Reklama

Citalec

__utma=48467763 (Út, 26. 6. 2007 - 18:06)

v žiadnom prípade by som to nerobila, pokús sa pomali citalec vyradiť. V návode jedokonca spomenuté, že citalec sa dostáva do mlieka.Eva

__utma=48467763 (Út, 26. 6. 2007 - 18:06)

v žiadnom prípade by som to nerobila, pokús sa pomali citalec vyradiť. V návode jedokonca spomenuté, že citalec sa dostáva do mlieka.Eva

Návštěvník (Út, 26. 6. 2007 - 18:06)

v žiadnom prípade by som to nerobila, pokús sa pomali citalec vyradiť. V návode jedokonca spomenuté, že citalec sa dostáva do mlieka.Eva

pro Jirku (Út, 26. 6. 2007 - 12:06)

ja, kdyz jsem zacala brat Citalec, citila jsem se hur, nez bez nej. deprese se prohloubila, panicke ataky byly k nevydrzeni. tak po dvou tydnech ale zabral a vse se upravilo. je to dobry lek, ktery hlavne pomaha

pro Jirku (Út, 26. 6. 2007 - 09:06)

Je potřeba počkat asi 3 týdny. Na začátku léčby se skutečně může projevit zvýšená úzkost,nespavost třes. Není to nic neobvyklého, vydržte.Někdy je to i pocit neskutečna, nechutenství apod.Teprve zhruba po 3 týdnech se ukáže, jak na tom s tím lékem jste.Od té doby by měly zmizet všechny nežádoucí účinky a zdravotní stav by se měl už jenom zlepšovat.

Jirka (Út, 26. 6. 2007 - 08:06)

Olino, děkuji ti za odpověď. Měl jsem jenom obavy, co by mohlo ev. nastat. Kamarádka dostala totiž také Citalec. Když byla u jiného doktora na kontrole, dostala strašný třes, beznadějné pocity, úzkosti a pocity zmatenosti. Nikdo nevěděl, co se děje. Ona pak řekla, že bere druhým dnem Citalec. V příbalovém letáku se dozvěděli, že tyto nepříjemné pocity mohou nastat. Říkala, že to bylo strašné. Proto jsem se ptal, zda-li ses s něčím podobným také setkala. Vím, je to asi individuální. Navíc nikdo nemůže stoprocentně říct, jestli jsou tyto příznaky od léků nebo od nemoci samotné. Měj se pěkně. Jirka

Olina (So, 23. 6. 2007 - 17:06)

Ahoj Jirko,
prosím, nechápej to špatně. Abstinenční příznaky jsem neměla po snížení dávky! , ale po dvoudenním vysazení léku, tedy
neboj se brát Citalec, a hlavně pravidelně. Když zapomeneš dáívku jeden den, tak se celkem nic neděje, ale při delší pauze to může ( ale i nemusí)být " husté".Je to individuální.Tento lék se má vysazovat postupně, jak jsem si následně stálým zmenšováním dávky. Jinak jako nežádoucí účinky se objevila velká ospalost,hlavně na začátku,pocit, že snad hůře vidím, pak nechutenství a ty návaly horka, ty přišly později a mohou souviset ještě s jiným problémem, který mám.
Celkově začíním mít pocit, že lék mi nyní začíná pomáhat a je mi mnohem lépe.

řidič (So, 23. 6. 2007 - 14:06)

Beru Citalec tři roky.Zkusil jsem po roce nebrat týden a myslel jsem,že se z toho zblázním.V začátcích jsem mněl při delší jízdě mžitky,ale to přešlo a dnes už nepřestanu brát.Není to žádná droga na kterou bych byl závislí,ale na tom klidném stavu ano.
Ale každý jsme jiný.

řidič (So, 23. 6. 2007 - 14:06)

Beru Citalec tři roky.Zkusil jsem po roce nebrat týden a myslel jsem,že se z toho zblázním.V začátcích jsem mněl při delší jízdě mžitky,ale to přešlo a dnes už nepřestanu brát.Není to žádná droga na kterou bych byl závislí,ale na tom klidném stavu ano.
Ale každý jsme jiný.

andrea (Pá, 22. 6. 2007 - 17:06)

ja jsem snížila s 20 na 10 a žádné abstinenční příznaky nemám to je blbost.A co se týče Jirky jirko!!!!!!!!!!
Asi nemáš takové problémy když máš strach začít brát Citalec,mě třeba pomoh a pomuže každemu ze začatku to nepocítíš ale po 3 tydnech možná i po 2 to uš pujde poznat vrátíš se k normálnímu životu.

andrea (Pá, 22. 6. 2007 - 17:06)

ja jsem snížila s 20 na 10 a žádné abstinenční příznaky nemám to je blbost.A co se týče Jirky jirko!!!!!!!!!!
Asi nemáš takové problémy když máš strach začít brát Citalec,mě třeba pomoh a pomuže každemu ze začatku to nepocítíš ale po 3 tydnech možná i po 2 to uš pujde poznat vrátíš se k normálnímu životu.

Jirka (Pá, 22. 6. 2007 - 16:06)

Ahoj Olino, lékař mi předepsal dnes také Citalec. Mohla bys ještě jednou napsat jaké nežádoucí účinky se u Tebe projevily? Když to tady všechno čtu, bojím se začít s léčbou. Děkuji za odpověď. Jirka

Olina (Pá, 22. 6. 2007 - 14:06)

Sašo, děkuji za odpověď, zkusila jsem po poradě s lékařem snížit dávku na polovinu, tedy na 10, a uvidíme.Pociťuji nechutenství, což mi ani nevadí, neboť bych chtěla pár kil dolů. Abstinenční příznaky jsem už také zažila, a jsou opravdu strašné. Nikomu bych je nepřála.Raději antidepresiva nevysazovat bez konzultace s lékařem. Nestojí to za ten "zážitek".

Saša (Út, 19. 6. 2007 - 10:06)

Citalec 20 beru už dva měsíce.Účinky jsou pomalé.Zpočátku jsem měl velmi nepřijemé potíře,třes ,bolesti žaludku a pocit na zvracení.Nyni to už povolilo.Návaly horka jsem také pocitoval ,hlavně když jsem delší dobu pobyval na lůžku.Také po vysazení nekterých léku jako je Neurol jsem měl hrozné abstinenční příznaky.Hlavně to horko a třes.

Andrea (Po, 18. 6. 2007 - 08:06)

Ahojky všem co užívají Citalec ja ho beru uš 6 měsícu a rozhodla sem se že snižím dávku na polovinu.Chceme strašně moc dítě tedy uš jedno mám jsou mu 3 roky a já si s manželem moc přejeme další mám strach jestli při těchto práškách to nějak nepoškodí plod .Máte někdo skušenosti??

Olina (Ne, 17. 6. 2007 - 22:06)

Ahoj, přiznám se, že se mi ulevilo, když jsem zjistila, že tento lék bere více lidí a že jim pomáhá. Já jsem teprve na začátku (cca 20 dní), takže účinky zatím nic moc, snad jen že spím jako zabitá, a tak nějak se úplně nemohu probrat po celý den.Navíc jsem poslední dva dny začala pociťovat jakési návaly horka, ale nevím, jestli to s tím může nějak souviset.Je fakt, že se to před užíváním nevyskytovalo.Máte snad někdo podobnou zkušenost?Díky za případnou odpověď.

Máša (St, 13. 6. 2007 - 18:06)

Takže radím opatrně s vysazováním léků,radit se s doktorem asi není od věci,přece jen na to studoval šest let,tak něco ví...jinak se toho fakt nebojte,osobnost vám to nezmění,jen vám budou věci dost fuk...manžel na mě řval a to sem se sama divila,se mnou to nic nedělalo..dřív bych se utopila v slzách.Takže se všichni mějte a držte si pěsti,nejsme cvoci,naopak jsme citliví lidi,a dost často nadprůměrně inteligentní..To mám vysledovaný,že blbové se většinou netrápí..tak ahoj

Návštěvník (St, 13. 6. 2007 - 18:06)

ahoj helíku...měla sem to úplně stejně,jako ty,hodně věcí se snažím řešit sama se sebou,ale tohle už fakt nešlo,když jsem se řítila autem 140 a kochala se představou,jak to nasolím do příkopu..naskočil mi obraz mých dětí a už jsem věděla,že to nezvládnu sama..Mám fajn praktickou doktorku,stačilo,abych jí řekla,že mi něco je ale nevím ani co,koukla na mě a já začala brečet..hned věděla co se děje,napsala mi citalec,ale začíná to působit až po 3 týdnech..Po třech měsících sem měla dojem,že už jsem ok,přestala sem ho bráta do měsíce jsem se vezla znova.

Indulona (Ne, 10. 6. 2007 - 14:06)

Ahoj,mam problem s potlacovanim emoci po ctyrmesicnim uzivani citalecu... Nic me nerozhazi,jsem hrozne odolna vuci problemum... Rozchazim se kvuli tomu s pritelem(tedy on se mnou).Kdo ma stejny problem,prosim ozvete se na induloona"seznam.cz

Ivča (Út, 5. 6. 2007 - 14:06)

Já jsem si taky kazila život a svojí rodině psychickými problémy, které se u mne střídaly jako počasí. A když vystupňovala úzkostná porucha řekla jsem dost a hned sama bez doporučení zašla k psychiatrovi. Starat se o rodinu,zvládat práci atd. to v depresi nikdo nedokáže. Tyto problémy se většinou bez léčby zhoršují a bez léků se to zvládnout fakt nedá. Trochu se obávám,až budu vysazovat, i když beru nízkou dávku, nechci aby to na mne zase skočilo.

Reklama

Přidat komentář