Reklama

Citalec

biela mačka (Pá, 13. 10. 2006 - 19:10)

Ja citalec beriem asi pol roka a vdaka tomu som kludnejsia. A to veru potrebujem, lebo ucim nemcinu na ucilisti.

Petr (Pá, 13. 10. 2006 - 13:10)

Ahoj,nevím,kdo jsi, když podpis chybí,ale já zas nedovedu pochopit tebe. Podáváš to tu,jako bys našla u přítele cizí kalhotky. Citalec nebo jiná AD se berou dlouhodobě,třeba i celý život. Přečti si diskuzi Panická porucha a zjistím,že většinou je příčina problémů neznámá a také proč to někdo před blízkými tají.

Návštěvník (Ne, 8. 10. 2006 - 11:10)

Dobry den,asi pred mesicem jsem zjistila,ze muj milovany bere citalec asi tak pul roku.Tvrdi mi ze uz prestal,ale zrovna vcera jsem nasla platicko. Nedokazu to jako clovek ktery s tim nema zkusenost pochopit.

Návštěvník (Po, 4. 9. 2006 - 11:09)

Dobrý den, taky beru Citalec. Radila jsem se s paní doktorkou jelikož bych dítě fakt chtěla a ta mi řekla, že to musím vysadit. Měla dokonce pani, která díky Citalecu potratila. Radši to vysaďte.

mirka (Čt, 31. 8. 2006 - 15:08)

Ahoj, myslím, že přibírání na váze není s ním spojené, spíš větší vnitřní klid tě asi vede k větší konzumaci. Mě nic takového endělá. Jinak zabírá, ale jaké jsou potom vedl. účinky po vysazení , nevím. Bylo by potřeba to vyzkoušet.

Erika (St, 16. 8. 2006 - 09:08)

Ahoj všem, z vlastní zkušenosti mohu říci, že mi po půl roce léčbě citalecem začlo být opravdu lépe.Mám těžkou neurogenní tetanii, a mám ji už 5 let!! A jediné, co mi pomohlo je citalec a magnesium.

IM_cookie=true (Ne, 23. 7. 2006 - 00:07)

Ahoj, užívám Citalec asi od srpna 2005. Chtěla jsem se zeptat, zda jste nazačli po Citalecu přibírat na váze. Já ano a nevím, zda to může být příčina, protože jsem začala přibírat až po 5 měsících užívání. Mějte se a napište mi vaše zkušenosti.Díky.Martina

Návštěvník (Ne, 23. 7. 2006 - 00:07)

Ahoj, užívám Citalec asi od srpna 2005. Chtěla jsem se zeptat, zda jste nazačli po Citalecu přibírat na váze. Já ano a nevím, zda to může být příčina, protože jsem začala přibírat až po 5 měsících užívání. Mějte se a napište mi vaše zkušenosti.Díky.Martina

Návštěvník (Ne, 23. 7. 2006 - 00:07)

Ahoj, užívám Citalec asi od srpna 2005. Chtěla jsem se zeptat, zda jste nazačli po Citalecu přibírat na váze. Já ano a nevím, zda to může být příčina, protože jsem začala přibírat až po 5 měsících užívání. Mějte se a napište mi vaše zkušenosti.Díky.Martina

Lenka 2 (St, 14. 6. 2006 - 17:06)

Cauky všem.3 měsíce se léčím s bolestmi páteře.Včera mě propustily po 10 dnech z nemocnice,kde my dávaly kapačky na uvolnění kosterního svalstva.Nepomohly mi atak jsem skončila u psychiatra.Citalek beru 1 ráno,Neurol 0,25 ráno a v poledne.Mám depresi,jídlo nemužu ani vidět,brečím.Doufám,že už se budu zase brzy smát.

Viki (Ne, 4. 6. 2006 - 14:06)

Lenko, přesně tak. Mám autoimunitní onemocnění s nímž je spojena (a je to jedno z kritérií pro stanovení dg.) i únava. Beru léta antimalárika a teď i kortikoidy a další léky (na zažívání, na srdce atd.) a nechci tělo zatěžovat další chemií, pokud to není nutné. Takže nechápu, proč mi to revmatoložka chce nasadit.

Věro, dle mého názoru AD jsou navykové léky a sama dr. mi říkala, že když bych jej pak později chtěla vysadit, tak že to musíme udělat postupně a pomalu ve spolupráci.

Lenka (Ne, 4. 6. 2006 - 08:06)

Jestli myslíš, že tvoje únava není z deprese, nebrala bych jej. Je potřeba řešit skutečnou příčinu únavy.

věra (Ne, 4. 6. 2006 - 08:06)

Já myslím,že nemusíš mít strach,pomohl mi jak od únavy,tak od takových těch depresívních stavů.Kdykoliv jsem s tím mohla přestat,návykový není.To je moje zkušenost.

Viki (So, 3. 6. 2006 - 21:06)

Minulý týden mi dr. napsala citalec, prý proti únavě. Jak si tady čtu, tak každý z Vás ho má spíš na nějaké psych. problémy. Dostal ho někdo z Vás i kvůli únavě? Zatím jsem ho nezačala brát, protože se bojím závislosti na AD a moc nevěřím, že mi pomůže proti únavě :-)

S. (So, 3. 6. 2006 - 17:06)

Užívám Citalec 4 měsíce, jsem už v pohodě ale v noci se hrozně potím, tak jsem volala své lékařce, a vysadila jsem ho. Za týden k ni jdu na kontrolu. Ale na panickou poruchu mi moc pomohl i homeopat pan MUDr. Kreml z Kroměříže.

Vojta (Ne, 14. 5. 2006 - 13:05)

Citalec je výborný lék. Užívám jej přes rok a opravdu pomáhá. Mám normální náladu, jakousi stabilní rovinku přes kterou se dostávám do dobré či špatné nálady.Předtím mi ta rovinka chyběla a skákal jsem z dobré přímo do špatné nálady a bylo to dost mepříjemné protože stačila maličkost a byl jsem na druhé straně a to je do života dost nepraktické. Citalec má opravdu pomalý nástup protože (jak jsem četl) sám o sobě neléčí. Učinkuje nepřímo tak že pusobí na centrum vytvářejíci hormon normální nálady (serotonin) které je jaksi nedostatečně funkční a vy trpíte depresemi. Citalec tuto hormonální nerovnováhu napravuje a Vy se postupně dostáváte do normálu.Dostáváte normální náhled na dění kolem sebe a tak i začnete postupem času reagovat na okolí.Je to dobrý lék.

Stáňa (St, 25. 1. 2006 - 17:01)

Ahoj.Mam dotaz:asi 20 dní beru Citalec 20.Můj stav se podstatně zlepšil,i když ještě to není optimální.Doufám,že za ty tři měsíce mi bude zase stejně dobře,jako předtím,než jsem onemocněla panickou poruchou.Chtěla bych vědět,zda někdo z Vás,kdo C.užívá,měl tyto vedlejší účinky:ohromné noční pocení,zvýšená teplota -jen 37-37,2.Děkuji za odpověď.

dana (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Užívám C. od listopadu 04. Co nejaké pozdní následky? Parkinson atp.? Pres den, hl. v práci, se hrozně potím - to bylo ale už léta před tím. Nevím co s tím.

Jarka (St, 2. 2. 2005 - 14:02)

Ahoj Věrko, moc ti děkuji za odpověď. No u mě asi ještě o vysazení nepůjde, stále mám problémy se spaním. Někdy beru i prášek na spaní Stilnox, jinak bych byla vzhůru do rána. Právě to mělo zklidnit i spaní a u mě nezabralo. Celkově mám určitě lepší náladu, stresové situace líp zvládám, ale je to asi jen díky Citalecu. Když se mi podaří usnout, tak mě nic neprobudí, ale to usnutí. Mám dojem, že bych vůbec nemusela spát,nechce se mi, ale druhý den mi je zle z nespaní. Ale to jen tak, žes to měla se spaním jinak. Přeji ti, ať ti ten dobrý stav vydrží pořád a díky za odpověď.

věra (Út, 1. 2. 2005 - 22:02)

Ahoj Jarko. Ja jsem brala Citalec od června 2004. Vysadila jsem ho na doporučení p. doktorky na začatku roku, tedy po půl roce.Shodly jsme se obě na tom, že můj stav je dobrý a že to zvládnu bez léků. Je pravda, že zabral až po měsíci užívání a v pohodě jsem byla asi až za další měsíc. Na mě zabral dobře, opravdu mi pomohl. Před užíváním jsem se cítila opravdu mizerně.Neměla jsem chuť k jídlu, takže jsem asi 6kg během krátké doby zhubla. Taky jsem byla dost vynervovaná a nemohla se na nic soustředit, chyběla mi energie a nechtělo se mi nic dělat. Po zabrání léků se vše vrátilo k normálu a už mě jen tak něco nerozházelo a nerozbrečelo. Teď po vysazení se mi stane, že mě něco dojme, co mě před tím bylo jedno, ale není to tak hrozný a dá se to vydržet. Já poznám, že jsem v pohodě, když dobře spím a nebudím se několikrát za noc a ráno mě nebudí neklid. Hlavně si z toho vysazení nedělej nervy už předem. Mě doktorka dala slabší 10mg, aby to bylo vysazeno úplně pozvolna a nebyly stavy z vysazení.

Reklama

Přidat komentář