Reklama

Trestani dospelych deti

Niky (Po, 8. 8. 2005 - 18:08)

Zdenku, tak to zase nemusi byt uplna pravda, ja myslim ze jsi fajn a i mnoho jinych.A ohledne Ireny, dost se domnivam, ze vedouci si to chybeni zbozi vymyslel a mozna to udelal mockrat s jinyma. Take napsala, ze to byl jeji nejvedsi vyprask v zivote a tak mi napada, ze byla casto bita v detstvi a tak se i nechala potrestat od vedouciho. Dale myslim, ze Milada je dost vedle s navrhem vyprasku a ze ta urcita zena dostala velke potrestani i jeji deti. Melo se ji navrhnout splaceni a dat ji byt nekolik roku pod zkouzkou.Nedavno jsem cetla v Vankouverskych novinach, ze jedna zena se dostala pred soud, jelikoz se ve skole nejak dozvedeli, ze jeji dcera byla ji uhozena na nohu a tvar od hadice od luxu. A jelikoz se to stalo uz dvakrat pred tim, jednou ji uhodila ramenkem a a po druhe rukou. A to jelikoz neschvalovala, ze jeji sestnactileta dcera mela znamost o deset let starsiho muze a dopisovala si s nim. Ta zena a dcera jsou novy emigranti z Koreje a tak soudce ji dal dlouhou prednasku, ze jestli se lidi takhle chovaji v Koreji zde ne a jeji chovani bylo proti zakonu. Ona dostala pet let pod dohledem a jeji dcera byla presunuta do jine rodiny. Je jiste, ze novy emigranti si sem privazeji sve zlozviky, ale vseobecne, vyprasky u Kanadanu by nepripadaly k uvaze. A jinak je mozne, ze lidi v nekterych zemich byli nauceni od malicka, ze vyprask je cast zivota a tak se ani neumeji branit a ani ostatni se neumeji za ne postavit.

Zdeněk (Ne, 7. 8. 2005 - 18:08)

Všichni lidé jsme hnusní, jen u každého je jiná cena při jaké je ochoten oželet svou lidskou důstojnost.

Tot (Ne, 7. 8. 2005 - 16:08)

Pavle ten článek si taky pamatuju. Je až k neuvěření co některý holky dokážou snášet jen proto aby se z nich staly modelky. Některé ženské jsou fakt husy a je s podivem co všechno si nechaj líbit.

Milada (Ne, 7. 8. 2005 - 10:08)

Ireno a nebylo to lepší, než jít před soud a možná i do kriminálu.Ten soudruh to s tebou určitě /možná/ i myslel dobře. Napiš, jak to bylo dál.Já jsem také slyšela od jednoho vedoucího skladu /nyní už důchodce/, že se jim stále ztrácelo drahé zboží a tak se jednou nechal ve skladu zamknout a hlídal. Načapal jednu mladší skladnici, jak si odemkla a vzala dva parfémy, chytl jí. Ona se mu tam hned rozbrečela a prosila jej ať si s ní udělá co chce a že mu bude do smrti vděčná a zavázaná, ať ji zmlátí, nebo se s ní pomiluje a nebo at?jí udělá co chce, atd. Jenže on byl zásadový a odvedl ji na bezpečnost. Napočítaly jí to za všechno co se tam za celou dobu ukradlo a dostala 5 let a do teď to splácí, nejhorší pro ni bylo že děti/dvě holky-tehdy 3 a 5 let/byly dány do děcáku. Co by bývala dala za jakkoliv surový výprask i na holu. Ona prý ten parfém potřebovala jako úplatek a bylo to prý poprve??!!??

Pavel (Ne, 7. 8. 2005 - 10:08)

Dobře ti tak, Ireno, blbost se musí trestat. Ale já bych to řekl opačně: stále existují ženy, které se nechají ponižovat i bít.Před pár lety byl v Elle článek o modelingové agentuře z Plzně, kde její šéf svérázně trestal své modelky. Nahaté je přivázal ke štaflím a pak zmlátil rákoskou. Neuvěřitelné je, že některé z nich si dobrovolně přicházely pro výprask i opakovaně.Já si myslím, že když se dospělá a svéprávná dívka nechá takto

Irena (Čt, 4. 8. 2005 - 22:08)

Bohužel, stále existují muži, které vzrušuje bití a ponižování mladých žen, a vůbec to nemusí být jen Němci. Něco podobného se mi totiž stalo už před 30ti lety, když jsem byla v prvním zaměstnání. Jednou mi záhadně chybělo zboží za hodně tisíc a hodný soudruh vedoucí mi navrhl, že všechno zařídí, ale napřed mě musí osobně potrestat. Byla jsem mladá, blbá a vystrašená, takže jsem souhlasila, dobrovolně jsem se před ním svlékla a nechala jsem se seřezat. Chvíli mě jen tak plácal a osahával rukou na intimních místech, ale potom vzal dlouhé dřevěné pravítko a dostala jsem ten nejstrašnější výprask v celém životě.

Olga (Čt, 4. 8. 2005 - 11:08)

Copak si myslí Němci tech lidi, Niky. Pověz nám to, ty Kanaďanko :-)))

Niky (St, 3. 8. 2005 - 17:08)

Jak muze neco takoveho existovat a hlavne, proc si to lidi nechaji libit? Dale by me zajimalo jestli ti zamesnavatele jsou vetsinou Nemci a jejich pracovnici z vychodnich zemi? A je zname co si Nemci mysli o tech lidi.

Evelyn (Út, 2. 8. 2005 - 16:08)

Já jsem z pohraničí a v oblasti Drážďan se bití brigádnic děje dodnes. většinou není na holou, ale i to jsem viděla a ta dotyčná byla už 19 letá a měla pak pěkná jelita. Já jen aby jste si nemyslely, že je to něco ojedinělého

Niky (Čt, 28. 7. 2005 - 18:07)

Ahoj Zdenku a moc ti dekuji za tvuj clanek. No urcite nejsem perfektni, ale mozna neco positivniho se da vybrat? Jinak ja si myslim ze ohledne republiky nejsem zase tak ignorantska, jelikoz ctu ruzne ceske websites, noviny a zdejsi informace a nekolikrat jsem byla na navsteve, jelikoz tam mam bezva pribune. Ja pisi ze zkusenosti z Ceska a zdejsich tak nevim, proc bych mela znit zastarale ci utopistsky a nevidim nic spatneho byt feministkou kdyz se jedna o lidska prava. Dale je jiste, ze ne vsichni v Cesku vychovavaji fysickym trestanim, ale citim, ze ten zastaraly zvyk hodne existuje a zde proste reaguji na urcite zazitky lidi. Nemyslim ze tato rubrika by mela byt jen na popsani nejakych zkutecnosti, ale i pro ostatni se zucastnit diskuzich?Opravdu nechci ponizovat, ale pomahat. Dale pisi proti nadmernemu trestani a zvykat deti na ponizovani a slepemu poslechu k authorite. Ceska republika je konecne svobodna a potrebujete vychovavat lidi, kteri se umeji postavit za spravna prava. To ja co si myslim a uz musim zase koncit a ahoj.A ohledne Jany, myslim, ze se to mohlo stat a lituji ji a doufam, ze uz se poucila, ze nemusi brat automaticky nazory druhych, ale snazit se to prohovorit vyresit potize jinymi cestamy. Nastesti nic se v tomto pripade nestalo, ale v nejhorsim, by napriklad mohla navrhnout kdyz prekrocila zakaz v koureni, ze udela par pracovnich hodin navic. Doufam, ze ten tvuj minuly zamestnanec byl potrestan a ty jsi mela ho oznamit..

Jarda (Čt, 28. 7. 2005 - 01:07)

Jano bud kecas nebo ses nana blba ze ti neni rovno.

Tom (St, 27. 7. 2005 - 23:07)

Samo, aspoň je dobře vidět, kam je člověk ochoten klesnout ve své osobní důstojnosti, když ucítí prachy. Ona ta Niky má nakonec asi kus pravdy.

Jana (St, 27. 7. 2005 - 21:07)

Sorry byla jsem nějaký čas mimo internet tak jsem nemohla reagovat. Chtěla bych říct 1.)nejsem žádnej úchyl 2.) stalo se to už dávno takových případů bylo prý víc a v Německu z toho byl snad i nějaký průser oplétačky firem kde se to dělo s úřady apod. Dnes předpokládám by se to už nemělo stát. Já sama jsem to nikomu neohlásila. 3.)Samozřejmě jsem u toho bulela jak kráva, protože to si asi nikdo nedovedete představit jak to strašně bolelo.Bylo nás tam asi 15 brigádníků. Byli tam lidi z česka a i z jiných zemí. Já jsem tam byla se dvěma kámoškama a ty mi pak říkali, že tak moc mě ponížit nemusel bylo skutečně vidět všechno i to jak jsem si při bití ucvrnkla. Stalo se to hned ze začátku brigády takže ostatní si pak dávali dobrýho majzla aby se nedostali do podobné situace. 4.) Myslím si, že tato rubrika tu snad od toho je aby člověk kterému se něco podobného stane to sem mohl napsat přestože to v dnešní době může zdát neuvěřitelné. Jana

lenka (St, 27. 7. 2005 - 14:07)

Já jsem se ptala jenom proto,že já sama jsem ve stejném věku a hormony teda pracujou.Ale věřím,že máš určitě dobrý důvod.Všem přeju hezký den.

lenka (St, 27. 7. 2005 - 14:07)

Ok.Beru to.

Olga (St, 27. 7. 2005 - 13:07)

Lenko, nezlob se prosím, ty důvody jsou naprosto soukromé.

lenka (St, 27. 7. 2005 - 13:07)

Ahoj,tohle je docela zajímavý téma.Já jenom nechápu jednu věc.Olgo,proč nechceš děti?

Olga (St, 27. 7. 2005 - 11:07)

Niky, já nikdy do sebepoškozovací rubriky nepřispívala, takže si dej pohov.

Zdeněk (Út, 26. 7. 2005 - 22:07)

Víš Niky, ten problém má dvě roviny. První rovina je ta, že máš tendenci paušalizovat a dělat z českého národa homogenní hmotu, která jenom bije děti. A to na základě Tvého přesvědčení, že do této rubriky přispívají lidé se svými negativními zkušenostmi, tudiž je to samozřejmé a běžné. Tím, že žiješ již takovou dobu mimo republiku, ztrácíš kontakt se zdejší realitou a některé Tvé rady zní dost nereálně a utopisticky. Bohužel. Na řadu lidíš zde děláš dojem asi jako zapálené feministky. Je pěkné, že pořád dokola opakuješ dávat dětem hodně lásky, to nezpochybňuji, ale existují i děti které mají nějaké zlo uvnitř a zde Tvé teorie končí. Jako příklad mi slouží třeba spořádaná rodina, kde jeden sourozenec je bezproblémový a z druhého (ve stejném prostředí) vyroste třeba mladý vrah. Soukromě si myslím, že v tom hraje obrovskou roli i genetika.Na druhou stranu, český národ měl před sebou 40 roků "sovětskou kukuřici jako telegrafní sloupy", bohužel až později jsme zjistili, že není tak vysoká, ale tak daleko od sebe. Takže jsme asi zbytečně alergičtí na rady z venku, někdy až moc. Je to téma, které bude muset být první hodně diskutováno a lidem se to dlouho nebude líbit. Je to něco podobného jako jiné nepříjemné pravdy z minulosti - ať již "hrdinství" některých Čechů po skončení války a mstě na Němcích, život v minulém režimu atd. Pravdou je, že nadšení některých "matek" pro fyzické trestání dvacetileté dospělé dcery za pozdní příchod se mi hluboce příčí, o stahování kalhotek ani nemluvím, na druhou stranu absolutní zákaz fyzických trestů je druhý extrém. Zvláště u malých dětí je někdy plácnutí přes ruku nebo přes zadek daleko efektivnější než sáhodlouhé vysvětlování (již po desáté), že třeba nemá na něco sahat. To není z mé hlavy, toť názor odborníků. To že např. váš nejvyšší soud vynese jiný verdikt ještě neznamená, že má pravdu. Jinak samozřejmě s řadou myšlenek (např. nepořádek v dětském pokoji) souhlasím a také jsem zjistil, že z řady nesnesitelných pubertálních zmetků vyrostly šikovné mladé ženy, radost pohledět. Tož tak asi.

Niky (Út, 26. 7. 2005 - 19:07)

Bohuzel co ja vidim od Olgy je jen same napadani a ponizovani a to i na jinych rubrikach. Ona zni uplne jako urcity clovek ktery se take tak choval a snazil se vyvolavat neschody - a to v sebeposkozovani rubrice. Ale hlavne to vypada, ze ji nesmirne vadi ze nekdo zije mimo republiku..Dale jsem si vsimla, ze nikomu nenavrhuje pomoc, ale chova se sproste. Takove lidi bych chtela ignorovat, coz jsem delala u ni trpelive uz podlouho. Kdyby mi nektere lidi cas od casu nepodekovali, tak bych zde take neztracela cas. Fyzicke ublizovani tak jako slovni ublizovani jsou jen - ublizovani a to bych ja nechtela delat a omlouvam se jestli jsem tak nekdy znela a take si myslim, ze Olga by si mela dat pohov me stale osobne napadat.Nevim proc se certi, kdyz pisi proti fyzickemu nasili. Dale se zlobi, ze jsem urazila jeji rodice, coz jsem jen psala ze mam urcite vereni. Ale ona si mysli ze je Ok urazet me. Jinak ja o zadne hadky nestojim ale take nesnasim sprostotu.

Reklama

Přidat komentář