Reklama

Mozoly na chodidlech

Denisa (Út, 24. 4. 2007 - 09:04)

Nekdo ma k mozolum na chodidlech sklony,me se delaji od 13let stale a nic mi na to nepomaha.

Tereza (Ne, 22. 4. 2007 - 16:04)

Kazdy vecer si ponor nohy do teple vody a poradne je prejizdej pemzou.

Iva (Ne, 22. 4. 2007 - 14:04)

mam problem s mozoly na chodidlech.chodim pravidelne na pedikuru ale za par dni mam na palcich a chodidlech pod prstama mozolz nanovo.dost me to stve protoze to budi u lidi nezadouci pozornost.prosim o radu..

Návštěvník (St, 2. 10. 2002 - 23:10)

Mozoly na chodidlech jsou velmi nepříjemným a bolestivým problémem velkého množství žen. Jsou důsledkem nošení nepohodlné obuvi,zejména lodiček a pantoflíčků na vysokých podpatcích. Chůze v takové obuvi přetěžuje přední část nohou a dochází časem ke změnám klenby chodidel (tzv. zborcení příčné klenby). Zborcená příčná klenba chodidel-tzv. příčně plochá noha má za následek skutečnost, že se začínají na chodidlech tvořit silné otlaky v podobě značně ztvrdlé kůže-mozoly. Odstranění takto vzniklých mozolů však není bez problémů a proto nedoporučuji toto provádět laicky doma. Je sice pravda, že se prodává velké množství přípravků (tinktury atd.) nebo nástrojů, ale v rukou neodborníka mohou více uškodit než pomoci. Tinktury mohou poleptat kůži v blízkém okolí ošetřovaného místa a způsobit tak komplikace v podobě špatně se hojících ran nebo zánětů. Používání nástrojů jako žiletek, skalpelů, nožíků atd. nelze doporučit v domácích podmínkách vůbec. Riziko zranění se všemi následnými komplikacemi je velmi vysoké, bez dlouhodobých zkušeností praktických i teoretických toto nelze provádět bez rizika nežádoucích následků.Doporučuji tedy navštívit odborného pedikéra, který má všechny potřebné znalosti, zkušenosti, vhodné nástroje a podmínky. Do konce tohoto roku jsem ochoten pomoci ženám, které trápí mozoly i kuří oka, zcela zdarma. Vzhledem k tomu, že mám velké zkušenosti jako pedikér, nabízím ošetření nohou spojené s šetrným, účinným a bezbolestným odstraněním mozolů i kuřích ok, a to zcela zdarma. Zákrok je možné podle dohody provést v mojí ordinaci v Praze, případně i v pohodlí Vašeho domova. Nabídka platí pro zájemkyně z Prahy a blízkého okolí.Kontakt na mne: footcare"seznam.cz

Návštěvník (So, 8. 6. 2002 - 14:06)

Používám tinkturu na otlaky od Schollu - i lékárnice tvrdila, že nic účinnějšího zatím neprodávají. Tinktura se musí nanášet víckrát, a ztvrdlá kůže, až se pod ní vytvoří nová vrstva, se pak dá snadno odloupnout - ale je potřeba počkat třeba týden. Dá se to taky přehnat - to se pak té kůže odlopne moc, a to taky není dobré, ale jinak je to to nejlepší, co na mozoly mám, a mému příteli tinktura pomohla hodně na kuří oka. A hlavně - je to bezbolestné!

Návštěvník (Pá, 31. 5. 2002 - 00:05)

Také mne trápí mozoly na chodidlech a osvědčily se mi pouze 2 metody léčby. První, šetrnější spočívá v koupeli nohou v teplé vodě cca 30 minut a následné odstranění ztvrdlé kůže speciální rašpličkou. Radikální způsob odstranění lokálních mozolů a zatvrdlin provádím přímo ostrým nožíkem či skalpelem "nasucho" bez předchozí koupele. Je třeba postupovat opatrně a seřezávat mozoly postupně po menších vrstvách. Účinnější způsob však asi neexistuje. Důležitá je rovněž pravidelnost, minimálně 1-2x za měsíc.

Návštěvník (Pá, 10. 5. 2002 - 01:05)

Mám podobné problémy a vyzkoušela jsem různé věci. Nejlepší řešení je po koupeli nohou v teplé vodě chodidla osušit a opatrně mozoly z chodidel seříznout ostrým nožíkem nebo ještě lépe specielní žiletkou na ztvrdlou kůži. Tuto proceduru je však nutné opakovat zhruba každýcg 14 dnů.

Návštěvník (Pá, 10. 5. 2002 - 00:05)

Z nošení lodiček na vysokém podpatku mám příčně ploché nohy a v důsledku toho se mi na chodidlech tvoří rozsáhlé a bolestivé mozoly. Ráda bych se dozvěděla, jak nejúčinněji tyto mozoly odstraním. Různé masti na změknutí ztvrdlé kůže mi moc nepomáhají.

Reklama

Přidat komentář