Reklama

Citalec

zelí (So, 18. 8. 2007 - 11:08)

Tak to as zkouším zvyšovat a je mi děsně. Ach jo.

zelí (Pá, 17. 8. 2007 - 10:08)

Dano a nasazení Citalecu ti nedělalo žádný problém. Mě teď doktorka řekla zvýšit dávky a je mi už fakt doslova nablití. Tak jsem to zas snížila a ulevilo se mi. Pořád doufám, že to zabere jinak bych s tím už švihla do koše.

Lena (Čt, 16. 8. 2007 - 16:08)

Zkusila jsem prirodni prostredek na to usinani, pripravek benosan nebo jine, kt. obsahuje kozlik lekarsky, k tomu jsem si dala caj (nervova smes - medunka, levandule), to vse 2 hodiny pred spanim, usinala jsem opet delsi dobu, ale v noci se nebudila. Dneska to udelam znova, uvidim, jestli to bude zase ucinkovat, doufam, ze to nebyla nahoda!

Dana (St, 15. 8. 2007 - 12:08)

Mášo!
to máš naprostou pravdu! Průměrní, "normální" lidé zvládají život mnohem lépe než my... Problém je jenom v tom, že my, přecitlivělí, vidíme život v širších souvislostech, dokážeme si představit všechny možnosti - co všechno nemusí vyjít a už se preventivně bojíme, že to doopravdy nevyjde!
Sama jsem nervní - úzkostlivý typ. Navíc práci mám stresující. Výsledkem je to, že od dubna letošního roku beru Citalec. A pomohl mi - zklidnil mě, jsem vyrovnanější Měla jsem strach ho začít brát, protože se necítím být "blázen", ale když jsem se dozvěděla, že jedna moje kamarádka ho kdysi brala (a pomohl jí), začala jsem ho rovněž užívat. Držím palce všem.

Lena (St, 15. 8. 2007 - 11:08)

Taky doufam!

zelí (St, 15. 8. 2007 - 11:08)

Doktorka tvrdí, že by se spaní mělo upravit.
Ani mi žádné léky na spaní nepředepsala.

zelí (Út, 14. 8. 2007 - 11:08)

Leno díky. Dneska byla fakt nejhorší noc. A přitom spát jsem šla celkem v pohodě. Jsem pak hrozně unavená a je mi celej den zas blbě.

Lena (Út, 14. 8. 2007 - 09:08)

Mám to stejný a taky by mě to zajímalo, nevím, jestli nemůžu usnout kvůli depresi, nebo skrze citalec, ale s tím se to zhoršilo, spím tak 3 hodiny denně a to je pro mě hrozně málo. Myslím, že se to musí upravit, už jsem Citalec jednou brala a spala jsem normálně.

zelí (Po, 13. 8. 2007 - 10:08)

prosím Vás, kdo jste po Citalecu trpěl nespavostí srovnalo se Vám to, nebo je ještě nutné brát další léky? Než jsem začala brát Citalec spala jsem úplně normálně.

Olina (Čt, 9. 8. 2007 - 17:08)

Zuzko, osobně nemám zkušenost, zda lék brát či nebrat v těhotenství, ale myslím, že je třeba poradit se ještě s psychiatrem. Setkává se s větším množstvím pacientů, který C. užívají, a proto může mít více a i aktuálnějších informací o tomto léku.
Další možností je, kontaktovat farmaceutickou firmu ( Zentiva), která by mohla též poskytnout detailnější informace tvé gynekoložce či lékařce. Požádej je, ať něco zjistí, pokud to lze. V letáčku se píše, že " vzhledem k omezeným zkušenostem může být APO-CITALOPRAM užíván v těhotenství jen v nutných případech a za předpokladu zvýšeného lékařského dohledu.Podobně je tomu při užívání přípravku v období kojení,protože není známo, zda citalopram ( léčivá látka přípravku APO_CITALOPRAM) vyloučený do mateřského mléka může ovlivnit kojence."
Navíc se v letáčku píše, že "přípravek by neměli běžně užívat děti a dospívající do 18 let." Já osobně bych asi hodně váhala a zřejmě bych se snažila lék v těhotenství a při kojení nebrat. Možná existuje jiný přípravek, který je vyzkoušený a není pro dítě nebezpečný.Být tebou, ještě bych to konzultovala, kde se jen dá, avšak konečné rozhodnutí bude stejně na tobě.Hodně štěstí.O.

Zuzana (Čt, 9. 8. 2007 - 15:08)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak je to s Citalecem a těhotenstvím. Já ho beru už asi 4 a puů roku v dávce už tak rok obden tedy 20tku asi 3x týdně,gynekoložka-jedna známá,ke které ale nechodím říkala,že v těhotenství se tento loék užívat může,moje obvodní lékařka mi radí,abych pak lěky vysadila,ale mám strach,že se mi potíže vrátí-úzkosti a obsedantně-kompulzivní porucha.Můžete mi prosím poradit??Děkuji

stana (St, 8. 8. 2007 - 10:08)

olino souhlasim s tebou.ja sama nemam az tak velke problemy abych brala leky.pred 25 lety jsem trpela poporodni depresi a lecila se na psychiatrii takze vim dobre o cem je rec a co dokaze s clovekem udelat psychika.Mam 17letou dceru ktera uziva citalec na somatickou fobii,doufam jen,ze diagnoza je spravna a hlavne vylecitelna.vsem vam drzim palce.

Olina (So, 4. 8. 2007 - 15:08)

Důvody pro indikaci léčiv typu Citalec mohou být samozřejmě různé. Anonymní má sice pravdu v tom, že v případě, že neuneseme tíhu svých životních problémů - ať už jsou jakékoli - , je pravda, že léky samy o sobě jejich příčinu Nevím však, jestli Anonymní zažil(a) někdy sám(a) na sobě, jak dokáže člověkem psychika otřásat, jak ho svazuje, že vlastně i kdyby moc chtěl, nedokáže sebrat sílu, aby mohl problémy začít řešit. Navíc, když jsi v takovém stavu, lidé, i ti nejbližší se odtahují, a jsi na všechno úplně sám, většinou.Tyto léky jsou úžasné v tom, že tě zklidní, zbaví tě třesů, strachů, a dají ti možnost dýchat,možnost k rozumným úvahám a otevírají cestu řešením.Bez nic je člověk stižený depresí jako v pytli ze silného igelitu, přes který vidí ven, ale ven nemůže, dusí se strachy z bezmoci, ostatní ho za to odsuzují,říkají, že je jiný, což působí jako když tě ještě k tomu hodí do vody - tak si plav jak umíš.
Ještě k tomu rozumět životu - myslím, že tomu se učíme celý život a bez výjimky - i Anonymní.Bez vlastní účasti se skutečně nedá nic dělat, vždyť jme tu každý sám za sebe, člověk jako jedinec je sám pro sebe ten nejdůležitější a jeho vnímání světa,vztahů a poměrů, ve kterých žijeme, s ním stejným způsobem není schopen sdílet nikdo druhý.Každý musíme začít sám u sebe a měnit své zvyky, reakce, chování jak jen to je možné, abychom se z nezdarů nezbláznili.A každý jsme k této změně jinak vybaven - ať už z hlediska genetických předpokladů, či z hlediska osobních zkušeností z výchovy v rodině,z přijímání od společnosti, ve které se pohybujeme.Antidepresiva jsou dobrým ( i když asi ne úplně tím nejlepším, ale mnohdy jediným možným ) začátkem, jak se moci na tuto cestu, obměnu svého já - nebo vnímání se z druhé strany - vydat, jak se zbavit neviditelného igelitového sevření. To si myslím já.

miska (Pá, 27. 7. 2007 - 20:07)

Kamile jsi mimo mísu,mám onemocnění štítné žlázy a mezi její příznaky patří nervozita,vnitřní třes atd,do konce života budu brát hormony,které mi chybí proto ty příznaky-tak mi ještě nasadili citalex-mám náročné povolání-hladina hormonu je pohyblivá,proto dopředu nevím jak mi bude za týden,takže žádné problémy jak říkáš jak asi můžeš nahradit chybějící hormony to by mě zajmalo-můj jediný problém je zdravotní,tak se měj at te to nepotká jak mě pak bych tě chtěla vidět radile

Návštěvník (Pá, 27. 7. 2007 - 19:07)

Ahoj, léčba Citalecem je jen taková náhražka, když člověk nezvládá věci v životě. Když je s něčím problém - ten nezmizí, když si vezmu nějaký lék. Ten problém stále trvá, jen ho člověk nevnímá. Je to jako mít třísku v zadku a brát na to léky na bolesti. Rozumím tomu, že člověk má v životě nějaké těžké období a někdy neví, jak to zlvádat. Řešením není vzít na to lék a očekávat, že se něco bez vlastního přispění a účasti změní. Možná by bylo lepší více rozumět životu a ne ty potíže radši nevidět.
S pozdravem Kamil

petr (Čt, 26. 7. 2007 - 13:07)

Ahoj,tak tu pročítám vaše příspěvky a nevim nevim.Mám panickou úzkost a ted beru 40 mg denně 20 ráno a 20večer a jsem v pořádku.Většinou tu píšete že berete 10-20 mg denně což mi připadá dost málo, taky mi cvokařka říkala že záleží kolik vážím(já mám 188/90).Ze začátku jsem bral 20 ale nijak zvlášt sem to nepocitoval tak ted beru 40 a až se vrátím z lázní chtěl bych to ubrat ale docela se toho bojim.Jinak jsem zkusil lék CIPRALEX 20 jednu denně a totálně mě rozhodil měl sem hroznou stíhu a bál sem se i spolupracovníků ted se tomu už směju ale tenkrát mi do smíchu moc nebylo tak sem se vrátil k CITALECU.Chtěl sem se zeptat zda má někdo podobnou zkušenost a taky zda někdo nebere ještě navic lék TRITICCO.A propo ještě malinko intimní vecičku mám pocit(je mi 32)že mám o dost menší chut na sex což mě dost štve a právě TRITICCO je na to prý dobrý.Zdraví Petr

Návštěvník (Út, 24. 7. 2007 - 23:07)

Ahojte!
Beriem Citalec len tretí mesiac, som netušila, že liečba trvá tak dlho. Ale kedže to nie je návykové. Tak to za pokus stojí. Majte sa krásne :-)))

Marcela (St, 11. 7. 2007 - 15:07)

Já ho beru taky skoro dva roky, snížila jsem dávku na polovinu ale víc už to nejde.
Když začnu dál vynechávat, je ze mě depresivní nerváček :-)

Jana Vávrová (So, 30. 6. 2007 - 18:06)

Již 2 roky beru cilatec a mám poci, že jsem se spravila, je to možné?

__utma=48467763 (Út, 26. 6. 2007 - 18:06)

v žiadnom prípade by som to nerobila, pokús sa pomali citalec vyradiť. V návode jedokonca spomenuté, že citalec sa dostáva do mlieka.Eva

Reklama

Přidat komentář