Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Hedvika (Út, 5. 12. 2017 - 19:12)

Ahoj Heleno,
o tvém lokti...Před operaci jsem už asi půl roku musela s berlema,pak do druhé operace opět berle a dost dlouho, neboť mne hodně zlobí záda. Tak asi budu sedět radějic doma když bude námraza

Hedvika (Út, 5. 12. 2017 - 19:12)

Ahoj Heleno,
o tvém lokti...Před operaci jsem už asi půl roku musela s berlema,pak do druhé operace opět berle a dost dlouho, neboť mne hodně zlobí záda. Tak asi budu sedět radějic doma když bude námraza

Alena (Út, 5. 12. 2017 - 18:12)

Aleno,
jakého psa jste si...Heleno,
náš pes -6ti měsíční buldoček je provozovatelem gaučinku bohužel celoročně. Není to sportovec a turista, jak jsem byla zvyklá u svého teriéra. Ale naběhám se dost, protože je schopen sníst vše, co cestou potká, takže jsem stále ve střehu a v pohybu. Holt jiná rasa, jiný přístup, zvykám si.
Ten loket určitě dáš do kupy, vždycky jsi všechno zvládla, v mých nejhorších chvílích jsi mi byla velkým příkladem a oporou. Takže klid a trpělivost... Je to možné, že už je to 10 let, kdy jsem si před "o" četla tvoje příspěvky?!? Utíká to...

Helena(60) (Út, 5. 12. 2017 - 14:12)

Aleno,
jakého psa jste si pořídíli? Naše velká kníračka teď nejradši provozuje gaučink. Všude sněží, jen stř. Čechy mají jaro a mokro. Zítra mám 1. rhb, docela se bojím, všechno s rukou dělám, ale nejde to narovnat úplně. Chce to čas, teď teprve splasknul otok po tom vsazení zpět a zmizela modřina. Zlaté kyčle - to jsem neměla nic.

Alena (Út, 5. 12. 2017 - 00:12)

Aleno,
dlouho ses neozvala,...Ahoj Heleno,
o tvém lokti jsem četla a přiznám se, že mi lehce zamrazilo. Mám od operatéra "zákaz pádů" (hlavně kvůli osteoporóze) a čím víc si dávám pozor, tím víc se někde válím. Zatím se mi nic nestalo a i tobě přeji, ať máš loket co nejdříve v pořádku. Jinak mám ale zase radost ze života, kdy mi už více jak 2 roky chybí můj pes. Máme nového, resp. moje vnučka, tak se vydatně podílím na péči a při vycházkách proháním své umělé klouby. Vím, že to sem nepatří, jsme ale obě pejskařky, tak jsem ti to chtěla napsat. Nakonec i to špacírování se psem jsem zejména po "o" nebrala jen jako povinnost k tomu zvířátku, ale i jako součást rehabilitace.

Hedviko,
já byla o fr. holích celkem asi tak 3 roky, po druhé operaci půl roku, šlo mi to špatně. Už je to 8 a 7,5 let, ale zimu stále ráda nemám. Ledaže je teplá a suchá. Když je sníh a já nevím, co je pod ním (led?), tak to jsem nejistá pořád. Proč máš tak dlouho berle? Nějaké komplikace? Napiš více ...

Všem dobrou noc.

Mili (Po, 4. 12. 2017 - 21:12)

Dekuji za info..Za jak dlouho jste šla po operaci do lázní...

Mili (Po, 4. 12. 2017 - 21:12)

Ja jsem v Darkově a superDekuji za info..

Vlasta (Po, 4. 12. 2017 - 19:12)

Tak mam po TEP kyčle zitra...Ja jsem v Darkově a super

Mili (Po, 4. 12. 2017 - 14:12)

Tak mam po TEP kyčle zitra jdu na prvni kontrolu po operaci. Byla jsem na rhb a ted bych si měla vybrat lázně.Poradíte mi někdo jaké.

Naďa (Ne, 3. 12. 2017 - 23:12)

Chtěla bych se zeptat, zdali...Hedvika: tak to nevím, s berlemi se přece chodí jen tři měsíce po operaci. Nebo jsi měla nějaké komplikace? A chodilas na rehabilitaci? Asi rok a půl mi ještě připadalo, že se trochu belhám a nohy nejsou moje. Po roce a půl už se zdá, že jsem je přijala, jsou moje a chodím normálně. Na delší trasy chodím s turistickými holemi - ne že bych se bála, ale abych odlehčovala a klouby dýl vydržely. A taky abych při chůzi cvičila i horní část těla. Zkus to, třeba ti dají pocit stability, který ti zřejmě chybí.

Helena (60) (Ne, 3. 12. 2017 - 22:12)

Aleno,
dlouho ses neozvala, já psala 9. 11. novinky. Sádru z lokte mi v úterý sundali, docela to rozhýbávání bolí. Ve středu 6. 12. jdu na první rhb. Už s rukou vše dělám, ale úplně to ještě nenarovnám, chce to čas, teprve teď zmizel otok.
V prosinci jdu na každoroční kontrolní rtg s kyčlemi (10 a 8 roků).
Hezký adventní čas všem.

Hedvika (Ne, 3. 12. 2017 - 19:12)

Chtěla bych se zeptat, zdali mate taky takej strach z chozeni venku. Jsem po TEP kyčle 3 a 2 roky,letos poprve přes zimu bez berli a nezvladám to.Prostě mám strach a nevim jak z toho a s berlemi přeci nebudu chodit další zimu. Je mne 61 let,ještě že už jsem v duchodu,jinak nevim co bych dělala

Alena (Ne, 3. 12. 2017 - 15:12)

Děvčata,
všechny vás zdravím a přeji klidný adventní čas. V pátek jsem byla na každoroční kontrole u operatéra, vše je v pořádku, náhradní kloubní součástky jsou tam, kde mají být, tak jsem ráda. Když si tu občas přečtu o různých komplikacích a bolestech, tak musím říct, že jsem asi měla kliku a po operacích (8 a 7,5 let zpět)začala nový život. Zatím se daří a to přeji i vám všem.

Věra (Ne, 19. 11. 2017 - 22:11)

tak v kyčli je artróza...Marie, já mám lázně ráda, tak ti je opravdu doporučuju. Ten neurolog před lázněmi by byl dobrý kvůli diagnóze a procedůrám. Mně pomohl na ploténku masér, který mi protahoval páteř podobně jako před lety na rehabilitaci. kde mi dělali trakce. Teď už chodím od první TEP kyčle pravidelně na fyzioterapii. Pořád něco bolí.

Naďa (Út, 14. 11. 2017 - 09:11)

tak v kyčli je artróza...Marie: tak to je výborné! Držím palce, aby rozcvičení v lázních pomohlo :-).

Marie (Po, 13. 11. 2017 - 12:11)

tak v kyčli je artróza 2stupen,takže spiš to bude od pateře ale navrhl mne lazně,tak sem s tim souhlasila a mezitím mne snad vyjde k neuroložce

Marie (Po, 13. 11. 2017 - 07:11)

jdu k ortopedovi dneska tak jsem zvědava pak se ozvu

Marie (Po, 13. 11. 2017 - 07:11)

jdu k ortopedovi dneska tak jsem zvědava pak se ozvu

Věra (Ne, 12. 11. 2017 - 15:11)

Ahoj všem...Marie a ortopéda jsi nezkusila? Co když je to opravdu kyčel?

Věra (Ne, 12. 11. 2017 - 15:11)

No, Heleno, to musel tedy...Ale houby rameno. Loket. Já už myslela na to své rameno. Jo, skleróza je mocná čarodějka!

Reklama

Přidat komentář