Reklama

Trestani dospelych deti

Kikina (Po, 1. 2. 2010 - 01:02)

Souhlasím s Cyrilem.Jiří by potřeboval pořádně po tlamě.

Cyril Mádl (Ne, 31. 1. 2010 - 06:01)

Jirko,ty seš asi děsnej spratek.Mlátil bych tě hlava nehlava ty hajzle,že by tě přešla chuť tohle dělat rodičům.Nejsem pro,mlátit děti surově a bezhlavě.Sám jsem nikdy tělesně netrestal,ale u tebe bych ty parchante udělal světlou vyjímku.

Alžběta (Ne, 31. 1. 2010 - 04:01)

Jak je to ted v Britanii...Jsem už dospělá, ale také jsem se svými sourozenci dostávala na zadek. Bylo ná doma 8 dětí, jako školka. Dvoje dvojčata - kluci, dva mladší kluci, po roce a po dvou a pak dvě holky, úplně nestarší  - o tři roky a nejmladší až po pěti letech a ta byla jediná rozmazlovaná a hýčkaná od všech, byla prostě naše mimino. Ostatní jsmě byli rošťáci a já jako nejstarší jsem vždycky vedla celou partu. Někdy se divím rodičům, že je z nás nekleplo, byli prostě úžasní. Na zadek jsme většinou dostali všichni najednou, když už jim opravdu ruply nervy.  Postavili nás do řady, poručili stáhnout kalhoty, já si musela zvednout sukni a čekat, až na každého příjde řada. Tatínek vždycky na některého z nás ukázal, ten musel předstoupit, dozvěděl se, kolik na zadek dostane, přehnul se přes stůl a už to jelo. Pokud byl někdo hodně divoký a nedržel, tomu maminka přidržela ruce a nebyla šance. Dostali jsme  většinou od 10 do 20 ran prutem. Já šla vždy na řadu jako poslední a jako nejstarší dostala nejvíc, byla jsem už pěkně vycukaná, brečela už předem a prosila, jak pominutá, ale marně, naši byli dost neoblomný. Bolelo to ukrutně a já řvala jak tygr. Pak jsme museli odprosit a hodinu klečet. Jediný, kdo nedostal, byla naše nejmladší ségra. Ta dostala, až, když jí bylo 12 let, to už jsem byla velká, myslela si, že může opravdu všechno, půjčila si od táty motorku a nabourala jí, to bylo poprvé a naposledy, kdy dostala takový výprask, na který se nezapomíná, šňůrou od žehličky na holou před celou rodinou, až se z toho počůrala, pokálela a nakonec pozvracela. nikdy jsem tátu neviděla tak zuřit, nakonec jí z jeho spárů vytrhl děda, protože se bál, že jí ublíží. Od té doby už nikdy záminku k trestu nedala.

Cane (So, 30. 1. 2010 - 17:01)

Jak je to ted v Britanii nevim, ale z vlastni zkusenosti vim, ze v nekterych byvalych britskych koloniich v Asii jsou ve skolach, zvlast privatnich internatnich, telesny tresty uplne bezny. Nejen ze vyprasky udeluji ucitele, ale i starsi zaci, kterym mladsi zaci musi slouzit.

Informer (So, 30. 1. 2010 - 17:01)

Ivano dávám ti pomyslný palec na horu!Krásně napsaný!

Ivana (So, 30. 1. 2010 - 17:01)

10.8.2009 00:58 -...Milý Jiříku, nevím, jak ses dostal na školu s Tvou gramatikou. A udávat rodiče je to nejpodlejší, co můžeš udělat, asi věděli, proč Tě seřezali. Já bych tě třískala od rána do večera, co jsi to za hajzla? kvůli takovým, jako ty bych v našich školách zavedla tělesné tresty, vůbec by to nebylo na škodu, dnešní fakani jsou všichni podobní Tobě, znají svá práva, ale povinnsoti jaksi jdou mimo ně a slušné chování je jim jaksi cizí. Možná máš pocit, že jsi pánem tvorstva, ale to opravdu nejsi, myslím, že na to brzy příjdeš, neboť v prvním zaměstnání, pokud Tě vůbec někde příjmou velmi rychle narazíš, nikdo nebude skákat, jak ty pískneš, Ty totiž budeš muset ukázat, že si svůj post zasloužíš a nikdo před Tebou nebude padat na prdel. Nebo taky půjdeš zažalovat své kolegy, když to zkritzují nedokonalou práci?

TKP (St, 27. 1. 2010 - 23:01)

No, tak tady se nelže, tady se nezávazně fantazíruje. Jak pravděpodobný je, že zaměstnanec školy bude kvůli dohodě s rodiši riskovat zatčení?(nepíšeš o tom, jak někomu ujela ruka, píšeš o oficiálních pravidlech trestání)

Eliška, 16 let (Út, 26. 1. 2010 - 23:01)

Eliška, 16 let: tos asi...budeš se divit, ale jsem v Británii a je to tak, jak píšu, tohle není vymyšlené, ať už si myslíte cokoli, nebo se snad na tomhle serveru lže? tak to ho raději zrušte. Soukromé školy mají svá pravidla po dohodě s rodiči a ta platí.

TKP (Út, 26. 1. 2010 - 20:01)

Eliška, 16 let: tos asi nebyla v Británii, kde jsou tělesné tresty zakázané od 22.6.1986 na státních a od r. 1998 na VŠECH školách. Možná jsi zabloudila do USA, ale kvůli angličtině ti to ani nepřišlo...

Krávo (So, 23. 1. 2010 - 18:01)

Jen to napsat jako bestseler a máte vyhráno, nebudete ale první s tímto námětem.

Anglican (So, 23. 1. 2010 - 14:01)

Tak jsem poprvé na...Scenar spankingoveho filmecku - povedene!!!

H (So, 23. 1. 2010 - 12:01)

Tak kdo přidá další popis spankingového filmečku?

Eliška, 16 let (Pá, 22. 1. 2010 - 22:01)

Mě doma nebyli nějak často,...Tak jsem poprvé na tomto serveru a některé články mě opravdu udivují, hlavně ty, které tak odsuzují tělesné tresty. Abyste rozuměli, tak studuji v Anglii na jedné z nejlepších privátních  středních škol kolejního typu. Mí rodiče si mohli dovolit mi školu zaplatit a jsem tomu velmi ráda. Ale co hlavně chci napsat, tak na této škole platí velmi tvrdá pravidla, máme mnoho učení a tělesné tresty jsou zde naprodto normální věcí, patří k režimu školy a mají svá pravidla. Existuje zde kniha přestupků, podle které se tresty určují. Uvedu jen příklad - nenapsaný úkol: 6 ran rákoskou, pozdní příchod: 8 ran rákoskou, neúplná uniforma: 4 rány rákoskou. jít za školu znamená 24 ran rákoskou. Vše samozřejmě na holou v určené místnosti. Chlapci dostávají od učitele, děvčata od slečny vychovatelky k tomu určené. Proběhne to tak, že student dostane ve třídě za určený přestupek tzv, "Report card", kde je napsáno, co provedl, kolik ran má dostat. S tímto jde do kanceláře studijnícj poradců, kde kartu odevzdá. Na nástěnce vedle kanceláře následně visí cedule, většinou tak před polednem, v kolik hodin se má student jít dostavit a kam k výkonu trestu. V určenou hodinu musí zaklepat, po vyzvání vejít, pozdravit, představit se jménem a třídou, odkud je a musí říct, že se dostavil k výkonu trestu, věřte mi, že je to velmi nepříjemná a krušná  cesta, zvlášť, když víte, že to bude větší. Pak se již řídíte podle pokynů učitele. Musíte si svléknout unifirmu - sukni, punčochy, sako a kravatu, pak přistoupíte k trestnému stolku nebo lavici, podle pokynu, tam si svléknete kalhotky a vyslechnete si znovu rozsudek. Učitel Vám sdělí, kterou rákoskou budete trestáni, je jich několik podle síly. Je to taková hra na nervy. Pak se teprve položíte na lavici, nebo přehnete přes stolek, rukama se musíte chytit a musíte je mít před sebou, po celou dobu musíte setrvat v určené poloze a nedávat si ruce na zadek, jinak za každý nežádoucí pohyb je šlehnutí navíc. Pak už za sebou slyšíte jen kroky, učitel většinou párkrát šlehne do vzduchu - to už většinou máte nervy na dranc a klepete se jak ratlík a brečíte už dopředu. Pak to teprve začne - šlehnutí na zadek, 10 vteřin pauza a pak znovu, ten řev si nepřejte slyšet, bolí to absolutně neskutečně. Pokud byste opravdu nedrželi, příjde Vás přidržet školník - lehne si přes záda a drží za ruce, to je pak hrůza. Stalo se mi to jen jednou a to hned měsíc po začátku školního roku - zaspala jsem celou jednu hodinu a protože byl začátek školního roku, výprask byl exemplární - 10 ran na holou, víc už bych to nechtěla zažít, při exekuci mě museli držet, protože jsem to nevydržela, vřískala jsem jak tygr a nakonec jsem se pomočila a pozvracela. po exekuci musíte za trest poděkovat, obléci se a pak teprve odejít, pokud se potřebujete umýt a upravit, jako já, máte tam možnost. při odchodu dostanete zpět kartu spodpisem exekutora a vracíte jí učiteli, který Vám trest určil. Vyhnout se trestu, či odmítat jej není možné, jedině, že byste ze školy odešli, to ale nikdo nechce a rodiče s tím naprosto souhlasí, je to tu naprosto běžné. Na škole je řád, ředitele zdravíme skoro v předklonu, je to velmi vážená osoba. Pokud sekáte dobrotu, je škola absolutně skvělá, velmi se Vám věnují, mají skvělý přístup, je zde spousta mimoškolní činnosti a kamarádské ovzduší, nic Vám nechybí, nikdy nejste osamělí i když jste zdaleka. Za zlobení ovšem přichází tvrdý trest. Myslím, že v mnoha českých školách by to neuškodilo, do české školy bych ani chodit nechtěla, protože nestojí za nic. Na můj výprask stále vzpomínám a dávám si velký pozor, když jsem čůrala a zvracela, ječela při tom, tak to byla hrozná ostuda, myslela jsem, že budu větší hrdina, ale spolužáci mě ujistili, že nejsem sama, kdo takhle vyváděl při vyplácení, protože jsem se jim svěřila. Nikdo se mi nesmál, dostala jsem čokoládu, jako bolestné. 

Stenly (Čt, 7. 1. 2010 - 14:01)

10.8.2009 00:58 - Jirka

Když mi bylo asi okolo 17 udělal jsem ve škole cosi a dostal poznámku. Máti mne doma sfackovala a otec mne zbyl řemenem přes prdel, podle mne zbytečně moc. Měl jsem jelita dost to bolelo.

Tak jsem ráno šel k lékaři a řekl že to není poprvé.

To byl fičák, focení asi 2 dny na sociálce, byl jsem rád že nemusím do školy.

Tak jsem jim vylíčil snad každou nehodu s našima.

Od té doby sem měl doma nebe.

Matka šla z postu ve výskumáku a byla ráda že nedostala podmínku jak otec.

Když mne nasraly zvedl jsem telefon a odvedli si je policajti a užili si.

Od té doby už na mne nikdy nesáhli.

Doporučuju každýmu koho rodiče tělesně trestají, nebojte se a běžte k lékaří a potom na policii.

Už nikdy Vás být nebudou.

Celá společnost sousedi, ulice se na ně bude dívat ... Však víte ..

Tohle je přesně to o čem mluvím.Takový děti vychováváte svojí demokratickou výchovou.Vypočítavý,zamindrákovaný spratky který si mislý že jim patří svět a když chce kdokoliv udělat jejich řádění přítrž zvednou telefon a..............????Fakt skvělej základ pro život.Končí to tak že jednou zvednou telefon a postěžují si na někoho kdo si to líbit neneché a prostě mu natříská hubu.A od koho to bude bolet víc?????Od mámy a nebo od cizáka kterej se neposere s nějakýho stupidního trestního oznámení.

Stenly (Čt, 7. 1. 2010 - 14:01)

Jezis Niky to jsem rada, ze...Už cikání říkali že kanada je ráj,ale ža až takovej.Zajímalo by mne co by paní NIKY dělala kdyby se její dokonalé dítě vychovávané podle norem chytlo gengu a třeba ne ze svojí hlavy a jen kvůli image začalo fetovat a okrádat na ulici kanadský důchodce.ˇUž vidím jak si sednou proti sobě do křesla,a vysvětlují si že se to nemá a že je to špatné.Ďítě se jí tlemí do očí,a ona vysvětluje.1,2,10 krát ho přiveze domů policie a ona pořád vyvětluje.A až ji ho potom jednou přivezou domů v pytli a ji zbyde jen sen o demokratické výchově.ZAstávám názor že pokud je trest přiměřený provinění,nemůže ublížit,blábolíte tady jak Vás v práci může řezat šéf když Vás doma bily rodiče,ale myslím že sami víte že je to uplně nesrovnatelné.Rodiče nám dali život a vzali na sebe tu odpovědnost nás vychovat podle svého nejlepšího svědomí.Výchova a tzv.nastavování mantinelů je vlastně jen omezování svobody která se rozrůstá do nepřípustných mezí.Pokud máte tvrdohlavé dítě,které se obzvlášť v období puberty nehodlá nechat omezovat.Musíte sáhnout po něčem co platí,a hlavně co štípne ještě druhý či třetí den.Nemyslím tu bolest z ran,myslím to přiměřené ponížení na které si jak vidno vzpomenete ještě za deset či patnáct let.A když to vezmete oklikou.Život jako takovej bolí mnohem víc a od cizejch když člověk nemá nastavený mantinely správně.Co je kriminál,exekuce,bitky ve škole,to všehno je omezování svobody.Jenže sere a bolí mnohem víc než doma od mámy,zeptejte se kookoliv ve vězení jestli si odsedí ty dva roky za vloupačky nebo si nechá raději od mámy zmalovat zadek.Vsadím poslední korunu na to že 90 procent dotázaných se nechá zmidlit jen aby už ten trest měli za sebou a mohli jít zase svobodně žít.NIky blábolí nesmysly a myslí si že pokud je tady někdo týraný dítě tak je to ona.Pokud má opravdu takový názory jaký tady presntuje tak ji lituju a opět vsadím poslední kačku na to že on už od života dostala mockrát.

Tak (So, 2. 3. 2013 - 08:03)

facku a bít po tváři,tak to už vůbec neuznávám,jak já trestám své dítě,tak jednou on bude trestat své děti.U nás je pro syna největší trest zákaz hokeje.

Nixon (So, 2. 3. 2013 - 08:03)

Určitě dneska větina puberťáků rozhodně nedostává na zadek, max. facku a to musej už hodně vyočit rodiče. Jinak si myslím, že puberťáci by si kolikrát víc přáli fyzicky trest než domácí vězení a zákaz PC, což jsou nejčastější tresty.

Já třeba (So, 2. 3. 2013 - 07:03)

moc nejsem pro tělesné tresty,dítě můžete potrestat,aniž by dostalo na zadek.Možná je to i výchovou,sama jsem jako děcko také nedostávala a rodiče to řešili jiným způsobem.Měli na to svůj vlastní recept.

Michal (So, 2. 3. 2013 - 07:03)

Nedávno jsem v TV slyšela,...mariko já nedávno mluvil s jedním skoro 15letým a ten mě tvrdil že výprasky už ted dostávají jen malé děti tak do 8-10 let a pubertáci dostávali tak v 80 max 90 letech co si o tom myslíte že dnešní pubertáci už neznaj výprask na zadek a na holou rákoskou už vůbec?

Michal (So, 2. 3. 2013 - 07:03)

tak tam by se nemělo jednat...Přesně tak klidné dítě by trestal jen blázen, spíš je problém že nějaké dítě si svůj prohřešek třeba ani neuvědomuje a myslí že je hodné a není je třeba drzé-což pochytí třeba od spolužáků a bere tudíš takvé chování za normál a pak se diví že doma je to drzost a odsekávání

Reklama

Přidat komentář