Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

M. (Po, 26. 4. 2010 - 13:04)

Já mám zase trochu jiný kolotoč. Kolostrum, King Kong, Vitaaktiv a Aloe. a mentální cvičení, psychografii a vojtovku :)

e. (Po, 26. 4. 2010 - 11:04)

jeste pro e- a ktery Koenzym...jeste pro Evu - kdybyste se rozhodla pro retezec,dam Vam typ na internet obchod ,kde nakoupie vse za dobre ceny + special.kreatin etyl ester-ten v lekarnach nemivaji.Nezarucuji Vam ze to pomuze i já se horším,jsou to potravinove doplnky,ale clovek by mel asi zkusit vsechno a pak asi i zvážit náklady s tím spojené. A jinak Vam preji hezky pobyt v lázních-proč by nemely pomoci?

e. (Po, 26. 4. 2010 - 11:04)

jeste pro e- a ktery Koenzym...pro Evu:mam nasazen urcity antioxidacni retezec...doporuceno as.MUDr.Maznacem Motol-nas spickovy odbornik pres ALS.Rika se tomu masivni neuroprotektivni lecba,odzkousena prave na myších modelech jako LECEBNA (ale jak jsem uz psala mys je mys a jeji motoneuron neni lidsky i kdyz potkani jsou vysoce inteligentni)Koenzymu Q10skutecne tak vysoke dávky,mohou jit az do 3g denne,ale optimal je 1200mg i mene,ale nemelo by to jit pod davku 300mg denne.Nejvhodnejsi je brat VSE jak uvadim-jeden pripravek dolpnuje druhy.Koenzym jsem mela od firmy Barnys ci Leonardo da Vinci Simply You a to 60mg sily.Ten vyjde financne nejzajimaveji.Je pravdou že cely tento retezec je financne docela nakladny...cca 4000Kc mesicne.Jinak ja sama jsem zdravotnik

Eva (Po, 26. 4. 2010 - 10:04)

pro M.:nejste jedina kdo ma...jeste pro e- a ktery Koenzym uzivate? ja se divala na nazvy, a je jich tu teda hodne,s horcikem a se vsim moznym :-D muzete mi poradit?
to berete 20 tbl denne? neni to moc?-nebo je to na doporuceni lekare? Prominte mi tolik otazek, no zda se mi to moc na 1 den

Eva (Po, 26. 4. 2010 - 10:04)

Jste mlada...tj tak...predpokladam, ze si koenzim kupujete,Vyskousim to,a casem uvidim.A dekuji za radu. Jeste se vratim k laznim-jedu poprve takhle nesamostatna. Mozna vam dam za par dni za pravdu a budu z tama utikat :-D Prvne me to pomohlo, no jak rikam, jeste jsem se o sene postarala.

e. (Po, 26. 4. 2010 - 09:04)

Já v lázních byla jen...pro M.:nejste jedina kdo ma tyto zazitky s laznema...Dle meho nazoru jsou nejmene zatezujici u ALS bulbarni formy - a to jeste na zacatku.My co mame problemy s rukama a nohama asi nic moc...ale je to opravdu individualni zalezitost a potreba kazdeho pacienta s ALS

e. (Po, 26. 4. 2010 - 09:04)

je mi 40 let,zacalo pred 3...Jste mlada...tj tak nespravedlive...ja beru jeste vysoke davky Koenzymu Q10(1200mg - tj 20tbl 60mg denne,omega3 kyseliny 1800mg,vit E 1200mg-na stridacku s vit C 1000mg,kreatin etyl ester 3g to vse denne),je mi 51 let,prvni priznak prsty na prave ruce leden 2009,dg v dubnu 2009.Stale pracuji jezdim autem denne,ale bez zabradli schody nevylezu,knofliky nezapnu,z hodne nizek zidle nezevdnu,ale jinak to jeste jde pri te hruze..Zvazte hlavne ten Koenzym Q10...

Eva (Ne, 25. 4. 2010 - 20:04)

Evo kolik je Vam let a jak...je mi 40 let,zacalo pred 3 letama-hned po porodu.Nejdriv slabost,pak zakopavani,neschopnost postavit se bez pomoci ..... Ted jsou postizene z vetsi casti i ruky.Beru jenom Rilutek.

M. (Ne, 25. 4. 2010 - 20:04)

Já v lázních byla jen jeden den a utíkala jsem domů. Tam jsem jela a sama chodila. Zpět už jsem musela mít doprovod.

e. (Ne, 25. 4. 2010 - 19:04)

To je pravda-kazdy musi sam...Evo kolik je Vam let a jak dlouho bojujete s ALS?Zacalo to nohama?Uzivate krome Riluteku i jina neuroprotektiva?

Eva (Ne, 25. 4. 2010 - 16:04)

Lazne necht si rozhodne kazdy...To je pravda-kazdy musi sam zhodnotit, jestli ho to zrelaxuje,nebo naopa,unavi. Prvne jsem byla sama-to jsem jeste zvladala chodit. Ted uz jsem na voziku, a uz mi prestavaji ,,fungovat,, i ruce, takze jsem takrka uplne odkazana na manzela-jede ted se mnou jako doprovod. Stav se mi nezlepsi, to je pravda, no pomuze mi to fyzicky i psychicky se odreaguji. Ale jak rikate, je to pravda, ze kazdy si to uz musi zhodnotit sam.

e. (So, 24. 4. 2010 - 20:04)

prosím,má někdo nějaké...Lazne necht si rozhodne kazdy nemocny s ALS sam... jak dalece ho to zatizi...co mu to prinese...ja jsem mela lazne navrhnute jiz 2x a nerozhoupala jsem se zatim.Mam spinalni formu ALS-chycene ruce a castecne nohy a predstava jak se pred kazdou procedurou musim slikat a oblikat je dost desna.Natoz nekam dochazet.Urcite bych jela s manzelem abych mela doprovod...ale nevim zda nepojedu radsi nekam k mori do klidu a pohody.Fandim Vojtove metode relfex.masazim

e. (So, 24. 4. 2010 - 20:04)

jj to je pravda myš je myš....ano to urcite...lek je jiz testovan na lidech - klinicka studie ve veci bezpecnosti uzivani...zjistili ze neskodi lidem...ale LECI pouze ty zatracene myšáky...tak jako vsechno zatim...Kmenove bunky u mysi nahrazuji nemocne motoneurony...u lidi? doufa se v to,ze alespon cisti prostredi ve kterem se zbyvajici motoneurony vyskytuji...ze je OCHRANI...

Eva (So, 24. 4. 2010 - 19:04)

prosím,má někdo nějaké...Ja jsem byla v Klimkovicich,letos jedeme do Velkych Losin. Ono nemoc to nezastavi,ale kazda rehabilitace,cviceni, masaze ma neco do sebe. ono je potrebne ty svaly furt ,,probuzovat,, aby uplne neprestali byt cinne. Takze doporucuji vam,aby jste to vyuzila a urcite jela.Muze vam to jenom prospet, urcite to neuskodi.

SYLVA (Pá, 23. 4. 2010 - 22:04)

prosím,má někdo nějaké zkušenosti s lázenskou péčí u této nemoci a kde.?

M. (Pá, 23. 4. 2010 - 21:04)

Vami uvadeny lek jde do...jj to je pravda myš je myš. Myslím, že teď ty dvě fáze se testovali s lidma s ALS. Třeba se štěstí pousměje :)

e. (Pá, 23. 4. 2010 - 08:04)

Podle mě je to opravdu...Vami uvadeny lek jde do 3.faze studie,otazkou je zda je to poslední faze...Zde firma stavi na dysfunkci mitochondrií,ktera je základem všech neurodegenerativních onemocneni.Na myších modelech funguji skvele boruvky - jejich barvivo je silnym antioxidantem a ani varem(cili zavarením) se neznici.Myš je ale myš a človek je človek...

Janka (Út, 20. 4. 2010 - 06:04)

15 let mám potíže s...Paní Leilo, tohle určitě nebude ALS. Myslím, že ty příznaky spolu nesouvisí. Zkuste si nechat udělat tomo hlavy. O ALS vůbec neuvažujte, navíc pokud by šlo o ALS, tak už tady vůbec nejste. O RS existuje web - ereska, zkuste mrknout. Ale spíš si myslím, že Váš problém bude jinde.

M. (Po, 19. 4. 2010 - 15:04)

15 let mám potíže s...kdyby to byla ALS tak by to netrvalo 15let, ani nevím o tom, že by byl poškozen sluch. U RS nevím jaké jsou příznaky. Možná by to chtělo jít i k jinému neurologovi :)

Leila (Po, 19. 4. 2010 - 13:04)

15 let mám potíže s únavou,bolestmi a dřevěněním nohou,před mnoha lety jsem mívala opakovaně pocit elektrických výbojů v hlavě.Všechna vysetření včetně MR jsou negativní.Nedělalo se jen vyšetření mozkomíšního moku.Já na rozdíl od neuroložky trvám na diagnoze RS nebo ALS.Od začátku potíží mám problémy s artikulací a zhoršil se mi sluch-nosím sluchadlo.Poradíte někdo co dělat? Jaký na to máte názor?

Reklama

Přidat komentář