Reklama

revmatoidní artritida

Jiřina (Ne, 8. 3. 2009 - 11:03)

http://www.kezdravi.cz/oddeleni/237-revmatismus-revmaticke-zmeny Tady máte homeopatika na RA a Jiné potíže.Ať vám slouží.

Martina (Ne, 8. 3. 2009 - 11:03)

Ahoj všichni!!!
Heli,já mám ZTP a dostávám 6 tisíc ročně a je to paráda,mám i na povinné ručení.Proto taky nechám cesťáky potřebnějším...
Stani,ten polštář mezi koleny jsem musela mít i při té zlomené páteři,udržovalo jí to v rovině a taky jsem se tak mohla otočit na posteli a jsem ráda,že ti to pomáhá i na kyčel :-)))A myslím,že všechny doufáme,že hned zítra zavoláš dr.Němcovi a konečně ti někdo pomůže:-))
Emi,škoda,že nebydlíš blíž,opalovali bysme se spolu,já se takhle vystavím na balkón a protože ho máme v prvním patře a otočený k silnici,tak si umíš představit ty pomluvy!!!Vidí mě totiž úplně každý,ale prdím na ně,i když někdy to člověka moc mrzí...
Jinak se přidávám k výzvě-Vláďo,Majko a Markéto ozvěte se!!!!

Jiřina (Ne, 8. 3. 2009 - 10:03)

Hezký den žen.Prý to není komunistický svátek,ale vznikl v USA.Helí a Nadi,díky za radu,příště si dám předepsat calcichew,protože maxikalz navíc škrábe v krku.Nárok na příspěvek na provoz vozidla má ten,kdo má průkaz ZTP druhého stupně a ZTP/P,ale jen na vozidlo někoho příbuzného.Je to šest tisíc ročně.Žádá se o něj za minulý rok,kdyby ten dotyčný zemřel muselo,by se to vracet.Proto se o něj žádá koncem ledna.Miluš s ty výhonky,jsou léčivé i na RA,ale pozor na lesáky,neradi to vidí.Ještě nezačaly rašit,mám smrk před okny.Tady pod horama je vše pozdě,tady budou 5 cm až koncem května.Ráno tu bylo jasno a v 9h.se zatáhlo a začalo foukat.Říká se tu,/Fouká vítr od hor,dej si holka pozor./Tak se mějte,podle svého přání.

Helena (Ne, 8. 3. 2009 - 09:03)

Zdravím všechny, taky mi ty různé vápníky nedělají dobře, ale musím si vynachválit Calcichew, který teď dělají i s vit.D, který je pro kosti taky hodně důležitý. Je to taková talbetka, oni tomu říkají "žvýkačka", dá se to zapít, zajíst a hlavně žaludek do dobře snáší.
Ještě k těm cesťákům a jiným příspěvkům - kdo má průkazku ZTP/P (možná stačí i ZTP) má jednou za rok nárok na Příspěvek na provoz motorového vozidla. I když auto nevlastníte, můžete si o toto zažádat. Žádá se v místě příslušného Odboru sociálních věcí. Sebou je potřeba vzít technický průkaz a osobu, které je auto. Je to myslím skoro deset tisíc ročně.
A cesťáky - ty využívám léta, ale je fakt, že poslední dobou s tím trochu dělají ceráty. Ale kdo z nás může jezdit dopravními prostředky? Jak zde už někdo psal - je nutné, aby obvodní na přední stranu napsal, že se osoba nemůže přepravovat veřejnou dopravou, pak s tím pojišťovna nedělá problémy. Aspoň tak moje zkušenosti.
Mějte se co nejlépe!

Miluš (Ne, 8. 3. 2009 - 08:03)

Ahoj všem.Nadi mne ke kortikoidům přidávají 2tab.denně Calcichew a 10 kap. 1 za týden Vigantol.Ale co je správně opravdu nevím.Děvčata ještě k medicíně na kašel.V nemocnici jsem získala od stařičké paní recept:mladoučké výhonky smrkových větviček do velikosti 5cm.krystalový cukr,citrony.Výhonky umyjeme,necháme okapat.Plníme5-litrovou lahev:5-cm výhonků,přrsypem cukrem položíme 2 kolečka citronu a pokračujem stejně.Lahev převážem a postavíme na sluné místo.Necháme stát 2-3 týdny.Začne se tvořit hustá štava kterou potom přes plátno přecedím a dáme do chladna.Určitě to letos vyzkouším protože od listopadu kašlu a kašlu.Jinak větvičky snad duben-květen.Mám v plánu se jít podívat již po neděli jestli už bych něco nenašla,ale to je asi brzy nevím.Jinak vám přeji hezkou,slunečnou a hlavně bezbolestnou neděli.

Vlasta (Ne, 8. 3. 2009 - 08:03)

Stáni,tady máš ta čísla.V pondělí si tam hned zavolej.On má telefonické konzultace denně 13-14hod.
Číslo přímo na něho je 543182323.
K sestřičkám-543182262.
Když něco potřebuji,změnit čas objednání atd.volám vždy mu.A nech si na ortopedii udělat obstřik kyčle.Dělají mi to taky u sv.Anny-dr.Jelínek.Mám pak chvíli pokoj.Pomůže to.

Vlasta (Ne, 8. 3. 2009 - 06:03)

Zsravím všechny přátele a kamarády.Venko je zima a šílený vítr.
Stáni,já Ti sem napíši číslo k dr.Němcovi.Když se Ti ta dr.neozve,zavolej mu sama a všechno mu to pověz.On je takový lidumil.Já kdykoli se ho na něco zeptám,sáhodlouze si se mnou o tom povykládá,všechno mi vždycky vysvětlí.Prostě mu řekni,že Ti to měla domluvit a vykašlala se na tebe.A v pátek tam byl,byla jsem u něho a právě jsme i o RU povídali.Zatím pa

Ema (So, 7. 3. 2009 - 22:03)

Všechny vas srdečně zdravím,teda holky vy píšete jako o závod,měla jsem co dělat vše to přečíst a mám v tom chaos co kdo psal.Pokusím se na vás navázat,tak nejddříve k tobě Stani moc s tebou cítím ,ale jak ti můžeme pomoci?? To je opravdu dost krute jednáni tvé lékařky,nevím co bych dělala na tvém místě,když se ti nechavá zřejmě zapírat budeš se muset obrátit ale asi urychleně na to Brno,jak dlouho chceš takhle trpět jak pes, Začni jednat.Nadi na vyšetřeni osteoporozy se objednej na METABOLICKOU ambulanci na vyš.KOSTNI DESIOMETRIE.Mě po těch šumivých tabl.i po Maxikalc bolíval žaludek tak mi dala léky CALTRATE,je mi 45 a na metabolickou chodím už snad vice jak 10 let a mam to v normě,ale sluníčko už by se mohlo ukázat a pořádně nám prohřát ty naše revmaticke kloubičky a kostičky na to se strašně těším,až se budu vyhřívat a sousedky mě budou pomlouvat,že -NENI JAK TEEE VEDLE DO PRACE NEMUSI A JEN SI VETRA PEŘINY A OPALUJE SE.už jsem si na to zvykla ,vlastně ne nezvykla -lžu-na to si nikdy nezvyknu na takovou tu závist těch co nechápou,že vas něco boli a důchod vám nedaji a nenechaji v dnešní době jen tak,u nás na vesnici jsou snad i takoví lide co závidi i nemoc.Jéé to jsem se holky nějak rozepsala ,Vláďo a Majko ozvěte se nam co je prosím s váma???Holky přeji hezkou a hlavně bezbolestnou noc Stani nezapomeň opět na polštářek je to dobra věc mezy kolena k vůli kyčlím.PAPA mějte se.

Naďa (So, 7. 3. 2009 - 21:03)

Kristi a Stáni, moje fleky kolem pusy už docela ujdou, už to je mnohem bledší, no a hlavně hladké, nejsou to takové boláčky jako ze začátku. Stále to mám ale kolem očí, občas 2-3 dny mažu kortikoidama, tak se to zlepší, ale jak přestanu mazat, mám to zpátky rudé a hrubé, hrůza. Ta vazelína je výborná, po suché pleti ani památka. Já taky můžu na kosmetiku zapomenout, dříve jsem se do práce aspoň "napudrovala", používala jsem bronzové perly, teď nic, no a namalovat si oči, to ani náhodou.
Až pojedu zase do HK na BIO, tak se paní doktorky zeptám na tu osteoporózu, zda to, co beru stačí. Já k ní jezdím teprve od září 2008, tak jsme toto zatím spolu neřešily, ví, co užívám.
Tak holčičky pá a hezký večer

staňa (So, 7. 3. 2009 - 20:03)

Marti, na játra mám Lagosu( to je ostropestřec v tabletách) a Essentiale a taky dieta a 1.4. kontrolní odběry, tak mi držte palečky ať mám lepší výsledky. Nevím kdo psal kyčel podloženou polštářem mezi nohama - velký dík za radu - díky tomu jsem si dnes v noci alespoň trochu semtam zdřímla, při každém pohybu nohou jsem vzhůru bolestí, ale polštářek byl citelně lepší.
Vláďo, kde jsi?
Nadi, jak vypadají tvoje fleky? Krista píše nic moc - tak vám držím palečky ať už zmizí - zkusta sluníčko. Markétko18, píšeš, že máš stále teploty a co na to lékař? Papa Staňa

Martina (So, 7. 3. 2009 - 19:03)

Nadi,já se léčím jen na revmatologii,i když jak mě posílají do toho Hradiště,tak je tam centrum Bioléčby a poradna pro osteoporózu,tak si zkus dát do vyhledávače,kde jsou ve vých.čechách

Martina (So, 7. 3. 2009 - 19:03)

Aha,tak díky za vysvětlení,to jsem nevěděla,že něco takového existuje :-))To zatím nepotřebuju,ráda jezdím autobusem,jenom do toho Uherského Hr. si poprosím o sanitku,protože jsem nenašla žádné vyhovující spoje.Tak ať se snaží,když mě chtějí tolik vidět.:-))
Stani,taky si myslím,že bys určitě mohla minimálně nějaké čípky a díky za objasnění,že játra jsou schopná regenerace,to je super!!!Honem si najdi,co nejvíc informací a pracuj na tom,aby ses pak mohla vrhnout na RA.
Já jen vím,že tchýni říkali,že na játra je dobrý tvaroh a syrovátka,tak to jedla po kilech,ale určitě bych k tomu přidala nějaký ostropestřec apod.
Ale pomohlo jí to,i když ona měla jiný problém než ty,měla je chycené kvůli nezjištěné hypofunkci štítné žlázy a taky je měla zatučnělé,protože měla cholesterol 16....
zatím pa letím za rodinkou

krista (So, 7. 3. 2009 - 17:03)

Ahoj VŠECHNY MOC ZDRAVÍM.Martino cesťák je lístek který tě vypíše obvodní doktorka odkud kam dojíždíš k doktorovi a pojišťovna ti pak proplatí najeté kilometry.VZP má asi 4,7kč na kilometr.Cesta se počítá tam i spět.Na cesťáku je deset kolonek na deset razítek.Cesťák není omezen věkem jen je dobré když ti doktorka napíše na přední stranu,že nemůžeš cestovat dopravními prostředky.CO mi říkala revmatoložka hodně to hlídají a musí do každé zprávy napsat potvrzena cesta osobním automobilem.Jinak dělají cavyky.To je asi vše o cesťáku.Nadi moje fleky v obličeji jsou jeden den lepší nejsou vůbec vidět a druhý den katastrofa.Ještě,že se moc nemaluji protože pudr nepřichází v úvahu a makeup po nějaké hodině taky ne:)Krásný víkend k

Jiřina (So, 7. 3. 2009 - 16:03)

Hezký den všem.Taky jsem nevěděla,že ještě existuje cesťák.Já když jsem za totáče jezdila do Trutnova na ORL,tak mi jízdenku zaplatili.Do Hradce si u obvodní objednám sanitu,máme na to nárok.Stáni objednej si ji taky,doveze tě až na místo.Ať ti někdo koupí aspoň čípky proti bolestem,když nemůžeš prášky.Nadi ta osteoposa je po přechodu a po kortikoterapii ještě mám kompresivní fraktury všech pěti bed.obratlů.Beru na to Alendronat-ratiopharm,šumivý maxi-kalz a tonocalcin(vstřik do nosu)Tenhle šumivý je hnusný,vrací se mi po něm hořké šťávy.Brala jsem ten od Zentivy,ale přestali ho vyrábět.Mě ten obratel prasknul po operaci žlučníku jak mě přendali na postel.Ale mám to lepší.Oboje mi léčí v revmaporadně v HK.Před tou vertebroplatikou obratle mi Mudr.říkal,že mi ho musí slepit,jinak by to poškodilo míchu a byla bych na vozíku.Jo ten alendronát beru jednou týdně,taky po polknutí musím být ve svislé poloze a jíst po půlhodině.Četla jsem v dešních novinkách jak je zdravý křen na RA.V dětství jsem taky užívala jitrocelový sirup,moc mi chutnal,že jsem schválně kašlala abych ho dostala(:-)))Jinak pěkný večer,lepší noc a slunečný den,aby jsme mohli chytat vitamín D.

Naďa (So, 7. 3. 2009 - 14:03)

Ahoj holčičky...moc vás zdravím, Vláďo, kde jsi?
Stáni, to je strašné, když si představím sebe samu bez veškerých léků, znamená to jediné, zůstat doma v posteli a být šťastná, že se pomocí berlí dobelhám na záchod. A to, jak popisuješ, že se ti doktorka vyhýbá či co to má znamenat, já si to jako vyhýbání se ti vysvětluji, to mi přijde snad až ubohé od lékařky. Tak ti má říct na rovinu, že tě nechce nebo nemůže léčit, ale aby se dávala zapírat, to je vrchol.
Holčičky, Stáni, Jiři a Marti, všechny zlomený obratel, určitě je to následek antiravmatik nebo kortikoidů, je to tak? Bojím se strašně zlomeniny, mám silnou osteoporózu a musím se své revmatoložky zeptat, co užívat třeba ještě dalšího. Mám jednou měsíčně BONVIVU a jinak šumivý MaxiKalz, nic víc. Chtěla bych se vás všech zeptat, léčíte se s tímto naším problémem u ravmatoložky nebo ještě u jiného lékaře? Prý existují i osteopor.poradny, nevíte o tom něco???
Marti, jak se ptáš Krisi na ten cesťák, tak já bych řekla, že je to doklad, který si sama vypíšeš třeba na cestu autem, autobusem to je jedno. Prostě odkud kam, počet kilometrů, jakým autem, každé auto má jinou spotřebu, ale možná mají limit daný pevně, no a pojišťovna to zřejmě proplácí. Nikdy jsem se s tím sice nesetkala, ale přesně tohle je cesťák.
Kristi, to je fajn, že je Kubíčkovi lépe, dusivý kašel je hrozný, bolí pak celé tělo, člověk, jak si lehne, je to ještě horší. Cibuli s cukrem jsem nikdy nezkusila, ale už jsem si to napsala a budu to dávat jako dobrý nápad dál.A co obličej, jak se ti vede?
Zatím pápá

Martina (So, 7. 3. 2009 - 13:03)

Kristi,prosím tě,co je to cesťák??
Nedělám si srandu,nikdy jsem o něm neslyšela,teda jestli to není lístek na sanitku,ten jsem dostala vždycky když mě vezli z nemocnice.Jinak jsem i na rehabilitace jezdila 3 měsíce autobusem se zlomenou páteří a s korzetem-vždycky kilometr na zastávku,pak 6km autobusem,v Konici do kopce na rehabilitačku,tam už jsem skoro omdlévala,protože jsem nesměla sedět a tak jsem si tam lehla a odpočinula a pak mě čekalo to samé domů a ještě jsem musela jako správná ženská nakoupit :-))))
Jaké bylo mé překvapení,když jsem asi po roce zjistila,že jsem měla nárok na sanitku!!!Ale my vydržíme všechno,co..

staňa (So, 7. 3. 2009 - 12:03)

Holky, děkuji všem za podporu - jsem ráda, že jste tady, protože často zdravý nemocnému nevěří a RA je blbá leč na celkový první pohled neviditelná, ale zákeřná mrcha. Kristy, ještě mě napadlo, že jsme na kašel - takový ten dráždivý, ale už končící nemoc kupovali v lékárně Thymomel sirup - je to jitrocelový, velmi sladký extrakt. Jitrocel je hojivý, tak asi funguje i na suché sliznice a nám na dokašlání vždy fungoval a už to nebyla chemie, ale přírodní produkt. Kubíčkovi přeji, aby už mu bylo dobře. Papa Staňa

krista (So, 7. 3. 2009 - 10:03)

Ahoj všechny vás moc zdravím.Stáni nic si z toho nedělej já si to po sobě taky nečtu a mám tam chyb jak máku:))))Je mi tě moc líto,že máš takové bolesti. Bude nejlepší když přejdeš k jinému doktorovi když tvá doktorka se nechce o tebe starat.Taky jsme museli změnit,ale jen obvodní doktorku.Nechtěla Kubovi psát léky o cestákách sem se dozvěděla až po 8letech,že něco takového vůbec existuje.Když jsem ji požádala o cesťák tak mi řekla,že mám šetřit pojišťovnu.Ty to máš Stáni mnohem horší protože se na tebe vykašlala tvá odborná doktorka.Markétko 18 jsem moc ráda,že ti je trochu lépe.Kubíkovi je lépe už tak nekašle,přemlouvá mě abych ho pustila v pondělí do školy.Mějte se moc krásně k

Martina (So, 7. 3. 2009 - 10:03)

Ahojky,to je zvláštní holky,mě ten můj zlomený obratel vůbec nebolel.I když mi na něj doktor poklepával!!!Tyhle bolesti kloubů a zad snáším výborně,i obstřiky mě nebolí.
Zato jsem bábovka na vyšetření spodkem-strašně mě bolela kolonoskopie,i u gynekologa mě bolí banální vyšetření no a teď se kvůli tomu bojím té cystoskopie.
Asi máme každá něco jiného.:-))))
Stani,třeba je to dobře,že tě pošlou k Němcovi,ta tvoje doktorka je k ničemu a než by si tě všimla,tak by se ti RA moc zhoršila.
přeji hezký víkend všem

Miluš (So, 7. 3. 2009 - 10:03)

Stáni máš pravdu,že někdy je lepší se nerozčilovat,já jsem nemyslela aby jsi si ztěžovala,ale jestli je vůbec možné,aby ti vyřadil z výzkumu a navíc bez léčby a přeřazení k jinému dr.Vžyt víš jak jsou dlouhé objednací doby.Budu ti držet všechny palce,aby vše dobře dopadlo.tak se měj moc hezky a drž se .

Reklama

Přidat komentář