Reklama

Tinitus auris

Honza K (Po, 2. 6. 2008 - 16:06)

Dozvedel jsem se o teto metode, ktera se v Nemcine jmenuje "Druckkammerzentrum".
Zde je link: http://www.netdoktor.de/ratschlaege/fakten/hbo_therapie.htm
Ma na to nekdo nazor nebo zkusenost?

Teri (Po, 2. 6. 2008 - 08:06)

Honzo K - je dobře, že se hned léčíš, a už žádný hluk, jen ticho přírody. Bude to dobré.

Honza K (So, 31. 5. 2008 - 15:05)

Tinitus se mi objevil po rokovem koncerte a mam ho teprve tyden (od minule soboty). Byl jsem na usnim a beru leky: Cavinton 3x2 a Betaserc24 3x1. Slysim 2 zvuky jakoby v hlave. Neustaly sum a vysokou frekvenci (podobnou co vydava televize). Audio vysetreni mi dopadlo dobre, ale nevim co bude dal. Slysel jste nekdo o nejake tlakove lecbe?

Standa (Čt, 29. 5. 2008 - 10:05)

Tinitus může mít mnoho příčin, není to jednoznačně psychická záležitost. Mám to už dobře 15 let a vyzkoušel jsem všechno včetně laseru, který mě stál jen balík peněz. Nakonec se mi osvědčuje pravidelné cvičení na krční páteř.

meda (St, 21. 5. 2008 - 17:05)

ahoj tinitus je psychická věc a problém je mezi rodiči a ty si ho neseš, chce to léčit psychiku

jarka (St, 21. 5. 2008 - 08:05)

Mám úplně stejný problém jako Vy.Po dvou letech jsem se rozhodla absolvovat řadu vyšetření.Zřejmě to lepší nebude,alespoň se ubezpečím,že je třeba zvyknout si a žít...Také strašně toužím slyšet ticho,ale spíše se chci naučit nevnímat šumění.

Alena (Út, 13. 5. 2008 - 14:05)

Připojuji se tímto do diskuse. Tinitus mě trápí cca 3 roky. Mám syčení v obou uších, ale někdy se mi zdá, že je to spíš v hlavě, jako bych slyšela svůj mozek, nebo co. Ušař mi sdělil, že můžu být ráda, že mi řve v obou uších, protože kdyby to bylo v jednom, tak to ukazuje na nádor na akustickém nervu. Takže je to vlastně hodně pozitivní. Nádor v hlavě nechci, takže si zvykám na soustavný randál ve své hlavě. Nic na to nepomáha, vyzkoušela jsem Tebokan, nyní beru Gyngkosan, šla jsem na akupunkturu, takže má asi tak 10 jehliček už tři měsíce. Myslím, že je to taky hodně o nervové soustavě, dále o nedokrvení atd. Objevila jsem v lékárně vitamín B12, tak to zkusím. Asi nám nezbývá,než to prostě ignorovat. Někdy si dávám otázku, jestli to do konce svého života vydržím ignorovat, chci tu být ještě hodně dlouho.

Helena (Ne, 11. 5. 2008 - 19:05)

Je to děs a hrůza. Mám tinitus rok, stále jsem si nezvykla,bohužel se mi to spíše zhoršuje,podobně jak píše nade mnou Alena, zkusila jsem několik druhů léků, včetně rehabilitace, různá vyšetření, CT, MR, audia apod.Vše mám v pořádku, jen mírnou nedoslýchavost, jinak se nikde nic nenašlo.
Peněz mi to stálo hromadu, ale bez efektu.
Je s podivem, že v dnešní pokrokové době plné nových výnálezů a technologií nic na to nevynalezli.Co jsem slyšela, že se tím hodně zabývají Němci, také již něco zkoušejí, ale toť vše co vím.

alena (Ne, 4. 5. 2008 - 19:05)

tinnitem trpim uz nekolik let, jakekoli pokusy o zjisteni diagnozy marne, tim padem ani pomoc nemozna - huceni a piskani je nejhorsi v tichu (vecer pred spanim, od hluku izolovane prostory apod.) - doktori nevi, co s tim, zkusila jsem cca 6 ruznych leku (na doporuceni ORL lekarky), prirodni medicinu, zmenu zivotospravy, ani nejmensi zmena - stale priserne huceni/piskani .. zvyknout si nejde, nekdy se muzu zblaznit .. paradoxne v hlucnem prostredi se citim mnohem lip, svoje vlastni "zvuky" tolik nevnimam ..

aleš (St, 30. 4. 2008 - 01:04)

je mi 30 a tinitus mám asi od dětství nepamatuju že bych někdy slyšel ticho vždycky jsem si myslel že to pískání šumění a hučení které jsem při usínání poslouchal jsou dozvuky všech zvuků které jsem za celý den slyšel. Myslel jsem si že je to normální a že to tak mají všichni. Poslední rok se to ale zhoršilo a hučení slyším i ve dne. Nikdy jsem na žádném vyšetření nebyl jsem na tinitus zvyklej a umím s ním žít jen se bojím aby se to dál nehoršilo

Jana (Po, 28. 4. 2008 - 18:04)

Tinitus se takhle projevuje. Na Vašem místě bych šla k ušnímu, třeba by se to dalo ještě vyléčit. Určitě by to ale znamenalo vzdát se poslechu hlasitý hudby a vůbec se vyhýbat hlučnýmu prostředí nebo si alespoň uši chránit nějakými špunty.

Roman (So, 26. 4. 2008 - 23:04)

Dobrý den, chci se zeptat. Bude to znít možná divně.. Je mi 19 let a muzika je neodělitenou součástí mého života. Poslední dva roky si dopřávám opravdu hodně, jezdím na taneční akce do velkých arén atd. Doma poslouchám pravidelně tak 11-12 hodin denně (navíc se snažím tvořit hudbu). Před delší dobou jsem objevil pískání v uších, přes den neslyšitelné, v noci ano a někdy poměrně intenzivní. Po požití alkoholu je to nejintenzivnější a někdy kvůli tomu nejde usnout. Chci se zeptat jestli se muže jednat o tinitus. Děkuji..

Renata (Út, 22. 4. 2008 - 12:04)

Od 29 let trpím tinitem s percepční nedoslýchavosti. Je mi 45 let. Každý rok ležím na ORL. Dostávám infúze a také 20 sezení v přetlakové komoře, kde probíhá kysliková terapie.Nejdřív jsem myslela, že se zblázním, dokonce jsem se chtěla zabít. Ani chvíli nemám v hlavě klid a také jsem náchylná na zvuky - hučení, které nikdo zdravý neslyší. Prodělala jsem všechna možná vyšetření. Lékaři se ptali, zda jsem neprodělala autohavárii, ale mě se to stalo při umírání matky. Psychika dělá své.I dnes se pískání zhoršuje při psychickém vypětí. Jednou ročně mívám ataky s poruchou rovnováhy a to hned končím na infúzích. Pravdou je, že to nebolí, ale někdy už nevím jak dál. Také slyšení se stále zhoršuje. Poraďte mi někdo co s tím. Děkuji moc.

Petra (Po, 21. 4. 2008 - 14:04)

Ahoj, tinitus už mám asi 9let (je mi 29), pískání začalo po infuzích v nemocnici, které jsem dostala na přechozené a usazené nachlazení. Zkusila jsem už akupunkturu, akupresusu, léky a tinitus si vesele píská dál. Prvního půl roku jsem myslela, že se zblázním a musela jsem k psychiatrovi a byla jsem na lécích, ale pak jsem si řekla, že jsem mladá a léky vysadila. Vedu normální život, jen mé okolí a rodina ví, že některé mé nálady prostě nemůžu ovládnou tak jak bych asi chtěla, občas je to o nervy, ale mám krásnou dceru a život jde dál i s tinitem. Momentálně poslední vyšetření ohledně tinitu jsem podstoupila minulý týden na magnetické rezonanci a našli mi v uchu cystu (né nádor), takže si myslím, že i když je toto vyšetření drahé, měl by ho každý s tinitem podstoupit. Asi před půl rokem se k mému pískání přidalo ještě takové přesípání, tak doufám že když vyléčíme cistu tak by mohl aspoň jeden zvuk zmizet :-) Jinak určitě se nepoddávejte protože i s tinitem se dá klidně spát, já ho poslouchám tak dlouho dokud neusnu, stačí se s tím smířit. Osobně jsem hodně depresivní člověk, ale téhle nemoci prostě ustupovat nebudu. Tak přeji hodně pozitivní nálady a síly.

Zefir (Po, 21. 4. 2008 - 10:04)

No mě se občas motá hlava, bývám unavený, ale můj hlavní problém je depersonalizace. Poslední týden se mi to jednostranné šumění a pískání v hlavě dost zesílilo, tak nevím. Před rokem na CT ale nenašli vůbec nic.

Jana (So, 19. 4. 2008 - 12:04)

Příznaky nádoru na sluchovém nervu nemusí být ze začátku vůbec žádné. Většina postižených se po diagnóze rozpomene na různé potíže, které měli v minulých letech a nevěnovali jim přirozeně žádnou pozornost. Jsou to občasné závratě, nejistá chůze, bolesti hlavy (podobné jako bývají při potížích s krční páteří). Diagnóze většinou předchází ztráta sluchu v postiženém uchu. U mne to byl jednostranný tinitus. Na doktorce je taky diskuze k tomuto nádoru, stačí zadat slovo "neurinom".

Zefir (Pá, 18. 4. 2008 - 14:04)

Jano a jaké jsou příznaky nádoru na sluchovém nervu kromě pískání a šumění v hlavě?

Jana (Út, 15. 4. 2008 - 09:04)

Ivo,
jestli to máte hlavně v jednom uchu, ať Vám lékař nechá udělat CT mozku. Nechci strašit, ale při jednostranném tinitu to může být nádor na sluchovém nervu. Pravděpodobnost je hrozně malá, ale je lepší mít jistotu, že tohle nehrozí. Mně to bohužel potkalo a kdybych si sama neřekla o CT, bůhví jak by to se mnou dopadlo. Neměla jsem vůbec žádné další příznaky. Vyšetření na ORL tomu vůbec nenasvědčovalo, i sluch jsem měla perfektní.Přitom na potvora byla už pěkně velká. Přeju hodně štěstí.

Iva (Po, 14. 4. 2008 - 14:04)

Zdravím Vás, bohužel mám přes rok stejný problém. Nepřetržitý zvonění, pískání někdy i hučení (nebo jak to nazvat) hlavně v levém uchu. Ale pak už vám to připadá jak když to máte v celé hlavě. Poslední 2 měsíce se to zhoršilo, tak jsem vyhledala pomoc doktora, ale nevím jestli mi pomůže, moc naděje mi nedává. Jsem teď z toho zoufalá, ale snad bude líp. Lidičky držte se, snad se na to najde pomoc (lék.)

Helena (Čt, 3. 4. 2008 - 20:04)

Já mám tinitus již rok a podobně jako píše Marcela, někdy je to lepší, někdy horší.
Určité zhoršení pozoruji před menzes a v jejích prvních dnech.
Objevilo se mi kromě pískání hlavně v jednom uchu a hučení v celé hlavě také jakési cvakání, či tikání jakoby když cinkne triangl,tak na to mi částečně pomohlyinjekce Milgamma, ale na tinitus jako takový, mi to nepomohlo vůbec.
Neustále sháním informace,které by mi v tomto problému pomohly, ale zatím bezúspěšně.Užívám různé Ginko biloby,Betaserc, zinek, nepatrné zlepšení snad, ale nic výraznějšího.
Bohužel lékařská věda nezná příčiny této nemoci, tudíž ji neumí ani léčit.
Zbývá jenom naděje, že třeba časem na to přijdou a objeví lék.

Reklama

Přidat komentář