Reklama

Existuje Bůh?

10.10. (St, 10. 10. 2012 - 06:10)

Ale je...

evelinaa11 (Út, 9. 10. 2012 - 23:10)

Myslíte, že existuje Bůh?...V blazinci to snad v dnesni dobe neni ani mozny

neznaboh (Út, 9. 10. 2012 - 22:10)

Tak to křižáku vezmu postupně:
"Velký Otec Nebeský má svého Satana na špinavou práci.:
Omyl.
Satan má nad tebou přesně tolik moci, kolik TY mu dovolíš.
TY o tom rozhoduješ.
Takže bůh biblický až zas tak všemocný a vševědoucí není? A proč vůbec toho satana toleruje? Inu, je to machiavelista - od lidského výtvoru co taky čekat.

"Pomni však, jaký je vzájemný vztah pastýře a jeho stáda. Je to vztah predátora ke kořisti."
Omyl.
Úkolem pastýře je chránit stádo a hledat nejlepší pastviny.
Proto byl Kristus přirovnán k pastýři.
Jenom majitel stáda může rozhodovat o jeho osudu, a ne pastýř.
Blbost, pastýř a majitel dle bible jedno jsou. Minimálně je to rodinný podnik.

Osud ovcí ve stádu jsem naznačil - samozřejmě jsi to pominul. Vztah pastýře/majitele stáda k jeho dobytku samozřejmě taky.

Většina lidí si myslí, že se to celé točí kolem otrocké poslušnosti.
To je ale NESMYSL, který nemá žádnou oporu v bibli !!!
(Bůh člověká nepřijímá k sobě na základě toho co dělá, ale základě toho, kdo je.)
Kdepak. Před bohem padáš na kolena a nabízíš mu handl (modlitba)...
To že něco má či nemá oporu v bibli je irelevantní. Bible jsou jen staré pověsti hebrejské a bájení o jednom ukřižovaném chlapíkovi - nikdy nebyl poskytnut věrohodný nezávislý důkaz, že se skutečně jedná o "boží slovo". Přitom u tak základního pramene by ta věrohodnost měla být sakra neprůstřelná!

"Jo, to spiknutí... není ON snad všemocný? Kdyby to tvé ušmudlané spiknutí bylo proti JEHO vůli, nejen, že by neexistovalo, ale nikdy ani nevzniklo!"
Jestli se na zemi bude dít Boží vůle a nebo ne, tak to je v tuto dobu a zatím na nás. Máme svobodu.
Takže "v tuto dobu a zatím" ten tvůj bůh není zas až tak všemocný? Chudáček malý...

Biblická proroctví: Vzhledem k tomu, že celá bible je zřejmě pouhý konglomerát historických bájí a pověstí, obávám se, že predikční schopnost biblických proroctví bude zatraceně nízká.

Ještě stále jsou úhelným kamenem tvých úvah ty tři šestky?

(Út, 9. 10. 2012 - 21:10)

"Velký Otec Nebeský má svého Satana na špinavou práci.:

Omyl.
Satan má nad tebou přesně tolik moci, kolik TY mu dovolíš.
TY o tom rozhoduješ.

"Pomni však, jaký je vzájemný vztah pastýře a jeho stáda. Je to vztah predátora ke kořisti."

Omyl.
Úkolem pastýře je chránit stádo a hledat nejlepší pastviny.
Proto byl Kristus přirovnán k pastýři.
Jenom majitel stáda může rozhodovat o jeho osudu, a ne pastýř.

"Takže se raději podrobit Velkému Pastýři, být Jeho poslušnou ovečkou... on už za nás udělá Konečný Pořádek (konečné řešení...)"

Většina lidí si myslí, že se to celé točí kolem otrocké poslušnosti.
To je ale NESMYSL, který nemá žádnou oporu v bibli !!!
(Bůh člověká nepřijímá k sobě na základě toho co dělá, ale základě toho, kdo je.)

"Jo, to spiknutí... není ON snad všemocný? Kdyby to tvé ušmudlané spiknutí bylo proti JEHO vůli, nejen, že by neexistovalo, ale nikdy ani nevzniklo!"

Jestli se na zemi bude dít Boží vůle a nebo ne, tak to je v tuto dobu a zatím na nás. Máme svobodu.
Jak to celé dopadne se dozvíš tady:
http://www.znamenicasu.cz/biblicka-proroctvi-daniel-2-prehled-dejin-sveta/

neznaboh (Út, 9. 10. 2012 - 19:10)

Světu vládne úplně někdo jiný, než si myslí lidé, kteří nevidí za oponu...

Nojo... zas další spiklenecká teorie. Taková obrana lidské malosti, omlouvající sebe sama: to všechno ONI, tady je všechna snaha marná...
Takže se raději podrobit Velkému Pastýři, být Jeho poslušnou ovečkou... on už za nás udělá Konečný Pořádek (konečné řešení...).

Chyba.

Tak jako má každý král svého zlého ministra a svého kata, aby si sám nemusel umazat ruce,
tak i Velký Otec Nebeský má svého Satana na špinavou práci.
Ježto ten nebeský fotřík je ex definitione všemocný, neměl by být pro něj problém satanáše promptně zlikvidovat, případně způsobit, že by nikdy nevzniknul.
Ježto je však celý ten biblický pánbůh pouhým lidským výplodem, chová se přesně podle vzoru lidských vladařů; tak, jak to trefně popsal Niccol? Machiavelli. Nemůže ani jinak...

Takže si klidně jdi za vidinou svého Pastýře.
Pomni však, jaký je vzájemný vztah pastýře a jeho stáda. Je to vztah predátora ke kořisti. Ovce jsou tu proto, aby byly stříhány a dojeny. Nakonec jsou podříznuty a staženy z kůže... dokonce jsou takto vražděna i malá ovčí děcka (kdo by si nedal mladé jehněčí, že?) bez ohledu na to, co tomu řeknou jejich ovčí mámy.
Ano - dobrý pastýř se stará i o každou zatoulanou ovečku... i ta bude stříhána, dojena, podříznuta. A střeží stádo před vlky... svými přímými dravčími konkurenty.

Ano, schovej se do stáda svého Pastýře... a nediv se, skončíš li jako každá jiná jeho ovce.

Jo, to spiknutí... není ON snad všemocný? Kdyby to tvé ušmudlané spiknutí bylo proti JEHO vůli, nejen, že by neexistovalo, ale nikdy ani nevzniklo!

Tož asi tak.

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 19:10)

To,že člověk umí číst Karmu druhého člověka,ještě neznamená,že jej ovládá...

Světu vládne úp (Út, 9. 10. 2012 - 18:10)

http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1566:plany-usa-novy-svtovy-ad&catid=57:spiknuti&Itemid=81

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 17:10)

Oni už nevědí,jak by Tě dostali. Tak použili můj zlatý hřeb.Já se dorvu.

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 17:10)

Vychovali mě totiž v...No právě,poznala jsem se tam se svým mužem. Taky katolík...

(°_°) (Út, 9. 10. 2012 - 17:10)

Vychovali mě totiž v klášteře...
No to se máš čím chlubit!
To byla ta nejhorší doupata tajných neřestí.

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 16:10)

Líbat ruce nějaké...To je blb! Pokud se nebudeš chtít ženit,tak nejsem proti.Vychovali mě totiž v klášteře...

(°_°) (Út, 9. 10. 2012 - 16:10)

Co máš z toho. Čekám...Líbat ruce nějaké císařovně? Na to dlabu.
Pouze ruce vzpínající se orgasmickou křečí divokého milování jsou hodny horoucích polibků...

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 15:10)

Neobviňuju tě z toho....Co máš z toho. Čekám balík,třeba uděláme kšeft století.A budeš mi líbat ruce,tak jako císařovně...

(°_°) (Út, 9. 10. 2012 - 14:10)

To jsem si já nevymyslela....Neobviňuju tě z toho.
Velice mnoho krásného a nádherného bylo inspirováno všelijakými zjeveními, to však nepotvrzuje jejich reálný základ.
Rukopisny Královodvorský a Zelenohorský jsou podvrhy, přesto byly ve své době mohutnou inspirací.
Nový Zákon je sice poutavé a mravoučné čtení, ale jakýkoliv nezávislý a věrohodný důkaz toho, že by měl být nějakým Slovem Božím, dosud předložen nebyl.

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 13:10)

Zjevení =
a) projev...To jsem si já nevymyslela. To je napsáno v Novém zákoně. A zrovna třeba výzdoba Karlštejna je inspirovaná knihou Zjevení a jaká je to krása. Raději to ani všechno neukazují...

(°_°) (Út, 9. 10. 2012 - 09:10)

Zjevení Janovo13:16
A...Zjevení =
a) projev duševní choroby
b) důsledek akutní intoxikace
c) změněný stav mysli v důsledku deprivace

Teorie, která prohlašuje že by se mělo jednat o "boží vnuknutí", postrádá jakoukoliv podporu věrohodnými důkazy.

vím že (Út, 9. 10. 2012 - 08:10)

Bůh je

vim ze (Út, 9. 10. 2012 - 08:10)

Buh neni

9.10. (Út, 9. 10. 2012 - 07:10)

Zjevení Janovo13:16
A rozkáže,aby všem,malým i velkým,bohatým a chudým,svobodným i otrokům,byl dán cejch na pravou ruku,nebo na čelo a aby nikdo nemohl kupovat,ani prodávat,leda ten,kdo má cejch: jméno té šelmy,nebo číslo jejího jména. Zde je rozum. Kdo má rozum,ať spočte číslo té šelmy.
Je to číslo člověka a jeho číslo je šest set šedesát šest...

(°_°) (Po, 8. 10. 2012 - 23:10)

že jsem bystrý :-) Ty si...Pravý okap je pravdou.

Reklama

Přidat komentář