Reklama

revmatoidní artritida

Martina (Po, 9. 3. 2009 - 14:03)

My jsme se sem přestěhovali,když mi bylo 10let a když se pak naši rozvedli,mamka se vrátila zpátky do hor a já už jsem tady byla zamilovaná,tak jsme zůstali v jejím bytě.Do Krkonoš jezdím několikrát ročně a v létě vždycky aspoň na týden.

Jiřina (Po, 9. 3. 2009 - 14:03)

Vlasti,o tom indometacinu jsem slyšela poprvé od Tebe,tak jsem se na něj podívala do vyhledávače a zjistila co má vedlejších účinků.Já bych ho nemohla kvůli velké srážlivosti krve a praskání cévek.Taky jsem musela vysadit coxtral a brát Meloxicam-Teva 15 mg denně.Páčko.

Jiřina (Po, 9. 3. 2009 - 13:03)

Martinko,já jsem z Vrchlabí a narodila jsem se v severních Čechách v Duchcově u Teplic v Č.Po Prednisonu jsme s otcem oba opuchli.On měl vysoký tlak,tak mohl užívat léky na odvodnění.Já mám nízký,tak jsem ho nemohla.RA jsem po něm zdědila.I po Medrolu bývá kulatý měsíčkovitý obličej,po zmírnění na 4 mg se mi to ztratilo.Jak jsi se dostala až na Moravu?Já jsem se sem vdala a už jsem čtvrt století rozvedená.Také se omlouvám za chyby,ale je to fajn,hlavně že si poradíme.Vždycky se na vás všechny těším.Syn má radost,že jsem si našla koníčka.Ať se vám zlepší zdraví.

Vlasta (Po, 9. 3. 2009 - 13:03)

No a já mám Jiřinko ten Indomethacin 100.Ještě jsem k tomu brávala léky Apo-Indomethacin.Ty ráno a v poledne,večer čípek.No je to tak 10let.Jenže ty léky se vyrábí v Kanadě a už se nedováží.

Martina (Po, 9. 3. 2009 - 12:03)

Jiřinko,já snáším prednison dobře,ale beru ho málo.Vždycky když se mi přitížilo,spíš jsem si zvedla léky od bolesti a jela na obstřik,než bych zvyšovala prednison.
Ještě jsem ti chtěla napsat,že tam kde bydlíš to znám,protože jsem se narodila v Trutnově,mám tam celou rodinu a maminku mám ve Svobodě!!!
S tou Svetlanou je to divné,nezdála se mi,že by se neozvala,že by jí to vážně neodevzdali??

Jiřina (Po, 9. 3. 2009 - 12:03)

http://www.farmaceutika.info/indometacin-50-berlin-chemie

Jiřina (Po, 9. 3. 2009 - 12:03)

Hezký den,všem.Konečně přestalo pršet a sníh roztál.Jen hory jsou bílé.Minulé pondělí mi bylo mizerně a od středy je mi fajn,díky za optání Vlastičko.Pomohl mi Paralen plus a punkce kolene,až na tu spálenou kůži od jodové tinktury,příště si musím říct ať mi jí nedávaj.Pálilo to jako kdybych si klekla do mravaniště.Vláďo,možná,že ten balík ještě nedorazil,nebo ho někde vyrabovali.Jednou jsem poslala zeťákovi fotoalbum do Belgie a po čtyřech měsících se mi vrátil.Ležel dlouho na poště a nedali mu vědět,tak ho poslali zpět.Jak snášíte Prednison???Medrol se prý nesmí najednou vysadit!!!Ta únava také k RA patří.Také existuje únavový syndtom,není lehké ho zjistit.S tím vápníkem to také nemáme lehké,může se usadit v cévách.Jedno se léčí a druhé porušuje.Marti máš pravdu,že po dlouhém ležení se osteoporóza zhorší,s těma zlomeninama jsem půl roku nesměla chodit a potom jedna zlomenina za druhou.Po kortikoterapii a dědičnosti též.Mějte se bezbolestně!

Martina (Po, 9. 3. 2009 - 09:03)

Ahoj zlaťáčci!!!
Tak se nám ozvali všichni o které jsme se báli,což je prostě paráda!!!!Jste hodní.
Markéto,ty jsi takový lidumil,jsi prostě ohromná,že pomáháš i své kamarádce :-))
Maruško,věřím,že to dobře dopadne,kočko,to zvládneš :-)))Nejhorší je pro tebe to čekání,co?!Ještě celý měsíc,to bude nekonečné,tak si aspoň piš s námi,aby ti to líp utíkalo.
Holky,na tu únavu mě osobně pomohl zelený ječmen-Barley od energy.Stojí 500kč a je na 2 měsíce a navíc právě pro Marušku- je to bomba plná minerálních látel včetně železa,takže jestli na něj máte,tak neváhejte!!!!A za chvilku vylezou pampelišky a sedmikrásky,to pak chce každý den do salátu,odvodňují a taky jsou vitamínovou bombou.
Vláďo,tvoje omluva se přijímá!!!Je krásné,že máte tak rádi svého vnoučka...Ještě si musím najít,co je to hadži-ki,ať jsem chytřejší:-))Taky koketuju s alternativní medicínou a s kamarádkou vždycky blbnem s kyvadýlkem a teď si udělala kurzy kineziologie a reflexní masáže...Myslím,že mi to pomáhá a během několika let jsem razantně snížila léky,koukám,že podle toho,co tu píšou holky už neberu skoro nic a je mi báječně.
Stani,já měla zlomený Th9 a taky mi zůstal klínovitě a snížený o 1/3.Uklouzla jsem a spadla na zadek a bylo to.Denzitometrii určitě potřebujete všichni,protože rizikové faktory osteoporózy(mimo jiné) jsou:
-dlouhodobé užívání kortikoidů
-revmatoidní artritida
-dlouhodobá nehybnost
-podváha,dědičnost
myslím,že se to týká každého z nás.Já beru jen 5mg prednisonu a po 8 letech už jsem měla osteoporózu.Po užívání kalcia a bonvivy a Skeletinu se mi to lepší.Taky samozřejmě změna stravy a každodenní pohyb.
Energy má na osteoporózu celý program,takže jestli chcete mrkněte na web.
Víte,že nedělám reklamu,ale chci pomoct,takže se na mě nezlobte.
Dneska to mám zase dlouhý tak zatím papa

Vláďa (Po, 9. 3. 2009 - 08:03)

Ahoj moji kvítečkové. Omlouvám se, že jsem tak dlouho nepsal. Máme totiž poslední týden jednoho z našich vnoučat, než nám uteče zpět do ciziny. Máme ho tady jenom od prosince do púlky března. V létě za ním letíme, ale to je málo.Ostatní vnoučata ( máme 3 ) vidíme častěji, protože žijí v Čechách. Také jsem o víkendu byl na hadži-ky. ještě rok a budu mít certifikát to léčit. Jinak je mi docela fajn, bolesti sice mám, ale jako máte Vy, určitě ne. Já věřím jiné léčbě, než jakou ve většině případů máte. Ale nemyslete si, že když je nejhůř, že nesáhnu po medrolu. Ale to o mě víte. Jinak nemám moc dobré zprávy. Svetlana z Petrohradu se neozvala a já vůbec nevím, jestli dostala ty léky a mobil. Docela je možné, že jí to někdo v recepci v hotelu ukradl. Volal jsem tam a recepční nic nevědí. Chtěl jsem Svetlanu k telefonu, ale že tam již nepracuje. nevěřím, že by se Svetlana neozvala. Ale znáte to, v Rusku je vše možné. Na žádost o legitimaci ZTP jsem ještě nedostal odpověď. Dnes ráno jsem se v práci dozvěděl, že bych měl letět do Bratislavy. Tak to je ve zkratce vše, co je u mne nového. Jinak se všichni držte, všem držím moc palce, ať se Váš zdravotní stav zlepší a doufám, že jaro už je na dohled. Mějte se fajn, jsem rád, že jste na mně nezapomněli. Už musím opět makat, tak zase někdy.

Vlasta (Po, 9. 3. 2009 - 08:03)

Milé kamarádky,všechny vás moc zdravím.I Vláďu.Už se dlouho neozval.Holky vydržať,dnes leje jako z konve.Moje klouby to předpovídaly už od soboty.Myslela jsem ,že umřu.Nejhorší je pro mne ta páteř,když mě jde veškerá bolest do hlavy.Je to šílenství.Ani Coxtrál mě nezabírá.Vždycky až Indomethacin,ale ten si půlím.Čípky,měla bych brat jeden ,maximálně dva denně,ale někdy bych potřebovala tak 4.Jsou 100,tak je půlím.Dříve jsem měla do půl hodiny úlevu,teď mě to trvá i hodinu a půl,než začne zabírat.Ale na ty bolesti páteře a hlavy nic lepšího nemám.
Stáni,beru Prednison 18!let.Dr Němec mě každý rok posílá na denzinometrii,rengeny,CT,na oční kliniku,na nefrologii.Automaticky.V pátek jsem vyfasovala žádanky na CT a denzinometrii.Minulý měsíc jsem byla na veškerých rengenech-srdce,plíce,ruky,nohy,kolena,kyčle a celou páteř.A ještě jsem vezla do vojenské nemocnice do Zábrdovic vzorky krve na jakýsi vyšetření,které ZP neplatí,ale dr. je platí z grantů.Říkal,že to mám tentokrát v cajku.Už jsem tam byla po třetí-také jednou za rok.
Kristýnko,Kubíkovi přeji bez bolestné dny,aby se mohl vrátit do školy,Maru,držím palce.Marki ty se drž a hlavně se opatruj.Stáni,dej vědět,jak Ti to dopadlo.A co Jiřinka?Dobrý.....Holky já fakt nezvládám vás jmenovat.Marti a na lidi se vykašli.Já to mám to stejné.Otázky a s čím vlastně doma seš?Nic není vidět.Komentuji. No nechce se mě ráno vstávat do práce a na co bych se honila,když mě stát může dávat důchod?Musíte podstrčit nějaký kačky-radči víc a máte to.Jak si myslíte,že to dělám já?A je po řeči.Holky tak ahoj

krista (Po, 9. 3. 2009 - 06:03)

Dobré ráno všem.Markétko opatruj se snad malá Mia ještě vydrží v bříšku.Markétko 18 jak si vůbec na tom ty?Máš už jiného lékaře?Enbrel ještě užíváš nebo ti ho vzali?Máš 18 let zažádala sis o důchod?Jinak Kuba mě překecal a jde dnes do školy.Tak jsem zvědavá jak školní nápor zvládne.Krásný pondělní den k

Ema (Ne, 8. 3. 2009 - 22:03)

Maruško držím palce,to zvládneš,.všichni se opatrujte

Jiřina (Ne, 8. 3. 2009 - 20:03)

http://www.ahaonline.cz/cz/zajimavosti/34626/velky-souboj-o-zdravi---muzi-versus-zeny/

Markéta (Ne, 8. 3. 2009 - 19:03)

ahojky Všem:) nějak jsem se díky komplikacím nedostala k netu, nestíhám vše přečíst a atak budu reagovat jen krátce. V pátek odpolko jsem Vám písla, že mám velké kontrakce a musím jet do nemocnice...asi jsem moc spěchala, nebo zlobil net, ale příspěvek se nezobrazil. V nemocnici mi natočili srdíčko i ozvy miminka, ale protože mají plno a bydlíme kousek od nemocnice, poslali nás domů. Pan Mudr. mi poradil, že si mám dát horkou sprchu a pokud to nepovolí a bude se to stupňovat, máme znovu přijet. No bylo to krušné, ale nakonec si Mia dala říci a zklidnila se:) V sobotu se to opakovalo a tak jsme se zajeli vykoupat do bazénu, dosti se mi ulevilo a dokonce mne ani nebolí kyčel, která pár týdnů dost zlobila. K tomu se mi psychicky složila kamarádka a protože je sama, nechali jsme si ji u nás a snažíme se jí vrátit do normálního života.Bude to chtít čas a hodně energie, dobrého psychologa a neustále vymýšlet nový program jak zaměstnat ruce i duši:) Markétko18 gratulace ke zkoušce:) mě by se nyní již špatně létalo, nějak mi těžknou křidýlka:)))) Stáni, osobně bych si to s paní doktorkou vyřídila a okamžitě s ní přerušila spolupráci. Na játra je volně dostupná dieta, jen klikni na net a určo najdeš spoustu odkazů, jak pomoci játrům. U nás doma jsme již na katastrofy zvyklí a manžel mi říká, že mne snad již nic nepřekvapí...no, určo se ještě něco najde.
iluško, stěžovat si na lékaře můžeme, ale vím jak je svazují pojišťovny a limity, kolika lidem můžou spec. léčbu nabídnout. Viz můj manžel a jeho bioléčba. Bohužel rozhodují nakonec jen posudkoví lékaři, kteří ani osobně pacienta neviděli. Rozhodnutí vypracovávají na základě papírů, které vyplňuje ošetř. lékař. Začarovaný kruh a zbytečná byrokracie, kterou je náš stát proslaven všude v zahraničí:( Vlasti, Dr Jelínka znám osobně, ale dlouho jsem ho neviděla. To on poznal, že mám RA a nasměroval mne na revmatologii. Jediné co mi na ortopedii vadilo, byla dlouhá čekací doba na vyšetření a fronty na chotbě, možná se to již po tolika letech změnilo k lepšímu.Marti, polštářky mám dva:) jeden mezi nohama a druhý pod bříškem. Manžel si ze mě dělá legraci, že jsem zabarikádovaná jak v bunkru a pozná jak ležím jen podle obličeje:) Majko, držím palečky a posílám pozitivní energii ať ten zítřek zvládneš:) Opatrujte se všichni a dobrou noc přeji:)

staňa (Ne, 8. 3. 2009 - 19:03)

Majko, držím palečky ať ti to dobře dopadne.Já taky byla a jsem pořád k smrti unavená - naprosté stavy vyčerpanosti. Jiřinko, objednám se na denzinometrii, ale můj zlomený obratel T6 (hrudní)s tím nesouvisel - já ho měla zlomený po autonehodě a mám po tom klínovitě zdeformované tělo obratle. Jen mě štve, že na Medrol nikdo z lékařů neupozorní a to ho beru už 2 roky podle toho jak mi je min 4mg a podle potřeby až 16mg v nejhorším mohu až 32mg, ale vždy mi zatím od těch nejhorších stavů pomohlo 12mg + něco od bolesti. Jen to potom zase cvičí s těmi mými játry. Ahojky všechny vás zdravím Staňa

majka (Ne, 8. 3. 2009 - 19:03)

Ahoj Magdi,
já mám také RA s faktorem negativní. I mě trápí drobné klouby na rukách, často i prosté tukání do mobilu či PC. A únava hrozná. Sice někteří doktoři prý nevěří na RA , když nejsou RA faktory v krvi, ale všeobecně to tak je. Mám všechny průvodní jevy a potíže kromě RA faktoru v krvi.

Majka (Ne, 8. 3. 2009 - 17:03)

Darjo, i já mám s únavou velké potíže. Nejhorší je, že stále větší, postupně zvládám stále míň a míň. Napřed taky nikdo nevěděl z čeho to je, trpím jí asi 7 let. Zřejmě to byla první známka RA, i když diagnozu mám teprv rok. To jsem si dala do souvislostí až nedávno. Doktoři často roky nepřijdou na správný důvod.

Majka (Ne, 8. 3. 2009 - 17:03)

ahojte všichni, dlouho jsem nepsala, nějak jsem neměla náladu.
Konečně to dnes začíná vonět jarem, bydlím u řeky, Dyje, je plná až po okraj, ale záplavy nehrozí, ani v r.2006 se nevylila z břehů.
Až mi bude líp, ozvu se. Zítra jdu na gastro, budou mi strkat hadici krkem do žaludku, většina to znáte. Takže nemám moc náladu, už ať je to za mnou. A pak měsíc čekání na kolonoskopii. Snažím se hlavu zaměstnat něčím jiným, ale podvědomí pracuje pořád.
Mějte se všechny co nejlíp, držte mi palce, papa

Jiřina (Ne, 8. 3. 2009 - 14:03)

Stani,ať Tě Mudr. Němec objedná na Denzitometrii,mě teď zvou každým rokem.Ber co nejvíc calcia.Medrol žere kosti.Jak to máš stím zlomeným obratlem?Kup si taky Selezin ACE a Lecithin.Na předpis si řekni o Alendronát,Tonocalcin a Calcichew s vit.D.Jak tu radily děvčata.Já to beru stále už dva roky.A jsem na tom lépe.Brala jsem až 32mg Medrolu,když mě bylo nejhůř a to mi nikdo neřekl,že mi zkřehnou kosti.Až po těch třech zlomeninách se konečně začlo něco dít,když už bylo pozdě.Taky po přechodu to nabralo rychlý spád.Pěkný den,pozdrav všem.

staňa (Ne, 8. 3. 2009 - 13:03)

Vlasti, díky moc za čísla na dr. Němce - určitě zavolám.
Marti, tobě dík za radu s polštářem - už druhou noc celkem spím a navíc trochu polštář aněco asi dvojnásobná dávka Medrolu - už to nešlo jinak, ale je to o dost méně bolestivé, jak kyčel, tak kolena. Dnes už si můžu sednout. doufám, že to vydrží alespoň takhle.
Holky, vy píšete o osteoporoze - já jsem před 6 lety měla dg Osteopenii a brala jsem na to Osteogenon. Měla jsem ho brát 3 roky, tak jsem brala, ale dr. revmat.ani prakt. dr. mě na kontrolu neposlaly a nic na to neberu, tak se budu muset domluvit, aby po tom Medrolu nebyl průšvih. Taky se dozvídám, že bych měla chodit pravidelně na oční - taky neupozornila ani jedna - ještě, že vás mám. Díky za rady sluníčka, bez vás bych asi poslední dva měsíce skončila od bolesti v blázinci.
LÁĎO, MARKY, MAJKO - halóóóóó, kde jste? Co je s vámi?
Papa moc vás všechny zdravím a přeji bezboletný den Staňa

Reklama

Přidat komentář