Reklama

Trestani dospelych deti

Alena (Ne, 28. 1. 2007 - 18:01)

To mi prijde taky dost ubohy. Ve 24 by se meli umet lidi dohodnout - jako dospeli. Urcite tu vodu nenechala tect schvalne. Co kdyz na to priste zapomene mama? Tata ji ztriska?

Lukas (So, 27. 1. 2007 - 19:01)

palo, jestli na vyprasky vzpominas s nostalgii, taks ani nikdy nedostal poradnej.

Návštěvník (So, 27. 1. 2007 - 15:01)

proto jsi palo

palo (So, 27. 1. 2007 - 14:01)

ja tiež spomínam na výprasky s nostalgiou. Mne tatkov remen pomohol.

Návštěvník (So, 13. 1. 2007 - 04:01)

xxcd asi pise z blazince

xxcd (Pá, 12. 1. 2007 - 21:01)

Cti otce svého a matku svou :-)

Návštěvník (Pá, 12. 1. 2007 - 03:01)

Tak je prekvap a rekni rodicum pravdu. Delaji na tobe nasili at tak nebo onak. Nedej se

Patrik (Čt, 11. 1. 2007 - 21:01)

afra, to neee, buzici nejsou, akorat mne mlati takhle protoze vi ze to nereknu rodicum.

afra (Čt, 11. 1. 2007 - 18:01)

Patrik: to je úchylný. Nejsou to náhodou buzeranti, navíc ještě sadističtí? Pokud je jim víc než tobě, tak by měli mít úplně jiný starosti než dávat nazadek jinýmu, mladšímu klukovi.

Patrik (Čt, 11. 1. 2007 - 18:01)

Mne je 15 a rodice mne nikdy nebili, ale bijou mne moji starsi 2 bratri. Nemlatijou mne jako kdyz se mlati kluci mezi sebou, ale normalka mne preperou, prehnou pres koleno a narezou na zadek. Takhle to delaji schvalne, abych to nemohl rict rodicum, protoze se stydim.

Sona (Út, 19. 12. 2006 - 19:12)

Petre, deti se vetsinou uci od rodicu.
Kdyz nabijeji deti zlim chovanim, oni si to zase vybijeji na slabsich.
Dale sikovane deti nedostaly dobre sebevedomi od rodicu a proto si ostatni dovoluji na ne.
A tak ucit a ucit s laskou.

mazlik (Út, 19. 12. 2006 - 13:12)

Co to je za nesmysl,dospělé děti se trestat nenechají a dopělí rodiče dospělé děti netrestají.Kdo je starší osmnácti let má možnost si uspořádat život podle svého,i když není tak pohodlný jako s rodiči.

Petr (Út, 19. 12. 2006 - 10:12)

Všeho s mírou. Jsou děti, které není třeba bít. Jsou však činy dětí, které jinak potrestat nejde. Fyzický trest by měl následovat nikoli za to, že zapomněl zastavit vodu a vytopil byt, ale např. za to, že ve škole šikanoval slabšího spolužáka. To by vsak po řádné výchově ani neměl dělat......

Eva (Út, 19. 12. 2006 - 10:12)

Taky mě doma matka bila. Nikdy to nemělo výchovný efekt. Nebyla jsem rebel a většina bití byla odreagování se na mě. Mám dvě děti, chodí do školy. Naposledy jsem je PLÁCLA ve školce asi tak ve 4 letech. Nikdy bych dítě školou povinné nefackovala. Znamená to totiž ne výchovu, ale neudržení svých nervů. Co se tím výpraskem vyřeší? Vrátí se čas zpátky a nebudou následky vytopeného bytu? Moje děti bity nejsou a nebudou, vše řešíme rozumnou domluvou a ještě se mi nestalo, že by udělaly nějakou kravinu dvakrát. Jakože jich dělají spoustu. Jsou totiž klidnější a vědí, že všechno se dá řešit. Výprask rozhodně nic neřeší. Tím že ponížíte výpraskem druhého ulevíte jen svým nervům. Což je dost smutné.

Zdenka 39 (Ne, 17. 12. 2006 - 15:12)

Já byla taky trestaná výprasky až do 17, ale naštěstí ne rákoskou. Mamka mi většinou napleskala na holou rukou vyjímečně vařechou. Ponižující to bylo teda pořádně zvlášť když u toho byl někdo další z rodiny.

Návštěvník (So, 16. 12. 2006 - 17:12)

Tak ted ty jsi silnejsi a je v tve rade je trestat!

Milena, 35 (Pá, 15. 12. 2006 - 09:12)

Naši rodiče byli velmi konzervativní a tradiční výchovné prostředky, které znali ze svého dětství, používali i na nás. Rákoska měla poutko a visela v hale u vstupních dveří, to proto, aby byla vždy po ruce a abychom ji stále měli na očích. Většinou nás trestala matka a i za kdejakou drobnost velmi přísně. Stačilo opozdit se o půl hodiny, hned jsem musela sundat kalhoty a přehnout se přes botník a bez milosti jsem dostala pět nebo i deset pořádných švihanců na holu kůži. Až do sedmnácti jsem snad každý měsíc měla na zadku jelita. Hodně to bolelo a bylo to hrozně ponižující.

Stano (Čt, 14. 12. 2006 - 13:12)

No, my sme mali ve?ké gazdovstvo a od detstva som musel rodičom na ňom pomáhať. Nie vždy sa mi chcelo, no na moju nechuť a neposlušnosť bol účinný liek - remeň. Pamätam sa na prvý tvrdý výprask, keď som mal 6 rokov, posledný som dostal na prahu 18. narodenín. Ten remeň, ktorý visel na vešiaku v kuchyni (bol z tvrdej kože a dedo si na ňom brúsil britvu), mám ešte teraz v očiach a už len poh?ad naň vyvolal vždy vo mne búrku rôznorodých pocitov. Nedostával som síce na holý, ale aj tak som mával zadok riadne zma?ovaný.

Návštěvník (Pá, 8. 12. 2006 - 08:12)

No byl jsi pro neho boxovaci mic. Nemusil chodit do cvicitelny a taky si musel nekde vybit sve neuspechy..

Freeman (Pá, 8. 12. 2006 - 00:12)

Sa nehádam, asi máš pravdu, ja som ale mierny výprask nikdy nezažil, tak nebudem posudzovať, inak otec je Inžinier aj doktor vied a čo ja viem čo ešte takže sprostný nie je, len trochu cholerický

Reklama

Přidat komentář