozemkem, kam si všichni čumí (osobně považuju lepší mít byt než domek s velmi stísněným pozemkem) asi jednou tolik než panelák. Dům je ještě dražší.V Praze se stále ještě víc lidí hrne za město, ale už jsou i tací, kteří domy prodávají a chtějí menší nebo zpět do města.'

Jetelina (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

Záleží na finanční situaci. Dnes jsou byty tak drahé, že lidé myslí raději na domky. Byt bude váš, ale budete platit vysoké zálohy na teplo a elektřinu, společné opravy, úklid. Budete mít sousedy, kterých se nezbavíte a budou vám ničit třeba společné prostory, které jste vy také zapaltili. To u rodinného domku musíte hospodařit jen sami na sebe a v tom vidím výhodu. Měli jsme krásný byt, ale požíral nepředstavitelné peníze kvůli údržbě garáží, společných prostor, vytápění atd.'

Lenka (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

No je vidět, že co člověk, to názor.Já jsem taky vyrostla v domku se zahradou a na byt si teď zaboha nemůžu zvyknout ani po letech. Chybí mi zahrada, jisté soukromí a možnost dělat si na svém domku a pozemku co uznám za vhodné.Navíc nevím, ale koupí bytu se člověk zadluží taky, ne? A ne zas o tolik míň než koupí domku.'

Jetelina (St, 16. 7. 2008 - 14:07)

Když máme jedno, pošilháváme po druhém. V bytě je to dobré, pokud máte oba práci, děcka chodí do školy a tak nějak tam ani moc nejste. Jakmile zůstanete s manželem sami, je to někdy peklo. On nemá doma co celý den dělat. Já uklízím, vařím, a takové ty babské blbosti a on jen sedí anebo se všude motá a chtěl by, abychom někam šli spolu. Ale kam? Každý den se nedá jít na výlet nebo do divadla. Jsem městský typ a vystačím si, ale kvůli němu jsem souhlasila s domkem blízko města. On si dělá pořád něco kolem domu a mě nebrání zajet třeba do supermarketu .'

jaja (St, 16. 7. 2008 - 13:07)

luiso, podle sebe nemůžeš soudit všechny.Manžel je z domu,s velkou zahradou a taky s velkou dřinou.To nikdo nevidí, že dům potřebuje údržbu neustále.Ano,pát let je klid a pak se to hrne jedno za druhým.Po svatbě jsme měli plány časem si koupit dům, před 20 lety stačilo cca 150-200tis.,navíc jednu dobu stát dával cca 120tis příspěvek.Ale hned po svadbě jsme získali jako bezdětní zcela nový družstevní byt,díky manželově odborné specializaci dokonce jako bezdětní 3+1! výhled do stráně,údolí,paráda.Já vyrostla na zeleném sídlišti v ostravě a panelák mám v krvi.A jsk to dopadlo?! Manželovi se v bytě zalíbilo natolik,že dnes nechce o domě ani slyšet.Roky jsme udržovali dům jeho matce,která ovdověla a oddychli jsme si, když dva roky po její smrti se nám podařilo domu zbavit.Teda domu, ona to byla rovnou zemědělská usedlost s obr.zahradou,rybníkem atd.....plánovali jsme stavbu domu v našem městě,ALE?_ ale kde! V satelitu ani omylem,dál od města taky ne. Pak se objevilo pár pozemků na příznivém místě,hned jsme jeden zamluvili a začalo kolečko zařizování, plánování a úvah.Závěr? Celé jsme to stopli.Dcera sice byla ještě cca desetiletá, ale věděli jsme,že bude studovat,a že do maloměsta se nevrátí.A co my v domě? Jednou se jí uleví,až se ho po nás zbaví. Takže jsme dál v 3+1,celý jsme ho nyní zrekonstruovali, cestujeme, dcera jde na vysokou a návrat neplánuje.Nemáme dluhy, nestrádáme a jakékoli touhy po domě nás opustili.Dcera touží po secesní vilce,ale to jsou sny mladých, realita života ji ze snu probudí... Takže já neodsuzuji ani jeden způsob bydlení.'

Reklama

Přidat komentář