Reklama

Existuje Bůh?

Marek (So, 7. 1. 2012 - 13:01)

Rakato píšeš: křesťanství je pro ovce bez názoru, které potřebují, aby je někdo řídil...
.
Ono to tak opravdu může vypadat z tvého pohledu, ale jestliže je nějaký systém dokonale promyšlený a jakákoli změna znamená problémy, tak časem člověku dojde, že čím více se bude držet "manuálu" tím lépe pro něj.
Pyšný člověk ale tento manuál nepřijme, radši dělá chyby a ještě se mu zdá, že se chová moudře a je na sebe pyšný. :)

píšeš: v USA se už náboženství zvrhlo ve velký byznys...
.
Skutečnost je taková, že pár lidí si hraje na křesťany a snaží se na tom zbohatnout.
V Bibli je varování před lidma, kteří zbožnost pokládají za prostředek k obohacení.
1. Timoteovi 6, 5

7.1. (So, 7. 1. 2012 - 13:01)

A je klid.

marku (So, 7. 1. 2012 - 01:01)

čert leze z gatí. je to pravda??

Zvědavec (Pá, 6. 1. 2012 - 22:01)

V Egyptě jim ten řád...Tyyy jo... hele, měla bys to sepsat a poslat egyptologům, oni si toho zatím ještě jaksi nevšimli.

Zvědavec (Pá, 6. 1. 2012 - 22:01)

Píšeš: Raději si budu tu...Marek: "Existuje i mnoho nevěřících, kteří v životě jedou podle Božího návodu, protože si chtějí život užít a né si ho zkazit"...

Akorát že ten "Boží návod" není žádný boží návod. Je to jen sebrané lidský moudro, lidmi sepsané a lidmi přefiltrované. Ano, je možno z toho vybrat užitečné věci pro život (stejně jako i z ostatních věroučných systémů), ale brát to jako dogma - to se z člověka stává pouhá ovce.

suei (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

Marek: "Lidská...V Egyptě jim ten řád vydržel tak dlouho, protože to tam ošéfovávali ještě ufouni. Jak odlítli, tak se Egypt začal po nějakém čase zmítat v náboženské nejistotě a pak se rozplizl.

Zvědavec (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

Marek: "Lidská společnost potřebuje pravidla, protože dobrá pravidla a zákony přinášejí klidný život. (v případě, že nejsi zloděj)
Pravidla jsou i ve sportu.
Bez pravidel vznikne jenom chaos"

Jojo... tenhle systém měli nejlíp propracovanej ve starým Egyptě. Tam byl neměnný řád věcí (maat se tomu říkalo) to nejdůležitější v životě. Nějakých 3000 let jim to vydrželo. Kam se na to hrabe biblickej pánbůh.

Jenomže veškerý pokrok tohoto světa spočívá v tom, že si někdo dovolil zavedený řád (pravidla, dogmata, jediná správná předvědčení i boží slova) zpochybnit a navrhnout/prosadit nové řešení/přístup.

marku (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

křesťané jsou prý proti gayům,co je na tom pravdy?Já jen,že jsem četl jak si to kněží rádi rozdávali mezi sebou,tak se jen ptám.

Borec (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

Jen jsem nepochopil, k čemu vlastně, Marku, směřuješ. Chceš snad říct, že nám bůh do mysli bibli vložil?

Pokud nám ji tam vložil, tak na co nám ještě je v podobě knihy? Proč se k ní tak zoufale upínáte?
Pokud ji přecejen nemáme v mysli, ale dodal nám ji jako speciální datadisk, tak zůstává otázka, proč. Na všechno při našem stvoření myslel, jen tu bibli musel ještě rychle dotisknout...

matouš (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

jsem nechtěl.Pouze jsem...V poho, je vidět, že jsi slušný člověk. I když neremcáš o lásce, bibli a bohu.

Borec (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

Píšeš: Většina lidí si...Píšeš "Proč mají všichni normální lidé silný pocit, že například nevěra nebo krádeš je něco špatného."

Protože k tomu byli vychováni. Tos nevěděl? V předkřesťanský Evropě (a nejen v Evropě) se souložilo jako o závod, kdo chtěl s kým chtěl. Taky to tedy mělo svý pravidla, ale dost odlišný. Krádež byla a je špatná prakticky ve všech společenstvích. Je to velmi praktická dohoda. Kdybych si musel pořád dávat pozor na to, jak mi bližní uškodí, co by to bylo za bližního? To by byl nepřítel. Nemá to nic společnýho s nějakou biblí nebo bohem.

Píšeš "Jak už jsme si řekli, tak získané zkušenosti, prožitky, dovednosti nejsou dědičné.
To znamená, že jsme ty informace, co je dobré a co zlé, určitě nezdědili a přesto je máme."
Tohle tvrzení opakuješ už potisící jako nějaký zaklínadlo, nikdy jsem nepochopil proč.
Říká se tomu kultura. Etika je její součástí. Funguje to jako rodová paměť. Zjistili jsme, co je dobrý pro naše společenství, a proto tomu učíme naše děti. Ve skutečnosti i tohle se dostává do dědičných informací. Díky tomu například dítě většinou automaticky poslouchá svý rodiče a má rádi svoje sourozence a pak i svoje děti. Některý bodíky desatera jsou prostě odkoukaný od vrozených společenských vlastností člověka.

to (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

jsem nechtěl.Pouze jsem chtěl opravit pár slov,povedlo se jen jedno a tak to dopadlo.

Rakato Markovi (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

Píšeš: Já se nebojím...Píšeš. "Podle mě je ale ztráta času objevovat jak žít, abych byl šťastný, systémem pokus omyl, když to už je Bohem vymyšlené tisíce let.
Pokud vim, tak nic lepšího než Bůh ještě nikdo nevymyslel, to znamená, že člověk, který systémem pokus omyl zjistí jak žít, aby byl šťastný, tak objeví jenom Bohem vymyšlená pravidla."

Každému vyhovuje jiný způsob života a každý vidí své štěstí jinde. Tvoje unifikované štěstí na povel je už neprodejné zboží. Páchne krví a sírou.

Lidé obecně jsou nevděšní hajzlíci. Dnes se máme nejlíp, jak jsme se dosud měli, ale ani sraří pardálové to neumí ocenit. Myslím, že je v tom nenažranost, člověk chce stále větší kusy pohody a štěstí, až je jimi nakonec udáví. (Přeložím: Obě války v minulém století mají hospodářské příčiny, protože lidé zatoužili po ještě větším blahobytu, na úkor jiných. Dnes se tato nenažranost projevuje jen v oblasti dluhů - každý si půjčuje jako o život, ale nechápe, že jednou přijde soudný den a dlužníci ztratí důvěru svých věřitelů. Pak nastanou bankroty a desiluze.)
O tempora, o mores!

nejsem (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

znalecani náboženství ani astrálu,ale podle ínformací co jsem za ta léta na světě do sebe vstřebal mi připadá církev jako satanovo dílo.Když člověk zatočí pár stoletími zpět tak vidí co se napáchali za zvěrstva,to ani čert nedokázal.Jestli jim bůh dal právo upalovat lidi na hranicích pak sám sobě protiřečil.

nejsem (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

znalecani náboženství ani astrálu,ale podle ínformací co jsem za ta léta na světě do sebe vstřebal mi připadá církev jako satanovo dílo.Když člověk zatočí pár stoletími zpět tak vidí co se napáchali za zvěrstva,to ani čert nedokázal.Jestli jim bůh dal právo upalovat lidi na hranicích pak sám sobě protiřečil.

nejsem (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

znalecani náboženství ani astrálu,ale podle ínformací co jsem za ta léta na světě do sebe vstřebal mi připadá církev jako satanovo dílo.Když člověk zatočí pár stoletími zpět tak vidí co se napáchali za zvěrstva,to ani čert nedokázal.Jestli jim bůh dal právo upalovat lidi na hranicích pak sám sobě protiřečil.

nejsem (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

znalecani náboženství ani astrálu,ale podle ínformací co jsem za ta léta na světě do sebe vstřebal mi připadá církev jako satanovo dílo.Když člověk zatočí pár stoletími zpět tak vidí co se napáchali za svěrstva,to ani čert nedokázal.Jestli jim bůh dal právo upalovat lidi na hranicích pak sám sobě protiřečil.

Rakato Markovi (Pá, 6. 1. 2012 - 21:01)

Borče píšeš: Myslím,...Píšeš: "To se pleteš. Ve skutečnosti to je přesně naopak.
Lidská společnost potřebuje pravidla, protože dobrá pravidla a zákony přinášejí klidný život. (v případě, že nejsi zloděj)
Pravidla jsou i ve sportu.
Bez pravidel vznikne jenom chaos."

Lidská společnost svoje pravidla měla, má a bude mít - ta etická, a pak právní zákony. Nepotřebuje primitivní starověké průpovídky, které jako zákony sloužily kočovníkům.

Rakato (Pá, 6. 1. 2012 - 20:01)

Křesťanství je past na...Borec napsal: "Ve skutečnosti jde o velmi nebezpečnou ideologii, která už po věky usiluje o jakýsi pevný řád a jeho jménem se snaží utiskovat všechny, kdo nežijí podle jejich výkladu. Taky proto se na něj chytaj rovněž jedinci, který se zoufale upínají k pořádku, ale nestačí na to, aby si ho ve svým životě udělali sami. Jsou to lidi, pro něž slovo Svoboda znamená velmi málo nebo nic."

Souhlasím, křesťanství je pro ovce bez názoru, které potřebují, aby je někdo řídil a aby jim někdo vysvětlil svět.
A on se vždycky někdo najde. V USA se už náboženství zvrhlo ve velký byznys, vznikaly a vznikají sekty, které vybírají desátky a hustí za to do hlav oblouděných chudáků své nesmysly. Nejznámější jsou scientologisté.

Borec (Pá, 6. 1. 2012 - 20:01)

Píšeš: Většina lidí si...Píšeš "Napiš v čem dobrém by tě Boží pravidla omezovala."

Například se chci milovat, aniž bych se kvůli tomu musel ženit.
Chci pochybovat o existenci boha.
Chci pochybovat o všem.
Nehodlám ctít zkostnatělý páprdy, který vystudovali bludy a snaží se kázat o něčem, co většinou ani sami nikdy nezkoušeli.
Nechci, aby mě poslouchala žena, jenom proto, že to tak někdo káže. Ctím svobodu svou i cizí.
Mám vlastní rozum, chci se pružně rozhodovat a nepotřebuju v životě postupovat podle manuálu.
Nehodlám číst a uctívat nudné knihy.
Chci se na věci dívat z mnoha pohledů.
Budu milovat jen toho, kdo si to zaslouží, a budu nenávidět, koho budu chtít. A když to bude nutný, třeba ho zabiju. Nebudu se nikdy k lásce nutit.

Atd. atd. atd. V bibli a v dalších spiscích, který uctíváš, jsou napsána tisíce pravidel a omezení, který rozhodně nejsou v našem zákoníku. Sere mě asi tak každý druhý z nich.

Reklama

Přidat komentář