Reklama

Trestani dospelych deti

N (St, 5. 1. 2005 - 19:01)

Myslim Vlasta a Nada! Uz jenom ze nektery rodic bije deti je velky duvod pro rozvod. Opilstvi, nevera za to by dospeli meli byt trestani a ne si vybivat zlost na detech. Kdyz myslite ze deti se uci bitim proc nezaridite misto skol trestarny a mucedny. A ohledne emigrovani do zahranici s detmi, urcite v pekle by se jim nelibilo, ale zivot v krasne logicke zemi, deti proti tomu by nikdy nebojovaly.

N (St, 5. 1. 2005 - 19:01)

Vy mate bordel v hlavach

Vlasta (St, 5. 1. 2005 - 17:01)

Naďo máš pravdu, ti co se rozvádějí a mají děti, jsou necitelní sobci. Ten problém je po rozvodu nejen u nedospělých dětí ale i u dospělých, které už mají svou rodinu a dále se přenáší na vnoučata. Proti tomu je výprask na zadek naprostá drobnost. To Rud asi nemůže pochopit, jsou i takový necitové a jejich hodnoty se pak měří většinou jen penězi a jejich sobeckým prospěchem bez ohledu na druhé.

Naďa (St, 5. 1. 2005 - 16:01)

Rud, nevím z čeho usuzujete, že mám ,,bordel v hodnotách". Myslím si, že občasný tělesný trest s okamžitým účinkem je pro řešení přestupků dětí rozhodně lepší /ihned si uvědomí, že se to opravdu nesmí/ než nechat děti aby páchaly stále horší a horší věci a pak je zavírat do vězení. Já jsem, ale měla na mysli, že čím dál více rodičů /i to je již důsledek špatné moderní výchovy /mladí nemají dostatečnou zodpovědnost/ doslova psychicky týrají své děti rozvodem. Máte pravdu, že rozvod není tématem tohoto fóra, ale pro každé dítě je to ten nejstrašnější trest a o trestání toto forum je. Mám vážné obavy, že jste mne buď nepochopil a nebo nezodpovědnost rozvedených rodičů vůdči dětem vědomě bagatelizujete.

Niky (Ne, 2. 1. 2005 - 20:01)

Kdo tebe mlati ceskou vareckou? Jak casto si o to rikas? Ty jsi asi z tech mala, kteri to miluji, a co se ti na tom libi?

Ivana (So, 1. 1. 2005 - 21:01)

V životě jsem neslyšela, že by se v nějaké rodině používaly důtky. A že jsou jedním z nejmírnějších nástrojů, tak to už je úplná blbost, řekla bych, že je to právě naopak. V každém případě, u nás se používá tradiční česká vařečka, která bohatě stačí i na pořádně velký výprask, žádné speciální důtky nepotřebujeme.

rud (So, 1. 1. 2005 - 16:01)

Naďo, máš totální bordel v hodnotách. Psycholog by tě z toho snad ještě dostal. Nedělám si srandu. :o(

Naďa (So, 1. 1. 2005 - 03:01)

Od toho snad tento chat je, já si myslím, že důtky jsou jedním z nejmírnějších nástrojů a trestání dětí odchodem rodičů je daleko zrůdnější, ale to se asi musí prožít,jinak to lze jen těžko pochopit

Niky (Čt, 30. 12. 2004 - 21:12)

Casto to zde kontroluji. Takova zena jednala proti pravu a policije by si s ni aspon mela promluvit a nechat vedet co se smi a co ne. Soudit by se mohlo take.

Zdeněk (Čt, 30. 12. 2004 - 20:12)

Doufám Pavle, že si děláš legraci, protože by mě dost zajímalo, jak na to přítelkyně reagovala. To jsou totiž případy, kdy musí soudnému člověku zůstat rozum stát. A ty by sis případně takové tchyně vážil?

Pavel (Čt, 30. 12. 2004 - 17:12)

Moje přítelkyně ve 25 letech dostala od matky výprask, když si bez jejího souhlasu koupila nové boty.Odepiš.Pavel

Bruno (Čt, 30. 12. 2004 - 15:12)

Naďo, z jaký rodiny to prosím Tě jsi, tys dostala páskem, bratranec důtkama. Kolik je Ti vlastně let v současné době?

Niky (St, 29. 12. 2004 - 19:12)

Ahoj no to me mrzi ze mate vice informaci nez ja. Proste kdyby to zde bylo, normalni lidi by se cas od casu zminovali o vyprasku, ale za me leta zde, znam mentalitu zdejsich lidi. Ale vyjimky jsou take vsude. Bohuzel znala jsem dve rodiny, kde muzi byli zli ne jen na deti, ale i zenu. A take to byli cesti vystehovatelci. Vim, ze s jednym vlada jednala. Druhou rodinu jsem moc neznala tak nevim jaky byl jejich osud. Ale vim ze v Kanade se vyprask nepouziva jako vychovna pomucka. Dale lidi na mensi urovni to zde take udelali ale byli potrestani, kdyz se na to prislo. Napriklad jsem cetla clanek v novinach jak byla zavolana policije na parkoviste. Totiz rodice se snazili posadit maleho chlapecka na sedacku do auta, ale on se velmi branil a matka v te kryzi mu placla malinko pres zadek, jelikoz uz byla vycerpana. Ale nekdo to tam zahled a ohlasil a policije si je odvedla na vyslech. Jinak zda se, ze nekteri lidi si mysli ze u urcitych pripadech male placnuti malemu diteti by nemel byt takovy prestupek. No uz jsem psala v minulych prispevcich jak se zde ochranuji deti, ale v cesku to neexistuje.

Zdeněk (St, 29. 12. 2004 - 18:12)

Naďo, já sice s názory Niky taky úplně nesouhlasím a dívám se s mírným úsměvem na její bájné líčení Kanady (protože tam mám také známé), ale v jedné věci s ní souhlasím naprosto. A to v tom, že fyzické bití dospělého člověka není normální a není v pořádku. Jsem schopen pochopit (nikoliv však omluvit, to zdůrazňuji) facku v návalu vzteku, ale pravidelné bití a dokonce tzv. na holou svědčí o sadismu rádobytrestajícího a nevyzrálosti trestaného. Pokud píšeš, žes byla zase málem bita, tak máš asi problém. Ztratit např. klíče od bytu se totiž může stát každému. Na druhou stranu, moje dcera, když se jí to stalo asi v 15 letech, tak mi to okamžitě volala a ihned jsem měnil zámky. Pravdou je, že mi důvěřovala a neměla strach mi to říct. A víš Ty, že to není špatný pocit v životě.

Naďa (St, 29. 12. 2004 - 16:12)

Důtky existují dodnes a myslím, že se i dost často používají. Můj bratranec s důtkami dostal ještě před svátky a moc nechybělo a dostala jsem i já.To co o trestání dětí píše ta paní z Kanady je asi pouze místní pověra, protože můj přítel je rodilý Kanaďan a žije v Torontu a býval bit prý min. do 19 let a občas i na holou. Další příklady nemám, ale určitě existují a ta paní zřejmě nemá dostatečný přehled. To, že se o tom nemluví veřejně, ještě neznamená, že to neexistuje.

Bruno (Út, 28. 12. 2004 - 18:12)

NIKY, od kdy je podle tebe Česká republika země inteligentních lidí, takovouhle hloupost slyším poprvé.

Niky (Út, 28. 12. 2004 - 17:12)

Jitko chtela bych te ujistit ze v rozvinutych zemich jakekoliv biti, rukou, vareckou, fackama, lidi by si nedovedli predstavit.V Cesku deti jsou vychovani s presvedcenim ze telesny trest je potrebny. Jak toto se muze dit v inteligentni zemi, nerozumim, jelikoz toto chovani je naprosto nenormalni!!Je znamo ze chybamy ze clovek uci, chyby jsou nejlepsimi uciteli. Deti nemaji zkusenosti a tak delaji chyby. Ale co o dospelych ty nedelaji chyby? Mnohem vetsi a beztarostne. Utraceji penize ktere patri rodine za alkohol, podvadeji, ublizuji ucelne. Kdo je namlati vareckou za kazdodenni chyby? Tak ruce pryc od deti.Lide si mysli ze deti jsou opravdove blbecci a musi se vychovavat bitim?

Jitka (Út, 28. 12. 2004 - 12:12)

Co se stalo Nadě je hrozné, zvlášť jestli takové výprasky dostávala častěji. Už jsem to sem jednou psala, budu se opakovat, já nejsem proti tělesným trestů, ale musí být zasloužené a přiměřené. Mrskat dívku nebo mladou ženu řemenem je surovost, to už není trestání. A pak ji ještě dále ponižovat zbytečným klečením, to se mi také nelíbí. V naší rodině i u příbuzných vždycky platilo, že holky se trestají rukou nebo maximálně vařečkou, řemen se používal jen na kluky, ale zdaleka ne pokaždé. Že bych já dostala ve dvaceti od táty páskem na holou, to si tedy neumím představit.

Niky (Út, 28. 12. 2004 - 06:12)

Tony presto co jsi zazil si myslis ze facky jsou ok? Nikdo nema pravo uhodit ostatniho. To si pamatujte az budete mit sve deti.

Tony (Po, 27. 12. 2004 - 16:12)

Naďo, to myslíš vážně, já si myslím, že by se to mohlo řešit i mírněji, v nejhorším případě těmi fackami. A co vlastně máte doma tak drahocenného, já si totiž myslím, že běžné věci by měla pojišťovna i v tomto případě vyplatit.

Reklama

Přidat komentář