Reklama

Trestani dospelych deti

Niky (Po, 2. 8. 2004 - 20:08)

Alenko Proc myslis ze deti se musi chovat jako roboty a presne vse delat podle "tvych" zakonu? hluboce se zamysli, ty nekdy neudelas nejakou chybu? Dospeli delaji mnoho a vice vaznejsich chyb nez deti. Napriklad delaji zbytecne dluhy a potom cela rodina trpi, zbytecne kritizuji a maji dve tvare - napriklad chovat se prijemne venku a ne doma, coz plete deti ohledne uprimnosti. kdo mlati dospele za jejich chyby? A proc bit deti za nejakou poznamku. Nemapadlo te nekdy, ze ucitelka v ten den mozna mela spatnou naladu a vzala si to na nekom? Vzpomen si na skolni leta, ucitele take nebyli vzdy andelama. Ponizujici a nespravne chovani si deti pamatuji na zivot! Ja doufam, ze moje dcera zapomnela na tu urcitou ucitelku. Moje dcera byla vzorova, ale jednou se mi sverila, ze ucitelka ji bezpravne napomina. Kdyz jem byla na tridni schuzce ta ucitelka se mi sama omluvila, ze si nemuze pomoc, ale nemuze si pomoc nekritizovat mou dceru i kdyz k tomu neni duvod. Coz i dosvedcili dceriny spoluzaci a take je to davalo do uzasu. Ja jsem byla ucitelce vdecna za pravdomluvnost a rekla, ze doufam, ze uz se to nebude opakovat a byla jsem pripravena reagovat na jeji pristi nespravedlnost. Zakovke knizky se zde nedrzi. To urcite byl komunisticky vynalez jak opirat lidi. Napriklad kdyz dite se zapomnelo naucit stalinovskou basen, hned dostal poznamku a ocekavalo se ze rodic si ti s ditetem vyridi, a to se vedelo ze s bitim, vadilo to komunistum? A ohledne dospelich, kdo nedelal jak komunisti si prali hned se s temi lidmi vyjednalo. Na zacatku se posilali do vezeni se zlocincama, kdyz se nepridali na komunistickou stranu, nebo snizeni pracovni pozice, vyhozeni z prace, nepovolit jejich detem na vyssi studia. Trestani lidi, jestlize jejich pribuzni (a tech bylo hodne) odjeli do ciziny. Jake to mame obcany v Ceske republice, vetsina je vychovana posloucat ty ve vyssi pozici! Vetsinou se vzdy chovali jak zbabelci. A jak vychovavas sve deti, jako by byly bez iteligence? Nic si s nima nemuzes promluvit a nechat jim vysvetlit svuj nazor? Jenom jsi schopna je automaticky bit? Proc je bijes, kdyz to take delas nerada. Mate hrozne hadky s manzelem, nenapada te nekde v hlouby duse co delas je primo nespravne? Takze ver srdci, nedelej bolesti detem, bud rada ze jsou zdravi, nechovej se jako zlocinec bez citu. A jinak promluvila jsi si se svou dcerou co se vlastne stalo a vysvetlila ji jak by bylo se spravne chovat? Jinak deti kteri se neboji biti, take nelzou a jsou schopni si uprimne promluvit. Jinak obledne toho clanku, ze biti je povoleno na americkych skolach, prala bych si vedet casopis a datum. Je to velka hloupost. A ty Alenko doufam, ze jsi napsala ten clanek jako vtip a kdyz ne, radim ti jit se vysetrit na psychiatriji, jelikoz mentalne zdravi clovek by chranil sve a vsechny deti a ostatni, ane ze je by bil. Bud rada, ze tvy deti jsou zdrave. Napriklad bud rada, ze je nemusis navstevovat v nemocnici, kde utrpely zraneni z automobilove nehody a tak se zamysli, nez je zase zacnes zranovat doma. Ty jsi ten spatny clovek, ty jsi ten zbabelec!A kdyz ne, dej doma vice lasky, domov miru a kde se clovek muze citit bezpecny, domov bez hadek a ponizovani.

martin (Po, 2. 8. 2004 - 19:08)

nojo ale když holky(19. a 10.) zlobí imrvére tak už nevím co s nima a fyzické tresty nesnáším.

Marika (Po, 2. 8. 2004 - 15:08)

Aleno, to si děláš prču. Ti ty holky brzo zdrhnou s prvním dobrodruhem.

Alena (Po, 2. 8. 2004 - 15:08)

Chtěla bych ještě reagovat na příspěvky Kláry a Dany z 1. a 3. července.Kupodivu to opravdu možné je, dostat v USA na některé škole výprask, to jsem už také četla. A mně to tedy nepřijde vůbec špatné a klidně bych zavedla menší tělesné tresty i na našich školách. Mám pro to několik důvodů a jsem zvědavá, kolik lidí se mnou bude souhlasit.Bylo by to totiž pro děti spravedlivější a pro rodiče jednodušší.Když třeba naše děti (máme tři) doma zlobí nebo přinesou ze školy nějakou poznámku, výprask je nikdy nemine, tak už jsou nastavená pravidla, takže dostat nařezáno dopoledne ve škole nebo odpoledne doma je z pohledu dítěte asi skoro stejné. Jenže doma je musím skoro vždy trestat já a věřte mi nebo ne, dělám to opravdu velice nerada, tuhle práci bych hned přenechala někomu jinému. Navíc se při trestání dětí s manželem pravidelně hrozně pohádáme.Dále se snažím, aby za stejné provinění následoval vždy stejný trest, ale právě v případě různých školních průšvihů toto pravidlo nelze dodržet. Například letos v zimě byla naše nejstarší dcera se školou na horách a ona plus další tři čtrnáctileté slečny-puberťačky si tam vysloužily třídní důtku za opakované nepřístojné chování. U nás nebylo o čem diskutovat. Dcera musela sundat džíny, předklonit se a dostala na zadek obvyklých pětadvacet, tentokrát ale tou největší vařečkou, kterou máme jen pro mimořádné případy, a pěkně zostra na holou kůži.Pak mě ovšem napadlo obvolat ostatní rodiče a byla jsem velice překvapená. První rodiče nad nějakou důtkou mávli rukou a jejich dcera vyvázla zcela bez trestu, druhá dívka přišla na měsíc o kapesné a mobil a pouze tu třetí také trochu seřezali. Proto si říkám, kdyby přímo tam na těch horách každá z holek dostala od třídní třeba jen malý ale stejně velký výprask hned při první lumpárně, že by to bylo spravedlivější, k žádným třídním důtkám nemuselo dojíta a pro ostatní děti by to bylo určitě dost odstrašující.

Niky (Ne, 1. 8. 2004 - 17:08)

Ahoj Marku, velmi se mi libi, ze chces pomoci a doufam, ze to chozeni s ni ti vyjde dobre a jelikoz mas obavy ohledne ji, tak by bylo dobre to neignorovat. Podle teto rubriky vidis kolik dospelych deti je bito a to male procento sem pise. Malo kdo by se k tomu okamzite priznal jelikoz je to velmi ponizujici a take deti tech rodicu jsou vychovane si nestezovat. Ja bych rekla, ze az priste pujdete na zmrzlinu zaved rec ohledne leta. Jake ma zatim nejlepsi zazitky a jaky by byl jeji spatny. Vykladej i o sobe a pridej ze mas obavy, ze tvuj pritel dostane nekdy nabito a co ona by si o tom myslela a jestli take nekdy dostala. Napriklad je potrestana jestli nekdy prijde domu opozdene? Muze jit s tebou na tanecni zabavu nekdy a zustat dele? Ja doufam, ze bita neni, ale take ze pozna, ze jsi citlivy clovek a bude si toho vazit.

Blanka (Ne, 1. 8. 2004 - 13:08)

Dost silně pochybuji, že by si některá starší holka po výprasku oblékla tanga a šla klidně předvádět na zahradu svůj pruhovaný zadek.Takže to asi byly jen otlačeniny od sezení.

Marek (Ne, 1. 8. 2004 - 08:08)

Niky, díky za radu. Já bych jí moc rád pomohl, ale mohla bys mi poradit, jak se jí zeptat. Mě to přijde hrozně divné. Stydím se začít s ní o tom mluvit. Já o takovýchto věcech nikdy s nikým nemluvil. Rozhodně ale jí mám moc rád a nechtěl bych, aby jí rodiče bili.

niky (Ne, 1. 8. 2004 - 04:08)

Ja bych rekla, ze by jsi se mohl ji zeptat jestli ma prisne rodice a potom jestli ji nekdy telesne trestaji. Mozna to prizna a tak ji pripomen, ze to delaji proti zakonu a at se uz nikdy neda. Preci nezijeme v tureckem desatem stoleti! Lidi se musi zastat tech slabsich a tak by nekdo mel i napsat dopis jejim rodicum. Mnoho zdaru v pravem pratelstvi. Ahoj a nech nam vedet jak to dopadlo.

Míla (Pá, 30. 7. 2004 - 23:07)

Kdyby měla pruhy od výprasku, tak si obleče něco, aby to nebylo vidět, ne?

Míla (Pá, 30. 7. 2004 - 23:07)

Třeba jen seděla v těch tangách na lavičce a byl to jen otisk. Není třeba myslet hned na nejhorší.

Marek (Pá, 30. 7. 2004 - 21:07)

Chtěl bych poprosit o radu. Moc se mi líbí dcera našich sousedů. Je jí 17 let. Mě je 18 let. Myslím, že i já jí jsem sympatický, vždy mě zásobuje úsměvy a už jsme spolu byli i párkrát v cukrárně. Moc bych s ní chtěl chodit. Její rodiče jí ale prý nechtějí dovolit jít někam po dvacáté hodině. Přijde mi to divné, když je skoro dospělá. Vždyť po Večerníčku chodí spát malé děti. Dnes dopoledne jsem šel k ní, že bych jí někam pozval. Ona sekala na jejich zahradě trávu. Na sobě měla jen plavky, dolní díl tanga. Prohlížel jsem si jí přes plot a ona mě asi neviděla. A dřív než jsem jí stačil oslovit, všiml jsem si, že má na zadku několik červených pruhů. Tak jsem se vrátil domů a nic¨jí neřekl. Myslíte, že bych se jí měl na to zeptat, jestli to má po výprasku ? Já myslím, že jo. Podobně vypadaly slečny v některých kreslených fórech od Neprakty. Přijde mi to celé divné, u nás v rodině se nikdy tělesné tresty nepoužívali. Přitom mojí rodiče s těmi jejími moc kamarádí.

Ela (Čt, 29. 7. 2004 - 03:07)

Rekni sve mamce ze ji prijdu take sesvihat protoze myslim, ze by se ji to moc libilo, jelikoz je jiste, ze ma na to dobre vzpominky ze sveho detstvi.

Barbora (St, 28. 7. 2004 - 15:07)

Mamka mě na učnáku sešvihala na holou plácačkou na mouchy bez toho konce, štípalo to jako čert,až mi tekly slzičky,to bylo asi před rokem,ted už mi to asi nehrozí:)

Ela (So, 24. 7. 2004 - 06:07)

Petrusa co myslis, bude ta slecna take vychovavat tym starym zakonem?

Petruša (Čt, 22. 7. 2004 - 14:07)

Já zase znám jednu slečnu, bývalá kolegyně z práce, která musela ve svých 23 letech chodít domů, tak jak řekli. Později jsem se seznámila s její mladší sestrou a dověděla se, že jejich rodiče mají ještě tu starou výchovu a platilo pravdilo, že dokud bydlí doma, tak bude respektovat rodiče,máma je třískala vařečkou na holou!!!Vzpomínám, že jsme si z ní utahovaly, když jsme třeba byli někde na víně, že už musí domu,aby nedostala zaracha apod. Nyní se nedivím, představa, že dostanu v tolika letech opravdový nářez vařečkou na holou je síla!

Mirka (So, 17. 7. 2004 - 19:07)

Chtela bych uvest muj pripad, take jsem nemela stastne detstvi, totiz rodice se ohaneli kdykoliv si vzpomneli a i rekli hrozne urazky. Oni biti povazovali normalni a ani se s tim netajili. I kdyz jsem byla velmi hezka a i dost inteligentni, vzdy jsem mela pocit ponizenosti a ze nejsem dostatecne dobra a to mi dost brzdilo jit za vetsimi uspechy, ale i presto jsem dosahla mit dobre diplomy. Ale co bylo vice sokujici, kdyz jsem se vdala a byla ta doba v zacatku, kdy jsem mnohokrat v noci probudila sveho noveho manzela. On me nechtel budit, ale rekl mi rano, ze bylo primo strasne poslouchat ty zvuky jake jsem vydala. Me se totiz zdaly sny kde jsem prozivala me biti z doby, kdyz jsem zila s rodici. Zajimave je to, ze ve skutecnosti jsem nikdy nebrecela nebo vydavala nejake zvuky, kdyz mi bylo ublizovano, ale vzdy se snazila utec nez se neco zacalo dit a treba utekla daleko do lesa a tam ronila slzy. A ty sny zpozoroval manzel to uz presto ze jsem sama bydlela od rodicu na par let. Bylo jiste, ze ty smutne zazitky byly stale ve me a vzdy zustanou. Ale vedomne jsem se rozhodla useknout to spatne a drzet vzominky jen na ty lepsi momentky. Ja vim zcela urcite, ze me a moje sourozence meli me rodice nesmirne radi, ale nikdo jim nevysvetlil, ze sve nalady by nemeli vybijet na svych detech. Zbytecne porusili tu lasku k nim, ale uz jim je odpusteno.

Niky (Po, 12. 7. 2004 - 07:07)

Prominte za opakovani, ahoj.

Niky (Po, 12. 7. 2004 - 07:07)

Ceska republika uz je konecne svobodna a nova generace by se specialne mela vychovavat logickym zpusobem aby mela velke sebevedomi, odpovednost delat spravne a budovat svou republiku pokrokove. A tak dospeli by meli skoncit ponizovanim a vtloukanim, ze poslouchat autorite je nejvic dulezite. V zapadnich vyspelych zemich se nebije a zivot se tam vede nesmirne dobre. Cesko by se melo snazit zmodernizovat sve nazory take - co ja vidim.

Niky (Po, 12. 7. 2004 - 07:07)

Ceska republika uz je konecne svobodna a nova generace by se specialne mela vychovavat logickym zpusobem aby mela velke sebevedomi, odpovednost delat spravne a budovat svou republiku pokrokove. A tak dospeli by meli skoncit ponizovanim a vtloukanim, ze poslouchat autorite je nejvic dulezite. V zapadnich vyspelych zemich se nebije a zivot se tam vede nesmirne dobre. Cesko by se melo snazit zmodernizovat sve nazory take - co ja vidim.

Olin (Pá, 9. 7. 2004 - 23:07)

Zvrhlé Ivetě od Olina.Je mi z tebe na zvracení - výprask pro tvoje dobro??? Nejsi náhodou na maso?Svoje děti budeš bít pro svoje,nebo jejich dobro???

Reklama

Přidat komentář