Reklama

Existuje Bůh?

Marek (Ne, 15. 4. 2012 - 23:04)

Píšeš: Prostě si usmyslíš /vsugeruješ, že bůh existuje, a pak nepotřebuješ žádný důkazy.

Já jsem důkazy potřeboval a Bůh je dá těm, kteří ho hledají a věří Jeho slovu.
Bibli se píše, že kdo hledá nalézá a kdo tluče, tomu bude otevřeno a ty nejenom že nehledáš, ale ani nechceš hledat. Tak se potom nediv, že ti připadá, že Bůh neexistuje.

Píšeš: Jinak řečeno, VŠECHNO je pro tebe důkazem jeho existence, "mluví" na tebe třeba na ulici každým zatroubením klaksonu... Zdálo by se, že věřící by měli mít nějakou prokazatelnou výhodu nad nevěřícíma, když pořád mluví s tím bohem... třeba že snáz uniknou náhodným nehodám, nemocem nebo tak něco.

Hlavní komunikace s Bohem spočívá v tom, že člověk se rozhodne důvěřovat a věřit Božímu slovu a Bůh když uvidí, že o Jeho slovu nepochybuje, tak začne v životě toho člověka jednat podle svého slova a měnit a dělat to co potřebuje.
V opačném případě se nestane nic.
Bůh nikdy nebude podporovat pochybnosti a nevíru v Jeho slovo.

Píšeš: Domívám se, že ti lidé ''věří, že je bůh'', nikoli ''vědí, že je bůh'', to jen drobné dplnění

Věřící znamená - věřící Božímu slovu a ne věřící že Bůh existuje.

15.4. (Ne, 15. 4. 2012 - 16:04)

Furt ta samá chyba:...No,na to pozor. Hlavbně na Sv. Grál.Dotkeneš se náboženského symbolu a jsi v... Církev kritizovala např. i román, Šifra mistra Leonarda a o filmu nemluvě. Nicméně na každém šprochu je pravdy trochu.

Veľké soužení n (Ne, 15. 4. 2012 - 14:04)

Matouši, máš pravdu, je za...Furt ta samá chyba:
Veľké souložení nás neobejde, tak je to správně!
Co je svět světem, furt znova a znova tu vyvstávají noví a noví proroci konce světa, civilizace nebo něčeho jiného. Tyhle biblický nebo rádobybiblický tlachy jsou stejnýho druhu.
Někdo věří v jehovu, jinej v ufo, někdo v proroka Mohameda, další ve svatej grál atd atd. A každej tvrdí že jen ta jeho cesta k bohu je ta správná a kydá hnůj na všechny co nejdou jeho cestou. Každej má statisíce dobrejch důvodů, proč jen ta jeho cesta je ta jediná, ale opravdovej důkaz že to tak je nemá žádnej. Ani důkaz, že vůbec nějakej pánbůh existuje.
Tajže houbyhouby, milá Aničko. Tvá víra v boha jehovistickýho je stejně podložená jako víra Jana Parsifala Imanuela Dvorskýho, že on je ten jedinej správnej mesiáš. Je to jen stav tvojí mysli, nic víc.
Lýbám tě Aničko na tvoje čelíčko,
Tvůj neznaboh.

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 10:04)

A Jehova byl rád, že jsem...Matouši, máš pravdu, je za potřeby dokolečka na škodu SJ, neustále, protože Boží soud se blíží, Veľké soužení nás neobejde, protože přidávame rukú k dílu, a kazíme zem... takže s jistotou, kterú mám, Ti pak doporučuji vzývat Boží jméno Jehova, a Jeho aněly jsou nám nápomocny, jenom do našeho vnítra NAŠTĚSTÍ VIDÍ JENOM BÚH STVOŘITEL A JENOM VON NÁS POSOUDI, CO JSME MUSELY A CO SKUTEČNE NA NAŠÍ ŠKODU NEMUSELY. Né lidi, ti nejsou soudce, i když jse na to mockrát za jiné hrají, soudí, vidí slamku v druhém oku a ve svém NEVIDÍ TRÁM.

nono (Ne, 15. 4. 2012 - 10:04)

To nevadí, je to pořád...tak to máš asi pravdu, s tímto souhlasím..ach jo

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 10:04)

A je dobré natrhat kytici květin a nepřidat k ní nic jiného NEŹ NIT, kterou je svázana.--- todle to píše v jiném podání Písmo svaté : "Nechoďte nad to, co je napsáno".

matouš (Ne, 15. 4. 2012 - 10:04)

Tak vidíš. Já má doma...To nevadí, je to pořád lepší, než mít doma Ónana.

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 10:04)

aha, tak to já vidím jinak....Pro nono : Starej Shakespeare říkal, že jsme jako na jevišti bábky.PROĆ TO ŘÍKAL ? A já tomu rozumím mocinko dobře, také paní dátumka ví sví a vidí víc než mnozí - a proč ? Protože Búh existuje. Jenom cesty k pravdě sú rúzny, protože aj samotná Bible píše, že ČLOVĚK SE K TEMU NIKDY CELKEM NEDOPÁTRA - není možná, a i pro naše dobro, myslím si. Hrali by jse mnozí na bohy= a už v dávné době tak tomu bylo za čas faraónú, myslím si.

15.4. (Ne, 15. 4. 2012 - 10:04)

Tenhle vykuk mě navštěvuje...Tak vidíš. Já má doma Lucifera.

matouš (Ne, 15. 4. 2012 - 09:04)

Démonem lenosti je...Tenhle vykuk mě navštěvuje často. Zvláště když mám něco dělat.

15.4. (Ne, 15. 4. 2012 - 09:04)

Já bych prosil česky nebo...Démonem lenosti je Belfegor...

matouš (Ne, 15. 4. 2012 - 09:04)

Es gibt nichts wie es in sein...Já bych prosil česky nebo slovensky, v krajním případě polsky.

15.4. (Ne, 15. 4. 2012 - 09:04)

Es gibt nichts wie es in sein ...
Klidně Ti to řeknu i Hebrejsky.

matouš (Ne, 15. 4. 2012 - 09:04)

A Jehova byl rád, že jsem celou situaci vyřešil bez toho abych ho neustále otravoval, tak jak to dělají jeho ovečky.

matouš (Ne, 15. 4. 2012 - 08:04)

Marek, s tým lvom jsi mi...To tak bývá, že psi štěkají na lidi, které neznají. Po mě taky jeden skákal, tak jsem na něj zařval "táhni do p.če!" a on se lekl a odpochodoval.

nono (Ne, 15. 4. 2012 - 08:04)

Pro nono : Nejenom véřím,...aha, tak to já vidím jinak. Můžeš věřit, nemůžeš vědět. A je jedno, že ty tomu říkáš jinak. On už starý Shakespeare říkal něco jako ''růže bude vždycky vonět stejně, i kdyby volali ji jinak''.

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 08:04)

Vše nás čeká, to jsi...Názor, tak jó, diskutujte. Přejí Ti hezký den. Když příjmeš i požehnaný.

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 08:04)

Jde křesťan po poušti,...Marek, s tým lvom jsi mi připomněl jednu moji příhodu. Šla jsem cez podchod a voproti mne šel toulavej pes, mněl hore chvost, ceřil zuby, voči rozzuřené a zuřivo vrčel. Vykříkla jsem jméno Boží "Jehova"- a pes rázem sklopil uši, dal chvost dolú a PLAZIL SE, von nešel, jako kdyby ho někto silně tlačil ke zemí, a pomalu odsouval- bylo to viditelné, jenom nebylo vidět kdo ho tlačil. Ještě sem to nezažila, todle neviděla, ale byla jsem vochránena. Tak si dokážu představit Daniela v jame plnej levov, a nic se mu nestalo. Neboli těch Hebrejcú v hořící peci, jak andělé ich vochránili a nezhořeli.--- takže vím, že Boží jméno slouži na vochranu, pomoc je ihned vysílaná nepředstavitelnou rýchlostí.A NEBYLO BRÁNO BOŽÍ JMÉNO NADARMO, sloužilo k ochraně. Pak třeba poděkovat, jinak ho bereme nadarmo.

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 08:04)

Symboly představují...Tak všem i Tobě přeji hezký den. Máš pravdu s týma symboly, a minulost je dost zajímavá. I to, že faraónové věděly 300 let před Potopou, že příde, také mněly věštce, rádce. Do Noemovho korábu nevstúpili, mohol každej. Také Eusébius psal o konci civilizaci - vše nás čeká...

Anna (Ne, 15. 4. 2012 - 08:04)

Pro názor: I když mne...A víš proč názor ? Protože by jsem šla úmyselně proti Bohu Jehovovi, ve kterém je život, který nám daroval. Nemáme právo ho nikomu brát. A když jsme v tráblích, tak ho prosme, vyšle pomoc takovou rýchlostí, že si ji člověk ani nedokáže představit. Je lépe dřív prosit. Já jsem to mnohokrát zažila. Zažila jsem ale i Jeho školení, které dopouští, a je dost tvrdé, vše jenom k pochopení, jinak se to těžko chápe kdyby jsem mněla ustláno na ružích. Je lepší být školená, být v mnoha nesnázích A JASNĚ VIDĚT PAJ JEHO LÁSKU A MOCNÚ RUKU. Patří mu vše, i náš život, který nám daroval. I když nám ho mnohým "nepřítel" veme, kterým je i "smrt", tak jedine Búh Jehova, Stvořitel Nebe i Zemi nám ho v Jeho čase VRÁTÍ.A bude taky tento posledný lidský nepŕítel - smrt - odstráněn --- a to není fantázie, ale fakt. A vo tom a mnohém jiném své lidi, kteří Ho nejenom uctívají, ale MILUJI, a TAKÉ JEMU BEZVÝHRADNĚ VĚŘÍ, blíž se dáva poznat i v jejich nesnázích.--- ja vím, todle to se těžko chápe, taky jsem to kdysi nepřímala.--- všechno pro každého v jeho pravý čas, i poznání Boha Stvořitele.

Reklama

Přidat komentář