Reklama

Existuje Bůh?

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 17:01)

Já jsem si všimla taky, že na "normální" lidi působím víc jak podivně. Jenže prožitek reálné shizofrenie prostě člověka zažene za běžné hranice fyzického i psychického prožívání. Navíc, já přiznávám, že od 11 let mi prostě na paranormálních ůkzaech nepřipadá nic až tak iracionálního, protože věřím na strukturované jemnohmotné světy na magnetické a bůhvíjaké ještě bázi.

Tím pádem jsem na druhé straně chápání a ztrácím schopnost se vciťovat do běžného člověka ... kupříkladu mě už nevyděsí, že duchové existují, ale na běžného člověka při tom jdou mdloby. To je to no.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 14:01)

nerespektuješ sebe,natož...To tvrdíš ty, protože tě ty mý šmejdi maj na vodítku, jen o tom nevíš. Vím, že je to boj na delší lokte. Ale jednoduše řečeno - seru na to, aby mi nějaký mrtví ubohý duše diktovali, co v životě mám a nemám, můžu a nemůžu. Na rozdíl od tebe si bezpečně všimnu, když se kolem mě točí, nebo se mi snaží něco cpát do mysli a aktivně s tím bojuju.

Nadávám? Jo, musím. A ještě chvíli budu.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 14:01)

Seru ti na to, co je podle...Ty maňasi, mít schizofrenii je trochu jiná jízda než skládat básničky, nebo lítat rogalem. Člověk si to moc neužívá, abych to to tročku přiblížila. A nevím, co tady na téhle debatě hledáš, když nejsi schopen pochopit, že meditační techniky pokání a vůbec všechny ty věci, kde se nebojíš svojí duši zrentgenovat Bohem ... jsou nutné, zachraňující, mají své hluboké opodstatnění při duševním uzdravování. Větší význam než 20 tun psychofarmak.

Milan (Čt, 12. 1. 2012 - 11:01)

Každýmu normálnímu...Ahoj Borče,člověk nehodnotí to s čím nepřijde do styku.Ať chce nebo nechce je nějakým způsobem informován o tom,co se kolem něj či v jiných částí světa děje,takže vše nějakým způsobem hodnotí a tímto hodnocením ovlivňuje své okolí. Ovlivňuje tím kolektivní vědomí a to již žádná sranda není.
Vidíš války,teroristické útoky,hladomory a jejich oběti v četně všech společenských nešvarů,kupříkladu korupce a tunelování.Momentálně pro to nemůžeš udělat nic jiného než vidět příčiny tohoto stavu a poukázat na to jak je to vše kruté a nelidské,protože zabíjení,týrání a zneužívání druhých normální není a my bychom měli na tento prostý fakt poukázat,tím bychom ovlivňovali kolektivní vědomí pozitivně a čím více lidí to bude chápat,tím je snazší čelit těmto projevům násilí a odstraňovat příčiny takto surového a krutého přístupu k životu.
Takže rozumný přístup k životu není všeobecná lhostejnost nebo prohlášení,ať žije nenávist a boj.
Sám již možná chápeš jak je toto prohlášení nešťastné.

Jsi zastáncem šamanismu a šaman se v duchu spojuje také s kolektivním vědomím toho daného kmene žijícího v určitém duchovním prostředím,duchové pracují s ním a používají ho jako svůj nástroj. Tak proč tolik nepochopení ohledně Suei,ty prostě žádnou zkušenost nemáš a proto ji nemůžeš ani rozumět. Je pravda,že někdy mluví příliš jadrně,ale v poslední době projevuje tolik porozumění pro lidství kterého se ti prozatím nedostává.

Nimda (Čt, 12. 1. 2012 - 05:01)

Bůh je reálný, pokud nebyl...Bůh je reálný, pokud nebyl deklarován jako integer?
Bůh je ryze imaginární. V komplexní realitě zůstává její jalovou složkou.

ty suei (Čt, 12. 1. 2012 - 04:01)

nerespektuješ sebe,natož druhé.Jsi divná,každému nadáváš a svou pravdu si vydupáváš jak vzteklé dítě,kterému je v tu chvíli jedno,že matce řekne něco zlého.V každém vidíš nepřítele a napadáš slovně koho se dá.Ty to ani nepozoruješ,ale ti duchové jak tvrdíš,že jsi jim utekla,tak ti tě ovládli.A už je pozdě aby jsi se vymanila z jejich spárů.

12.1 (Čt, 12. 1. 2012 - 03:01)

Seru ti na to, co je podle...Jo,v tom případě nevím,co dělám já...
Je dnes pěkné datum.

Borec (Čt, 12. 1. 2012 - 02:01)

A spor Borce a Milana bych se...Seru ti na to, co je podle tebe technicky nábožensky duchovně blahodárně uzdravujícně bohulibý. Tebe možná baví lítat mezi duchama a neznáš nic lepšího, někdo ale lítá třeba na rogalu, někdo šuká, jinej fetuje, další se modlí, někdo počítá svý prachy a jinej řeší matematický problémy, někdo píše básně a další posiluje s činkama a všichni při tom zažívaj blahodárnej duševní stav vyšinutí. Jsou to stavy, který neseřadíš "od nejnižšího k nejvyššímu", už jenom proto, že nevíš, jak to prožívaj ty druhý. Tak to radši respektuj.

Borec (Čt, 12. 1. 2012 - 02:01)

Ještě jenom tak pro...Hezká připomínka...

BOrec (Čt, 12. 1. 2012 - 02:01)

Neptal jsem se na to co...Každýmu normálnímu člověku vadí, když vidí utrpení někoho jinýho. Na tom se zakládaj prvoplánový humanitní myšlenky, že bysme si měli všichni pomáhat, když jsme jakoby ty příbuzný. Jenže v tom je právě ta iluze. S většinou lidí světa se nikdy nepotkáš, nikdy je ani nezahlídneš - můžou se třeba proměnit v žáby a ani to nepostřehneš, když si to nepřečteš ve zprávách. Prohlašovat je za příbuzný je proto dost pokrytecký. Největší iluze vzniká v okamžiku, kdy ti je ukážou na kameře. Přesto, že vidíš jejich nešťastný tváře, tak nemůžeš pro ně udělat vůbec nic. Jsou z jinýho světa. Rozumnej člověk se s tím smíří.

Pochopils to správně. když se dozvím, že někde v Blbistánu zemřela stovka lidí při přestřelce, necítím vůbec žádnej soucit, prostě nic. Jsou mi ukradený. Kdyby se to týkalo mě, jak říkáš (řekněme snad dokonce mých příbuzných nebo přátel), tak bych "fňukal". A tak je to přirozené a v pořádku.

Radim ti dobře, neřeš lidi ze svýho širokýho dalekýho okolí, nech je žít. Prostě je vypusť z hlavy. Hlavně je přestaň "milovat" a dělat jim návrhy na všeobecný bratrství. Oni se obejdou bez tebe i bez tvých modliteb a vědí mnohem líp než ty, jak mají žít.

živnostník (Čt, 12. 1. 2012 - 01:01)

Ještě jenom tak pro doplnění.Když se divam na tv.zpravy,tak držím ovladač v ruce.Když se tam mluví o válkach a zabijení tak nic.Řikam si když jsou lidi blbci at se mydli.Když ale vysilaj o utrpení zvířat tak to rychle přepnu,protože to je promne to nejhorší.

živnostník (Čt, 12. 1. 2012 - 01:01)

Jednou jsem na pr.úřadě žadal o dotací.Spousta lejster,dotazů však to možná někteří znate.Nakonec jsem musel vyplnit test.V tom testě byla jedná otázka.Jste u řeky a vidite jak se topi člověk a pes.Komu byste pomohl?Pochopil jsem co se pomě chce a zakrouškoval jsem, pomohl bych člověku.Ta otázka se tak ještě jednou opakovala.Byla sice položená trochu jinak takový chytak,ale odpověděl jsem stejně.Dotaci jsem nakonec dostal.Uředdník mi mimo jiné řekl,že mám rad lidi.Když jsem pak přišel domů tak jsem se svému psovi,mému nejlepšimu kamarádu omluvil.A omlouvám se pořád.Mám pocit,že jsem toho mého kamaráda zradil.Sice jenom na papíře ,ale přecejenom zradil.Pořad si řikam proč tam ten blbec člověk lez,když neumí plavat.

Admin (St, 11. 1. 2012 - 23:01)

Bůh je reálný, pokud nebyl deklarován jako integer.

Rostislavbezpec (St, 11. 1. 2012 - 22:01)

:))

suei (St, 11. 1. 2012 - 22:01)

A spor Borce a Milana bych se jala ujednávat tak, že ...

Techniky nábožensky duchovní meditace procitnutí, jak ji prezentuje Milan, je hlavně očistná uzdravující technika, která je blahodárná a bohulibá.

Nicméně zásek pouze v tomto duchovním růstu je pouze pro světce a protože je ve společnosti veliké množství lidí, kteří takto nechtějí realizovat svůj život, mělo by se pochopit, že pouhá znalost základní meditace v pokoře je blahodárná a nemusí se praktikovat stále. Spíše jako ujasnění a ukotvení v současné situaci, nabrat sílu, jak se realizovat dál.

Pouze náboženská realizace života není pro všechny,ale znát ozdravné principy Ducha je vždycky užitečné.

suei (St, 11. 1. 2012 - 22:01)

A nevím, kde by tahle debata byla kdybych tady nebyla tzn. někde dole.

suei (St, 11. 1. 2012 - 22:01)

Obecně jde o to, že vyrůstá unisex, což je nesmysl. Ženy a muži mají svá rodová pravidla existence, své kořeny původu a realizace. Pokud se nepoznají v samotě, uvnitř vyhraněných mužských a ženských kolektivů a nesladí se se svou sexuální i společenskou identitou, nedokážou potom si jeden druhého pohlaví vážit tak jak to má být.

suei (St, 11. 1. 2012 - 22:01)

Ty si vždycky vybereš...Reaguju na situaci. Celý "gender" problém spočívá v tom, že se nsáilně v jisté době slučují obě pohlaví dohromady. Třeba na základce je to ještě O.K. Ale domnívám se, že na pokraji dospělosti je docela normální segragovat mladé muže válečníky a zaučit je, jak pracovat se svými mezemi, postřehem, jak najít hranice v mužském kolektivu vůkol a seznámit se s ideologií "vůdcůL.

Mezitím nanynky doma čekají na své vyhlédnuté a když se pak sejdou, nebo nesejdou, je jasněji ve všem. Nanynky taky čekat nemusí, sámosebou :-)

Jenže dneska je to tak, že mladí nevybití bojovníci se musí zasvětit sami a ani jim nikdo neřekne, za koho a v jakýže ideologii to vlastně kopou... aby se mohli případně vyhranit. Tak nám z toho pak vyrůstá společenská vrstva life-stylových kokůtků, kteří své hranice v mužské společnosti hledají skrze ženy. Čím mladší a naivnější, tím lépe.

Ženy mají mezi sebou velice drsná psychologická pravidla - při aplikaci na muže to vede k jeho rozkladu, pokud muž nemá štíty, které si vypěstoval tím, že zná své hranice.....

Píchání s ďáblem tě naučí chápat ... není většího "macho" než je Ďábel.

Milan (St, 11. 1. 2012 - 21:01)

Když vidím lidský...Ahoj zvědavče,to není jen v tomto případě ta lhostejnost. Tak kupříkladu byl prázdný autobus a romská maminka s kočárkem chtěla nastoupit a řidič to nechtěl z rasových důvodů dovolit,všichni čekali co se bude dít a náramně se tou situací bavili do chvíle kdy jsem ho důrazně upozornil,že tam má volno a že jí jdu pomoci s kočárkem do autobusu. Ostatní ztichli a řidič otevřel dveře. Nebo,byl na poště nával na placení složenek a jiných peněžních převodů a jedné ženě chybělo necelých pět korun. Snažila se objasnit,že zbývající sumu donese,ale pokladní vyvolala incident a lidé by tu ženu nejraději vynesli asi v zubech. V klidu jsem se jí zeptal kolik potřebuje,dal jsem jí to a bylo hrobové ticho,pak za mnou přišla k autu a mockrát děkovala. A takových drobných příhod a ukázek lidské lhostejnosti je každodenně až dost,nejsi to tedy jenom ty nebo já kdo denně někomu drobně nebo více pomůže,ale je to i tisíce bezejmených lidí.

Zvědavec (St, 11. 1. 2012 - 21:01)

Neptal jsem se na to co...Když vidím lidský utrpení, tak pociťuju příšerný vztek. Protože to je vždycky kolem hromada čumilů, ale že by byl někdo aspoň trochu ochotný pomoct, tak to ne.
Ještě horší je, když se někdo sesune k zemi. Jedno, jestli náhlá příhoda srdeční nebo grand mal epieptický záchvat. To ho davy kolemjdoucích štítivě obcházejí, každej z těch hodnejch a slušnejch lidiček si říká "a proč zrovna já bych měl"...
Nechají tam člověka klidně chcípnout - a možná se pak z toho neurčitýho pocitu viny vymodlí.
Dobrou noc, bavte se tu jak chcete. Neznaboh musí pracovat.

Reklama

Přidat komentář