Reklama

Existuje Bůh?

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Nikde jsem neřek, že jsem...Ahoj Borče,sympatizant je současně i zastánce,tak jak to neustále obhajuješ. Ale podívejme se na věc racionálně a rozumově. Šamani pracují tedy s kolektivním vědomím svých stoletých nebo tisíciletých kmenových tradic a jak sám dobře víš,tak i tato kolektivní kmenová vědomí bojují mezi sebou o vzájemné přežití,které je provázeno převážně černou magií. Kdežto kolektivní vědomí lidstva je zcela něco jiného,to vnímá život z pohledu celistvosti lidstva,které již neuznává dělení na ty a ty,ale rozvíjí vědomí my,my všichni můžeme žít míru a bezpečí,můžeme s tím zmatkem a chaosem přestat.Ano smrt je přirozenou součástí života a to již od samého narození,ale není nutné umírat předčasně,kvůli hlouposti,bezohlednosti a krutosti druhých. K tomu nám byl dán rozum abychom to všechno chápali a mohli s tím něco udělat. Staré společenské vzory musí zemřít aby lidé mohli volně dýchat a přežívali zde beze strachu co se zase kde semele a kterou část světa to postihne. Nebavíme se zde o ideologiích,zabýváme se realitou života a její možnosti se uplatnit.

Milan (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Bůh je komplexní číslo...Ahoj Mindo,ano i tak by se dal Bůh vyjádřit tímto pojmem,pokud si za nulu dosadíme čisté vědomí z kterého vše vzniká a zpět se do něj vrací a to v nekonečnu,jelikož je mimo čas a prostor a jehož vyjádřením by bylo vhodné slovo věčnost.Vše stvořené je vždy jen dočasné,ať je to cokoliv. Samozřejmě je ve svém projevu onou projekcí kterou my vnímáme jako pro nás nekonečný vesmír. Není to tedy stařík na obláčku,který vše pozoruje a řídí z jednoho určitého místa,tak jak si to někteří dětinsky představují.

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Musím vám říct...Trochus mě nahlodal čeče. To slunce neni tak špatná věc, co? A rádi ho máme všichni.
Ale proč na tom taky něco netrhnout? Založ Církev Nového Slunce, slib mi nějakou tu výsadu a máš mě tam taky!

Borec (Pá, 13. 1. 2012 - 00:01)

Tady se hodně zaplejtá...Ano, tak by se to dalo taky říct, Hano. A je stejně reálnej jako váš svět kolem rodění a krmení.

jistě (Čt, 12. 1. 2012 - 23:01)

Pošahaná hipísácká víla...
Tady se hodně zaplejtá tvoje ženská biologická danost - nepochopíš nutnost boje ve světě.

Tohle žena těžko pochopí, to je totiž mužský svět. Boj, nenávist a hlavně tvrzení, že je to nutné aby- něco.

Radek (Čt, 12. 1. 2012 - 21:01)

Musím vám říct pravdu…Když dojde na sračky, prvotřídní, prvoligové sračky, musíte stát v hrůze před šampiónem falešných slibů a přehnaných nároků – NÁBOŽENSTVÍ – nemá konkurenci.
Náboženství je zkrátka největší sbírka hovadin, které kdy kdo vyprávěl. Zamyslete se na tím. Náboženství skutečně přesvědčilo lidi, že existuje neviditelný mužík, co žije na obloze a sleduje vše, co děláte, každou minutu každého dne.
A ten neviditelný mužík má speciální seznam deseti věcí, které nemáte dělat. A když uděláte nějakou z těch deseti věcí, má speciální místo, plné ohně, kouře , pálení, mučení a trýzně, kam vás pošle žít, trpět, hořet, dusit se, řvát a plakat, a to až do konce všeho času.
Ale miluje vás. Miluje Vás. Miluje vás a potřebuje PRACHY!
Vždycky potřebuje prachy. Je všemocný, bezchybný, vševědoucí, moudrý, a nějak si zkrátka nemůže poradit s penězi. NÁBOŽENSTVÍ spolkne miliardy dolarů neplatí žádné daně a vždycky potřebují ještě o trochu víc. Teď mi povídejte o pořádných sračkách, zatraceně!!
Ale chci abyste něco věděli, tohle je upřímnost, chci abyste něco věděli. Když přijde na víru v Boha, vážně jsem se snažil, opravdu snažil, snažil jsem se věřit, že je Bůh, který stvořil každého s nás k obrazu svému, velmi nás miluje, a všechno pozorně sleduje. Vážně jsem se snažil tomu věřit. Ale musím vám říct, čím déle žijete, čím víc koukáte kolem sebe, tím víc si uvědomujete, že se tu něco posralo. Něco je tu špatně. Válka, nemoci, smrt, ničení, hlad, chudoba, mučení, zločin, korupce apd. Něco je rozhodně špatně. Tohle není dobrá práce. Jestli je tohle to nejlepší, co Bůh dovede, tak mě to nezaujalo. takové výsledky nepatří do životopisu nejvyšší bytosti. Tohle jsou spíš kraviny, které byste čekali od úředníka s blbou náladou. A jen mezi námi, ve slušně řizeném vesmíru by tohohle týpka už dávno kopli do jeho všemohoucí prdele. A mimochodem, říkám „týpek“, protože pevně věřím, když vidím ty výsledky, že pokud Bůh je, musí to být chlap. Žádná ženská by nikdy nemohla věci takhle posrat.
Takže, pokud Bůh existuje, myslím, že rozumní lidé budou souhlasit, že je přinejmenším nekompetentní a možná, jen možná, je mu všechno prostě u prdele.
Což já osobně obdivuji a rozhodně by to vysvětlovalo ty špatné výsledky. Takže než abych byl jen další bezduchý pobožný robot, co tupě bezcílně a slepě věří, že tohle všechno je v rukách nějaké strašidelné, nekompetentní figurky stvořitele, který na to sere, rozhodl jsem se najít něco jiného, co bych uctíval. Něco, na co se mohl vážně spolehnout, a okamžitě mě napadlo slunce. Prostě se to stalo. Přes noc jsem se stal uctívačem slunce. Dobře, přes noc ne, v noci slunce nevidíte, ale hned druhý den ráno jsem se stal uctívačem slunce. Z několika důvodů, za prvé: Slunce můžu vidět, ok? Na rozdíl od jiných Bohů slunce můžu opravdu vidět. To beru. Když něco vidím, nevím, tak nějak to přidává na důvěryhodnosti, víme?
takže slunce vidím každý den, dává mi všechno, co potřebují, teplo, světlo, jídlo, květiny v parku odrazy na vodě a příležitostně i rakovinu kůže, ale co, alespoň lidi neukřižujeme a neupálíme jen proto, že s námi nesouhlasí. uctívání slunce je dost jednoduché žádná tajemství, žádné zázraky, žádné divadlo, nikdo nechce peníze, nejsou žádné popěvky k naučení, a nemáme žádnou speciální budovu, kde se všichni jednou týdně sejdou, aby si mezi sebou porovnali oblečení. A nejlepší věc na slunci je ta, že mi nikdy neřekne, že ho nejsem hoden. Neřekne mi, že jsem špatný člověk, který potřebuje spasit, neřekne mi křivého slova. Chová se ke mně hezky.
Takže uctívám slunce, ale nemodlím se k němu. Víte proč? Nechci zneužívat našeho přátelství. To není zdvořilé. Často mám dojem, že lidé jsou k Bohu spíš neslušní, nemyslíte? Posílají mu denně triliony modliteb. Žádají, prosí a žebrají o laskavosti. Udělej tohle, dej mi tamto, potřebuji nové auto, chci lepší práci, a většina toho modlení se odehrává v neděli – na jeho den volna.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 21:01)

Běloši už byli tak přeplněný sudu s krví, že si museli vymyslet filosofii, která by to obhájila

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 21:01)

Kdyby se tlak touhy po nových úžasných objevech setkal s maskovaným pacifistickým terorem mimozemšťanů, mohli bysme z toho za takových 30 - 40 let vymyslet fakt dlouhodobý funkční řád založený na lidskosti a funkčnosti...

jj, já jsem fakt dobrá na utopie :-DDD

jenže ten přelet UFO nad Londýnem mi psychicky dodal naděje.

No... jak přesvědčit lidi, že by se vážně měla začala šetřit ropa na něco užitečnějšího, než jsou pohonný hmoty?

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 21:01)

Ale kulový. Předpokládaný průběh dalšího vývoje téhle masy je velice tristní, když se vezme, jak se zbrojí, jak se plení a jak se bezdůvodně cynicky obhajují stanoviska, která k tomu vedou.

Krutost těchto společenství nikdy nebyla tak brutální, jak se myslí. Oni nedokážou chápat kruté rafinoavné zlo, neústa k životu, který vyrostla v bělošské rase. Největší kruťasové jsou běloši. Oni jsou původcem zákazu víry v život.

Moje biologická danost dostávala vždycky velkou čóču. Beru to tak, že chápu tok života, tedy mám velikou možnost se z vývoje na této planetě svým způsobem vyvázat. Stále však věřím v to, že lidé na této planetě, když budou schopni prohlédnout vlnu zla, která tkví v neochotě k mystickým otázkám přistupovat nadnárodně a kosmicky a když nám pomohou ufoni ... že to zvládnem bez válek.

Popravdě ... ufoni mi dávají kapku naděje.

Borec (Čt, 12. 1. 2012 - 21:01)

Achjo... Domorodí šamani se...Pošahaná hipísácká víla z paneláku, která nic nečte a nerozumí ani sama sobě, mě tady bude poučovat o mentalitě přírodních národů a jejich duchovním systému :)

Milý děvče, ve světě "primitivních" společností je mnohem víc krutosti, než si vůbec dokážeš představit. Spíš bych upřesnil, že to ty budeš jako krutost jen nahlížet, ale je to jen tvrdost nutná k přežití. Pokud jsou i dneska Indiáni připraveni zabíjet zmrdy, který ničí jejich domovy, velice si jich za to vážím.

Šamanismus je úzce svázanej i třeba s černou magií. Víra, že všechny špatný skutky se ti vrátí, je s největší pravděpodobností až modernějšího data. Ne, že bych chtěl nějak ospravedlňovat zákeřný šmejdy s woodoo figurkama (ať už jim to funguje, nebo ne), ale obecně to byla obávaná praxe, nad kterou nestála žádná pevná vyšší morálka.
Neznám žádnej původní obřad, kterej by se obracel v modlitbách ke stvořiteli. Snad ani k jeho vtělení v podobě kulturního hrdiny, o kterým jsem tu už psal. V animismu/šamanismu je všechno značně konkrétní a zaměřený na funkčnost. Prázdný křesťanský fráze, sloužící k duševnímu podmanění důvěřivců, tam nemají místo.

Tady se hodně zaplejtá tvoje ženská biologická danost - nepochopíš nutnost boje ve světě.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 20:01)

Co jsem si tak uvědomila určitě, že "ženy a děti" jsou jen rukojmí pro mužské nenávistné hry.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 20:01)

Ať žije boj a nenávist tady řvou ty vagabundi už hodně dlouho ... mezitím chcípají děti ženský duchovní zvířata starci ... a ni furt řvou ať žije boj a nenávist.

Technický chladný vyvražďování holocaustu a dalších zvěsrstev 20. století nestačí pro tyhle debílky. Měli by si o tom idioti aspoň něco přečíst, to by mohlo zaměstnat jejich touhu po krutosti. Doporučuju Alexandr Solženicin - Souostroví gulag.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 20:01)

A žít v minulosti nelze - za předpokladu, že jsou reality, které uznává šamanismus velice reálné, ... kdyby nad tím chtěl vzdělanec pomyslet, je to minimálně astrální svět podsvětí, zemské reality a nebe ... může si dosadit nějaký ten magnetismus a aspoň jednou přiznat že by možná ...

tak logicky vyleze, že i astrální realita země je v přítomnosti a že když šamany vyhubují, jako poslední raritní společenství a s tím i zemské plíce planety, že se celá sféra duchovnosti už musela přeladit na jiné hodnoty.

Jedině pacifisti a hipíci s tím chtějí něco dělat.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 20:01)

A všechny ty transovní věci šamanismu, třeba toho tichomořského, jsou na blití věcičky. Popravdě, všem těmhle věcem vévodí jeden stálý princip, který je nutno prozkoumat. Nemlžeme furt čekat, až zabedněnci, co nepřiznávají duši, ponoří i šamanismus mezi veskrze racionální směry.

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 20:01)

Achjo... Domorodí šamani se běžně vybavují s duchy, ale vědí, co jsou ti duchové zač, kteří jsou, do které sféry náleží. Ty s nima soucítíš, protože máš rád jejich upřímnost. Je docela k pláči pak slyšet šamana jihoamerických konzumentů ayuahasky, že až přijdou ti ropní magnáti vykácet jejich zdroj bytí - ten prales, že ho zastřelí svým šípem a své území nedá.

Popravdě, dle jejich upřímných výpovědí jsem pochopila, že je docela dobře chápu, ale jsem v zracionalizovaném světě střední Evropy nucená tenhle naivní šamanismus zahodit. Jednak nemám dost zkušeností a jednak ti duchové jsou pěkný svině, protože mě chytli za mou svinskou část.

Ale oni uznávají Boha Stvořitele úplně stejně jako křesťani. Je to dáno jednak tím, že i tam dolehlo křesťanství, ale když člověk vidí opeřeného šamana bez křížku, jak mluví o spojení s vesmírem, zemí a Stvořitelem, při léčbě sahá na všechny body, jako křesťani, buddhisti ... tzn. na čakry a další důležité energetické body na celém tělě....

Tomu musíš trochu rozumět. Mezi šamanama by se ti nelíbilo. Nechápali by tvou nenávist. Byli by na tebe jak malá holčička. Oni ctí základní lidskost.

Borec (Čt, 12. 1. 2012 - 20:01)

Ahoj Borče,člověk...Fascinujou mě lidoví mudrci, kteří se prostě neumí podívat na svět jinýma očima, než jakýma ho poznali napoprvé, sotva odrostli plenkám, a ještě mají ze sebe pocit "nadhledu".

Nenávist - to je jen velká míra nevůle a dlouhý trvání zlosti. Bez zlosti a nevůle nemůže být ani radost a láska. Proto idea a možnost nenávisti tu bude vždy a bude to jen dobře. Jakmile zemře, bude to znamenat, že v nás zemřely emoce a city.

Život vždycky byl a bude bojem, vždycky bude v menší či větší míře hrozit smrt - aspoň v to pevně doufám. Jakmile bude život úplně bez hrozby, už nebude o co usilovat a bude to život ve smrti.

Jen ženská a zbabělec si tyhle věci nepřizná.
Proto říkám, ať žije boj a nenávist!!!

BOrec (Čt, 12. 1. 2012 - 19:01)

Ahoj Borče,člověk...Nikde jsem neřek, že jsem zastánce šamanismu, Milane. Jsem jeho sympatizantem, protože je to asi jedinej "mystickej směr", kterej je myšlenej upřímně. Jeho podstatou ani není hledání pravdy, jako spíš síly. Právě že se šaman spojuje s kolektivním vědomím svýho společenství, ale ne celýho lidstva. V tom je docela rozdíl. Šaman si je totiž vědom hranice svých možností a hlavně jejich smyslu. Teprve vnucený příchod křesťanství zaneřádil původní ryze funkční systém zanesením rádoby vznešených idejí jediného boha, slepé víry, všelidské lásky, hříchu atd., takže z něj udělal něco jako duchovní ideologii a zmrzačil tím jeho zemitou funkčnost. Dneska různý atrální hipíci a new age "šamani" přebírají tyhle věci zmrzačený a zplácaný dohromady, aniž by je napadlo po tom nějak pátrat - hlavně že je to "alternativní mystika".

Borec (Čt, 12. 1. 2012 - 19:01)

Ty maňasi, mít schizofrenii...Já ti to přeju, jen se uzdravuj a pokej.

Minda (Čt, 12. 1. 2012 - 19:01)

Bůh je reálný, pokud nebyl...Bůh je komplexní číslo [0,?].
Souhlasíš Milane?

suei (Čt, 12. 1. 2012 - 17:01)

Jenže jak jsme utlačovaný v běžný společnosti, tyhle lidi, co věří na reálné věci - to nikdo neřeší. Říkám, že teror "racionálního" myšlení není možný praktikovat navždycky.

Reklama

Přidat komentář