Reklama

Existuje Bůh?

Pavel z Německa (Út, 15. 5. 2012 - 17:05)

píšeš:Můžeš mi říct,...Toto se bude nyní díti.
(Přísloví 11:4) Hodnotné věci nebudou k prospěchu ve dni rozlícení, ale spravedlnost osvobodí od smrti.
(Izajáš 2:20) Své bezcenné stříbrné bohy a své nehodnotné zlaté bohy, které mu udělali, aby se před [nimi] klaněl, hodí toho dne pozemský člověk rejskům a netopýrům,
(Ezekiel 7:19) Své stříbro, to vyházejí do ulic a jejich vlastní zlato se stane něčím odpuzujícím. Ani jejich stříbro, ani jejich zlato je nebudou schopny osvobodit v den Jehovova rozlícení. Nenasytí své duše a nenaplní svá střeva, neboť se to stalo kamenem klopýtání, který působí jejich provinění.
(Jakub 5:1) Pojďte, vy bohatí, plačte, naříkejte nad bídami, které na vás přicházejí.

(Sefanjáš 1:18) Ani jejich stříbro, ani jejich zlato je nebude moci osvobodit v den Jehovova rozlícení; ale ohněm jeho horlivosti bude pohlcena celá země, protože provede vyhubení, opravdu strašné, všech obyvatel země.“

Marek (Út, 15. 5. 2012 - 16:05)

Borče píšeš:Ve skutečnosti ti můžeme (když budeme chtít) konzistentně tvrdit, že inteligence není potřebná k vytvoření ničeho.

Ty a neznabohozvědavec, na to máte právo.
Měli jste mi ale předem oznámit, že mi píšete z psychiatrické léčebny.

16:36 (Út, 15. 5. 2012 - 16:05)

Vždyť ho vyšustili z...Phenemi phyže? Nebatoumej se tu, mamná krsice!

15.5. (Út, 15. 5. 2012 - 16:05)

Vždyť ho vyšustili z každýho špitálu. Co dělá tady?To už není šestý smysl,ale někdo mu tu řádně leze do prdele!

Borec (Út, 15. 5. 2012 - 15:05)

Pořád se snažím, Marku, vysvětlit ti podstatu tvých logických chyb, kterých se asi dopouštíš neúmyslně.

Ano, můžeme se víceméně shodnout na tom, že například k vytvoření vrhací kostky pro hru "Člověče, nezlob se" je zapotřebí inteligence. Ne však k vytvoření jakýkoli krychle.
Pořád se nám snažíš nenápadně vmanipulovat něco ve stylu: "k vytvoření věci, kterou vytvořila nějaká s inteligence, je zapotřebí inteligence." Ano, to je pravda :) Ale nemůžeš z toho nijak dokázat, že snad VŠECHNY věci vytvořil někdo s inteligencí.

Ve skutečnosti ti můžeme (když budeme chtít) konzistentně tvrdit, že inteligence není potřebná k vytvoření ničeho. Protože člověka nevytvořila žádná inteligence, ale náhoda. Takže všechno, co vytvořil člověk, vytvořila náhoda. Člověk je jen taková specifická aplikace zákonů přírody.

neznaboh (Út, 15. 5. 2012 - 15:05)

Přeci jen neště něco.
Marek: ...Nějaké náhodné děje bez POMOCI PŘÍRODNÍCH ZÁKONŮ neumějí vytvořit nic aspoň trochu složitého a proto se tak jednoduše dá poznat, jestli to někdo vytvořil a nebo jestli se to vytvořilo samo...
Jo, milej zlatej, náhodné děje probíhají právě podle těch přírodních zákonů, ne proti nim. Náhodný děje jsou nedílnou součástí přírodních zákonů a jsou pevně zabudovaný v jejich základech, bez náhodných dějů by tenhle svět nejen nefungoval, ale nejspíš ani neexistoval.

neznaboh (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

Marku, nezklamal jsi mě.
Předpověděl jsem, že napíšeš něco jako:
Ty si myslíš, že je možné najít v řece přesnou krychli soli ?
A tys přesně tuhle pitomost napsal...

Proto jsem hned připojil ten galenit a diamant...
. . . . . . .
Je blbost hádat se o krychli, kterou sis v řece vyhalucinoval. Ale blbost je potřeba dotáhnout ad absurdum, protože jí sem jinak budeš plácat zas a znova.
Tak ke krychlovým krystalům soli:
Wiki: Krystaly krychlové soustavy mají nejvíce rovin souměrnosti. Na krystalech se často uplatňuje KRYCHLE, osmistěn, dvanáctistěn kosočtverečný nebo dvanáctistěn pětiúhelníkový. Najdeme zde i tvar s největším počtem ploch – 48stěn – a různé typy 24stěnů.
Tolik Wiki. Kubický krystal galenitu má kolega jako těžítko na stole a krychlové krystaly soli si mohu kdykoliv vypěstovat na misce.
Takže není pravda, že: ...jsme se nakonec shodli na tom, že kámen v řece ve tvaru PŘESNÉ krychle sám nevznikne, ale že ho musel někdo aspoň trochu inteligentní vyrobit...
Jednak jsi žádný takový útvar krychlický v řece nenašel, takže se jedná o hypotézu cobykdyby, pouhou spekulaci.
Druhak teoreticky není vyloučen nález přirozeně vzniklého krystalu - pokud trváš na řece či jiném vodním toku, tak látky ve vodě nerozpustné, například krystalu již zmíněného galenitu.
Dál kopíruješ sám sebe:

...A přesto, když ji uvidíme v potoce, opravdu dostaneme podezření, že ji někdo vytvořil...
(Tys jí někde v potoce fakt viděl?)

...Toto podezření, že ji někdo vytvořil, budeš mít ze dvou důvodů.
1. Víme ze zkušenosti, že člověk dělá krychle pro různý účely.
2. Přesná krychle, i přesto, že je jednou z nejjednodušších věcí vůbec, tak nemohla vzniknout pomocí náhody, protože vytvoření přesné krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI.

Jestliže tedy vytvoření krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI, proč si myslíš, že vytvoření něčeho mnohonásobně složitějšího, co nedokáže vytvořit ani maximální lidská inteligence, INTELIGENCI nevyžaduje ?...

Tak znovu:
1) Uviděl jsi někdy v nějakém potoce něco takovýho?
Obávám se, že ne. Jestli jo, tak kdy a kde?
2) ...Víme ze zkušenosti, že člověk dělá krychle pro různý účely... je poplk mimo mísu - zde se nebavíme o zjevně lidské tvorbě. Ta by neměla k tématu žádný vztah.
3) ...Přesná krychle, i přesto, že je jednou z nejjednodušších věcí vůbec, tak nemohla vzniknout pomocí náhody, protože vytvoření přesné krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI... je tvrzení opakovaně vyvrácené. Spontánní vznik krychle i mnohem složitějších útvarů je opakovaně doloženo a prokázáno (odkazy na to by zaplnily zbytek celého diskusního prostoru).
4) ...Jestliže tedy vytvoření krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI, proč si myslíš, že vytvoření něčeho mnohonásobně složitějšího, co nedokáže vytvořit ani maximální lidská inteligence, INTELIGENCI nevyžaduje ?...
Opět opakuji že nevyžaduje. Tato tvá dedukce je chybná (viz Wiki, heslo "Falacie - logický klam").

Přesto vše se nedomnívám, že bys tu krychli znovu a znovu nevracel do hry (axiom Goebbelsův) při každé možné i nemožné příležitosti.
A teď už na celou tu tvou vyhalucinovanou krychli vodní dlabu - škoda kubicky zmarněnýho času.

Borec (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

No teď koukam, že si vedeš v jistým smyslu eště absurdněji... dokonce přiznáváš, že krychle je jednoduchej objekt. To ale znamená, že to není zrovna její SLOŽITOST, co by nás vedlo k názoru, že ji někdo vytvořil. Protože složitost neni zrovna to, čím by krychle byla charakteristická. Nemyslíš?

Tvůj argument obsahuje nyní už dva zcela neoprávněný předpoklady:
1) "krychle musí mít inteligentního stvořitele."
2) "složité věci musejí mít inteligentního stvořitele."

15.5. (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

Kdyba snad existoval tak by...Chodila jsem s člověkem,který má zřejmě nemanželské dítě na katechizmus. To se vážně může stát jenom mě.Jdu něco dělat,mě je z toho špatně...

Marek (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

píšeš:Můžeš mi říct, čím tohle dokazuje, že krychle je SLOŽITÁ?

Můžu.
Tento, a mnoho dalších tvarů se z horniny sám nevytvoří, protože to už překračuje možnosti náhody.
K vytvoření takového tvaru už je zapotřebí lidská inteligence.
Nějaké náhodné děje bez POMOCI PŘÍRODNÍCH ZÁKONŮ neumějí vytvořit nic aspoň trochu složitého a proto se tak jednoduše dá poznat, jestli to někdo vytvořil a nebo jestli se to vytvořilo samo.

Jestliže tedy vytvoření krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI, proč si myslíš, že vytvoření něčeho mnohonásobně složitějšího, co nedokáže vytvořit ani maximální lidská inteligence, INTELIGENCI nevyžaduje ?

bůh? (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

Kdyba snad existoval tak by snad nedopustil ty hrůzy a zvěrstva co se dějí nemyslíte?!!!!

15.5. (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

Z náboženství jsem tedy kuly neměla,ale ve spravedlnost věřím.Doběhne Vás,ani nebudete vědět jak.Jen si říkám,proč mě před 20lety taky nevaroval. Asi to tak mělo být...

Borec (Út, 15. 5. 2012 - 14:05)

Píšeš Borče:Není prostě...Marku, tobě se zkroutila propiska přímo v mozku a už se ti zevnitř dere ven, hlasitě ťukajíc na čelo.

Můžeš mi říct, čím tohle dokazuje, že krychle je SLOŽITÁ? Vedle koule je to ten nejjednodušší 3D objekt ve vesmíru!

Tím, že dokola opakuješ stejně stupidní řeči, který už ti byly vyvrácený, se degraduješ pod úroveň kohokoli na týhle diskusi. Ty už opravdu nevíš kudy kam, jestli se uchyluješ k něčemu takovýmu.

Marek (Út, 15. 5. 2012 - 13:05)

Píšeš: A teď mi řekni, jak moc je složitá krychle. Moc ne, co? Vymodeluje jí z modelíny i malý dítě. Ve skutečnosti je krychle jednou z nejjednodušších věcí vůbec. A přesto, když ji uvidíme v potoce, opravdu dostaneme podezření, že ji někdo vytvořil.

Toto podezření, že ji někdo vytvořil, budeš mít ze dvou důvodů.
1. Víme ze zkušenosti, že člověk dělá krychle pro různý účely.
2. Přesná krychle, i přesto, že je jednou z nejjednodušších věcí vůbec, tak nemohla vzniknout pomocí náhody, protože vytvoření přesné krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI.

Jestliže tedy vytvoření krychle vyžaduje aspoň nějakou minimální INTELIGENCI, proč si myslíš, že vytvoření něčeho mnohonásobně složitějšího, co nedokáže vytvořit ani maximální lidská inteligence, INTELIGENCI nevyžaduje ?

Marek napsal j (Út, 15. 5. 2012 - 13:05)

Píšeš Borče:Není prostě žádný přímý logický spojení mezi složitostí věci a způsobem, jak vznikla.

To není pravda.
Když najdeš v řece kámen, který je opracovaný do tvaru přesné krychle, tak podle složitosti věci určitě poznáš, jestli to někdo vytvořil a nebo jestli se ten kus kamene tak dlouho převaloval v té řece, až se opracoval do tvaru přesné krychle.

Nějaké náhodné děje bez POMOCI PŘÍRODNÍCH ZÁKONŮ neumějí vytvořit nic aspoň trochu složitého a proto se tak jednoduše dá poznat, jestli to někdo vytvořil a nebo jestli se to vytvořilo samo.

Marek (Út, 15. 5. 2012 - 13:05)

Tak sem rád, že jsme se nakonec shodli na tom, že kámen v řece ve tvaru PŘESNÉ krychle sám nevznikne, ale že ho musel někdo aspoň trochu inteligentní vyrobit.

Marek (Út, 15. 5. 2012 - 13:05)

neznabohu, nastuduj si tvary krystalů.
http://web.natur.cuni.cz/ugmnz/mineral/tvary.html#krychlova

píšeš: K vytvoření krychle stačí, aby se zvolna vypařila slaná voda. Hádej, jak vypadá krystal úplně obyčejný sole?

Ty si myslíš, že je možné najít v řece přesnou krychli soli ?

15.5. (Út, 15. 5. 2012 - 12:05)

)°o°(
(O)No jo,pokrevní linie...

12:46 (Út, 15. 5. 2012 - 12:05)

Ještě,že Bůh ztvoři...)°o°(
(O)

Borec (Út, 15. 5. 2012 - 12:05)

Borče, Acharys píše...Není z ní cítit fanatismus? Dyť je to úplně bezduchý opakování naučených frází bez kapky vlastní invence. Beze snahy nějak argumentovat, reagovat na konkrétní situaci, prostě omílání toho, čemu bezduše věří, jako by to přepisovala z příručky.
To je ale u vás asi v pořádku...

Reklama

Přidat komentář