Reklama

Citalec

Iveta (St, 5. 12. 2007 - 18:12)

Chtěla bych se zeptat,už rok beru Cilalec 10 a chtěla bych vysadit,nevím jestli už ho nemám brát a nebo jen půl díky za radu.

laura (Út, 4. 12. 2007 - 23:12)

ahoj, nevim jak na ostatni, ale mne tyhle nerovnovahy z nevzeti si prasku nebo ze zmeny davky uzkost vrati a projevi se i neprijemne fyzicke priznaky. nejlepe mi je, kdyz delsi dobu beru pravidelne stejnou davku. takze si mylsim, ze mozny to je.

alina (Po, 3. 12. 2007 - 12:12)

ahoj. chci se zeptat jestli to,že jsem si nevzala dva prášky po sobě může způsobit depresi. beru citalec 20 už čtvrtým měsícem a vše bylo v pohodě, ale nedávno jsem si nevzala dva dny po sobě prášek a dostavila se depka. Může to mít na to vliv nebo to bylo tím,že bylo hnusné počasí?

Petr (So, 24. 11. 2007 - 16:11)

To Laura: Užíval jsem od počátku Citalec 20 mg, potíže se spánkem se objevily po cca 14-denním užívání. Teď už se to po dvoutýdenním vysazení Citalecu zaplaťpánbu zlepšuje. Ahoj.

laura (St, 21. 11. 2007 - 22:11)

Petr: a to jsi zacal spat spatne az po nejake dobe brani citalecu, nebo hned od zacatku lecby?
Kvetuna: myslim, ze Denca psala, ze zacala brat hned ze zacatku citalec 20. Mylsim ale, ze je potreba zacit s mensimi davkami, aby si na nej telo zvyklo, ne? Me doktorka rekla, ze mam zacit jen s pulkou Citalecu 10... jestli vam nebylo hur, ze jste do sebe napraly hned tu dvacitku...

květuna (St, 21. 11. 2007 - 11:11)

Denča tvůj příspěvek mě povzbudil, mám úplně ty samé stavy a už jsem se bále, že jsem jediná. Úplně přesně, co píšeš Ty, jen navíc má šílené nechutenství, cožjsem do této doby nikdy nepoznala (byla jsem jak kyselina, na co jsem kápla, to jsem sežrala) Dnes nemohu už 6 dní skoro nic, mám dole 5 kg. Jsem slabá, třesu se, nespím a mám strašnou zimnici. Trvá to týden, tak uvidím, co bude dál. ahoj

Petr (Út, 20. 11. 2007 - 06:11)

Užíval jsem na deprese Citalec asi 3 měsíce a výsledek se dostavil: téměř nespím (bez Stilnoxu neusnu vůbec)a úplně mně to zrušilo potenci. Vliv na depresi prakticky žádný, takže jsem Citalec opět vysadil a jen doufám, že se podaří obnovit stav před "léčbou".

laura (Po, 19. 11. 2007 - 12:11)

dekuju, uz se mi to spani upravilo. musela jsme si na AD asi zvyknout. jeste vecer piju caj z kozliku lekarskeho, to je mirne sedativum, a spim uz dobre.

klára (Čt, 15. 11. 2007 - 10:11)

jo a jestli se trittico bere jen kvuli spani tak staci i tretinka prasku.

klára (Čt, 15. 11. 2007 - 10:11)

ja beru ráno citalon 20mg a večer Trittico 150mg,po něm se dobře spí,četla sem že ho předepisujou lékaři i lidem co nemůžou spat.Jinak ja ho mam na panickou poruchu,je to antidepresivum.

laura (So, 10. 11. 2007 - 18:11)

A berete pred spanim neco na podporu spanku? Nejaky hypnotikum nebo bylinky nebo tak neco? Doktorka mi predepsala Stilnox, ale na kazdodenni brani to fakt neni...

Návštěvník (So, 10. 11. 2007 - 15:11)

Také hůře spím, probudím se po 5 hod. spánku a nemohu usnout....Katka

Návštěvník (So, 10. 11. 2007 - 15:11)

měla jsem obdobné obtíže, až po čase jsem přešla na Stimuloton, obtíže přešly... po poradě s lékařem buď snížit dávkování nebo změnit lék, z těch co jsem zkusila, byl bez vedlejších účinků pouze Stimulon....Věra

laura (St, 7. 11. 2007 - 18:11)

Nemate po citalecu nekdo problemy se spankem? A jak to resite? Ja jsem driv byla hrozny spac, ale ted se probudim po 5 hodinach spanku, pak uz nezaberu, muzu vyskocit z postele, ale citim, ze to telo odpocaty neni a ten spanek mu chybi..

laura (St, 7. 11. 2007 - 18:11)

Denca: ja si mylsim, ze byla chyba nasadit ten citalec hned 20 mg. chtelo to zacit na 10, to brat treba par dni, a pak teprv zvysit davku, aby si na to to telo zvyklo. jestli je ti opravdu blbe, nelamala bych to do sebe, poradila bych se s doktorem a snizila to treba docasne na 10 mg, at si telo zvykne.

Majka (Ne, 4. 11. 2007 - 16:11)

Denča: pokud ho užíváte poprvé, projeví se účinky až po třech týdnech (při opakovaném nasazení už po týdnu), takže bych spíš řekla, že je vám pořád špatně z depky. Dejte tomu ještě tak týden, pak by už měl být vidět jakýs-takýs efekt. Pokud to ale neodezní, zajděte si raději k lékaři, možná budou potřeba jiná AD, každému nesednou hned ta první.

Denča (Ne, 4. 11. 2007 - 16:11)

Hezký večer, před třemi dny jsem začala brát citalec 20, a je mi doslova na chcípnutí. Motá se mi hlava, je mi na zvracení, prostě hrozný. Nejdou tyhle účinky něčím zklidnit?

danaj (Pá, 2. 11. 2007 - 12:11)

To: Marcelaj
Ucinek nastupuje az po par tydnech. Lexaurin - zbytecny, leky proti bolestem - zbytecny. Chce to cas.

danaj (Pá, 2. 11. 2007 - 12:11)

Pry (nově) muze Citalec predepisovat i pouze obvodak, neni nutno psychiatra. myslite ze obvodak rozumi vsemu?

Návštěvník (Čt, 1. 11. 2007 - 23:11)

taky beru citalec uz 2 roky a citim se dobre, mam strach ho vysadit, protoze uz jednou jsem to udelala a stavy se po roce vratily.Jinak ho dobre snasim a uz mi to ani neprijde.

Reklama

Přidat komentář