Reklama

Ztráta čichu

Ruda (Po, 3. 12. 2007 - 13:12)

Je tomu právě rok, co jsem psal, že jsem úplně ztratil čich (příspěvek ze 7.12.2006 15:42.00, Ruda). Dnes se má věc tak, že cítím některé vůně velice dobře, ale zkresleně. Např. kouř z cigarety cítím jako intenzivní pach neidentifikovatelného původu. Piji-li Coca Colu, cítím a mám chuť po hadře namočené v nějaké chemikálii (benzin, ředidlo...nevím). Pomerančová kůra je něco obdobného. Zajímavé je, že ryby a některé sýry cítím správně a na druhé straně hnilobné pachy (lejno, moč, větry...) vůbec!!! Dalo by se říci, že vůně citím byť zkresleně, ale pachy skoro vůbec. Zvláštní je také to, že např. když cestuji autem s rodinou, ucítím pach výfukových plynů (opět zkreslený a neidentifikovatelný) jako první. Receptory tedy budou asi v pořádku. Zdá se mi, že se něco stalo z čichovým sekretem, kde se májí rozpouštět molekuky pachů ze vzduchu. Odpoví mi někdo na moji hypotézu? Díky Ruda'

Vlasta (Čt, 12. 7. 2007 - 19:07)

Zhruba asi před šeti lety jsem rovněž přišla o čich. Žádný úraz hlavy, možná snad předchozí viróza. CT, EEG i vyšetření ORL negativní. Nepomáhaly ani léky od neurologa. Zkouším ještě léčbu bylinkami, zatím bez výsledku. Přivítám každou radu informovaného člověka. Děkuji.'

Iva (St, 25. 4. 2007 - 12:04)

Mám to samé-už to trvá 7 let a vbec se mi nevrací vjemy, jsem z toho nešťastná.Kdyby ses dověděla, jak to léčit - napravit, dáš mi vědět?Zkoušela jsem vše možné.Mě se to stalo po rýmě.'

Eli (Ne, 8. 4. 2007 - 19:04)

to koko
Nemáš se za co stydět, ránu do hlavy může dostat každý, ať už k ní přijde jakkoliv.
Kdybys náhodou měla monokl kolem obou očí /nepíšeš, kde/, případně kdybys vsedě měla pocit, že ti kape z nosu jako u rýnmy /ne vleže/,nutně k lékaři.
Jak to máš dlouho?'

koko (Ne, 8. 4. 2007 - 12:04)

Anebo vlastne ted me napadlo,mam doma sprej aloe vera od "aloefirst".
mozna pomuze.
K.

koko (Ne, 8. 4. 2007 - 12:04)

Dostela jsem par ran do hlavy,vysmyrkala jsem se,a v tu chvilijsem citila jak mi proklouzla bublins od nosu az k oku.z toho monokl...pak za nejakou dobu zjistila jsem ze citim jen nektere vune a pachy,a pot, kour,parfemy-jinak nez normalne.myslite ze se da nejak lecit,nebo je to uz na trvalo?
Je to hrozne a stydim se to rikat.
K.
P.S.zkusim tu morskou sul,
trba z tiho neco bude.

Eli (St, 28. 3. 2007 - 12:03)

Eva
Jestli tím chceš říct, že cítíš pach cigaretového kouře tam, kde určitě žádný není, chtělo by to nutně lékaře - zřejmě neurologa a ušní-nosní- krční. Nebolí tě hlava nebo neměla jsi např. dříve nějaký úraz hlavy?
/Někdy se ztratí čich i po chřipce, u chronické nebo alergické rýmy, ale to většinou víš, že máš ucpaný nos nebo alergii/.'

Majka (St, 28. 3. 2007 - 10:03)

Ztratila jsem čich asi ta před 2 roky.Necítím prostě nic-když vařím,jak to voní.Ani savo,jak to s....Prostě nic.Léčím se na alergologii,mám sennou rýmu.Aplikují mi injekce Phostal,rýmu mi to jakžtakž reguluje,ale čich je pryč!Prosím o nějakou radu,co s tím.Děkuji Majka'

Odeta (Po, 26. 3. 2007 - 09:03)

Jez hodně vitamíny v ovoci, hlavně B, masíruj si obličej, kudy nerv vede,(kolem nosu a u kořene nosu,zjisti si na netu kudy vede) a modli se, aby se ti čich vrátil.Většině lidem se vrátí, ale někdy to dlouho trvá.'

Eva (Po, 26. 3. 2007 - 07:03)

Před dvěma měsíci jsem ztratila čich.
Cítím jen pach cigaretového kouře,poslední dobou čím dál častěji.Jsem nekuřačka a za-
kouřenému prostředí se důsledně vyhýbám.
Poradí mi někdo ?'

Odeta (Pá, 2. 3. 2007 - 15:03)

Neměla jsem čich ani chuť 4 roky, pak se to začalo pomaloučku vracet.Byla jsem šťastná, jak blecha!Není to sice na 100% ono, ale tak z 80%, ale i to stačí, necítila jsem nic.'

Andrea (Čt, 1. 3. 2007 - 18:03)

Již 9 měsíců mám něco s čichem.2 měsíce jsem necítila nic a 7 měsíců cítím ve všem pach spálené gumy.V jídle,vůních zkrátka ve všem.Doufala jsem,že se mi tímto způsobem vrací čich,ale je to stále stejné.Nemáte s tím někdo zkušenosti?'

Ivana (Út, 27. 2. 2007 - 15:02)

Evo, prosím Vás a kde se nechá koupit mořská sůl?Prosím napište mi - mám stejné problémy,jen už to trvá 7 let a je to pořád stejné-neměnné.Děkuji Vám.'

Eva (Čt, 18. 1. 2007 - 14:01)

3 roky jsem neměla čich, nikdo si neumí představit, jak je to nepříjemná věc. Letos Vyzkoušela jsem snad všechno. Loni v létě jsem byla u moře, vdechovala jsem nosem mořskou vodu. Není to příjemné, ale byl to další pokus. Po návratu se mi vždycky na pár hodin denně začal čich vracet. Byla jsem fakt štěstím bez sebe. Koupila jsem si pytlík mořské soli, malé množství si naředím vodou, naliju do lahvičky od nosního spreje a několikrát denně si stříknu do nosu. Dělám to od léta. čich se postupně vracel, teď už je to úplně v pořádku. (Jen doufám, že napořád) Zkuste to!'

Lubos (Po, 26. 10. 2020 - 07:10)

Dobrý den paní Evo chci se zeptat jestli máte stále čich nebo se zas někde poděl děkuji predem

Ruda (Čt, 7. 12. 2006 - 15:12)

Dobrý den, po zánětu horních cest dýchacích a silné rýmě jsem asi dva dny po léčbě
(Rovamicine 3M.I.U,Otrivin-nosní kapky a Stoptussin-kapky), úplně ztratil čich. Necítím vůbec nic ani aceton a chuť se mi omezila pouze na sladké, slané, kyselé a hořké. Trochu mě pobolívá hlava. Od léčby uběhl již týden a v čichu ani fragment. Může to být nevratné?
Díky za odpověď Ruda'

Eva (So, 7. 10. 2006 - 00:10)

Ahoj,ztráta čichu je hrozná,trpím tím po rýmě už 6 let a tím i ztrátou chuti a poznám jenzákladní chuť na jazyku - sladká,hořká,kyselá,ale je to nefér.Nevím už na koho se obrátit.Léčitelé a lékaři si neví rady.Pokud to tak někdo máte- prosím napište mi,ať si můžeme nějak vzájemně poradit.Děkuji'

Pavel (Po, 12. 10. 2020 - 11:10)

Mám to samé už 2 roky , po viróze, napřed všude Ariel a pak nic a žádná léčba moc nezabírá

Marus (Čt, 15. 10. 2020 - 07:10)

Ahoj a co si všechno zkousel

Marus (Čt, 15. 10. 2020 - 07:10)

Ahoj Pavle a co si vše zkoušel předem dik

Reklama

Přidat komentář