Reklama

Citalec

Majk (So, 22. 9. 2012 - 12:09)

Ahoj všem,
ráda bych se...Jani vidím že ze odpovidat je asi zbytecne.Ale já bych se chtel zeptat tebe jestli ti to neco po tech mesicich udelalo jako zabralo.Ja beru taktez citalec 10 rano jen jeden a jinak mam do zacatku jeste lexaurin ale tomu se vyhýbám jak to jen jde.Tak jestli se na to nekdy koukneš tak prosím dej vedet.dik michal

quirah (St, 16. 5. 2012 - 16:05)

Ahoj všem,
ráda bych se zeptala, užívám teď první dny citalec 10 na deprese a jsem po něm neuvěřitelně unavená a mám v sobě vnitřní neklid měl jste to též někdo?? Děkuji za odpověď Jana..

Věra (St, 2. 5. 2012 - 14:05)

Ahoj.Týden užívám Mirtazapin 15 na noc jednu tabletku. V noci mám strašně živé nehezké sny.

iveta (St, 14. 3. 2012 - 15:03)

Pro Janu: Já právě té...Ja uzivam citalec treti tyden a hned mi zabral,ale uzivam na uzkost jeste a na spani rivotril

Renata (Pá, 3. 2. 2012 - 14:02)

Ahoj Renčo,
já taky brala...Ahoj,
děkuji za reakci. mirzaten beru 15 na večer a citalec dvě dvacítky ráno. Už mi hi právě jednou navyšovala na tuto dávku.

Miri (St, 1. 2. 2012 - 17:02)

Ahoj Renčo,
já taky brala Citalec, ze začátku docela pomáhal, ale pak jsem se sesypala a Citalec mi byl vyměněn za Argofan. Takže pokud je ti delší dobu blbě a Citalec už nepomáhá, mohla by pomoci změna AD, ev. navýšení dávek, kolik ho bereš? Já brala 40 mg Citalecu a 45 mg Mirzatenu.

renata (St, 1. 2. 2012 - 17:02)

Ahoj všem, pamatuji si, jak jsem dostala panickou ataku a zašla tady na diskuzi se poradit. Byla jsem z toho v šoku, co se to se mnou děje, nikdy dřív jsem problémy neměla. Našla jsem si psychologa, poté psychiatra, jelikož mluvení bez léku mi nepomáhalo. A při lécích chodila na hypnozu. Dnes beru léky cca pět měsíců, citalec a večer mirzaten, vše v malých dávkách, ale pravidelně a vůbec nepiji alkohol. Po měsíci užívání jsem cítila skvělou ulevu a zlepšení, tak to trvalo asi tři měsíce, ale ted tak měsíc se opět cítím mizerně. Určitě to má něco společného s tím, že řeším velké rodinné problémy, ale nevím co ted. K doktorce jdu až za tři týdny a nevím, jestli mi léky změní, když byli začátky tak super...máte někdo takové zkušenosti? díky Renata

Jana (Čt, 22. 12. 2011 - 15:12)

Ahoj!Užívám citalec...Ahoj Dášo,
neávno jsem řešila podobný problém s jinými prášky na psychiku. Jednoduše jsem to vysvělila svému psychiatrovi a společně jsme se domluvili na užívání jiných léků se stejnými účinky které se v těhotenstvý brát můžou. Dneska mám dvě děti 5 a 2 roky první je holka a drhý je kluk. Jen jsem nemohla kojit ale to celkem není tak velký problém.

Josef (Út, 15. 11. 2011 - 22:11)

Dobrý večer přeji ,
Prášek citalex mi opravdu pomohahá , jen se bojím aby nebyl návýkový. Ted´mám brát jen půl prášku .Přeji všem hodně zdravý a lásky opravdu jsou to dnes velké hodnoty.

Citalec nebo E (Po, 15. 8. 2011 - 20:08)

co je lepší Citalec nebo Esoprex na uskosti a deprese.. děkuji..

Terka (Pá, 15. 7. 2011 - 21:07)

Ahoj citalec beru ted 3.den...ahoj ničeho se neboj držim palce.Jeto na dlouho ale vydrž dost se to i zhorší ale výsledek stojí za to mam skušenost u mne to pomohlo za4 měsíce apak se to dal zlepšuje držím palce TT

kikina (Pá, 8. 4. 2011 - 15:04)

Ahoj citalec beru ted 3.den zatím 1/2tbl 20mg, k tomu mám grandaxin 1-2-2 mám to na panickou poruchu a posttraumatickou stres.p. zatím žádná úleva,ale vím,že je to brzy.Chtěla jsem se zeptat,jestli jste neměli nežádoucí účinky.já jsem hned 2.den po nasazení citalecu dotala menses,ale strašně silné a bolí mě docela dost oči.Nevím jestli to je jen ze začátku a přejde to .Máte někdo podobné zkušenosti? Nemám taky skoro chut k jídlu,musím se nutit za 3 dny braní mám 3kg dole.U mě to tak nevadí jsem silnější postavy.Napište mi svoje zkušenosti díky moc Kikina.

Pepa (Čt, 7. 4. 2011 - 01:04)

Dobrý den přeji,má přítelkyně začala brát citalec asi před dvěma měsíci,je možné že by tyto prášky vyrazně ovlivnili osobnost člověka? Máme za sebou 9 letý vztah,teď po pár měsících odešla,nekomunikuje se mnou atd.Měli jsme spolu dobrý vztah,ikdyž se občas vyskytl nějaký ten mráček,ale že by to mělo vést k roschodu to nikoliv.Mám si o tom promluvit s její terapeutkou?
Děkuji za radu

Lucia (Čt, 31. 3. 2011 - 18:03)

ahoj, nemohli by jste mi...Ahoj Zdena, ja som citalec brala niekolko rokov pred tehotenstvom, a neprestala som ho brať ani počas tehotenstva, pretože moja lekárka to konzultovala s mnohými svojími kolegami a výsledok bol, vraj ho užívať môžem. Našťastie mám zdravú už skoro 6ročnú dcéru....čiže myslím si, a vravím to z vlastnej skúsenosti, citalec by tebe ale ani bábatku nemal ublížiť... veľa zdravia vám obom prajem...

zdena (St, 30. 3. 2011 - 06:03)

ahoj, nemohli by jste mi poradit, zda-li miohu brat citalec v tehotenstvi bez rizika je mi 40, 10tt, brala jsem spousta leku, ty jsem vysadila, ale je mi hrozne citalec by mel byt nejsetrnejsi, ale v pribalovem letaku je napsano, ze se nesmi brat v tehotenstvi. Doktor mi neumi poradit, rika ze nic, ale ze bez leku nemuzu byt a ze nevi, ze to je na moji zodpovednost. Je to moje vymodlene dite. nechtelsa byxch mu ublizit, poradte mi prosim

z (So, 26. 3. 2011 - 16:03)

ahoj, dostala jsem se do velmi vážné rodinné situace. Citalec jsem už před lety prala po dobu 2 roků, moc mi pomohl, jenže nyní se jej již potřetí snačím brát, jenže pokaždé prozvracím týden, po kterém to vzdám.....

Zuzana (Pá, 11. 3. 2011 - 21:03)

vzala jsem si ho včera...Ahoj Marti, Citalec zabírá obvykle za 2až 4týdny,takže pokud jsi měla jen jednu tabletu,nemůžeš očekávat okamžitý nástup.Nicméně já Citalex beru několik let a jsem s ním nadmíru spokojená.Takže bych ti doporučovala ho ještě nějaký ten pátek brát a pak uvidíš, jaký bude mít účinek.Je to podle mě dobré antidepresívum..Držím palce!Zuzana

Petr (Čt, 10. 3. 2011 - 20:03)

Ahojte, bral jsem taky citalec, ale měl jsem pocit, že je slabý a tak mi doktorka dala eliceu a můžu říct, že je mi fajn. Sice si myslím, že má pro muže vedlejší účinky, ale zatím to moc neřeším.

puffinka (Čt, 10. 3. 2011 - 11:03)

Ahoj lidičky a hlavně noví přispěvovatelé. Já beru Citalec už přes rok a moc mě pomohl (silné jednorázové stresové vypětí s nástupem pp a náběhem k anorexii - z diagnózy). Měla jsem z něj obavu, ale tenkrát po přečtení celé téhle diskuze jsem si řekla, že mě pomůže také.Začátky krušné,až výrazné zhoršení už hrozuného, ale postupně jsem cítila, že se vše pomalilinku zlepšuje, vydržela jsem a jsem moc ráda. Mně trochu začal zabírat cca po měsíci (do té doby jak na houpačce - ale spíš dole než nahoře), samozřejmě epizodky byly, ale postupně jich bylo méně a teď mohu říci, že už od prosince 10 jsem neměla ani žádnou ataku a stres jsem zvládla. Super. Sice vím, že se vše může někdy vrátit zpět(a když to bude muset být, tak ať je ta doba co nejdál),ale už budu vědět, že je tu lék, který mě umí pomoci. Moje okolí odsuzuje braní AD,takže i mě (dokonce i můj partner) ale je to proto, že nikdy nezažili to co většina z nás a to se jen těžko popisuje, co je to za nehmotnou hrůzu a beznaděj. Já se za to nestydím,ikdyž veřejně to taky nikde nehlásám,ale chci žít život naplno a předsudky mě to nepokazí.Držím všem palce, ať se z toho dostanou, byť by to bylo jen na chviličku - být šťastný a cítit se bez starostí,a super.:-)

tomas (Út, 8. 3. 2011 - 18:03)

sháním kdo by mi prodal balení citalec:/...nechci resit nic s doktorem...kdyžtak e-mail [email protected] cene se urcite dohodneme

Reklama

Přidat komentář