Reklama

Tlak a bolesti v oblasti krku

agnes (So, 29. 9. 2007 - 08:09)

Ahoj,mámasi ten samý problém jako řada lidí na této stránce.Trápíi mě tzv.knedlík v krku.Někdy se mi polyká líp a někdy hůř.Nikde jsem s tím nebyla.Četla jsem o jakýsi divertiklech jícnu.Můžete mi někdo poradit co to je a jak se to léčí.Trocu mi pomáhají mentolový bonbony.Asi budu hypochondr,když se na to nesoustředím a nemyslím na to,je to lepší.Díky moc za radu.'

Zuzana (St, 26. 9. 2007 - 01:09)

Presne ten istý tlak v hrdle mám aj ja ,ale já viem z čoho proste je to psychyka .Pred 6 rokmi som sa liečila napanickú poruchu tiež som pred tím pochodila všelijaké oddelenia až som na radu kamarátky skončila u psychiatra po užívaní lieku mi všetko prešlo asi po 3 týzdňoch .Bohužial po rokoch sa mi to opäť vrátilo tak sa tam chystám opäť lebo viem že to len tak neprejde skôr sa to stále zhoršuje.'

Alena (St, 19. 9. 2007 - 16:09)

Se zájmem jsem si přečetla příspěvek o tlaku na ohryzek. Mám naprosto shodné problémy. Rovněž si nevím rady, dle ultrazvuku je všechno ok. Mé problémy se zhoršují s předklonem, a tehdy, když ležím na levé straně. Pomalu bych začala věřit, že jsem hypochondr, kdyby mi zároveň neotekl krk na levé straně, čehož si všiml i doktor.Vyšetření na endokrinologii bylo také negativní.Máte někdo podobné zkušenosti?'

Markéta (Pá, 14. 9. 2007 - 16:09)

Jo, ještě pro Marcelu. Na bolesti kloubů mi pomohla Magnesia. Zkus jí pít i když není moc dobrá, ale vždycky se mi po ní ulevilo. Nebo prostě do sebe dostat hořčík, ale myslím si, že pití minerálky je nejšetrnější způsob. Doufám,že ti to pomůže.
Markéta'

Markéta (Pá, 14. 9. 2007 - 16:09)

Ahoj Marcelo, já mám podobné problémy, které mi začaly taky cca 2 měsíce po porodu. Přesně jako ty jsem si myslela, že mám boreliózu, ale výsledky byli negativní. Měla jsem problémy se žaludkem, stolicí, bolestí kloubů, bolestí páteře atd. Byla jsem na sonu se žlučníkem, kolonoskopii a vše v pořádku. Připadám si jako blázen, protože všechny výsledky jsou v pořádku, ale mě pořád něco je. Teď po roce už je mi trochu lépe po brání nějakých potravinových doplňků a léků na posílení imunity. Vím, že ale zdaleka nejsem vyléčená a mám strach, že se ty nejhorší stavy můžou zase rychle vrátit. Ještě jsem si myslela, že by to mohlo být zavedením nitroděložního tělíska, ale gynekoložka mě vyvedla z omylu, že to prý není možný. Tak ti držím palce, aby ti bylo líp. Markéta'

Návštěvník (So, 25. 8. 2007 - 15:08)

Ahoj o borelióze a jiných problémech se dočteš na www.chlamydie.info'

marcela (Pá, 24. 8. 2007 - 17:08)

ahoj Marie moje problémy začaly asi před 2 měsíci hrozný tlak kolem ohryzku,tlak v žaludku. To mě trápilo asi měsíc a přešlo to v brnění končetin, až mdloby, hrozná slabost.Každé ráno jsem se probouzela a byla jak mrtvá.Pak mě začala šíleně bolet krční páteř, klouby a pálela mě kůže. Nejdřív mi doktoři dali hořčík, což nepomohlo. Byla jsem u neurologa, tam bylo vše vpořádku. Pak mi doktorka řekla, že jí připadá, že si chci za každou cenu něco najít a že trpím porodními depresemi (10 měsíců po porodu, mám dvě děti) a dala mi antidepresiva.Vzala jsem si jeden prášek a udělalo se mi z toho akorát hrozně nevolno. Tak jsem to zahodila do koše. Nakonec jsem si nechala udělat krevní test na boreliozu měla jsem hraniční hodnotu, test western blot byl negativní. I přesto mi nasadili antibiotika Doxybene. Beru to teprve týden, cítím se o něco líp i když klouby pořád bolí.Tímhle bych se chtěla zeptat, kdo máte boreliozu, kdy asi tak přestanou bolet svaly a klouby?Nikdy mi nic nebylo, je mi 28 let až teď ty poslední dva měsíce. Ani nevím, že jsem měla klíště, flek jsem neměla vůbec.Ale paní doktorka mi řekla, že 50 procent lidí to klíště ani nepostřehne. Držím vám palce ať vám zjistí od čeho ty problémy máte, protože není nic horšího než úplná beznaděj.A když z vás doktoři začnout dělat blázna a posílat vás na psychiatrii. Zdraví vás Marcela'

kluk kuk (Po, 13. 8. 2007 - 15:08)

no ja mam to sami kdyz si zmacknu ten dolik mezi klicnima kostma tak je to presne jako kdybych sahal na to co mi tam vadi. staci si impregnovat potrubi (becherovka,rum) :-D ale pomuze to jen na chvilicku :(

vasek (Ne, 12. 8. 2007 - 14:08)

heh, na spravnou stranku, sice je hezky si tu postezovat, ale chtelo by to, aby tu taky nekdo nekdy poradil :-D

jinac porad nic novyho, resp. je to porad to samy..

jára (Po, 23. 7. 2007 - 20:07)

vidim zě všichni to máte stejný přeju si a vám aby nás to co nejdřív přešlo ahoj jára'

jára (Po, 23. 7. 2007 - 20:07)

jiřino mam podobnej problém jsem astmatik jsem neobvykle hubený pri polikání to také bolí zvětšené uzliny také mám kuřák taky jsem alkohol jenom někdy taky bych rád o nákou radu moc me to trápí díky jára'

jára (Po, 23. 7. 2007 - 20:07)

je mi 16 a všiml jsem si že na boční skoro zadní části krku mám podivné bouličky a že mě to tu a tam bolí rád bych zjistil co by to mohlo být prosím o odpověď jára'

vlasta (So, 21. 7. 2007 - 12:07)

tak nazdar všichni uškrcení.Jsem ráda že jsem se konečně dostala na zprávné stránky.To samé mám ijá ,mám pocit škrcení knedlík ale v oblasti mezi klíčníma kostma.Když se předkloním mám pocit tlaku v hlavě.Zatím jsem nikde nebyla,akorád za obvodní a ta mi řekla ,že budu mírně labilní.Jo,labilní budu do doby co tento problém nezmizí z mého života.Včera jsme jeli nakupovat do kauflandu myslela jsem že se tam snad složím a udusím.Nebyla jsem schopná vůbec se soustředit na nákup.Takhle že až těžce se to projevuje sem neměla ani potuchu.Ted? mi v krku t?uká jako bych tam měla živého tvora.Mám i pocit napětí u uší.Máteli někdo nějakou účinnou radu jak se toho zbavit ,tak šup sem s tím Vlasta'

vasek (Čt, 19. 7. 2007 - 00:07)

ahoj marku, mam uplne ten samy problem co ty, zacalo mi to pred mesicem jako pekna blbost, proste trochu stazena kuze na krku a slo to smerem na bradu, rikal sem si, ze to budou naky nervy, zrovna sem prerusil studium a nasel si dobrou praci, jenze plnou stresu..k tomu se pridal problem s ohryzkem, polykat mi jde, ale s divnym pocitem a jak pises i ty, tak nekdy se mi stane, ze citim jako by mi v ohryzku prasklo, jindy jde polknout uplne v pohode.. byl jsem s tim pred tydnem u doktorky na krcnim, prohlidla me, sondu do krku, ohmatala krk (mel sem v ramci toho i prechozenou chripku) a rekla, ze to budou nervy, protoze nic nenasla, dala mi prasky a rozpustny prasky na odhleneni.. bohuzel je to stale to samy.. nekdy pres den je to uplne ok, nekdy je to fakt divny a clovek si pripada fakt hrozne + k tomu vsemu "brneni a tlaku na krku" me boli krk/zatylek, jako by byl strnuly (mam sedavou praci) a zajimalo by me, jestli to nema to vsechno s tim co docineni?

kdyby si o necem vedel nebo ti nekdo poradil co a jak, byl bych moc rad za kazdou radu nebo tip, predem diky a hodne stesti!

marek (Ne, 27. 5. 2007 - 12:05)

zdravim...mam neustale pocit tlaku na krk z predu na hrtan, doslova pocit skrtenia ako slucka okolo krku, tazko sa mi prehlta, niekedy citim doslova praskanie hrdla a mavam ho vysusene. tazkosti mi zacali pred 2 mesiacmi, ale prekonal som to a asi mesiac som ziadne nemal, ale odvtedy ich mam stale. mali u mna podozrenie na anafylakticky sok, na pohotovosti mi podali hydrocortison, po ktorom sa mi vsak neulavilo, poslali ma akutne k alergologovi, ten mi spravil spyrometriu (ktora bola falosna), diagnostikoval mi ROCHP (ktoru tiez nemam) a zacal som uzivat inhalacne kortikoidy (seretide 250), spolu s antihistaminikami (xyzal) a ventolinom pre pripad zachvatu (nepomohlo)...stratil som chut do jedla, aj ked uz mesiac asi ziadne z tychto liekov neuzivam, mam tachykardiu a palpitacie, je mi teplo, nemam naladu, som precitliveny. zistili mi na plucnom, ze ziadne z tychto liekov som nepotreboval, spravili mi NIOX, ktory vylucil akykolvek alergicky zapal a ventilacnu poruchu v plucach. vsetky nalezy na ORL, plucnom, krvne testy okrem benignej hyperbilirubinemie, neurologicke vysetrenie, psychiatricke vysetrenie, interne vysetrenie, vsetko negativne. nakoniec mi endokrinolog na sonografii nasiel zmenenu strukturu stitnej zlazy, ale objemovo je v norme, lenze ja mavam stavy, pri ktorych nedokazem dostat ziadny vzduch a ziaden liek mi nepomohol. okrem ineho mi uz asi posledne 2 roky silno vypadavaju vlasy, to je zevraj tiez znamenie poukazujuce na ochorenie stitnej zlazy. dakujem vam za akukolvek radu.

Eli (So, 19. 5. 2007 - 16:05)

to Dvořáková Ludmila
Vzhledem k věku maminky může jít o cévní záležitost - v rámci mozkové arterioskleózy.
Pokud je to ještě aktuální /není to lepší/, rozhodně se poraď s lékařem, nejlépe s neurologem.'

David (So, 19. 5. 2007 - 11:05)

Zdravim vsechny. Mam podobne priznaky jako Marie. Strida se mi predevsim tlat a pak take mirne rezani okolo hrtanu. Rezani spise v horni casti kolem ohryzku, tlat spise ve spodni casti temer u klicnich kosti. Chvilemi z toho mam jakoby brneni spodni celisti, popripade tlak na hrudi a brneni rukou (nevim jestli to primo souvisi). V kazdem pripade se to vetsinou projevuje jako velmi neprijemny pocit ciziho telesa v krku.
Problemy mi zacaly znenadani asi pred mesicem , bude mi 30.
Jelikoz jsem mel tlak na hrudi a brneni rukou, tak me lekar nejdrive poslal na EKG-negativni. Pote mi udelali nekolik vysetreni krve-stitna zlaza,obraz...-vse OK.
Budu rad, pokud se se mnou podelite o sve 'nove' poznatky s podobnymy problemy. Muzete mi mailovat na xbukva01"seznam.cz

Dvořáková Ludmi (St, 9. 5. 2007 - 07:05)

Moje maminka 89 let najednou neudrží hlavu, padá jí. Současně začala trpět zahleněním, hleny se tvoří po každém jídle, nemůže polykat ani tekutiny, špatně mluví. Vypadá to špatně. Lékaři zatím neví. Asi umře hlady.Prosím o radu-jakoukoliv. Děkuji'

dada (Čt, 3. 5. 2007 - 22:05)

ja mam podobny problem . bola som na orl vsetko bolo dobre aj krvne testy boli dobre . tiez som si myslela ze sa prerezava osmicka . zubar vravel ze nie . no mnma to aj tak napriek tomu boli. tupe bolesti v krku mam nepravidelne. sanka ma boli aj vsetky zuby na celej lavej strane , taktiez mi akoby v uchu daco trchalo . som objednana na sona stitnej zlazy , v minulosti som ju mala zvacsenu tak mozno bude problem tam . uzliny zvacsene nemam. bojim sa ci to nebude vazne . uz ma bolela aj klucna kost na lavej strane , lava ruka , a cely chrbat . mozno to je naozaj z krcnej chrbtice. nemozem dobre ani zaspavat .a je mi teplo.neviete z coho by to mohlo byt ? a ked boli krvne testy v poriadku da sa obavat z vazneho ochorenie ? dakujem za akukolvek reakciu ....

Jitka (Ne, 4. 3. 2007 - 18:03)

No mohlo by to být i od krční páteře. Tak to měla moje kolegyně, jela na pohotovost, že má určitě zánět středního ucha a tam ji řekli, že to má od krční páteře, poslali na vyšetření a následně dostala nějaké rehabilitace a postupně se to zlepšilo.'

Reklama

Přidat komentář