Reklama

Těhotenství v pozdějším věku

Mamča (St, 13. 9. 2006 - 12:09)

Já bych řekla,že dítě tak max.do 40 let.Druhé dítě jsem měla ve 39,pak kolem 50 přišel přechod a s ním různé potíže,únava...A na rodičovském ve škole vždy ostatní rodiče o generaci mladší,veselí,vitální,hraví..My v našem věku už tolik elánu a hravosti a sil na sportovní výkony nemáme.Myslím,že dítě s mladšími rodiči si s nimi užije daleko víc zábavy přiměřené svému věku.My už jsme starostlivější a úzkostlivější.Pro dítě jsou rodiče mladšího věku určitě vítanější.Hlavně kluci si mladší tatínky užijí víc,než unavené a upracované šedesátníky.Chápu ženy,že chtějí dítě,ale fakt tak do 40,později už je to vůči dítěti sobecké.

Laskonka (St, 13. 9. 2006 - 11:09)

Je to otázka. Záleží asi na každém, jak se cítí, co chce a jaké má životní podmínky. Já jsem měla děti (dnes už jsou dospělé)velmi brzy, první v 19 a druhé ve 23. Sama jsem cítila, že to druhé bylo ve správném čase. Ale máma se přizpůsobí, nebyly žádné problémy, sranda je, že jsem tehdy měla teprve sedmiletého bratra a tak jsem věděla, jak se starat o mimino a vše kolem. Dnes jsem velmi ráda, jsem stále mladá, děti dospělé, věnuju se svým zájmům, studiu, cestování, příteli...a samozřejmě i dětem, mají-li čas a chuť. Jsme výborní kamarádi, rozumím si i s jejich partnery, např. společně trávíme i dovolenou, když to vyjde. Já sama si neumím představit mít dítě třeba dnes, po 40. To je pozdě, i když jsem hodně aktivní, tělo přece jen stárne a spolu s ním i zárodečné buňky a vše ostatní. Mám kamarádku, která se také ještě chystá na mimi, je úžasně zamilovaná a na svoje už dospělé děti téměř nemyslí. Dala si udělat plastické operace, cítí se mladá. Ale to je jen pocit a vnější úprava, vevnitř to tak snadno nejde!!! Moje sestřenice měla 3 dospělé děti, byla léta rozvedená a rozhodla se takhle uhnat partnera, který si ji nechtěl vzít. Namluvila mu, že bere antikoncepci a v 46 otěhotněla. On to vzal jako podraz a hned se s ní rozešel, jasně jí řekl, že v 55 už děti nechce. Ona předčasně porodila postižené a stále nemocné dítě, je bez peněz, práce a mužského, lítá po nemocnicích s tím ubožátkem a nevím, jestli hodně nelituje. Prostě, v přírodě má všechno svůj čas a ideální věk pro početí určitě není po 40.

Alena (St, 13. 9. 2006 - 09:09)

Katko, děkuji Ti! Je mi 47 a taky si moc přeju ještě miminko. Mám dvě skvělé dospělé děti a taky si myslím že ještě není pozdě

Hanka (Po, 7. 8. 2006 - 19:08)

Měla jsem syna ve 37, krásně a hladce, na první pokus. Myslela jsem, že mi patří celý svět a smála jsem se všem škarohlídům, kteří nade mnou kroutili hlavou a varovali mě před pozdním mateřstvím. Jenže teď je mi 52 a synovi 15, on je v pubertě a já v přechodu. Už několik let cítím, jak to není v pořádku, mně ubývají síly, nemilosrdně se hlásí věk a já cítím na každém kroku nepřirozenost této situace. proto - bohužel! - musím varovat všechny adeptky mateřství na prahu čtyřicítky...

Jana29 (So, 24. 12. 2005 - 13:12)

Ja planuji prvni dite tak v 32 a druhe v 34

Katka (St, 21. 12. 2005 - 13:12)

Moje babička otěhotněla ve 47 letech, myslela si, že je to přechod a tak šla k doktorovi až v pátém měsíci. Narodil se jí zdravý kluk, dnes je mu 26 let a svoji mámu vyloženě miluje.Zůstala na něj sama , protože děda dostal v padesáti infarkt a zemřel.A toho, že měla syna tak pozdě, vůbec nelituje.

Nykkytta (St, 21. 12. 2005 - 11:12)

Myslím si,že na první dítě je čas max.do 35,na druhé do 40,ale to je fakt hranice.Já vím,řeknete-spousta hereček a zpěvaček má děti v pozdějším věku,po čtyřicítce.Jenže,pomineme-li nemalá zdravotní rizika jak pro matku,tak pro dítě,která se dají včasnými vyšetřovacími metodami a dodržováním správného životního režimu eliminovat na minimum,musíme si připustit,že ony zpěvačky a herečky mají k ruce chůvy,paní na úklid,hospodyně atd.,zatímco běžná žena,která v pětačtyřiceti porodí dítě a před padesátkou bude mít doma všetečného pětiletého nezmara,to prostě sama nemusí zvládat.Měla jsem první dítě v sedmadvacet,což považuji za ideální věk.Ve třiatřiceti jsem si přála další,ale nepovedlo se,a teď je mi 38 a už bych se mít dítě prostě neodvážila..

eva (Čt, 1. 12. 2005 - 22:12)

Ahoj Katka,PROSIM,NAPIš MI,AKO SA ROZŤAHOVANÍM Hrádze dá vyhnúť šiťiu.Dik

eva (Čt, 1. 12. 2005 - 22:12)

ahoj,som tehotna po 40tke a prestrašil ma pripad tvojej priate?ky.Ako je možné,že vyšetrenia neukázali problém????

webmaster (Čt, 29. 9. 2005 - 16:09)

Předmět: Těhotenství a věk Autor: Iva Datum: 28.9. 2005 10:07:37 Dobrý den letos mi bude 37 roků,chtěli by jsme si,ale s manželem pořídit jěště miminko problém je v tom,že beru asi 6 roků HA jak dlouho bych ji neměla užívat a potom otěhottnět,aby vše bylo v pořádku.Děkuji za odpověď. Předmět: Těhotenství a věk Autor: Denisa Datum: 28.9. 2005 14:14:09 Zeptej se radeji odbornika, ale ja znam okolo sebe nekolik pripadu, kdy uz zadnou "ocistnou" kuru nedelali a hned na to hupsli. Vetsinou se hned prvni mesic zadarilo. Pokud by HA mela nejaky velky negativni vliv tak by asi byla daleko vetsi osveta v tom, aby ji zeny vysadili driv. Ale dnes uz neni HA to co byvala. A navic si myslim, ze v tomto veku se jiz hure do jineho stavu prichazi, takze bych nevahala a sla do toho hned. Je prokazano, ze se ihned po vysazeni daleko snadneji otehotni.

Dr. Hr (Pá, 29. 4. 2005 - 14:04)

Hurá, jen dotoho, náš domov důchodců rád vypomůže se starými nadrženými staříky!

niki (Čt, 28. 4. 2005 - 20:04)

On se totiz do druhého dítete nejak nehrne.Pohodlnost!Ale vim,ze kdyz uz tu mimco bude,tak bude rád.

Jana (Čt, 28. 4. 2005 - 13:04)

Proč ho na vyšetření nedostaneš? Je takový sobec, který by to pro Tebe a příp. budoucí dítě neudělal?

niki (Čt, 28. 4. 2005 - 13:04)

Potrebuji radu.Bude mi ted 35 let,mám jedno díte(chlapec 13 let)a chtela bych jeste jedno.A ted ten problém.Manzel pracuje uz asi 6 let jako autolakýrník.Ikdyz má masku na obliceji proti vdechování tech barev,tak vzdy neco vdechne.Barvy to jsou vlastne jedy.nemá to vliv na díte,které bych tak jeste chtela.Manzela na nejaké vysetrení nedostanu!!Ptala jsem se na to mého doktora.Ten mi na to rekl,ze by to vadit nemelo.Ale rekl to tak divne,zdálo se mi,ze spís neví.Poradí nekdo?Predem díky.

Ruda (Čt, 28. 4. 2005 - 10:04)

Ja myslím,že se nemá na nic čekat a jít do toho.Starší máma,mladší máma,to se nemá rozlišovat.Máma,jako máma,hlavně,že své děti zaopatří a má je ráda.Pokud otěhotní,není problém.

Hedvika (Čt, 28. 4. 2005 - 08:04)

Je mi 30 let, a uvažuji o prvním těhotenství z finančních důvodů až ve 33 letech, mám mít strach o zdraví svého dítěte?? DěkujiHEDVIKA

Janina (St, 6. 4. 2005 - 13:04)

No připadá mi, že nejchytřejší jsou ty, které ještě nerodily!!!!

Ketty (St, 6. 4. 2005 - 13:04)

Souhlasim s optimistkou. Kazdy je stary, nakolik se citi. A starsi rodice muzou dat svym detem nekdy treba daleko vic nez ty mladsi, ktery ale nikdo kvuli veku neodsuzuje a nestara se jaka je vychova a jak jsou na tom treba financne.

Optimistka ve 2 (St, 6. 4. 2005 - 10:04)

Je mi lito vsech ubozaku, kteri se v 50 neciti na dite a to ho ani nemusi rodit a kojit a sotva se o nej starat. Zeny, ktere maji odvahu do toho jit jsou obdivuhodne, at si o nich "fotrici" a jim podobni mysli cokoliv.

fotr (St, 6. 4. 2005 - 07:04)

To Optimistka27:Dedukce a zkušenosti slepičího mozečku!!!!!

Reklama

Přidat komentář