Reklama

Trestani dospelych deti

Niky (Po, 20. 6. 2005 - 08:06)

giblik, ani facky ze zlosti ci z jineho duvodu jsou nespravne a je to proste spatne rodicovske chovani. Lepsi postup by byl si promluvit s tim mladym clovekem, a vysvetlit jake obavy rodic proziva a ze ma strach o nejake nehode a proste vysvetlit to citeni. Takze priste by se to stat nemelo. Ale jestli ano, dobre potrestani by bylo zakazat na urcitou dobu oblibene zabavy jako jit ven, televize, pocitac a nebo delat vice domacich pracich. Jelikoz fackama se moc nepoucuje a jak uz se zde davno psalo, deti si na to zvyknou. Musi se proste naucit mit citeni pro rodice a fackama se to nedocili.

diblík (Po, 20. 6. 2005 - 07:06)

Niky, četla jsi dobře, nebo si vybíráš jen to, co se ti hodí-neřekla jsem přece, že facky považuju za správné,ale že chápu, když rodiče vytočíš do nepříčetnosti, že jednu chytíš-když trestání dospělých dětí, tak ty by přece měli umět znát důsledky svých činů, a umí přece zhodnotit co správné je a není dala jsem příklad, že když přijde ,,dospělé" dítě místo třeba ve 12v noci ve 4ráno bez toho,aby dalo rodičům vědět(což je naprosto nedospělé jednání) musí počítat s tím, že to bude mít nějaký následek.je rozdíl mezi tím, když chytíš za CELÝ svůj život jednu nebo dvě facky,nebo či tě doopravdy bijí-to je podle mě nutné rozlišovat.

Niky (Po, 20. 6. 2005 - 02:06)

diblik ja ti nejak nerozumim, rikas ze jsi proti fysickemu trestani, ale ze facky jsou OK?

diblík (Út, 14. 6. 2005 - 11:06)

Olgo,máš recht, Niky se to nějak nedaří, jen nevím, proč mění nicky?co z toho má, nemá, se stydí za své názory, že je prezentuje pod různými nicky?

Olga (Út, 14. 6. 2005 - 09:06)

Niky, no tak, ani změna nicku na xx ti inkognito nezaručí :-)

xx (Út, 14. 6. 2005 - 08:06)

Tem co je ublizovano muzou pro informace zavolat -Bily kruh bezpeci- 257 317 110. Take vice iformaci na intrnete -Czech Helsinky Committee htm. Nebo proste podat trestni oznameni a to na soudnictvi.

Ponocny (So, 11. 6. 2005 - 04:06)

esli vubec byla este navrch urcena mne ze fsech tech pripadu tady

Ponocny (So, 11. 6. 2005 - 03:06)

Katko tvy vete fakt hovno rozumim

Katerina (Pá, 10. 6. 2005 - 09:06)

Sem rada zes se zamyslel a tak ti reknu, ze tico mlaceju.

Ponocny (Pá, 10. 6. 2005 - 01:06)

Katko a kdo jako sou ty uchylaci? Ty co sem pisou ze sou mlaceny nebo ty co si predstavujou ze sou mlaceny nebo ty co je mlatej nebo si predstavujou ze je mlatej nebo kanadska Niky nebo ty co ji nadavaj nebo kdo jako? Nebo fsicky co sem kdy napsali?

Katerina (Čt, 9. 6. 2005 - 21:06)

No vy uchylaci, zamyslete se za sebou

diblík (Čt, 9. 6. 2005 - 07:06)

z některých příspěvků mám pocit, že si Niky myslí, že jsme národ hulvátů, kteří neumí nic jiného než mlátit své děti, nebo se mlátit mezi sebou, s čímž nelze souhlasit, samozřejmě jsou vyjímky, kdy lidé své děti opravdu řežou,ale to se určitě najde i v Kanadě. dle mě facka dítěti, které přijde z diskotéky ve 2ráno místo v deset není výprask či trestání-je v tom spíš směs zlosti,ale taky obrovské úlevy, že se jim ten potomek vrátil domů celý..zda nezbývá než pochopit rodiče...a já osobně jsem ještě sice dospělý leč u rodičů žijící potomek, nikdy mě nikdo nebil, je fakt,že za můj život padly dvě facky,ale zasloužené, občas se divím, že jsem jich neschytala víc-v pubertě jsem byla dost nesnesitelná s pocitem, že můžu dělat všechno a vysloveně jsem rodiče dráždila...když se vžiju do role rodičů, asi bych neměla tolik trpělivosti,tím rozhodně nechci říct, že jsem pro fyzické násilí,to ne..

Jouzda (Čt, 9. 6. 2005 - 01:06)

Jezis at uz ta Niky zavre zobaaaaaaak

Harriet (St, 8. 6. 2005 - 14:06)

Já chápu když se člověk někdy neudrží a vrazí(výjmečně) manželce,manželovy, dětem facku.OK,ale někoho řezat na holou a ještě ke všemu od sourozenců,nebo od tchyně.Co je to za úchylku? Někdo tu psal vzal bych do ruky sekeru. Zní to krutě,ale dobře. Já tvrdim braňte se!! Přesně, mě někdo chtít zbít tak mu pohrozim policajtama,nebo vezmu při výprasku co mi přijde pod ruku,třeba hrníček a pěkně bych ho tim majzla po hlavě. A odůvodnění? Uplně by stačilo to ze školního věku: začal(a) sis. Vim že v USA jsou děti opravdu dost drzý a občas by potřebovaly mírně na holou, ale u nás se děti trestaj podle mě až moc.CHtělo by to najít kompromis.

N (St, 8. 6. 2005 - 05:06)

Ahoj Vazeni!Myslim, ze by se mela zalozit specialni rubryka, aby lidi mohli vse prodiskutovat ohledne tohoto problemu. Ale ted hlavne zdravim krasneho Zdenka, ktery je pravy muz, jelikoz veri ve spravedlivost.Jinak Milo, je jiste, ze zijes v nebezpecnem prostredi a doufame, ze se vse brzy zpravi. Ale take jiste je, ze tvuj muz mel uz davno navstivit lekare. V Cesku v minulosti bylo dost traumaticke pro lidi a hlavne muze skoncit v penzi, jelkoz byli zvykli delat leta stale stejne a byt v penzi to znelo jako vsemu konec. Je dost mozne ze trpi depresi a potrebuje nejake vitaminy nekdy staci komplex B12 a nebo uklidnujici leky. Caje z tresalky maji take byt uklidnovaci. Mel by i zajit k terapistovy a nebo se zapojit do skupiny kde se muzi uci ovladat svoji zlost, ale to uz asi take predbiham. Mas velke stesti, ze mas takovou hodnou pritelkyni a ja bych take navrhovala to u ni zkusit, aspon na cas. Mozna ze tvuj manzel vystrizlivy? Ale myslim, ze bez neho ti bude lepsi a u sve kamaradky nabyjes energiji a budes se moci lepe o sebe postarat. A preji mnoho pohody kdy ted budes sama!Jinak nikoho jsem neminila iritovat ohledne me zminky o te policiji. Nevim presne jake jsou v momente vsechny zakony v Cesku, ale doufala jsem, ze se vylepsily. A kdyz i moc ne, chtela jsem uvest jak by to melo byt.Dnes rano jsem zabloudila na turystickou rubryku kde se diskutovalo o bezbeci v Praze. Vsem se Praha nesmirne libi a citi se bezpecne a ze lidi jsou pratelsky. Jenom jedna poznamka se mi zdala dost ostra, jelikoz jeden tam napsal, "nemusite mit obavy s bezpecnosti. Cesi biji sve zeny, ne turysty."V minulosti domacke nasili se drzelo v soukromosti. Hodne zenam bylo ublizovano, ale nikdy nedostaly zadnou pomoc a bohuzel slysim, ze je to tak i ted v Cesku. A jeste je to horsi, ze se tam hodne pije. Urcite je tam dost biti zen a znasilnovani, ale zakony pro trestani..Nechci opravdu nikoho iritovat, ale zase bych chtela pouzit poukazku z Kanady. I zde se najdou problemy, ale hlavne zeny se postavily za to aby vlada zavedla pomoc a zakony. Nechaly vedet politykum, ze je budou volit jen kdyz budou s nima spolupracovat. A je pravda ze ty zenske organizace take umi pekne zatlacit na vladu. Ale i hodne muzu je proti ublizovani komukoliv a take se vi, ze hlavne deti by nemely vyrustat v techto situacich. Takze zde, kdyz se zena citi v nebezpeci a zavola policiji ti hned s tim jednaji a hlave pomaha, ze maji i specialni skoleni pro tyto situace. Jelikoz je zname, ze zeny nechteji abych jejich muzi byli trestani, policije sama ohodnoti situaci a vetsinou vezmou toho muze na policiji pro vyslech. Bere se to moc vazne a nekdy muzi dostanou jen varovani, ale kdyz je dukaz o telesnem nasili, on dostane prikaz nejit nazpet a jenom v pritomnosti s policiji si muze vyzvednout sve veci. Pak uz ho jenom ceka soud. Do te doby nesmi nazpet a vetsinou zena dostane deti i dum. Muz musi chodit na terapiji, jak se naucit ovladat zlost a je to vetsinou placene vladou. Nekdy soud dovoli aby dvojice se dala zase dohromady, kdyz je nadeje ze se to uz nestane, ale muz je pod dohledem aspon na dva roky.Lekari a nemocnice take musi volat policiji, kdyz je priznak ze zene bylo ublizeno. Mimo to, kdyz zena zije v spatne situaci muze dostat advokata placenyho vladou, ktery ji zastupuje pri rozvodu. Take jestlize zena se citi v nebezpeci, ci ji nekdo pronasleduje, nebo ohrozuje, muze dostat soudni narizeni aby ten clovek neprichazel v jeji blizkost.Budu jiz muset koncit a prominte moji jiz spatnou cestinu, ale je take na vas si zmenit zakony k lepsimu. Zde lidi si nenechaji nic libit. Mozna jste take slyseli, jak kanadani jsou nazlobeni jak vlada rozhazela mnoho penez a bylo to vice jako uplatky pro pratelske kompanyje.I kandsky president byl uz nekolikrat u soudu vysetrovan ohledne tohoto problemu. Zde se lidi nedaji. A hlavne vetsina je jich zde pro spravedlnost a proti jakemkoliv nasili. A take, pro zdejsi forum, kdyz se biji deti, dava se jim myslenka, ze nasilnictvi je OK. Jeste chci dodat, ze minim jen pomoci.

Zdeněk (Út, 7. 6. 2005 - 22:06)

Ještě malá poznámka k Niky: nejsem právník, ale jako laik vím, že nemáme anglosaské právo, ani precedentní systém jako např v US. Proto Tvé věty "vydají nařízení, aby se k Tobě nepřibližoval" působí jako výkřiky do tmy a hodně zdejší lidi iritují.Na druhou stranu, o řadě věcí je potřeba alespoň začít diskutovat, aby se vůbec mohly někdy změnit i legislativně. Konkrétní případ - nutná sebeobrana a zranění útočníka. V minulosti byl až nesmyslně chráněn útočník a teprve několik mediálně známých případů, např. Opočenský rozvířilo diskuzi o těchto věcech a následně několik odvážných soudců vydalo velmi zajímavé rozsudky ve prospěch napadeného. Já osobně bych uvítal ještě větší posun. A pravdou je, že oblast rodinných vztahů je také pořád nezměněna, kdy se moc policii do toho nechce, vymlouvají se na zákony a na druhou stranu nevyužívají ani stávající. Já osobně bych zrovna institut nepříblížení velmi uvítal.

Zdeněk (Út, 7. 6. 2005 - 22:06)

Mílo, to co zde píšeš je velmi smutné a prý se to stává, když člověk jde do důchodu nebo je třeba vyhozen z práce, že si potom vybíjí vztek na partnerovi. Prý se to hlavně stává u lidí, kteří nemají koníčky a nějaký životní smysl. Píšeš, že nemůžeš jít k dětem bydlet. To beru, nechceš být na obtíž, ale snad by Ti děti mohly pomoci - v první fázi sehnat levný podnájem ap. Ony ví, co prožíváš? Jsou na Tvé straně? Nepíšeš, jestli bydlíš v domku nebo paneláku. Ale pokud Tě uhodí, protože se rozčilí u zpráv u TV, tak musíš opravdu vypadnout nebo můžeš skončit v nemocnici a ta krev v budoucnu asi poteče.A pokud máš kamarádku, která Ti nabízí pomoc, tak aspoň do začátku bych asi neváhal.

Míla (Út, 7. 6. 2005 - 12:06)

Pro N.Ne policii jsem nevolala. Nemělo by to smysl. Zjistila jsem, že "dokud neteče krev" nezajímá je to. Tak si počkám až poteče. Jsem teď v práci a těším se domů, bolí mě dnes hodně hlava. Manžel mi volal, že ho nechávají asi dva dny v nemocnici, tak budu mít klid. Má nějaké zdravotní problémy, tak uvidím, jak bude všechno pokračovat. Kdyby tam byl měsíc, tak bych jásala. Je to špatné, ale může se mi někdo divit?N zatím nepodnikám nic, žiji ze dne na den, s ním to jinak nejde už delší čas. Včera byl klid, seděla jsem u PC a nemluvili jsme o ničem. On se hned rozčílí, třeba nad zprávou z televize a odnáším to já. Když mlčím k tomu, co povídá, zlobí se na mě a někdy to končí fackou nebo mě shodí na zem. Pomáhá mi už to, že ti to píši a že mi k tomu něco napíšeš. Nikdy o tom s nikým nemluvím, kromě jedné kamarádky a ta mi říká, ať jdu klidně bydlet k ní. Ovdověla, žije sama, děti má taky daleko.Tak ahoj N, přeji krásný den......Míla

Olga (Út, 7. 6. 2005 - 11:06)

Niky, žijeme v Česku! Tady nikdo takové nařízení nevydá a žena je ještě navíc označena za hysterku, co si vymýšlí, víš?

N (Út, 7. 6. 2005 - 01:06)

To jsem rada jestli mohu trochu pomoci. Jeste bych se zeptala, zavolla jsi na neho nekdy policiji? Oni by ti meli pomoci aby odesel a narizeni aby se k tobe uz nikdy nepriblizoval. Prece nechces sve zlata leta travit v ublizovani!

Reklama

Přidat komentář