Reklama

Derivacny kupel

Terka (Út, 18. 9. 2007 - 10:09)

Ja som aplikovala derivacny kupel asi 1 mesiac. Citila som sa lepsie, mala som pocit, ze aj svaly som mala pevnejsie, ale hlavne sa mi paradne zmensili prsia :(. Boli sice pevnejsie, ale podstatne mensie. Pritom na vahe som nemala ziadny ubytok. Kedze som sa toto nikde nedocitala, tak som si myslela, ze to suvisi s cvicenim. Kamaratka, ktora si tiez robila derivacny, mala vsak tu istu skusenost... Ja viem, ze zdravie je prvorade, ale nie je to bohvieco, ked sa zmensia prsia o take 2 cisla.

Otylka Dáša (Po, 17. 9. 2007 - 12:09)

Vážení přátelé, hlavně ti, kteří reagovali na můj příspěvek, ráda bych se s Vámi podělila o své dosavadní zkušenosti s DK. Pod lékařským dohledem jsem se pochopitelně teké pokoušela hubnout, dodržovala jsem přesně jídelníček, cvičení a jedla tablety. Místo plánovaných 10 kg jsem zhubla 2kg a po ukončení kůry jsem 5 kg přibrala. K DK musím říci, že ještě nehubu, i autorka říká, že my obézní začneme hudnout asi až po 3 týdnech, ale jeden zázrak tu již je. Trpěla jsem mnoho let urputnopu zácpou a řešila jsem to kapičkami gutalax, kažkou sobotu. A nyní vše funguje i bez kapiček a to každý den 1x. No není to zázrak ????

miluša (So, 15. 9. 2007 - 18:09)

iba k tomu chudnutiu: je to absolútne spo?ahlivé, pozorujem to na sebe, je až neuverite?né, ako váha klesá. tiež sa mi to zo začiatku zdalo divné, ale všimla som si jedno: úplne mi prestali chutiť sladkosti. predtým som nemohla odolať zákuskom, zmrzline, bonbónom, teraz ich mám doma pred nosom a ani sa ich nedotknem. a keď ma napadne, že by som si nejaký kúsok čokolády mohla vhodiť do úst, nič mi to nehovorí. vôbec, ale vôbec na ne nemám chuť. také niečo som ešte nikdy nepociťovala. preto niet divu, že sa chudne ove?a ?ahšie. myslím, že organizmus sa vracia pomaly k tým správnym chutiam, ktoré sú v súlade s jeho potrebami. a to má obrovský význam nielen pre postavu, ale najmä pre zdravie. super!

Návštěvník (Čt, 13. 9. 2007 - 21:09)

To teda vůbec nevím, jak by nějaká derivační koupel měla pomoci s nadváhou. S tou snad pomůže snížit příjem potravin a zvýšit pohyb. U takhle vysoké nadváhy si hlavně, být Vámi, dojděte k lékaři...a hubněte pod jeho dohledem...

Návštěvník (Čt, 13. 9. 2007 - 19:09)

Zdenko, dívala jsem se právě do knihy. Je to velmi vhodné v těhotenství a pro malé miminka při teplotách a jiných nemocech také. Prý to velmi ulehčí porod (svaly se zpevní)a v těhotenství to pomáhá např.při častém chození na záchod-opět zpevní svěrače no a čistí tělo a tím i tělo mimča.

Zdenka (Čt, 13. 9. 2007 - 19:09)

Moze mi niekto prosim vas povedat ci je Dk bezpecna aj ked cakam babetko?? predtym som DK praktikovala len teraz mam trochu obavy. Dakujem

Návštěvník (St, 12. 9. 2007 - 16:09)

Já myslím, že to normální je, tělo hlásí, že se něco začíná dít a že reaguje a to je dobře. Píše o tom i Miluše. Tak se těště, co se bude dít dále a nebojte se.

Dáša (St, 12. 9. 2007 - 09:09)

Včera jsem náhodou objevila knihu o derivačních koupelích. A nadšeně jsem začala. Je mi 52 let, kouřím-málo, a jsem silně obézní /35 kilo navíc/. Hned včera jsem začala nadšeně s koupelemi, ale spala jsem velmi, velmi špatně, tak jako již dlouho ne, a dnes se sotva vleču, jsem úplně malátná a vyšlápnout dvě patra je nedliský úkon.... je to tak v pořádku ???? Snad to přejde, ale nepřestanu a vydržím, já bych už i lezla po zdi, kdyby mi to pomohlo s tou nadváhou, zatím je pouze jo-jo efekt a to po všem ......

Miluša (Po, 3. 9. 2007 - 14:09)

čítala som tu, že aj ruka musí byť v teple. ak dovolíte, napíšem vám sem názor thajského akupunkturistu, s ktorým som trávila víkend v bratislave. je to lekár s poriadne dlhou praxou, má dnes už vyše šesťdesiat rokov. všetko som mu podrobne popísala. nebolo to pre neho nič nové, oblasť, ktorá sa má jemne trieť totiž je v tradičnej ázijskej akupunktúre známa ako zóna tzv. alternatívneho centra. neviem, či som to dobre preložila. trenie je tu ve?mi dôležité a studená voda vlastne potencuje účinok trenia, ale dôležitejšie je práve to trenie. nezáleží vôbec na tom, či je ruka v studenej vode, čo je však dôležité, chlad nesmieme cítiť inde na tele - najmä nie v hrudníku, na chrbte atd. preto sa treba obliecť. ak sa kúpel robí správne, ?ahko si to overíme takto: následne po kúpeli si treba ?ahnúť na chrbát, prikryť sa až po krk. ruky pod paplónom. dlaň pravej ruky, ktorá musí byť teplá (ak treba predtým zohriať v horúcej vode) položíme na podbruško, čo je oblasť medzi pupkom a lonovou kosťou. za krátku chví?u by sme mali cítiť, že táto oblať začína chladnúť. ostatné časti tela sú pritom teplé. ak je to tak, kúpe? sme urobili správne. účinky sú údajne známe a netýkajú sa iba chudnutia.

Návštěvník (Pá, 31. 8. 2007 - 20:08)

Po asi 3 dnech koupelí mi přestali problémy s mírnou inkontinecí, jsem sice mladá, ale po 3 dětech, takže svěrače zřejmě trochu ochably a při zátěži, zakašlání či smíchu jsem měla nepříjemný pocit..... Od té doby vůbec nic, takže to spojuji s koupelemi a mám radost. Dále mi ustupuje citlivost zubů na studené, kousala jsem většinu chladnějších jídel a ovoce na jedné straně a už nemusím. Už se to dá i na druhé straně, není to stopro, ale znatelně lepší, někdo se zmiňoval, že se mu zatáhly odhalené krčky. O víře je to určitě, já věřím, že na tom něco je, ale tak brzy bych ani nic neočekávala a ejhle. Dnes je to teprve týden co jsem začala, takže jsem moc zvědavá, co bude za měsíc, za dva. L.

miluša (Pá, 31. 8. 2007 - 15:08)

tento príspevok som objavila až dnes, sotva si ho ešte pisate?ka nájde, ale aj tak reagujem. mne sa začala točiť hlava hneď na druhý deň, bola som úplne malátna, slabá, ledva som vládala ísť do práce. na ďalší deň sa to ešte zintenzívnilo. mám ve?a zdravotných problémov a keďže viem niečo o detoxikácii, pri ktorej bývajú u zaneseného organizmu podobné reakcie, pripisujem to tomu. s dk som iba na začiatku, ale organizmus zrete?ne reaguje. napr. po prvom kupeli som na druhy deň mala vodovu stolicu, hoci som nezjedla absolutne nič, čo by tomu zodpovedalo. bolo to určite iba nasledkom dk. treba vydržať, myslím, že nikomu by sa nechcelo písať knihu, keby to celé bola blbosť. súhlasím s názorom, že našu aktivitu musíme umocniť aj vierou, nie slepou, ale tá rozbehne liečivé sily. nemôžem chcieť výsledok, ak robím jedno a myslím iné. to asi nefunguje. ja každopádne chcem vydržať a uvidí sa. nejaké zmeny určite nastanú.

Návštěvník (Pá, 31. 8. 2007 - 14:08)

Radím podrobně si pročíst předchozí články, jinak zde okopírováno: Jedná se o metodu omývání genitálií studenou vodou cca 10 min. denně v závislosti na váze člověka. V knize tuto metodu popisuje žena, která má osobní zkušenosti s výsledkem této praktiky na sobě, na svých dětech a na lidech s kterými byla v kontaktu. Jsou popisovány případy, v čem pomohlo omývání genitálií konkrétně - např. ekzém, astma, bolest zubů atd. Myslím, že je to úžasná metoda (i když princip na jakém to funguje nedokážu přesně vysvětlit, bylo by to na dlouho a opravdu je lepší si přečíst knihu, tak jsem s DK začala, protože jsem měla chronické mykozy a už jsem zkusila téměř všechno a musím říct, že stav se zlepšil a doufám, že vydrží!!! (provádím DK pouze měsíc) - to pro povzbuzení všech, kteří mají trápení s nějakou chorobou:-)))
Popis provádění koupele ve zkratce (doporučuji přečíst knihu - název doplním, lze ji objednat i přes internet): vlhkým bavlněným ručníkem, žínkou apod. omýváme genitálie směrem se shora dolů, nohy by přitom měly být v teple (ale jak je psáno výše i ruce - to však v knize není), voda má být studená, ale ne ledová, do 70 kg váhy člověka provádíme cca 10 min., při vyšší 15 min. max. 20 min. Při velkých zdravotních problémech můžeme DK provádět 2 x denně. Doba provádění - čas, který trvalo vyléčení (např. 2 měsíce), tak ještě po vyléčení tu samou dobu a poté udržovací systém např. 2- 3x týdně. Sprchování studenou vodou nenehradí DK - je nutné otírání a přitom celé tělo v teplu (např. nad bidetem - pánové to mají opět jednodušší:-)))
Po provedení DK by se mělo na 10 minut zahřát - takže teple obléci nebo šup do postele. Jo a s tím jídlem - provádění půl hoďky před jídlem nebo 1,5 hod. po jídle (jak je psáno v knize). Každopádně je důležité si přečíst knihu (myslím že název je uveden u nějakého příspěvku výše). Jo a tento popis je od naprostého neodborníka, který už nevěděl jak na ženské problémy, tak to zkouší! Teď jsem ve stavu štěstí, protože mi to pomáhá ( a po dvou letech stresu mám obrovskou úlevu)a proto jsem se rozhodla alespoň v rychlosti o popis, aby to mohlo pomoci všem, kteří se povznesou nad takovou věc jako je omývání genitálií a jenom to zkusí a pak se uvidí!

Lucie (Čt, 30. 8. 2007 - 20:08)

Moc prosim o vysvětlení jak provádět dobře koupele. To mám chvíli třít ledovou žinkou a pak chvíli teplou žinkou? Kolikrat to mám vystřídat za 10minut. Děkuji

Návštěvník (Pá, 24. 8. 2007 - 22:08)

Dobrý den, dnes jsem knihu sháněla v obchodě, ale marně. Mají ji v inter.obch. www.patro.cz Po pátrání jsme se i tak dozvěděla to hlavní, takže jsem si první koupel mazala udělat, nač čekat. První rekce se dostavily vzápětí, ovšem nevím, zda po koupeli, ale začala jsem vzápětí po ní s prominutím "prdět". Prohlásila jsem doma, že se zřejmě již počínám čistit. Knihu mi doporučili manželé Patakyovi (reflexní masáže), jelikož jsem je prosila o radu-mnoho let mi nadprůměrně padají vlasy a už to není legrace, chtělo by to zastavit. Zkoušela jsem vše možné, teď právě měsíc dodržuji další vitamíny a jiné.... Má prosím někdo i zkušenost s příznivým vlivem koupelí na kvalitu vlasů a jejich vypadávání?? To, co tu čtu je hrozně zajímavé a každopádně to funguje na spoustu věcí. Je to hrozně jednoduchá a levná metoda, byl by hřích ji nevyzkoušet. Díky a mějte se. L.

Návštěvník (St, 8. 8. 2007 - 14:08)

Tu su tie ranajky:
http://www.pureinsideout.com/kousmine-budwig-breakfast.html

Mirka (Út, 7. 8. 2007 - 10:08)

Pro všechny, kdo si lámou hlavu nad správným "postupem": Vůbec nezáleží na způsobu, jakým dk provádíte. Dělejte to s citem, sledujte své reakce, abyste se cítili příjemně. Nejdůležitější je, aby: 1. voda měla nižší teplotu, než vaše tělo, ale ne tak nízkou, abyste přestali cítit teplotní rozdíly, 2. se u žen postupovalo sezhora dolů (od poštěváčku po anální otvor), u mužů pak v pravidelných intervalech namáčení/omývání žaludu (u omývání penisu žínkou na směru nezáleží, nesmí to jen bolet), 3. nohy a zbytek těla byly v teple a suchu, 4. se dodržoval doporučovaný čas (10 min. = osoby s váhou pod 70 kg, 15-20 min. = nad 70 kg).
Následné zahřátí není nezbytné.
Na sobě jsem vypozorovala, že výsledky aplikace dk skutečně závisí od konk. organismu (pomalejší / rychlejší metabolismus) a způsobu života (sport a zdravá strava versus sedavé zaměstnání, žádná fyz. aktivita a jídelníček

Hanka K. (Po, 6. 8. 2007 - 14:08)

V knize Derivační koupele je několikrát zmiňována snídaně podle Kuzminové. Nevíte náhodou někdo, o co jde? Díky.

Sona (Pá, 27. 7. 2007 - 12:07)

Praktikujem dk asi 4. mesiac a teraz sa mi na bruchu objavili cervene flaky velkosti 2 az 3 cm. Uz ich mam vyse tyzdna.Nema niekto podobnu skusenost?

Ivana (Út, 17. 7. 2007 - 18:07)

Po anglicky je to deviating douche takze mozte nieco najst pod tym slovom ako aj pod menom autorky France Guillain. Ja som nasla iba jednu int. stranku s nazvom Asian healing...

iveta (Pá, 13. 7. 2007 - 22:07)

knihu som si objednala na www.eugenika.sk

Reklama

Přidat komentář