Reklama

Trestani dospelych deti

Ivana (Út, 12. 8. 2008 - 09:08)

Jako malá holka jsem dostávala takovou tu staročeskou klasiku: přehnout přes koleno a pětadvacet vařečkou. Později tresty přitvrdily. I po letech si dobře vzpomínám, jak mě v prváku na střední otec dvakrát zmydlil řemenem. Další rok jsem byla hodná, ale potom přišly čtyři velké výprasky od matky, která mě sešvihala lískovicí. Vždycky to bylo za pozdní příchod, znáte to, když se odpolední čaje protáhnou až přes půlnoc....
Průměr jeden a půl výprasku za rok je v dnešní době hodně, ale začátkem 80.let to byl možná i podprůměr.

PETRUŠKA (Po, 11. 8. 2008 - 16:08)

to sem netahej .
kolik ti je Ty hvízdači ženských prdýlek??
u mě doma bije dítě mě.jak mu dám na zadek tak přiběhne přítel a řve na mě.utišuje ho a já sem ta nejhorší.
už sem na tom tak dobře že malýmu něco řeknu a on do mě kopne nebo mi jí flákne.a kdo za to může??přítel.
a co z něj vyroste když ho ted rychle nesrovnám??hajzl co mi rozbije v 16letech hlavu a v18podpálí bit.
a to už pak bude na nějaké výprasky pozdě.
tady píšeš jak je to vyjmečný a já taky znala kluka co byl bit i 18letech.a na zadek.bylo mi to divný ale nechal se.

Tuháczseremed (So, 2. 8. 2008 - 18:08)

To nic neni,já vím o holce,co dostala prutem ještě v 29....sám jsem jí totiž nahvízdal.

Já zde neříkám, (St, 30. 7. 2008 - 15:07)

se má někdo s někým prát nebo ne. Já zde jenom prezentuji svůj názor pro ty, kteří se snaží z této nenormálnosti a anomálie dělat zcela běžnou věc. I já jsem vyrůstal v prostředí, kde mi bylo neustále vštěpováno, že mě mohou rodiče bít v kterémkoliv věku, třeba v 50. ti letech. Jenom moje slabošství mi nedovolilo se na takové rodiče s odpuštěním ..... .

Sára (St, 30. 7. 2008 - 15:07)

Když zlobíš, je dobré vytřepat díru. Nic proti tomu nemám

Alena (St, 30. 7. 2008 - 14:07)

no, já neříkám, že to je běžné a taky neříkám, že to bylo správné, ale co jsem asi tak měla dělat...měla jsem se s mamkou prát? To je možná běžnější, ale správnější myslím taky ne...

Petruško asi pr (St, 30. 7. 2008 - 13:07)

že v naší kultuře není vůbec normální a běžné, když se bijí dospělí lidí, byť jsou dcerami někoho. Takže proto se většinová společnost na takové jedince dívá s despektem a považuje je za nesvéprávné, protože evidentně ještě nemají jasno v životních hodnotách. A pokud ano a tohle považují za běžný životní styl, tak potom o to hůře. Bohužel.

PETRUŠKA (St, 30. 7. 2008 - 10:07)

nemáš zač.už mě to štvalo.každej je jakej je!jednoho nebili nikdy ,druhýho jo.
je jasný že slastnej požitek z toho nemáte nebo ste neměli.a ikdyby jo,tak je to zase jen a jen vaše věc.
každej má právo názoru,vyjádřit se tady .ale proč z vás dělat debily a nesvéprávný lidi??!!

Alena (Út, 29. 7. 2008 - 13:07)

díky Petruško...už jsem si připadala jako méněcenná...

PETRUŠKA (Po, 21. 7. 2008 - 09:07)

Já netvrdím že se má kdokoli bít,v dospělosti.
Ale pokud se nechávají bít od rodičů tak z nich nedělejte dementy co jsou jak na dálkové ovládání.vždycky vědí proč dostanou a berou fakt že si to zasloužily.ono je lepší dostat pár od rodíčů než pak prtpět svou blbostí celej život-třeba nedokončená vějška......
já své dospělé dítě bít nebudu.myslím si že to všecho stihnu srovnat za dětství.tak do 13let ,pak už je těžká puberta a stejně s chlapcem nic nenadělám.
Taky těžko by holka vracela tátovi výprask řemenem ,že?
a to že kluk vrátí otci nebo matce facku je mi známo.
ale nemělo by se tak stávat.

Autor je pohodo (Čt, 17. 7. 2008 - 16:07)

Jasně,mlátit holky (mimo s/m praktik) je přeci normální,že jo?Se fakt nestačím divit.Až nějákej rodič dá dospělýmu synovi facku,jemu přeskočí a milýmu taťkovi rozmlátí palici,to bude zděšení.De Jure se tohle hodnotí jako útok kterýmu je možný se ubránit.A o nepříčetnosti a zkratovým jednání jste už něco slyšeli všický,ne?Takže rodičové,bacha.....

PETRUŠKA (St, 16. 7. 2008 - 18:07)

diskař-no vidíš děti nemáš, já jo.a je to divoch ale zatím je to výchova dítěte.já si nedovedu představit že bych mu řekla že dostane výprask až bude velkej.je to kluk tak i asi proto.Holka se tátovi neubrání.
Prostě rodiče které bijou své dospělé děti přes zadek dělají chybu ,mají jim dát pár přes hubu a nikdo by to tady neřešil.

Alena (Út, 15. 7. 2008 - 08:07)

to Tom. To není o oprávněnosti ani o úctě...spíš o poslušnosti a uznání viny. Nemluvím o týrání ovšem...to je myslím trochu jiná problematika.

Tom (Čt, 10. 7. 2008 - 18:07)

Diskař: Tak to vidíš, co se všechno dočteš - že je to o úctě k rodičům apod. Oni to ti pracovníci pro pomoc týraným říkají: základní problém je změnit jejich myšlení a vrátit jim úctu k nim samým.
Když někdo napíše, že může být bit v dospělosti oprávněně, to se asi nedá ani komentovat.

Autor je pohodo (Čt, 10. 7. 2008 - 14:07)

26,děti nemám a ani je neplánuju.Asi jde o to,ke komu máš větší úctu.Jestli k sobě,nebo k rodičům i kdyby tě mlátili.Abych nezapomněl.Od 18 už za sebe odpovídaš sama.

PETRUŠKA (Čt, 10. 7. 2008 - 10:07)

kolik ti je ?máš děti?nevěřím že bys nikdy svému dítěti nedal na zadek?prostě nejde to abys ho nikdy neplácnul.je to i v zájmu jeho bezpečí.
a jestli se někdo nechá řezat v dospělosti tak je to jeho věc a většinou je to o úctě k rodičům.a když si je vědom ten co je bit že je to zasoužené tak co řešit.
já bych se od rodičů taky nenechala bít protože mě nikdy neuhodily .ale kdyby mě mlátili od malinka tak mi ani nepřijde.

Autor je pohodo (St, 9. 7. 2008 - 19:07)

Já ze sebe zastánce pořádku nedělám,většinou ho spíš narušuju.Kdybych zastával pořádek,tak třeba budu psát takový ty shity,že slovo rodičů je svatý a museji se v zájmu pořádku poslouchat,že oni maji pravdu,ani sami vědí co je pro nás nejlepší...hovno.Prostě mi jenom vadí,když někdo někoho utiskuje.n.i.Já vím,vždyť i ruští piloti za II sv.v.měli na letadlech nápis 3a rodinu,myslel jsem to jinak.Nemusíš použít souvislou ruskou větu,to riskuješ,že tomu náhodou třeba nikdo nebude rozumět a efekt žádnej nebude.Spíš v běžný větě použít pár rusky (albánsky,....atd.)znějících slov,aby tomu bylo rozumět,ale nevědělo se jestli jde o čecha nebo někoho jinýho.Aleno,dobře jsem pochopil,že je tu řeč o trestu,neboj.Ale asi máme každej jinak nastavenou hranici ponížení a domluvy.Na rovinu přiznám,že kdybych viděl,jak někdo mlátí mojí kámošku,asi bych se neudžel a srazil ho na zem.A navíc,mě i tak vychovávali,že se na slabší nedovoluje.Mě nikdy nikdo nešikanoval a tak to nechápu a nesnášim.Jinej nebudu. Mě třeba nevaději ani tak sprostý slova než třeba uhlazená,slušná ale jízlivá a slizká urážka.
To bych vraždil.A jestli rodiče někoho zdeformujou tak,že se bojí si říct o pomoc,potom je pár kopanců nebo hrozba Rusákama na místě.

n.i. (Út, 8. 7. 2008 - 15:07)

:-)))) Kdyby ses zeptal, "Što rodina?" tak se ptáš, co dělá vlast, rusky rodina je "semja":-)))))))))))))))))))

Návštěvník (Út, 8. 7. 2008 - 14:07)

Trestání dospělých, i dětí je trestné.

Alena (Út, 8. 7. 2008 - 12:07)

to Petruška...on to myslí dobře, prostě ho zlobí když někdo někomu ubližuje. Nepochopil, že tu je řeč o trestu ne o týrání nebo rvačkách...

Reklama

Přidat komentář