Reklama

Totální endoprotéza kyčle

majla (Út, 17. 8. 2010 - 21:08)

Heleno a Helčo vše nejlepší k svátku a PETRO tobě opožděně k dnešnímu také.
HELENO, ty už si po operaci z nás nejdéle, máš nějaká omezení, ty máš myslím obě kyčle, nebo mě oprav.

majla (Út, 17. 8. 2010 - 21:08)

HELENA 52, ona si nás Blanka v jedné odpovědi popletla, odpovídala tobě a oslovila mě, myslím, že myslela tohle.

Helena (52) (Út, 17. 8. 2010 - 19:08)

Blanko,
proč sis dala články dohromady? Tys to porovnávala, nebo proč ty moje výplody studuješ?
Zítra přijde kamarádka s gratulací k svátku, to zase bude lahvinka a hermelínek! Budu tedy hubnout až od čtvrtka
a je to vyřešený hned. Holínky mi zítra dojdou, k tomu černý doplňky - budu v dešti frajerka s košíkem a nikdo si stehen nevšimne. A mojí velký kníračce je to jedno.

Blanka (Út, 17. 8. 2010 - 17:08)

Já doufám, že nám začne chumelit až před vánocema, až se naučime chodit a získáme trochu kontrolu nad nohama. Loni v září jsem začala jezdit autem takže jsem se bála zimy jak to tady na kopcích zvládnu ale letos se bojím šíleně. ještě s tou novou cestou co nám tu udělali. Děs. Sešup jak prase.

Helča (Út, 17. 8. 2010 - 16:08)

Majlo, tak ti přeju pěkný pobyt v lázních, snad se ti počasí vylepší, pozdravuj holky a hezky si to užívejte. Já jsem si volala do Bohdanče, jedu až koncem října. Chtěla jsem už začátkem, takhle tam budu spíš až v listopadu, doufám, že už nebude chumelit, někdy bývá i listopad ještě pěkný, i když na nějaké vysedávání na lavičkách to už nebude.

Helča (Út, 17. 8. 2010 - 16:08)

Blanko, to já také duševní klid mám, a přesto slavím každé deko navíc. Co jsem doma, manžel přibral také tři kila, rozčiluje se, že nemůže dopnout kalhoty, zatímco já na sobě ta tři těžce nabraná kila nikde nemůžu najít! Ale výhodou je, že oblečení, které jsem už měla vyřazené z šatníku, protože jsem je neoblékla a nedopla, tak teď zase do šatníku vracím, a hned mám nové kraťasy, rifle, atd..., protože ty, které jsem nosila před operací ze mě ještě stále padají.

majla (Út, 17. 8. 2010 - 16:08)

Petro, vše nejlepší k...Blanka, v pohodě já si to přebrala

Blanka (Út, 17. 8. 2010 - 16:08)

Petro, vše nejlepší k svátku, hlavně to zdravíčko......

Majlo, já si dala dohromady články Tebe a Helči(52). :o)

Petra 30 (Út, 17. 8. 2010 - 13:08)

Helčo (52), teda to musí být totálně cool ty gumáky :-), opravdová tygřice :-) to je mi osobně moc sympatické !Co se týká případného hubnutí, zkuste se podívat na knížku Zdravá žena (najdete ji na tomto linku:http://knihy.abz.cz/prodej/zdrava-zena-od-narozeni-k-prvnimu-poceti). Psala ji americká gynekoložka,je skvělá ve více věcech, ale v jedné kapitole se věnuje právě i problému hubnutí.. není to čtení pro každého,to píšu otevřeně, a možná s tím každý nebude souhlasit, nicméně mě osobně tato kniha pomohla v řadě jiných věcí, a je to úplně jiný pohled na hubnutí než na jaký jsme běžně zvyklí. Ale mohla by vám ta knížka být cenou nápomoci s pohledem na hubnutí. držím vám všem palce.
Jo, a hrubky vůbec neřešte, koho to zajímá :-).
pa, Petra

majla (Út, 17. 8. 2010 - 12:08)

Helena 52, ty budeš hotová tygřice, chodíš do lesa nebo jen tak ven, kde se tě bát potkat. S vahou asi už v našem věku nic nenaděláme, na mě se to po padesátce také lepí a teď když jsem byla doma v klidu a pohodě obzvlášť. Mám nějakých 67 a také bych brala míň, ale nejde to mám velmi silnou slabou vůli a nejsem líná se najíst a mlsat

Blanka (Út, 17. 8. 2010 - 12:08)

Ve čtvrtek odjíždím do...Majlo, jen tak dál, vše bude OK, i Tvůj život a pak budeš jen vzpomínat. Důležité je zdraví aby pak šel zbytek snáž.

Blanka (Út, 17. 8. 2010 - 12:08)

Helčo,
s tou váhou mě...Helčo(52),je to mazec za gumáky, ale musíme si takové radosti dopřávat. Včera jsem měla radost z hub a dnes mám radost,že nám bagrujou základy na terasu, tak než vylezu na ten náš terén tak aspoň to kafíčko dám na terásce,která bude hned z obýváku a kuchyně. Jéé já se tak těším.
Majlo, kila jsou kila, ale když už zvládneš takové věci,tak si tu 80 udržuj a měj ji ráda. Máma bývala vždy hubeňour jako já,ted moc nejí a stějně přibírá,asi ten věk dělá svoje.
Měli byste mě vidět,když píšu, jak se soustředím na hrubky. Kolikrát vymýšlím jak jinak to zformulovat :o))

majla (Út, 17. 8. 2010 - 12:08)

Ve čtvrtek odjíždím do lázní a beru to za odměnu jako třešničku na dortu. Po návratu doufám, že bude vše OK i s prací a zkusím si dát do pořádku i osobní život,být sama je sice fajn ale začíná mi být smutno

majla (Út, 17. 8. 2010 - 12:08)

Vlasto,
mě ortoped...také bych brala kdyby noha nebolela, mohla jsem dělat normálně a kloub vydržel. Ale stejně si pochvaluju. 10. září to bude půl roku od operace, normálně chodím, druhý kloub zatím slouží, zvládám stříhání nehtů, pedikůru, celé léto jsem chodila na koupaliště, jen když hodně chodím po městě nebo nesu něco těžšího do schodů tak cítím nohu. Jinak v pohodě. Vím Blanko, že ty si na tom hůř,ale určitě i tobě se po operaci uleví a život bude veselejší

Helena (52) (Út, 17. 8. 2010 - 12:08)

Helčo,
s tou váhou mě opravdu "provokuješ". Já už jedla i Alli, ale je to k ničemu. Mých 80 kg se mě drží a drží. Zhubnou za cenu nervů a nepohody bych taky nechtěla. Umím kilča pěkně skrýt, takže by je nikdo nehádal. A pohybu mám taky dost. Objednala jsem si hezký tygrovaný holinky, abych mohla i v dešti ven, mají jednu chybu, a to cenu (1299,-Kč). Uvidím, kdy mi dojdou, jsou moc hezký.

Blanka (Út, 17. 8. 2010 - 11:08)

Vlasto,
mě ortoped říkal,že jakmile vymění kloub, tak nás berou jako zdravé a důchod okamžitě běrou. Sama jsem zvědavá, protože jdu na operaci v záři a v lednu mám jít ke komisi. Taky se toho děsím. Nezbývá než to nechat osudu a doufat,že budeme na tom tak dobře,že opravdu budeme jak oni žíkají "zdraví".

majla (Út, 17. 8. 2010 - 11:08)

chtěla bych se vas tady...VLASTA, s důchodem nevím, sama jsem půl roku po operaci, žádost mám podanou a jsem v očekávání. Také v práci celý den stojím. Ale tady TEPkaři moc naději nedávají

Petra 30 (Út, 17. 8. 2010 - 10:08)

Yvonko, díky za ty hole - ano přesně ty mám - lehké, neskládací.. akorát jsem je zatím moc nevyužila, vloni jsem už musela chodit s hůlkou (turistickou),kde jsem si mohla opřít dlaň, hole jsou už pro zdravé :-), ale snad je někdy použiju.
LENKO, s tchýní to musí být očistec na zemi, držím moc palce. Jediné řešení vidím v tom, že musí zakročit manžel, jako její syn - musí se tomu rázně postavit, a udělat pořádek, jinak nemáte šanci. Já se taky naučila řešit problémy s tchýní přes partnera - dřív jsem jí to říkala přímo, ale vždy se to otočilo proti mě, když to řeší můj skoro-manžel, tak je klid. Mám teda oproti vám suprtchyni,ale občas je také potřeba si vymezit hranice :-) a máme skvělé vztahy.

vlasta (Út, 17. 8. 2010 - 09:08)

chtěla bych se vas tady optat,zdali po vyměně kloubu je nějakej častečný duchod,nedovcedu si představit,že bych třeba po roce měla osm hodin stat v kuchyni,když se pořad říká že se to má šetřit. Děkuji

Blanka (Út, 17. 8. 2010 - 09:08)

Majlo, no vidíš, hned se tam líp pojede,když víš,že už tam na Tebe čekají známí a že to tam je dobré a budeš za chvíli jezdit s nima :o))

Reklama

Přidat komentář