Reklama

Citalec

Jiří (St, 17. 12. 2008 - 10:12)

Píšeme každý o něčem jiném. Ja nepopírám to, cos napsala, ale jediný můj argument nebyl vyvrácen. Proč lékař předepisuje pacientovi, který za ním přijde s nespavostí, ale žádné jiné příznaky deprese nemá, antidepresiva a pacientovi to nespavost ještě zhoršuje, přesto zkouší lékař nasadit jiný lék na bázi zvyšování serotoninu, každý další lék dělá stále totéž, dál ztěžuje spánek. Lékaři jsou posedlí AD a předepisují je všem na všechno. Trvám na tom, že je to zcestné léčení naslepo, stanovování diagnoz automaticky, zvládl by to i stroj. Mozek člověka je kapánek trochu složitější, nervovou soustavu uvlivňují stovky látek, nejen jediný serotonin. Chybět, nebo přebývat může cokoli. Ale teď je moderní předepisovat léky na zvýšení serotoninu. Jsem přesvědčen, že tato moda dříve nebo později vyšumí, stejně jako před 20-30 lety byly za zázračné léky považovány benzodiazepiny a dneska se jimi pohrdá.

laura (Út, 16. 12. 2008 - 22:12)

Ahoj Jiri, chapu tve rozhorceni, ale jednak: ucinnost nektere letky se da zjistit i neprimo, a to tak, ze dany preparat se cloveku predepise, a kdyz na nej clovek reaguje kladne, znamena to, ze dana latka cloveku opravdu prebyvala nebo chybela (v pripade serotoninu). To, ze ty nemuzes uzivat moderni AD, to muze byt zpusobeno nesnasenlivosti jine latky v ad, nemusi to souviset s tim, jestli ti chybi nebo nechybi serotonin. Porad jen ale byla ucinnost ad proverena a na vetsi procento lidi s psych. prblemy spis zabiraji nez nezabiraji, proto se pouzivaji. Nejsem nejaky zastance leku, ale i kdyz cloveku ad nesedne, nemyslim si, ze by jeho telo prilis trpelo tim kratkym branim. Neprosazuji tu ad, ale nekteri lide maji natolik velke psychicke problemy, ze kdyz jim ad zabere, jsou stastni, a nejake kilo navic nebo i ne uplna neskodlivost ad na organismus jim v porovnani s dusevnim utrpenim prijde jako nic.

Jiří (Út, 16. 12. 2008 - 09:12)

Citalec zvyšuje hladinu hormonu serotoninu v mozku, ale prosím otázka zní, jak víte, že vám chybí? Co když ho máte dostatek? Mně všechny léky na této bázi, tzv. moderní AD zhoršují zdraví. Nemohu je užívat, jsem po nich nervozní, nepřirozený. Představte si, že by vám jiný lékař předepsal nějakou chemickou látku, že prý vám chybí, aniž by předtím udělal rozbor kvě, či jiné tkáně, že tam skutečně schází. Takový hazard je možný jenom v psychiatrii. Když jsem se na to lékařů ptal - prý by to vyšetření bylo moc nákladné. Mně to přijde takové léčení naslepo, že většině pacientů zabírá, neznamená, že zabere všem a že nemůže naopak některé poškodit. Berte naslepo jiný hormon, třeba pohlavní, nebo růstový, nebo jinou látku... Navíc tyto léky nedodávají tento hormon serotonin tělu přímo, jen blokují jeho odbourávaní. Takže blokují i jiné chemické pochody v organismu, mohou třeba zpomalovat metabolismus obecně a pacient pak neřízeně tloustne. Já nevím, mě ta hysterie o tom, jak jsou to zázračné léky přijde jako dost tlačená farmac. firmami a lékaři, kteří z toho mají provizi.

Nina (Út, 16. 12. 2008 - 07:12)

Ahojky Kačko a všichni :-D všem přeji krásné prožití Vánoc,spokojenost,pohodu a žádné problémy.Píši již ted ,protože nevím jak budu stíhat.Tak jak je Kači?U mne to jde vcelku dobře,jen se mi teda povedlo si uhnat jednu ataku v obchodě,ale ustála jsem ji a nakupovala ještě další hodku,dokonce jsem zvládla stát 1 a 1/4 na pojištovně frontu na proplacení příspěvku .Jinak dárky už mám komplet i napečené cukroví,jen to musím dozdobit a udělat ještě nepečené,ale jde to.a co Ty už máš dárečky?Opatruj se a zase někdy písni jak se máš?Papa Nina

Kamila (Pá, 5. 12. 2008 - 23:12)

Ahoj citalec beru paty mesic zhroutila jsem se po porodu deprese uzkosti jsem dlouho nelecila a pak prisel panicky strach primo pri propousteni z porodnice.bylo to strasne misto slavy me zavreli na psychinu na 3 dny.nikomu bych to neprala jak mi chybelo miminko a ja na dne.po citalecu supr ale chce to chodit i na terapie!makat na sobe!napiste kdo mel podobnou situaci paniku po porodu.at vim ze nejsem sama.bylo to peklo.ahoj kamila

Kamila (Pá, 5. 12. 2008 - 23:12)

Ahoj citalec beru paty mesic zhroutila jsem se po porodu deprese uzkosti jsem dlouho nelecila a pak prisel panicky strach primo pri propousteni z porodnice.bylo to strasne misto slavy me zavreli na psychinu na 3 dny.nikomu bych to neprala jak mi chybelo miminko a ja na dne.po citalecu supr ale chce to chodit i na terapie!makat na sobe!napiste kdo mel podobnou situaci paniku po porodu.at vim ze nejsem sama.bylo to peklo.ahoj kamila

laura (Pá, 5. 12. 2008 - 18:12)

Ahoj Karol, ja jsem teda po Citalecu nikdy nezvracela, ale v prvnich dnech brani mi bylo dost spatne, byl to takovy pocit jako ze se kazdou chvili pozvracim. Pozdeji to ale odeznelo. Uz ho beru dyl a musim rict, ze stoprocentne zabral.

Karol (Po, 1. 12. 2008 - 12:12)

Chtěla bych se zeptat jestli někdo po citalecu zvracel a dalo by se říct, že se mu stav ještě zhoršil než zlepšil. Mam tento problém a léky brát nechci, jsem po nich přímo nesnesitelná pro okolí i sama pro sebe....

Katka (Po, 1. 12. 2008 - 10:12)

Čauky Nino
Tak já jsme už na 20mg,konečně.Dnes je to asi pátý den.Minulý týden byl celkem perný,samé návštěvy a oslava neteřiných narozenin,vcelku jsem to zvládla.Dokonce jsem minulý týden navštívila větší hypermarket,tak se snad nějaké zlepšení dostaví.Ale výkyvy stále jsou,většinou po ránu mám náznaky atak.To je fajn,že jsi masáže zvládla,určo to byl super relax.Akorát mě mrzí,že jsem stále zabržděná a nezvládám věci tak jako dříve,snad se to časem upraví.Přítel mi říká ,že se pěkně lepším,tak je to snad pravda.Zase písni a držím palce ,at se cukroví povede

Nina (Pá, 28. 11. 2008 - 09:11)

Ahojky Kačko,jsi v pořádku,že nepíšeš?Pravda moje odpověd je zaplácana ostatníma.Jak se Ti vede?U mě to vcelku jde,v psychoterapii jsme se zase o kousek posunuli,jinak jsem zašla na ty thajské masáže,sem měla strach,jak zvládnu někde 2 hodiny ležet a v pohodě,bylo to supr.Mají tam přímo Thajky a jsou hrozně milé a fajn.Jinak za chvilku se vrhneme na pečení prvního cukroví,už se na to těšíme.Opatruj se a napiš jak je s tebou.Papa Nina

Anonymous (Čt, 20. 11. 2008 - 11:11)

Jeste bych dodal, ze si to nekdo pekne odskace.

Anonymous (Čt, 20. 11. 2008 - 11:11)

Citalec je pekny sajrajt a znicil mi zivot. Od te doby, co jsem ho prestal brat me porad tresti hlava. Diky tomu se nemohu na nic soustredit a musel jsem zanechat i studia na vysoke skole.

Ludmila (St, 19. 11. 2008 - 22:11)

Já myslím, že Citalec, je tak "úžasný!!!" a hodně pomáhající, že mi zřejmě zničí mé 20 let trvající manželství. Můj manžel ho na panickou poruchu bere již 4 měsíce a jeho chuť na sex dosáhla bodu mrazu, navíc mi přijde i takový citově chladný.Nikdy jsem si nemyslela, že budu chtít opustit nemocného manžela, kterého moc miluji, ale pokud bude muset tento lék užívat nadále, určitě požádám o rozvod.Je mi 39 a takový život si nedovedu již od teď představit. A to bych měla být chápající, neboť jsem si panickou poruchou také prošla ve spojitosti s derealizací a depersonifikací již od svých 15 let. A i když se člověk moc snaží druhému pomoci, je mu ho líto, tak je stejně nakonec zahnán do takové pasti, že by se v ní sám zbláznil.

Nina (St, 19. 11. 2008 - 11:11)

Ahojky Kačko,tak než jsem začala s terapii tak 1-2 ataky za týden.Ted už je to vcelku v pohodě,idyž zabude špatně tak se nic jiného nespustí,jen takový divný pocit.Včera jsme byli v shoping parku,ze začátku bylo divně,ale jen chvilku,pak už to šlo,jen v ikei jsem nevydržela dlouho,tedy mezi nábytkem,jak jsme se přemístili do spodního podlaží mezi doplňky a tak ,tak tam už to bylo ok,jinak už jsem byla na nákupu jak Tescu(několikrát),tak i v Kaufu,do centra už taky jezdím,někdy se sice musím v autobuse soustředit na lidi,nebo tak,abych byla v pohodě.Ale když to srovnám se stavem před 3 měsíci,kdy to začalo,tak je to už 100 a 1 .Pravda občas si ještě nevěřím a zbytečně se rozhodím jen tím,že si začnu říkat,že to nezvládnu,ale stačí začít myslet na něco jiného a je vše ok.Dr říká,že je dráždivé vždy jen jedno centrum v mozku,více ne,že stačí začít myslet,soustředit se na něco jiného,a opravdu to funguje.Zatím se měj co možná nejlépe a zase písni jak se vede ,papa :-D

katka (Út, 18. 11. 2008 - 21:11)

Čauky Nino
Tak my dárky také postupně kupujeme,ale spíš babička a přítel,já to asi zfouknu přes internet.Dnes jsem musela utéct z obchodu,pač se mi udělalo špatně,ale naštěstí se to více nerozjelo.Tak asi nákupy ve velký centrech nezvládnu a je mi to moc líto.Jinak na dvacítce už téměř jsem ,zbývá mi asi pul mg.Cukroví peče každý rok tchýně,pač ho má moc výborné,takže mé stejně nikdo nepapká,tak mám nějakou práci ušetřenou.Já si upeču možná jen něco pro radost.Jinak jsem se tě chtěla zeptat,jak časté si měla ataky,než jsi začala s léčbou?Já mám ted takové stavy,že jsem dvě hodiny v naprosté pohodě,pak se mi udělá nával,který už ted většinou rozdýchám,pak je mi zase dobře.Tak snad se ty výkyvy časem zklidní.Zase brzy písni

Nina (Út, 18. 11. 2008 - 19:11)

Ahojky Kačko,omlouvám se za zpožeděni v odepisování,ted je toho nějak hodně a málo času,tak nějaké dárky už máme nakoupené,a na cukroví se už moc těším,sice bude doma pěkný chaos,ale bude to aspoň provoněné a pěkné.Jinak se daří vcelku dobře,sice občas zabude divně,ale dá se to vydržet.A co Ty?Už jsi na té 20?Určitě ano,a je už lépe?A určitě se never jako zbabělce,každý potřebuje čas,někdo mín,nekdo více,ale je to jedno ,podstatný je ten výsledek a ten bude určitě dobrý,opatruj se a jak budeš mít náladu tak písní papa nina

Katka (Ne, 9. 11. 2008 - 22:11)

Čauky Nino,to je super,že se Ti tak vede.Já se na tu 20 ještě nedostala,jsem tak na 17-18mg,tak ted už to snad pujde rychle.Ale máme ted s malym zase virozu ,tak je to o něco horší,celé dopo jsem ležela,jak jsem vstala,tak to na mě šlo,ale zvládla jsem to bez prášku.To jsme dnes chtěli jet pro nějaké dárky,ale to by bylo asi peklo.Už se těším,až se na těch 20 taky dostanu a snad už se to také srovná.Asi si to zbytečně prodlužuji,ale jsem zbabělec.Tak snad do vánoc to bude cajk.Co Ty a přípravy na Vánoce?

Nina (So, 8. 11. 2008 - 10:11)

Ahojky Kačko,tak jak se vede?Už jsi na té 20?U mne to vcelku jde sice před menzkama je to vždycky trošku horší,ale jen nervoznější,ataka naštěstí žádná,už jsem byla i sednout v čajovně a i u kadeřnice a vcelku v dobrý.Ted mi vychází každý den něco,že but někam jdu,nebo pobíhám po městě,tak jsem pak sice po týdnu unavená,ale jsem ráda,že se to lepší.Napiš jak bojuješ Ty ;-).Opatruj se a písni jak Ti je,papa Nina

ivo (Po, 3. 11. 2008 - 17:11)

Ahoj: to nejsi sam,mel jsem ti príznaki taki ,visadil jsem a třepal jsem se ,ale pomohly, uz jen trpím trosku samomluvou,ale deprese uz nemam 11 mesicu, trosku uzkosti a sobectví mám ,ale remise nemám ,coz prekvapilo doktora, clovek potrebeje zmenu stil zivota,a to jsem melancholik-doktorskí vihlašen soucidyum-známená ,-myslenki na, skus na papír nakreslit nejehlicnatí strom ,a potom na seznamu daš test stromu a uvidíš..

K (Pá, 31. 10. 2008 - 14:10)

Beru Citalec půl roku a 4 kg jsem zhubla, protože nemám přejídací záchvaty.

Reklama

Přidat komentář