Reklama

Totální endoprotéza kyčle

majla (Út, 17. 8. 2010 - 08:08)

Yvona je skvělá, dnes mi psala, že mi zajistila sezení na jídlo s ní u stolu. Jinak byly s Janou na výletě na kole kolem Velichovek

Vladimír (Út, 17. 8. 2010 - 08:08)

Delší sezení je u každého jiné. Já na první kontrole po operaci, tedy 6 týdnů, jsem v čekárně seděl šest hodin. Záleží na co bude zvyklý. Já doma seděl dost u počítače, takže jsem byl zvyklý, ale pohodlné to nebylo. Pokud bude přestávka, tak by to měl zvládnout.

Blanka (Po, 16. 8. 2010 - 21:08)

Viktorie, no nevím, ale já...Helčo,tak takovej problém jsem měla až donedávna. Slavila jsem pomalu každý deko navíc. Až co jsem poznala manžela se mi podařilo nabrat 5 kg a před 2 rokama dalších 5 kg ani nevím jak.A ted hlídám aby to nešlo navrch. Jde to cítit na kloubech. Jak má člověk duševní klid, šup a jde to navrch samo.

Helča (Po, 16. 8. 2010 - 21:08)

Viktorie, no nevím, ale já mám na všech pokynech z nemocnice a z rehabilitačního ústavu napsáno, že 3 měsíce po operaci je potřeba dodržovat mimo jiné zásadu nesedět déle než 30 minut. A když se mám vyjádřit sama za sebe, tak jsem 2 a půl měsíce po operaci a jsem ráda, když to alespoň tu půlhodinu vydržím. Tlačí mě zadek a každá hrana židle zespodu do stehna. V nemocnici jsem nemohla vydržet sedět ani 10 minut, doktor mně říkal, že je to tím, že jsem hubeňourek, tak se není čemu divit. Takže záleží asi i na tom, jak má kdo "vypolštářované" pozadí. Ale musím se pochlubit, že po měsíčním pobytu doma jsem přibrala 3 kg, mám už 44 kg! Já vím, že provokuju ty, co mají opačný problém, ale pro mě to je úspěch!

majla (Po, 16. 8. 2010 - 16:08)

Otec (66 rokov) bude zajtra...VIKTORIA, to je těžko říct,myslím že ano, určitě by neškodilo si do toho divadla vzít něco na vypodložení ať sedí výš. Spíš jestli mu nebude vadit že je mezi sedadly málo místa a nebude si moct pohodlně dát nohu před sebe

majla (Po, 16. 8. 2010 - 16:08)

BLANKO, to je skvěké, je vidět, že ke štěstí nám stačí málo. Já také ráda chodím do lesa, a teď už skoro půl roku po operaci si to vychtnávám. Tak hodně takových povzbuzujících zážitků

Viktoria (Po, 16. 8. 2010 - 15:08)

Otec (66 rokov) bude zajtra operovany na bedrovy klb, nahradia mu ho titanovym. Chcem sa opytat, ci bude prekazat, ak pojde o dva mesiace po operacii na predstavanie do divadla. Nebude mu prekazat, ak bude dve hodiny sediet?

Blanka (Po, 16. 8. 2010 - 11:08)

To byste nevěřili, kde jsem byla!!!!!!!!

Na houbách!!!! Sice víme jaká je za to daň, ale stálo to za to. Jak se mi nabije mobil tak se s Váma podělím o ty zážitky. (jestli se mi to povede dát sem)Autem jsme najeli přimo do lesa a jelikož rostou a máme rovinky tak jsem to zvládla. Přesvědčil mě včera na ČT1 Donutil jak je sbíral, věděla jsem,že to je jedna z věcí co si ještě před operací dopřeju.

lenka (Ne, 15. 8. 2010 - 22:08)

majlo ano, ale ona šla za "svým" doktorem" do ČL, tudíž přes 400km od místa svého nynějšího bydliště - Moravy. od června je vdova, takže žije sama - v neuvěřitelném bordelu (psi a kočky, které nezvládá, ale trvale je doplňuje)

protože jsem si něco vyhledala, ptala jsem se muže, zda má obstarané sedátko na wc - to prý ano, z nemocnice, i oblékání snad zvládá, ale to už zvládala před operací. snad se teď na jeho naléhání snaží trochu chodit, ale cvičit prý nemá

ohledně rehabilitace - nejprve tvrdila, že bude denně jezdit z moravy na rehab do prahy :)))) to mě opravdu rozesmálo - protože prý ve střešovicích je nejlepší rehabilitace 600km denně - pohoda!

pak zase slibovala, že bude denně jezdit na rehabilitace do blízkého města - což by bylo ok, ale od návratu domů tam nebyla ani jednou.

ona svého syna před mnoha lety v podstatě opustila, mám ošklivý pocit, že mu to chce teď "vynahradit" a chce se k němu (teď jako vdova) "vrátit" - to je fakt to nejlepší, co nás mohlo po 25 letech manželství potkat :O) - promiňte, že to tu takhle píšu, ale snad se mi aspoň trochu uleví ..

a dík za všechny reakce

Alena (Ne, 15. 8. 2010 - 21:08)

majlo, v České Lípě....Lenko,
třetí den po operaci se domů nikde v žádném případě nepropouští. Už v nemocnici se musí cvičit, chodit (i po schodech). Než jsem nastupovala, tak se mě ptali, zda mám někde zařízenou rehabilitaci, či zda chci zůstat na rehabilitaci u nich. Lázně mi doporučili až 3 měsíce po operaci. V každém případě se ale člověk musí hýbat (cvičit a chodit), jinak - zejména ve vyšším věku - by taky mohl zůstat ležákem, protože svaly rychle ochabnou. A Majla píše správně, že má být po operaci zvýšená postel, židle a WC, sedátko na vaně. Člověk se nesmí ohýbat a kroutit se všelijak v bocích. Všechna tato opatření jsou důležitá hlavně v prvních 3 měsících. U Vaší tchýně by to asi chtělo opravdu odborně řízenou rehabilitaci, sami ji těžko zvládnete, navíc vás neposlouchá a nespolupracuje. Těžko ovšem radit, když si nedá říci. Je to dost svízelná situace. A dovolenou nebude mít manžel trvale...

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 20:08)

už vidím jak mi někdo bude opravovat chyby :-(((

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 20:08)

já měla pocit,že ses zajímala o rehabilitaci někde na Moravě?

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 20:08)

no to kecá, 10 dnů je normální termín, pohybuje seto tak 7-14 dnů. Ale aspoň u nás se ptali jestli je člověk sám nebo žije s někým a ti co bydleli sami překládali na nějaké rehabilitační oddělení nebo do reh. centra. Neměla by ležet na měkké a nízké posteli, sedět na vyšších židlích, nesmí se ohýbat. Má aspoň nástavec na WC a sedák do vany?

lenka (Ne, 15. 8. 2010 - 19:08)

majlo, v České Lípě.
jinak můj muž se snaží, místo dovolené vaří, stará se o psy, kočky, jezdí na nákup, byl u obvoďáka, na dálku (když byl den a půl pryč) vyřizoval převaz ... já jsem se starala, když tchyně byla v nemocnici, v jedné domácnosti s ní být ale nemůžu, to už jsme si vyříkali, takže se snažíme ji někam odlifrovat, abych případně mohla nastoupit já...

co se týká cvičení a rány, jen mě zajímalo, jestli jste procházeli něčím podobným, abych věděla, co je normální a co ne. ona třeba tchyně tvrdila, že měla velmi těžký průběh operace i pooperačního období, že ostatní odcházeli třetí den po operaci, a ona tam prý zůstala kvůli komplikacím (nevím jakým) 1O dní po operaci - pak jsem zjistila z různých zdrojů na internetu, že 3 dny je blbost a že její průběh byl naprosto v normě

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 19:08)

jen pro zajímavost,kde ji operovali?

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 19:08)

prostě pokud nebude cvičit a chodit a snažit se ona-budete lítat donekonečna a operace byla úplně zbytečná.

majla (Ne, 15. 8. 2010 - 19:08)

tvoje tchýně musí hlavně sama chtít cvičit a hýbat se. proč jste už v nemocnici neřešili její přeložení na nějakou rehabilitaci. Lázně nejsou brány jako rehabilitace, pokud do té doby sama nebude cvičit, vše jí ztuhne. Tady se těžko radí, každý jsme na to, byli jinak,ale pokud ona sama nechce cvičit,tak ji nedonutíte. jak říká Blanka, to není otázka ortopeda ale psychiatra. Snad když byla v nemocnici museli ji učit chůzi po schodech. A co se týká rány, proč sám její syn nepodnikne nějaké kroky-k obvoďačce,ortopetovi. Já nevím,v zomto ti asi nepomůžeme

lenka (Ne, 15. 8. 2010 - 17:08)

jo a údajně jí "praskla" operační rána, tedy něco jí z toho teklo, ani náhodou nechtěla k doktorovi, tak přijel za ní a převázal jí to, dnes odpoledne muž zjistil, že si z toho ten obvaz sundala a plácá si na to papírové ubrousky :)))))) ještě že tam nejsem, asi bych ji musela ZABÍT

lenka (Ne, 15. 8. 2010 - 17:08)

ahoj Blanko, já to vím dávno, jen můj muž (její syn) k tomu pomalu dospívá. ale všichni víme, že takové lidi na psychiatrii neberou, protože to by tam byl kdekdo (i když tchýně je fakt exot). ona je prostě taková ... teď je v stuaci, kdy musí žádat jiné o pomoc, ale protože neumí být pokorná a slušná, zase to bere svými cestami - je panovačná, manipulující, zákeřná, prolhaná.

obvodní je taky naprd, stačilo před ním zahrát divadýlko a už jí napsal nějaké velmi silné prášky na spaní, po kterých měla ovšem halucinace a ztrátu paměti (zřejmě to zkombinovala ještě s horou dalších prášků na spaní a na uklidnění, kterých má plnou kabelku)

já jen chtěla vědět, jak jste dámy doma zvládaly běžný život, protože říkám, že ona jen leží a rozkazuje. po schodech ani náhodou, nechodí, necvičí, jen heká, případně rozkazuje nebo spí

Blanka (Ne, 15. 8. 2010 - 16:08)

Lenko,ta Tvá tchýně patři na psychiatrii. Tohle není normální. Asi bych to řešila jinou cestou než ji přemlouvat na rehabilitaci.Ale nevím jak se postupuje v těchto připadech. Já osobně bych k ní zavolala obvodního lékaře, a sním bych se domluvila co dál. jinak s tou rehabkou neporadím, mě čeká operace a hned po ni nastupuji do rehabil.ústavu.

Reklama

Přidat komentář