Reklama

Ztráta čichu

Jiřina (Pá, 22. 2. 2008 - 22:02)

....taky jsem absolvovala CT mozku a naštěstí nemám žádný nález...Dál užívám Milgammu,neurolog mi doporučil Cavinton forte a mám čekat...Zároveň mi bylo nevybíravým způsobem řečeno,že se chuť i čich těžko vrátí,protože "když si useknete ruku,taky vám nová nenaroste..."Zdravím vás všechny,byla jsem v takovým stressu,že jsem neměla odvahu se sem podívat.....'

Návštěvník (Út, 29. 1. 2008 - 15:01)

Zdravím Vás všechny,omlouvám se, trochu fofr, tak se ozývám až nyní. No, CT nedopadlo příliš dobře. Za prvé mám nález v dutinách, což se asi dalo předpokládat, ne zánět, ale poměrně silně zduřelou sliznici a to přesně v oblasti "zpracovávání čichových vjemů", proudění vzduchu prý neprobíhá tak, jak má... Čili dále užívat kapky do nosu (Flixonase), mořskou vodu ve spreji(STERIMAR),vitamíny skupiny B a ginkgo bilobu. Co hůř, CT jakožto velmi podrobné vyšetření odhalilo nějaký "nedostatek či přebytek" v oblasti srůstu lebečních kostí (pokud jsem paní doktorce dobře porozuměla). Prý se nejedná o nic tkáňového, ale posílá mě dále ještě na neurologii. Tak mi držte palce, nějak se mi to "zvrtlo" a mám už docela obavy,co mi najdou dále. Snažím se na to nemyslet, ale znáte to... Jinak čich i chuť - stále stejné - o trochu lepší, ale stejně nic moc. Na neurologii jdu v pondělí 4.2., ach jo! Zatím Vás zdravím! Hana'

Jiřina (Po, 28. 1. 2008 - 21:01)

Hani,kde jste se nám zapomněla?Vyhlížím vás od pátku...Jak dopadlo vaše CT?'

Lenka (Po, 28. 1. 2008 - 17:01)

Zdravím,taktéž jsem prodělala obyčejnou chřipku,a čich a chut již nemám půl roku skoro 7 měsíců,též rozeznám slané,sladké,ale je to pro mě již deprimující,je mi 44let,na vyšetření dutin jsem byla,vše negativní,už mám obavy,že se mi to nikdy nevrátí,ten čich mě hodně děsí nebot vůně na mě působily velice pozitivně a mám ráda česnek,cibuli,ale ted nepoznám,že ho jím,vůbec ho necítím'

Klára (So, 26. 1. 2008 - 07:01)

Zdravím, a vidím , že nejsem sama kdo má problém s čichem. Je mi teprve 29 a nedávno jsem prodělala obyčejnou chřipku. Ne dlouho poté se mi najednou ztratil čich. Ne tedy úplně, ale vše cítím ůplně stejně, takže si nemůžu vybrat ani voňavku. Byla jsem na ORL kde mi doporučili Milganu a nějaké kapky. Vyšetřili mi ditiny i výtěr z nosu byl negativní. Problém pořád přetrvává a mám strach, že to tak bude již napořád. Aspoň rozeznávám sladké, slané ap.Klára'

Jiřina (Po, 21. 1. 2008 - 21:01)

Děkuji,Hani...Dnes jsem se dověděla další věc : mám streptokoka beta- haemolytica C+++.Tak nevím.....,jestli se radoavt(že on je ten viník)nebo je to jen náhoda,že ho objevili a se ztrátou čichu a chuti nemá souvislost....Víc se dozvím zítra,musím si dojít pro antibiotika a pak 10dní po jejich využití na další výtěry...No,a netu jsem se ještě dočetla,že taky po vstříknutí anestetika u zubaře ztratil pán čich....,u jiného nešťastníka se ta ztráta objevila v souvislosti se skřípnutým nervem v oblasti krční páteře......Nadále vás budu informovat a děkuji za totéž :-)'

Hana (Po, 21. 1. 2008 - 11:01)

Také Vás zdravím, děkuji Teně za odpověď a informace. Jiřinko, nezoufej, nejsi v tom sama. Nikdy by mě nenapadlo,že mě postihne tato komplikace. Je to opravdu dost deprimující. Já už s tím "bojuji" měsíc. Musím říct, že se mi čich i chuť už trošičku vrátily, ale jde to velmi, velmi pomalu a ještě podle toho v jaké jsem zrovna kondici. Má paní doktorka z ORL mě ale neděsí, ba naopak - dokonce mě nalévá optimismem, tak budu věřit. Nicméně jsem dnes na její doporučení absolvovala CT vyšetření hlavy/dutin.Tak ještě vše může být jinak.Budu informovat dále, na ORL s výsledkem jdu v pátek. Hana'

Jiřina (Pá, 18. 1. 2008 - 16:01)

Zdravím vás.Ze zoufalství se stejným problémem jsem objevila tuhle stránku.Navštívila jsem ORL,prodělala RTG nosních dutin,bylo mi doporučeno nakoupit si Milgammu N,nosní spray Srérimar a kapky Coldastop a zvykat si,že nejspíš je má ztráta chuti a čichu definitivní.Vyděsilo mě to a hledám jinou pomoc.Objednala jsem se na např.na neurologii....Hned počátkem prosince jsem dostala bronchitidu,v té době doma uklízela se Savem a Amicou-amoniattou a léčila se antibiotiky,takže prý těžko zjistíme příčinu....Život bez čichu( to je pro mě horší),ale ani bez chutí...si prostě trvale představit nedokážu...Vím,že se na to neumírá a existují nesrovnatelně horší věci....ale stejně.....'

Tena (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

Hani, řekla bych, že chuť se mi vrátila asi tak jako čich,asi tak na 60-80 % ale změněná, ne tak citlivá, jako dříve.Nesnášela jsem kořeněná jídla a teď bych se po nich utloukla.Řekla bych, že záleží na momentální kondici nervovvé soustavy, protože někdy je to obojí výrazně lepší.Ale třeba teď zase nic moc, mám nějaký "moribundus" a léčím se chlebem se sádlem a cibulí (to je přírodní antibiotikum)a ta cibule mě skoro ani nepálí, je skoro jako jablíčko.'

__utma=48467763 (Pá, 11. 1. 2008 - 10:01)

Díky paní Teno za informaci. Ještě se zeptám - chuť se Vám vrátila? Ztáta chuti je snad ještě horší než ztráta čichu- alespoň pro mne. Jenže, bohužel, ono to spolu souvisí... Hana'

Tena (Pá, 11. 1. 2008 - 10:01)

Já jsem po vizóze ztratila na 4 roky chuť i čich.Vyšetření nic nezjistila.Absolvovala jsem masáže obličeje podél nosu a u kořene, píchali mi B,byla jsem na CT a nic nenašli.Nervové spojení se pak pomalu samo obnovilo, ale není to ono.Také-chemické vůně cítím, ale ty přírodní skoro ne.Jsem vděčná i za to.'

Marus (Po, 21. 9. 2020 - 10:09)

Taky mám tokovy problém ale já jsem měla 3 virózu po 2 měsících tak nevim jestli to taky půjde vrátit

Návštěvník (Pá, 11. 1. 2008 - 10:01)

Nedá mi to, musím přispět do diskuse. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. V období vánoc mě postihla viróza - rýma atd. Třetí den rýmy jsem přestala úplně cítit a současně mi odešla i chuť. Dnes cítím jenom pronikavé vůně či pachy, ale chuť se mi stále nevrátila. Dělali mi podrobné vyšetření na ORL,ale nic moc nezjistili - pouze doznívající otok sliznic. Paní doktorka mi předepsala kapky do nosu, ginkgo bilobu, vitamíny skupiny B, Claritine, doporučila šalvěj. Můj stav se moc nelepší, ale budu doufat. Jeden kolega z práce je na tom po prodělané viróze podobně. Doufám tedy, že to nebude nic vážného a chce to zřejmě čas. Hana'

Pepa (Po, 9. 11. 2020 - 10:11)

L dobrý den chci se zeptat jestli se vám čich vrátil mám stejný problém už půl roku dekuji

Iva (St, 9. 1. 2008 - 14:01)

Tak to tedy držím palce. Kdyby Vám nějaké ty vitaminy a léky na podporu nervové činnosti pomohly, napište prosím sem, ráda bych věděla přesné názvy těch léků a děkuji Vám.'

Jana (Po, 7. 1. 2008 - 13:01)

Dnes jsem byla se stejým problémeme na ORL, po rýmě již několik dní nic necítím ani nerozeznám žádné chutě, jen slano, sladko... Je to hodně nepříjemné, více než chuť mi vadí ten čich Bylo mi řečeno, že to může být i trvalé, zatím mi lékařka předepsala pouze vitaminy na podporu nervové činnosti a nějaké léky na podporu nervové činnosti a bude doufat, že se to spraví. Za týden jdu na kontrolu a doufám, že je to pouze přechodné...'

Karolina (Ne, 6. 1. 2008 - 23:01)

Chtěla bych Vás poprosit o radu.V těhotenství jsem měla stále rýmu a bohužel užívala kapky Olynth a občas Otrivin.Ztratila jsem úplně čich.
byla jsem na ORL nic nenašli, zítra mám jít na CT a ještě mě čeká podrobnější vyšetření na sálku na ORL.nevěřím, ale že na něco příjdou , myslím, že jsem si to způsobila kapkami.na ORL mě pan doktor předepsal kapičky a prášky, ale nepomohlo to-necítím ani Savo ani benzín, z jídla také moc toho nemám nerozeznám chuť jsem schopná křoupat česnek jak křupky a vůbec mě to nevadí.
Asi před 2mi měsíci jsem najednou ucítila Indulonu, když jsem si natírala ruce, ale za chvilku to přešlo a zas jsem necítila nic.Je to hrozně nepříjemné.Prosím Vás jestli má někdo s tím zkušenost, můžete mě poradit jestli na to něco existuje nebo jestli tohle je trvalé.Děkuji moc Karolina'

Filip (Čt, 3. 1. 2008 - 23:01)

Zkusím se zeptat u doktorka, co by se s tím dalo dělat a pak to určitě napíšu sem.
Toto "postižení" má své pro i proti....výhody jsou při různém zápachu...avšak nevýhoda je, když ten zápach bohužel vychází z vás a vy o tom nemáte tušení...je to dost nepříjemné a trapné. Rodiče mě mnohdy napomenou, že se potím a zapáchám...ale neuvědomují si, že já to prostě nepoznám...'

Iva (Čt, 3. 1. 2008 - 22:01)

Je to hodně nepříjemné, potýkám se s tím skoro osmý rok a cítím to všechno tak podobně, jak to popisuješ, takže je mi to známé - ty Tvoje pocity, ale stále nevím, jak se z toho dostat a navrátit správný čich.Nic se ani nelepší, vše zůsstává stejné a to je nejhorší. Kdyby se Ti podařilo něco zjistit, prosím moc o radu nebo alespoň o napsání sem do diskuse, ahoj Iva.'

Filip (Čt, 3. 1. 2008 - 20:01)

Je to již 10 let, kdy jsem byl na propichování nosních dutin, kde jsem měl jakýsi záněť. Po tomto zákroku, který se opakoval 2x jsem nadobro ztratil čich. Necítím vůbec nic. Jediné, co mě kdy dusilo byl buď maminčin lak na vlasy =) a nebo sklenice křenu(do které mi strýc strčil hlavu)... Někteří říkají, že se jim čich po několika letech vrátil, ale u mě zatím nic. Můj bratr podstoupil setjné zákroky, ba i víckrát a cítí stále vynikajicně. Nemáte s tímto někdo nějaké zkušenosti? Děkuji za odpověď'

Reklama

Přidat komentář