Reklama

Gynekomastie

syd (Út, 27. 7. 2004 - 22:07)

čím dřív zajdeš k doktorce tím líp, stejně ti asi řekne že to samo zmizí (na 90% to nezmizí samo), ale pokud se tak nestane do 18-ti tak tam jdi znovu a v žádném případě se nenech odbýt - české lékařství je v těchto věcech opravdu za opicema - vlastní zkušenost :-(

katik (Út, 27. 7. 2004 - 15:07)

dah moj priatel ma 32 rokov.nema niejak velke prsia..mozno trosku,ale nie tak viditelne.no doktoroka mu povedala diagnozu :gynekomastia,ale ze to nie je tak vazne,takze nemusi sa na operaciu ponahlat.to miesto je na dotyk bolestive...

David (Po, 26. 7. 2004 - 22:07)

Čau lidi, jsem fakt rád, že tento problém nemám jenom já. Mě zvětšená prsa trápí už hodně dlouho, teď mi je 15 let, ale nikde jsem s tím ještě nebyl. Může někdo z vás napsat jak velká prsa má (kolik cm)? Já je mám vystouplá asi o 3 cm. Myslíte si ,že to je vážné?? Předem díky za reakce.

dah (St, 21. 7. 2004 - 21:07)

Gynekomasti je z počátku bolestivá, po cca 2 měsících bolest ustoupí, je to okamžik kdy nejvíce roste...kolik je tvému příteli?

katik (Čt, 15. 7. 2004 - 18:07)

tak vysledky hormonalnych testov dopadli vyborne.v norme...ale aj napriek tomu ho diagnostikovala ako gynekomastia lavej strany.Chcela by som vediet,ze ci to miesto moze byt bolave ak sa jedna o gynekomastiu.lebo ja sa toho obavam,ze doktorka to neurcila spravne.je tam niejake zakalenie v rozsahu 3 krat 4 cm,ale ona nema potuxy odkial to vzniklo.help please

katik (Út, 6. 7. 2004 - 22:07)

Je to misto bolave?Mojho priatela identifikovali ,ze ma gynekomastiu,ale prsia nema niejak zvacsene.Ide o to,ze to miesto je bolave na dotyk aj na beh,tak som si nie ista ci je to gynekomastiou.neviete pomoct.diki.zajtra idem na kontrolu engokrynologie kde mu zistovali hormonalne testy.som zvedava.

katik (Út, 6. 7. 2004 - 22:07)

Hej lidicky a ma neco neplodnost spolocne s gynekomastiou?nemate skusenosti?diki.

pavel (Pá, 2. 7. 2004 - 20:07)

Ahoj Lado, kde ti operaci provadeli? Fakt by to hodne pomohlo, kdybys dal nejakz tip na konkretni pracoviste. Mam obavy, aby me to nekde nezmrsili a nevypadal jsem jeste hur. Diky moc, pavel

xyz (Čt, 1. 7. 2004 - 09:07)

Byl sem u obvodní lékařky kvůli zvětšeným prsům, ona konstatovala že se jedná o gynekomastii a poslala mě přímo do nemocnice na ambulanci ať se nechám objednat na operaci. Tam mi ale při vyšetření řekli, že gynekomastii mám pouze v jednom prsu a to tak malou (je mi 21 a mám to od cca 14), že určitě nezpůsobuje zvětšení prsou, že se jedná pouze o podkožní tuk (vážím 80kg a měřím 185cm). Poslal mě zpět na obvod na odběry aby se zjistilo čím to je...taklže doufám, že mě operace mine

Jirka (Po, 28. 6. 2004 - 20:06)

Jo já v tom jsem taky je mi 19 a mám to asi od 14 ti co vám budu povídat dyť to znáte hrůza. Taky by mě zajímalo jak dlouho se čeká na operaci a co jizvy zdali jsou vidět. Doktorka je pěkná svině celý ty roky mi vůbec nic neřekla dělala že to nevidí.

Mach (Po, 28. 6. 2004 - 15:06)

Jo a eště sem se chtěl zeptat, jestli je možný jít rovnouz k endokrinoložce?

Mach (Po, 28. 6. 2004 - 15:06)

to by mě ani ve snu nenapadlo, že tady bude tolik lidí se stejným problémem. Já to mám od 14 a je mi šestnáct, nevíte, jestli na mě ty prášky ještě budou působit?

katik (Pá, 25. 6. 2004 - 13:06)

ahojte lidicky,potrebujem pomoc.moj priatel mal bolesti okolo bradavky-prsnik a tak siel s tym k obvodnemu.ta ho poslala na engykrynologiu a tam mu predurcili diagnozu -gynekomastia..-potom siel na manografiu-vysetrenie prsnika a tam my to potvrdili.caka este na hormonalne testy.Nezda sa mi ,ze by mal zvacseny prsnik..a ani oba..ma ich take normalne a preto mi nejde do hlavy ze preco by to mala byt gynekomastia.Nakoniec,to miesto co tam ma ,je velmi citlive.Pri behu ho to tak isto boli ako pri dotyky.Mate s tym niekto skusenosti.Myslite si,ze je to predsa gynekomastia.??a este jedna vec.ma neplodnost nieco spolocneho s gynekomastiou?diki za radu.pekny den

anonym (Čt, 10. 6. 2004 - 21:06)

Dobry den,nedoporučuji také jíst rostliny, které podporují estrogeny, jako je třeba ženšen.

ghost (So, 15. 5. 2004 - 22:05)

Chtěl bych se zeptat Ládi kde Ti to dělali a Jak dlouho jsi čekal v pořadníku na plastiku.Popř.napsal Ti endokrinolog doporučení na konkrétní pracoviště,nebo jsi si mohl vybrat kde by jsi chtěl zákrok podstoupit.Jde mi o to mít to rychle za sebou,tz.-každá nemocnice jiné čeaní na zákrok,ne?! Díky

Koudy (Po, 10. 5. 2004 - 15:05)

Taky přidám trochu do mlýnaJe mi 22.Problém s gynekomastií jsem měl celý život, jenže si toho nikdo nevšim, protože jsem byl obézní a všichni to přisuzovali obezitě.(i já)Ve 20 jsem zhubnul (z 95 na 70kg) a já jsem si uvědomil že se prsou nezbavím.Takže jsem zašel k praktickému lékaři (záminkou bylo vyšetření cholesterolu) a ten si všiml (před dvěma rokama si nevšiml) a poslal mě na endokrinolgii. Dnes jsem tam byl. Vyšetření proběhlo tak, že mi dala jakýsi ultrazvuk či co na krk. To bylo vše. Pak mě poslala k očnímu (vyšetření očního pozadí???) a na sonograf. Pak mi řekla, že mi operaci nedoporučuje (mám obstojené dvojky), že svému synovi by to zakázala a takové ty kecy, (že některé ženské mají vousy a chlapi že můžou mít prsa a že to není na závadu...)... o léčbě hormonama se ani nezmínila.Teď se chystám k očnímu a na sonografii, ale na operaci půjdu i přes jiný názor doktorky. Hodně štěstí a ještě se ozvu co a jak

petr (Út, 4. 5. 2004 - 19:05)

Ládo, prosím Tě, kde Ti to dělali? Potřebuju nejakou plastickou, kde to fakt uměj a vyndaj mi to celý, je mi jedno, že mi ztmavnou, věnuji se zavodně kulturistice a fakt už to musí jít celý ven. postup znam, obvodak-endokrinolog-plastika, ale potřebuju vědět, že mi to tam vyndaj celý, kdyz tak mi to posli na icepman"seznam.cz Diky Petr

petr (Út, 4. 5. 2004 - 19:05)

ahoj, prosim te muzes mi rict, kde jsi si to nechal udelat? Me to delali ve Stresovicich, chtel jsem, aby mi to vyndali cely, ale po operaci mi rekli, ze by mi odumreli bradavky a ztmavli, kamarad to tak ma a neni to vubec tak zlý, jak tvrdili a vypadaj normalne, akorat jsou trochu tmavsí. Mam dojem, ze po tý operaci je to jestě horsí a začali mě pekne bolet, takže uvažuji o tom jit znova, ale chci je ty žlázy celý vyndat

Láďa (Ne, 2. 5. 2004 - 18:05)

Panove, mate to docela spatny se svymi obvodaky. To Vam opravdu nezavidim. Nevim presne jak to je s pojistovnou, ale spravne to asi musi pres retezec Obvodak-endokrinolog-plasticka chirurgie, aby to platila. Protoze oni Vam daji lejstro s diagnozou. Ted si vlastne vzpominam, ze jsem nejdriv endokrinolozce volal a ta mi rekla: BEZ PAPIRU OD OBVODAKA VAS NEVYSETRIM. Nenechte se od nej odbit!!! Mate pravo se nechat vysetrit, paklize mate sami pochybnosti a vas obvodak by uz jen pro vas klid v srdci nemel bejt blbej a napsat Vam to. Pokud, se bude hodne vzpirat, tak prejdete k jinymu, pravdepodobne pujde o kretena. Zdar

Michal (Pá, 30. 4. 2004 - 15:04)

Nesmysl, operace je to plastická a doporučí ji endokrinolog na základě diagnózy. Gynekomastie má především dopad na psychiku člověka a když dneska přešijou ženskou na chlapa a naopak na pojišťovnu, tak proč by nehradily takovou banální operaci?S ženskýma si nelam hlavu, když Tě chce tak jí to nevadí. Navíc ať to maskuješ sebevíc stejně je to vidět, takže většinou se snažíš, aby si nevšimla něčeho co už dávno ví. Ženy mají trochu jiné nároky než jenom bezchybnou figuru.Jinak opravdu mohu doporučit jít přímo k endokrinologovi ten je v obraze hned a člověk si ušetří trapné prohlídky u obvodního.

Reklama

Přidat komentář