Reklama

Citalec

Sylvie (Čt, 5. 3. 2009 - 20:03)

Pro Janu... Já jsem měla takové spíš psychické abstinenční příznaky,zpočátku podrážděnost,hádavost,pak úzkost a apatie.Vysazovala jsem Citalec na 3krát.Nakonec se mi to povedlo až v kombinaci s homeopatiky.Teď už nechci o AD ani slyšet,radši si uvařím třezalku.

R (Čt, 5. 3. 2009 - 16:03)

Pro Monu: Já když jsem zvyšoval dávku z 10 mg na 20 mg tak se mi akorát zvýšila trochu úzkost. Ale ty nebylo po 4 dnech, ale po třech týdnech. Jinak když jsem začal užívat 10 mg, tak jsme několik dní měl docela velkou úzkost, bušení srdce, pálení nebo mrazení na hrudi a v rukou. Myslím, že to zhoršení může u tebe být tím zvýšením dávky. Musíš to nějak vydržet. Někdy dávají doktoři k antidepresivům ještě nějaký benzodiazepam právě na zmírnění té úzkosti.

R (Čt, 5. 3. 2009 - 16:03)

Pro Janu: Já právě té tabletě věřil, že uleví, a ono nic. Třeba se to opravdu teprve začne projevovat. Budu se snažit moc se nezabývat tím, jestli to účinkuje nebo ne.

mona (St, 4. 3. 2009 - 20:03)

ahojky vsem chtela jsem se zeptat jestli je mozne ze mi pani dr na psychyatrii dala citalec20 mela jsem uzivat pul tablety rano a po 4dnech zvisit na 1celou dene hned po zviseni se mi zacaly trast ruce a vnitrni nervoza jsem na tom jeste hur nez jsem byla predtit nez jsem k ni sla muzete mi k tomu nekdo neco rici jestli mate s cita zkusenosti diky vam

mona (St, 4. 3. 2009 - 20:03)

ahojky vsem chtela jsem se zeptat jestli je mozne ze mi pani dr na psychyatrii dala citalec20 mela jsem uzivat pul tablety rano a po 4dnech zvisit na 1celou dene hned po zviseni se mi zacaly trast ruce a vnitrni nervoza jsem na tom jeste hur nez jsem byla predtit nez jsem k ni sla muzete mi k tomu nekdo neco rici jestli mate s cita zkusenosti diky vam

R (Út, 3. 3. 2009 - 14:03)

Dnes je to 35.den co užívám Citalec. Nejřív jsem užíval 21 dní dávku 10 mg. A teď užívám 14 dní dávku 20 mg. Musím bohužel říct, že ani po 5 týdnech necítím žádné zlepšení. Možná je mi ještě hůř, než jsem ho začal užívat. Nálada nestojí za nic. Jen tak přežívám. Špatně funguju. Cítím jen vedlejší účinky- vyšší úzkost, noční pocení, sucho v ústech. Zítra jdu k doktorce, tak uvidím, co mi řekne.

Jana (Po, 2. 3. 2009 - 19:03)

Ahoj Sylvie chci se zeptat píšeš, že jsi měla abstinenční příznaky, a nakonec se ti povedlo přestat či ne? Já to raději neřeším jelikož mi asi léky pomáhají, ale je pravda že občas takový vnitřní neklid a nervóza s úzkostí jsou ale fakt minimálně a zvládám je bez lexaurinu, snažím se s tím rvát, jen mám stále nafouklé břicho měkkou stolici a hubnu. Prý vše by mělo odeznět kolem 3měsíce tak uvidíme, každopádně vše zvládám líp! Ahoj

Sylvie (Ne, 1. 3. 2009 - 19:03)

Ahojky,brala jsem Citalec 10mg,pomohl ,odstranil úzkosti,ale když jsem ho chtěla po necelém roce vysadit,šlo to těžce,měla jsem šílené abstinenční příznaky ,tak nevím a přitom doktoři říkají,že není návykový.

Jana (Ne, 1. 3. 2009 - 19:03)

Jo a lexaurin jsem brala max 1denně abych se zbavila stahnutého žaludku a jedla. Za 5týdnů jsem snědla 12tabletek takže to není závislost.Nyní 3týdny úplně bez něj jo a bude mi 36let. Myslím že je to nemoc ze současné doby 21.století...

Jana (Ne, 1. 3. 2009 - 19:03)

Ahoj lidi, příznivci i nepříznivci léku Citalec!Jsem ráda že jsem si mohla přečíst Vaše názory, že nejsem v tom sama. Mám 2krásné děti, hodného manžela nemám existenční starosti jen jsem stále sama s dětmi 7let!Mám VŠ vzdělání dcery jsem si pořídila plánovaně po 30,je jim 2a6.Těšila jsem se a byla rozhodnutá být s nimi doma co nejdéle věnuji jim veškerý svůj čas a najednou začlo v mé hlavě tzv.hrabat vše mne bolelo záda a od toho vše možné a já začla jančit že mám nemoci atd.Nejhůř mi bylo když jsem hledala info na netu měla jsem vše nejhorší!Bála sem se někomu řící co prožívám,ale mám přátele a tak jsem neustále telefonovala ale nepomohlo, umřela mi babička, rozbilo se topení a já 2noci nespala myslela sem že mám infarkt,skončila sem u mé supr praktické lékařky napsala 20mg citalec, udělala komplexní technickou včetně sona ultr apod. vyšlo, že jsem zdravá jen potřebuji náplň.Nevím proč se to stalo miluji své děti, rodinu, rodiče, přátele, ale prostě někdy mívám ataka úzkosti a musím říci že již 14dni jsem na tom moc fajn!Kamarádi mi říkají, že se jim konečně vrací ta veselá holka... Bála sem se brát léky a Lexaurin3mg, že budu feťák, ale co je lepší žít klidněji nebo být psychicky na dně.Zhublka sem 6kg nemohla sem jíst, nástup citalecu byl pro mne tedy velmi pomalý asi 5týdnů a měla sem veškeré vedlejší účinky, návaly, žaludek na vodě, chaos v menstruaci, žízeň, pocení, ale začla jsem po rozhovoru s psychiatrem věřit že mi lék pomáhá a nyní jak říkám cítím se fajn,nepřemýšlím nad tím jak ho budu vysazovat a nad tím že je to chemie...mimochodem co dnes není,že?Chci být veselá máma a dobrá manželka, jen ted vím, že musím více dělat pro sebe, začla jsem cvičit pilates a chci se učit, občas masáž snad je to na dobré cestě, chce to hlavně tzv.rozpohybovat a věřte že vím jak je těžké zvednout se z postele.....Nejedla sem i 3dny jak mi bylo zle... Těším se šíleně na jaro a věřím že bude líp.Chce to vydržet a věřit tomu léku, je to opravdu o stavu psychiky... Nyní spím ok a sex taky funguje...Pa pa

R (Pá, 20. 2. 2009 - 22:02)

Marie: Rozumím tomu dobře, že když se něco děje, tak na tebe stejně padá deprese, i když užíváš ty léky?

Marie (Pá, 20. 2. 2009 - 21:02)

Marcelo: nevím o žádných vedlejších příznacích, které bych měla po Citalecu. Vůbec nic si nevzpomínám je to pět let.., ale zabral mi dobře, to si vzpomínám. Teď už beru nějaký týden jen těch 10mg a zase nic nepozoruju. Deprese se hlásí vždy, když se něco děje. Neovlivním to a zdá se, že ani ty prášky to neovlivňují.

R (Pá, 20. 2. 2009 - 11:02)

Tak jsem zvýšil dávku z 10 mg na 20 mg. Dnes je 24. den užívání, z toho 3. den na té vyšší dávce. Naštěstí jsou teď vedlejší účinky po zvýšení mírné. Doktorka říkala, že 10 mg je málo, že 20 mg je standardní terapeutická dávka.

Marcela: Vzpomínaš si ještě, jak dlouho trvalo, než ti Citalec zabral? A měla jsi vedlejší účinky?

Marcela (Čt, 19. 2. 2009 - 21:02)

Marie: a měla jsi nějaké nežádoucí příznaky, když jsi začala Citalec brát? Nebo při snižování dávky?

Marcela (Čt, 19. 2. 2009 - 21:02)

R: to je zvláštní postup... ale snad doktorka ví, co dělá.

R (Út, 17. 2. 2009 - 13:02)

Tak dnes je to 21.den užívání. Je mi pěkně zle. Cítím docela silnou úzkost. Dneska jsem měl volat doktorce. Říkala, že by to teď mělo začít účinkovat. Taky říkala, že 10 mg je moc nízká dávka. Mám to zvýšit na 20 mg. Bojím se, co se mnou to zvýšení udělá. Asi mi ale nic jiného nezbude, než to zvýšit.

Marie (Po, 16. 2. 2009 - 19:02)

Citalec beru už nejmíň 5 let. Začínala jsem 10 mg, pak mi ho dr. zvedla na 20 mg a to jsem užívala do podzimu minulého roku. Zvýšila mi ho na 40 mg denně. Nepocítila jsem žádnou změnu a tak jsem začala sama brát znovu jen 20 mg. Teď od začátku února jsem si ho sama snížila na 10 mg. K dr. jdu v dubnu. Jsem zvědavá, co mu povím.

R (Po, 16. 2. 2009 - 14:02)

Marcela: Gratujuji k vysazení a k tomu, že je ti dobře. Přeji ti dobré těhotenství. Drž se.

Jinak dnes je to 20.den, co Citalec užívám. Pomalu by měl začít účinkovat. Je fakt, že jsem se včera a dnes cítil trochu lépe. Nechci to ale zakřiknout. Uvidím na konci týdne. Beru stále 10 mg.

Nela (Po, 16. 2. 2009 - 11:02)

Brala jsem dlouho jen 10mg a taky někdy ještě půlku z toho, občas jsem zapoměla. Myslím, že to nebylo potřeba, už to byla taková psychologická berlička.

Marcela (Ne, 15. 2. 2009 - 18:02)

R: Brala jsem 20mg denně. Po konzultaci s doktorkou postupně snížila na 10 mg denně, to asi po dvou letech. 10 mg denně jsem brala asi rok a pak jsem zkusila vynechávat, takže jsem brala 10 mg obden. Sem tam jsem na tabletku zapomněla, takže poslední dobou 10 mg asi 2 až 3krát týdně.
Když jsem otěhotněla, běžela jsem za psychiatrem, co dál. Řekl, že to množství bylo už víceméně k ničemu.
I když si to nemyslím, protože po vysazení jsem se cítila mizerně a i můj přítel to na mě poznal, i když jsem mu nic neřekla.

Už je ti lépe?

Reklama

Přidat komentář