Reklama

Citalec

R (Pá, 6. 2. 2009 - 13:02)

Jiri: Je mi lito, že máš takové zdravotní problémy. Doufám, že to zvládáš dobře.

Doktorka mi ty léky dala, aby mi pomohly. Tvrdila, že to lidem pomáhá. Taková bude asi její zkušenost. Proč by si vymýšlela. A říkala, že dřív než za 14 dní nezaberou. Pořád doufám, že nakonec zaberou. Odvéz myšlenky na ex mi ani nemusely. To už za ně udělala deprese.

Depresi mám samozřejmě taky z toho, že ona odešla a už není. Není to už ale to hlavní. S tím, že odešla, se tak nějak smiřuji. Deprese mám hodně z toho, že jsem sám, že mi chybí někdo, koho bych měl rád a kdo by měl rád mě.

Samota je fajn, když víš, že je tady někdo blízký, s kým zase budeš, až se z té samoty vrátíš.

Máš ale pravdu, žen je spousta. Když budu hledat, tak určitě najdu.

Proč jsi vlastně na diskusi Citalec? Užíváš ho? Máš s ním nějaké zkušenosti?

Jiri (Pá, 6. 2. 2009 - 01:02)

To je dobra finta. Doktorka to ma vymakane. Da ti tak blby lek, ze se soustredis na vedlejsi ucinky leku a jak se jich zbavit, ze na byvaly vztah zapomenes. :-).

Jinak ja prisel o vztah 9 let a ne ze by to bylo prijemne, ale pro jedno kviti vazne slunce nesviti. Predtim jsem uz totiz prisel castecne o zrak, na jedno oku mi zustalo 5% zraku, na druhem tak 80% zraku, mam poskozene srdce po prechozene chripce, arytmii, casto pro me jezdi sanitky, takze me rozpad vztahu nesebral, pac jsem predtim zazil jeste horsi veci. Vsecko spatne je na neco dobre :-) Ja vim, cerny humor, ale plati...

Jinak samota na cvili je prima, nikdo te nebuzeruje, clovek si muze delat, co chce, a vzdycky se da nekdo sehnat na sex i na pokec. Lidi je na svete uz skoro 7 miliard. Vrestet kvuli jednomu/jedne - ja jsem teda neuronil ani slzu! zarek sjem se, ze mi za to nikdo nestoji.

R (Čt, 5. 2. 2009 - 17:02)

Deprese. Na podzim se mi po sedmi letech rozpadl vztah. Z toho rozchodu a následné samoty jsem měl pořádný deprese. Život se zúžil na takové přežívání. Čím dál hůř jsem zvládal práci. Spíš se to zhoršovalo. Tak mi doktorka předepsala Citalec. Beru 10 mg devátý den a zatím vnímám jen vedlejší účinky. Hlavně ta úzkost je fakt nepříjemná.

Jiri (Čt, 5. 2. 2009 - 17:02)

R: A na co beres ten Citalec? Na jakou diagnozu?

R (Čt, 5. 2. 2009 - 16:02)

Dnes má devátý den užívání Citalecu. Mám fakt nepříjemnou úzkost. Už jsem myslel, že ty vedlejší účinky ustupují a ono asi ne. Doufám, že to odezní.

eva (Čt, 5. 2. 2009 - 12:02)

ahoj Jano
před několika lety mi velmi účinky citalecu vychvalovala známá,vyzkoušela jsem,ihned totální nezájem o sex.A to jsem vrušivá nadprůměrně..pokud Ti mohu radit--naslouchej svému tělu-můj lék je joga.Je to nejsilnější antidepresivum a analgetikum kaké jsem kdy poznala.doporučuji dechové cvičení zadrže dechu,dle zdr.stavu.eva

jmenabez (St, 4. 2. 2009 - 16:02)

Taky by mě to zajímalo s tím libidem..beru Citalec asi tři roky.Díky za odpoved?...

R (St, 4. 2. 2009 - 15:02)

Píšu se další zkušenosti. Dnes mám osmý den užívání. Druhý a třetí den bylo docela peklo. Veldejší účinek - dost velká úzkost. čtvrtý a pátý den byla úzkost trochu menší, ale pořád to bylo spatný. Šestý a sedmý den to bylo lepší. Ta úzkost už skoro nebyla. Dneska se zase citím pěkně mizerně. Nebudou to asi vedlejší účinky. Spíš dnes deprese nějak zesílila. Cítím i trochu úzkost, ale to asi bude příznak deprese. Doufám, že ten Citalec zabere a bude mi líp.

jana (Ne, 1. 2. 2009 - 11:02)

jake mate zkusenosti s citalecem v souvislosti s libidem? Je mozne, ze jeho uziti libido masivne otupi? Dekuji za odpoved, popr. radu

Jiri (So, 31. 1. 2009 - 10:01)

Jinak nejsem sam, moje kamoska to taky musela prestat po par dnech brat, bracha taky. Kamoska nemohla ridit auto, zacala se bat vseho, prestala si verit, bracha nespal vubec. Pokud se opravdu pozitivni ucinky lecby AD objevi az po 3 tydnech a prvni tydny se to naupak zhorsuje, meli by pacienta vazne sledovat, ja toto nechapu. A to jsem brak tech sracek jen pulku, nebo ctvrtku tabletky, uz jsem mel zkusenosti z minula, ze kdyz jsem to spolknul cele, vezla me sanitka do nemocnice, tachykardie, nervozita, tres, uzkost, des, myslel jsem, ze zhebnu.

Jiri (So, 31. 1. 2009 - 10:01)

Ja mam ty prvni dny uzivani AD tak silene vedlejsi ucinky, ze jsem se pres ne nikdy nedostal, asi by me museli uplne uspat. Vydrzel jsem to brat max tri dny a to uz jsem byl hotovy z toho. Nevim, divim se, ze to nechaji lidi brat jen tak same doma, to bych bral jako za lekarskeho dohledu nekde v lcebne, nemocnici, ale sam se trapit cele dny, byt vyklepany, ulne mimo, zmenene vnimani sveta, nespat.... no hnus. Pry to zabere az po trech tydnech... Tak brat to tri tydny, tak to bych uz tu nebyl...

R (Pá, 30. 1. 2009 - 21:01)

Bohužel to jsou vedlejší účinky. Ta úzkost je úplně bez příčiny.

petr (Pá, 30. 1. 2009 - 18:01)

otazka je jestli to jsou vedlejsi ucinky anebo deprese sama

R (Pá, 30. 1. 2009 - 14:01)

To se lehce řekne vydržet. Ty vedlejší účinky jsou dost nepříjemné.

MeeK (Pá, 30. 1. 2009 - 12:01)

R, začátek léčby jsem měl podobně, prvních pár dní lehce "neskutečný" pocit, a pod. Chce to vydržet a být trpělivý, AD nezaberou hned, ale výsledek stojí za to.

R (Pá, 30. 1. 2009 - 10:01)

Před dvěma dny jsem začal užívat Citalec 10 mg na depresi. Včera po druhé dávce jsem přes den pociťoval úzkost a trochu sucho v ústech. Na dnešek jsem špatně spal. Tak nějak vědomě a hodně jsem se budil. Dnes ráno jsem si vzal třetí dávku. Chci se zeptat, jestli to měl někdo taky tak a jestli a kdy to vymizí.

R (Pá, 30. 1. 2009 - 10:01)

Před dvěma dny jsem začal užívat Citalec 10 mg na depresi. Včera po druhé dávce jsem přes den pociťoval úzkost a trochu sucho v ústech. Na dnešek jsem špatně spal. Tak nějak vědomě a hodně jsem se budil. Dnes ráno jsem si vzal třetí dávku. Chci se zeptat, jestli to měl někdo taky tak a jestli a kdy to vymizí.

anonymous (Po, 26. 1. 2009 - 20:01)

ted sem zacal mit deprese a uvedomil jsem si ze jsem mluvil o solianu a ne o citalecu ale veskrze jsem rek spravny obsah ale na toto tema(citalec) to neni,

anonymous (Po, 26. 1. 2009 - 18:01)

trochu si protirecim tim ze strach z toxcicky psychozi uz nemam ale pisu kdy se mi vrati, jediny co me napda je ze je to na debatovani s psychyatrem

anonymous (Po, 26. 1. 2009 - 18:01)

no ja byl taky precitlivelej, kvuli tomu ze sem bral drogy a mimochodem psychyatr mi rek ze mam toxickou psychozu a zacal mi davat jeden lek a zacal jsem si vsugerovavat ze sem blazen, 5 let to trvalo 5 let meho nejhorsiho obdobi v zivote, mezi tim asi pred 2 ma roky mi psychyatr(jinej druhej psyhyatr) predepsal citalec a v náleze sem nasel ze mám paranoidní schizofrenii, pritom slo jen o to ze si vsechno namlouvam, neska sem to cely pochopil, prestal jsem brat vsechny tyhle leky, zaciná se mi zlepsovat vnimani, premysleni, pocity, vsechno je jakoby lepsi, strach z toho ze se mi vrátí moje schíza uz nemam, jak by mohla, drogy neberu, nemuze se vratit, teda neschiza ale toxicka psychoza, dneska jenom cekam kdy se mi vrátí moje toxicka psychoza

Reklama

Přidat komentář