Reklama

Existuje Bůh?

matouš (Čt, 26. 1. 2012 - 15:01)

Dneska tady jsou moc dlouhý příspěvky, jdu se radši podívat co napsala moudrého kofolka na "kluci líbí se vám romské holky".

Hmm (Čt, 26. 1. 2012 - 15:01)

V roce 1969 lidé postavili a...Jak Marku píšeš: V roce 1969 lidé postavili a poslali na Mars sondu, která dokázala nafotit a odeslat na Zem 400 snímků Marsu a prozkoumat složení atmosféry.
Máme rok 2012 a...

no začátek máš jak z ňákýho agitpropu.
Ale teologové a biblický fundamentalisti měli na nalezení důkazů pro svou teorii skoro 2000 let a k dispozici měli veškerý dosažitelný intelektuální potenciál křesťanskýho civilizačního okruhu - a jaký důkazy pro kreacionistickej základ svýho učení? Velký kulový.
Skutečnou vědu (teda jako systém teorie - pokus - důkaz) odstartovalo až osvícenectví. Až když se z tohohle řetězce odšounul božskej zázrak, poznání se hnulo dopředu. A to takovým kvaltem, že ani nadprůměrně erudovanej člověk nestíhá bejt v kontaktu s nejnovějšíma výbojema vědy.
Takže si trpělivě počkej.
Vědci si dovedou vysvětlit i představit všechny kroky, co byly potřebný ke vzniku života i jeho následnýmu vývoji, jenom proto nemaj úplně všechny důkazy pro každej myslitelnej krok. Proto se skuteční vědci vyjadřujou opatrně a radši řeknou "nevím", i když obecnou představu maj. Ale představa je to natolik konzistentní, že se dá prakticky použít. To, jak tomu zvědavec nadává "prediktívní schopnost evoluční teorie".

Takže s tou marsovskou sondou sis dal tak akorát vlastní gól.

26.1. (Čt, 26. 1. 2012 - 15:01)

Já si myslím, že víra je...Včera jsem viděla,Tvého nenarozeného syna. Jestli se Templáři vrátí ke svým praktikám,bude zle. Nezapomněli je totiž ani jeden...

Marek pro Borce (Čt, 26. 1. 2012 - 15:01)

Píšeš: ale já se nedám přesvědčit, abych něčemu věřil jen proto, že to pro mě bude výhodný.

Přesně to ale děláš.
Ty věříš na náhodný vznik života proto, protože věříš lži, že to je pro tebe výhodnější.
Sám si napsal několik věcí, které bys jako křesťan nemohl dělat.

Já jsem žádný motiv neměl, protože jsem samozřejmě byl také nevěřící a těžko mě mohl někdo na něco lákat a nebo strašit, protože jsem pro nedostatek poznání nevěřil v existenci Stvořitele a dalších věcí.

Píšeš: Od určitý úrovně myšlení to prostě nejde, přinutit se k víře v cokoli, o čem mám vážný pochybnosti.

Souhlasím, ale trochu to upřesním.
Od určitý úrovně POZNÁNÍ to prostě nejde, přinutit se k víře v cokoli, o čem mám vážný pochybnosti. (v případě, že člověk nemá nějaký motiv, který ho nutí věřit nesmyslům)

Píšeš: Rozdíl mezi životem a mikroprocesorem je například v tom, že mikroporocesor vypadá jako vytvořenej člověkem...

Já jsem samozřejmě nepsal o nějaké podobnosti, ale o míře složitosti.
Náhoda něco dokáže vytvořit, ale vždy je to na hodně nízké úrovni a proto je proti zdravému rozumu věřit, že náhoda vytvořila tak složitou věc, že to ani vědci v laboratoři nedokáží okopírovat a dokonce nemají ani přestavu, jak by se samo a náhodně mohlo vytvořit něco tak složitého, aby to mohlo samo začít žít a množit se.

suei (Čt, 26. 1. 2012 - 14:01)

Já si myslím, že víra je nejlepší, když na to člověk chce věřit, protože mu to přijde logický. Já třeba vždycky věřila na astrální bytosti, posmrtný život, astrální cestování, auru, napůl vědecky jsem si to obhájila přes tu elektriku a magnetismus. Schizofrenií jsem prošla díky této víře, která byla taky jednu dobu silně nahnutá, téměř bez kazu na kráse :-D Jen se mi víra obohatila o další poznatky a už není tak povrchní.

Myslím si, že mít základní mysticko - esoterický přehled o realitě je při schizofrenii výhoda - když se tím chce člověk protlouct bez "odborníků" a prášků. Popravdě, mám srovnání s jinou schizofreničkou, kterou letmo znám - X letá léčba, já X letá psychoza. Ona prášky, já ganja. Dneska jsem na tom oproti ní o hodně fyzicky i psychicky lépe. To je o vnitřním přístupu a pochopení těchto věcí!!! Kdo nemá víru a spadne do schízy, nedokáže se v tom zorientovat, přestává si věřit.

Věříte, na co věříte? To se člověk dozví, až když je v situaci, kdy to musí řešit.

novakovaa (Čt, 26. 1. 2012 - 13:01)

Myslíte, že existuje Bůh?...Každý z nás má fenomenálne schopnosti, o ktorých ani netušíme - každý človek je potencionálny génius. Jediné, čo nám bráni v ich prejavení, je množstvo našej personálnej karmy - teda množstvo mínusovej informácie v našom systéme. Stále narušovanie kozmických zákonov, spôsobuje, že sa náš kanál spojenia medzi Mikrokozmom a Makrokozmom zužuje a ak nemáme dostatočný prístup k jemným kozmickým energo-informačným tokom, nie sme schopní ani prijímať, ani vysielať a podobáme sa nedokonalému rádiu, ktorého signál môžeme zachytiť maximálne v pásme stredných vĺn. Naše vedomie je zúžené a preto si ani nedokážeme predstaviť, že môže existovať aj iný stav, iná realita. Rozhliadame sa okolo seba a v duchu závidíme tým úspešnejším, obdarenejším, talentovanejším. Nechápeme, že kľúč k úspechu držíme v rukách my sami.

Každý z nás má obrovské skryté rezervy, ktoré odhalíme, až v tej chvíli, keď sa slobodne rozhodneme rešpektovať Stvoriteľa a žiť podľa jeho Kozmických zákonov. Až vtedy sa totiž môže prejaviť, všetko čo Stvoriteľ do nás vložil. Vieme už, že neexistujú Dobrí a Zlí, neexistujú dve kategórie duše. Boh stvoril síce neopakovateľné individuálne ľudské duše, ale všetkým dal rovnakú šancu. Je preto logické, že aj naša základná výbava k existencii vo Vesmíre musí byť rovnaká, aj keď sa nám to na prvý pohľad zdá nereálne. Časť z knihy Abeceda života- Albert Ignatenko

Hmm (Čt, 26. 1. 2012 - 13:01)

"Tvůj mozek je možná...Hanko!
Ke tvýmu: Věřit něčemu jen proto, že to pro mě bude výhodný je nesmysl- alibismus, vypočítavost- vššechno možný, jen ne opravdová víra v cokoli.
Holka jedna hodná milá naivní, a ty jako předpokládáš, že naprostá většina lidiček věří tomu, co veřejně hlásají?
Extrémním případem jsou davy korejců, upřímně truchlících nad skonem svýho milovanýho vůdce. Vůdce tak úžasnýho, že podle kimovské hagiografie dokonce ani nevyměšoval, tak posvátně čistý On byl (a tím se i vysvětluje, proč ten Kim byl full of shit).
I tady zapracoval přírodní výběr. Lidi, co vždy a za všech okolností hlásali pouze to, čemu i věřili, byli vyhynuti. Takže v populaci postupně převažují jedinci přístupní výměně názorů. Každá PR agentura ví, že to vše je pouze otázkou ceny.
Kdo tvrdí, že on svou víru nikdy a za žádnejch okolností... , ten lže.
Buď jiným, nebo alespoň sobě do vlastní kapsy.

26.1. (Čt, 26. 1. 2012 - 13:01)

Jo Marku,zpověď je jedna z pěti součástí zvaného ,,svátost pokání,,.Člověk se má zamyslet sám nad sebou,zpytuje svědomí,lituje svých činů,má změnit vnitřní postoj a Kněz učiní rozhřešení.Jenže jak chceš ateistu k něčemu takovému přinutit,když k víře se člověk nutit nemá.Ve svém okolí mám spíše lidi,kteří jsou svým způsobem na Boha rozlobení,hlavně třeba pro rodinné tragédie,těžké nemoci,sebevraždy,náhlá úmrtí,neplodnost a věř tomu,že ženy v tomto případě jsou schopny udělat cokoliv. Od nevěry počínaje a klidně i podstrčí muži i ,,jiné dítě,,. Když jsem se jich zeptala,proč to dělají. Většina z nich odpověděla,kvůli svému muži. V tomhle případě,ale leží břímě hříchu ,na obou stranách.To si potom člověk říká,jestli není menší zlo sex před svatbou a to,že spolu dva lidé prvně žijí na ,,zkoušku,,.
A je to také EVOLUCE v myšlení dnešních mladých lidí,kteří nechtějí být zklamáni,stejně jako jejich Rodiče...
A v tomhle případě budu asi volit také to menší zlo.

hana (Čt, 26. 1. 2012 - 13:01)

Tvůj mozek je možná kurva,..."Tvůj mozek je možná kurva, Marku, ale já se nedám přesvědčit, abych něčemu věřil jen proto, že to pro mě bude výhodný. "

Věřit něčemu jen proto, že to pro mě bude výhodný je nesmysl- alibismus, vypočítavost- vššechno možný, jen ne opravdová víra v cokoli.

Borec (Čt, 26. 1. 2012 - 12:01)

Borče, ty nikdy nemůžeš...Tvůj mozek je možná kurva, Marku, ale já se nedám přesvědčit, abych něčemu věřil jen proto, že to pro mě bude výhodný. To jsou myšlenkový pochody křesťanů, ne však lidí, kteří ctí rozum. Od určitý úrovně myšlení to prostě nejde, přinutit se k víře v cokoli, o čem mám vážný pochybnosti.
Jó kdybys po mně chtěl, abych kreacionismus hlásal, tak to je jiná... to bys ale musel hodně přitlačit, než abych se znemožňoval za pouhých 50000. A stejně by mě taková práce těžce vyflusala.

Rozdíl mezi životem a mikroprocesorem je například v tom, že mikroporocesor vypadá jako vytvořenej člověkem, byl prokazatelně vytvořenej člověkem a člověku slouží.

Marek (Čt, 26. 1. 2012 - 10:01)

Příspěvek byl dán 2 x omylem.

Marek (Čt, 26. 1. 2012 - 10:01)

Borče, ty nikdy nemůžeš posoudit, jestli je pravda na straně kreacionistů nebo evolucionistů, protože jsi na sebe sám prozradil motivy, proč se snažíš za každou cenu věřit v náhodný vznik života.

Kdyby se diskutovalo třeba o tom, jestli se mohl sám a náhodou vytvořit mikroprocesor, tak bys každému tvrdil že to je absolutní nesmysl věřit tomu, že by se mikroprocesor mohl vytvořit sám a náhodou, protože by si neměl žádný motiv věřit takovému nesmyslu.
Když by ti ale někdo dával 50 000 kč měsíčně, za tu víru v nesmysl, tak bys možná změnil názor a vymýšlel bys krkolomné teorie, jak by mohl sám a náhodou vzniknout mikroprocesor.

Vědci, kteří tvrdí, že první formu života vytvořila náhoda, tak vlastně říkají, že náhoda je mnohem chytřejší než oni, protože oni nedokáží ani popsat krok za krokem jak to ta náhoda vytvořila.

Marek (Čt, 26. 1. 2012 - 10:01)

Borče, ty nikdy nemůžeš posoudit, jestli je pravda na straně kreacionistů nebo evolucionistů, protože jsi na sebe sám prozradil motivy, proč se snažíš za každou cenu věřit v náhodný vznik života.

Kdyby se diskutovalo třeba o tom, jestli se mohl sám a náhodou vytvořit mikroprocesor, tak bys každému tvrdil že to je absolutní nesmysl věřit tomu, že by se mikroprocesor mohl vytvořit sám a náhodou, protože by si neměl žádný motiv věřit takovému nesmyslu.
Když by ti ale někdo dával 50 000 kč měsíčně, za tu víru v nesmysl, tak bys možná změnil názor a vymýšlel bys krkolomné teorie, jak by mohl sám a náhodou vzniknout mikroprocesor.

Vědci, kteří tvrdí, že první formu života vytvořila náhoda, tak vlastně říkají, že náhoda je mnohem chytřejší než oni, protože oni nedokáží ani popsat krok za krokem jak to ta náhoda vytvořila.

Borec (Čt, 26. 1. 2012 - 08:01)

V roce 1969 lidé postavili a...V dějinách vědy a pokroku se dají vyčlenit dva typy lidí: jedni bádají, zkoumají, hledají řešení, a druzí tvrdí, že to řešení neexistuje, nelze nalézt, je to zázrak. Ten druhej typ se snad vždy rekrutoval z křesťanských fanatiků. A historie ukázala, že se znovu a znovu mýlili. Tihleti kreacionisti jsou takový věčný kibicové, který akorát sýčkujou "vyser se na to, nejde to, radši věř na boha, nebo půjdeš do pekla," nebo "máme rok 2012, a tys to ještě nedokázal?" Sami přitom NIKDY NEDOKÁZALI NIC. A taky proto je nikdo nebere vážně.

Marek pro Zvěda (St, 25. 1. 2012 - 20:01)

V roce 1969 lidé postavili a poslali na Mars sondu, která dokázala nafotit a odeslat na Zem 400 snímků Marsu a prozkoumat složení atmosféry.

Máme rok 2012 a vědci na metamorfózu říkají - NEVÍME jak mohla postupná a náhodná mutace a přírodní výběr najednou vytvořit tak složitý proces vyžadující přesnou koordinaci a PLÁN přestavby organismu na jiný organismus.

Máme rok 2012 a vědci neumí ani popsat krok za krokem jak vznikla sama a náhodně nějaká první forma života.
Jestliže se něco vytvořilo náhodně a samo, tak by to v dnešní době neměl být problém to aspoň popsat jak to vzniklo.

Nikdo po evolucionistech nechce okamžité vysvětlení, ale tvrdit, že něco vzniklo náhodně a samo a nemít ani po tolika letech vysvětlení jak to vzniklo, tak to je už dostatečným důvodem k zamyšlení, jestli je správné lidem říkat, že mají i nadále věřit v samovolný a náhodný vznik života na Zemi.

rachel (St, 25. 1. 2012 - 19:01)

Mně taky, věřím ji...amen.

matouš (St, 25. 1. 2012 - 19:01)

Tak tos mě upe obrátila na...Mně taky, věřím ji každičké slovo. Zítra se jdu přihlásit do náboženství. Halelujah!

An Debil (St, 25. 1. 2012 - 19:01)

Ano existuje a neni o tom...Tak tos mě upe obrátila na víru!

An Angel (St, 25. 1. 2012 - 18:01)

Ano existuje a neni o tom pochyb! Ja sama mam osobni zkusenosti.

Zvědavec (St, 25. 1. 2012 - 17:01)

Důkazem plánu je...Logicky chybné.

Obecně platí, že pokud nemám pro některý jev důkazem podložené vysvětlaní, neznamená to, že jen proto platí jiné důkazy nepodložené vysvětlení, preferované pouze z důvodu víry.

To, že momentálně ujíždíš na metamorfóze neznamená, že jsi kápl na konečný důkaz "božího plánu". Až si někdo dá tu práci, aby pro tvůj plezír pracně vykutal její racionální výklad, najdeš si jiný "problém". Na tohle už mě nenachytáš.

Opět, nemám li u jakéhokoli jevu okamžité racionální vysvětlení, neznamená to, že je tím automaticky dokázáno jeho vysvětlení iracionální.

Teorie "božího plánu" trpí mnohem větší důkazní nouzí, než obecně akceptovaná teorie evoluční.
Pro praktické použití je teorie kreacionizmu nepoužitelná, protože její predikční schopnost je nulová. Narozdíl od ní evoluční principy fungují a dá se na jejich základě pracovat.
Proto kreacionizmus a "inteligentní dyzajn" zůstávají jen okrajovým názorem. Přes všechno úsilí zarputilých biblofanatiků a jejich PR agentur.

Ze strany kreacionistů se nejedná o hledání vědeckého poznání, ale o ideologický boj.

Reklama

Přidat komentář