Reklama

vaginismus?

Anče (St, 17. 6. 2009 - 21:06)

Tak už sem nějaký ten pátek koukám a pročítam si Vaše osudy. A mám stejný problém. Prostě to nejde. Mam supr přítele. Sex bych chtěla. Poprvé jsem si o tom přečetla na netu, kde jsem vlastně zjistila o co jde a pak jsem s tím navštívila svojí gynekoložku, která mi po pár návštěvách dokázala říct jen to, že jsem bláznivá a poslala me k sexuologovi. Což mě po čase ničilo eště víc a naopak mám dojem, že se problém s vaginismem díky návštěvám sexuologa a gynekologa díky tomu ještě prohloubil. Podle mě proto, že mám zřejmě nějakou hůř řešitelnou formu. Tím nechci odradit ostatní od návštěv sexuologa - ale prostě na mě to nezabralo. Prostě už z toho mám hrůzu, bojim se, jak budu žít a že se to nevyřeší. Snažim se s tím bojovat, ale psychicky mě to šíleně deptá a ničí mi to život, a člověk je na to úplně sám (i když přítel ví a chápe, ten problém sám nemá). Uvítala bych kontakt s osobou se s tejným problémem...chci s tím hnout, ale potřebuju někoho, kdo chápe, co je tohle za kreténskej problém.

Markéta (St, 17. 6. 2009 - 06:06)

Simono, kontakt na toho léčitele je:

lecitel.brno"email.cz

Simona (Po, 15. 6. 2009 - 08:06)

Markéto, uveď prosím kontakt na toho léčitele. Myslím, že nás bude víc, co ti budeme vděční.

Lenka (Čt, 11. 6. 2009 - 10:06)

Markéto a co to bylo za léčitele, chtěl za to platit?

Lenka (Čt, 11. 6. 2009 - 10:06)

Já to samozřejmě chápu, je mi jasné, že na mě by ten návod třeba vůbec neplatil :-) Jen mě zajímalo, jak se dá vaginismus léčit, klasická medicína zná dva postupy a to uvolňování a roztahování a psychoterapii.
Jestli přes psychiku, nebo nějak fyzicky.
Je za tím jen čistě teoretický zájem, ne že bych to chtěla zkoušet.

Markéta (Čt, 11. 6. 2009 - 06:06)

Lenko, ten návod byl přímo pro mě přímo šitý na míru. Léčitel mi říkal, abych návod nešířila, protože kdyby můj osobní návod použila jiná žena, nepomohlo by jí to. Léčitel mi říkal, že ke každé ženě trpící vaginismem se musí přistupovat individuálně a tak akždá má tak trochu odlišnou léčbu. Pochop, že každá jsem jiná a hlavně máme jinou psychiku. Nikdo nemáme úplně stejnou povahu, i když máme stejnou chorobu.

Lenka (St, 10. 6. 2009 - 13:06)

A jaký byl ten návod na léčbu Markéto? To by mě docela zajímalo...

Markéta (St, 10. 6. 2009 - 12:06)

Taky jsem si dřív myslela, že vaginismus je nevyléčitelný. Když už jsem to chtěl vzdát, vyléčil mě nečekně rychle léčitel Hrousek, a to přes emailové konzultace. Ani jsem se se svým zachráncem osobně nesetkala, jen mi dal pár otázek, zjistil příčinu a napsal mi návod na léčbu. Proto chci říct všem stejně postiženým holkám holkám, nevzdávejte to, naděje je vždycky.

Marek (So, 6. 6. 2009 - 23:06)

Tak se se mnou rozesla, ne kvuli sexu, rekl sem ji, ze s ni nebudu spat, kdyz ji to boli, navic ja ted ze sexu mam dost strach, protoze mi vzdy u ni opadla erekce, tim, ze zacla kricet este nez sem se ji dotkl.
Ach jo. Neni to tak jednoduche!

Mirka (Pá, 5. 6. 2009 - 20:06)

Holky, hlavně bojujte!!! Já jsem se s vaginismem taky trápila. Navštívila jsem psychiatra, homeopata, sexuoložku - až ta mi předepsala antidepresiva a pomohlo to. Samozřejmě nenastal ten zlom hned, ale do půl roku "to" šlo ...

Míška (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Ještě bych tě chtěla trochu povzbudit, v doktor mi říkal, že to není ojedinělý problém, že to mívá hodně dívek.Takže v tom nejsme sami. Můj přítel se tehdy na mě vykašlal, protože to byl zkušený kluk a neměl se mnou trpělivost. Myslel si, že jsem divná a snad nějaká tělesně postižená, že ho do mě nemohl strčit... IDIOT... Ale probrečela jsem tehdy hodně nocí. Dnes se na to dívám (s odstupem 12let) s úsměvem. Ale tehdy to bylo opravdu těžké období.

Míška (Pá, 15. 5. 2009 - 18:05)

Celine. Já jsem to taky podstoupila. Měla jsem úplně stejný problém. Dokonce jsem i neměla dostatečný otvor pro odtok menstruační krve, ale stačil opravdu malý zákrok, lékař udělá jen malý šmik a je to. Nadruhý den jsem byla z nemocnice propuštěna. Opravdu se není čeho bát. Lokální anestesii mi ani nenabídli. Tak nevím. Zkoušejte to s přítelem ještě, ale někdy asi nic jiného nezbyde, než se dát do péče lékařům. Příjde mi hodně nespravedlivé, že některá o to příjde poprvé jako by nic, a někdo s tím má takové problémy. A ty nervy při tom!!!

__utma=48467763 (Pá, 15. 5. 2009 - 17:05)

Je mi líto všech holek, které to potkalo stejně jako mne. Najit někde odbornou radu a pochopení je velmi těžké. Také jsem se přes gynekology, doporučené operace pochvy a podobně dostala až na sexuologii. Spiše náhodou, neměla jsem o postupech léčení potuchy, jsem se dostala k lékaři, který mne dokázal tak rozrajcovat, jak to snad žadný jiný chlap neumí. Při čtvrté návštěvě jsem byla celá jeho a na bolestivé stažení jsem si ani nevzpoměla. Ještě po mnoho měsíců jsem pak chodila do ordinace. Nikdy před tím, ani potom jsem takového muže nepotkala.Pojem supersamec není knižní výmysl, já jsem to s nim zazivala.
Jitka

Céline (Út, 12. 5. 2009 - 23:05)

Díky Míško za radu, ale ma žádný zákrok v narkóze bych nešla. Mám fóbii z narkózy. Vědět dlouhodobě dopředu že dostanu narkózu, tak bych bych byla v depresích. Vydržím jakoukoli bolest, tak bez narkózy...Je tedy možné ten zákrok udělat jen za lokální anestezie? Vždyt i císařský řez, což je náročná operace se může dělat i bez narkózy, tak proč by něco tak banálního mělo narkózu vyžadovat...

Míška (Čt, 7. 5. 2009 - 19:05)

ahoj Celine, chceš říct, že jsi 5 let s přítelem bez sexu??? Mazej ke gynekologovi a ten tě pošle na malý zákrok je při narkóze a pak bude vše O.K. Vaginismus to není (ten je spíše psychologický problém) tvůj problém jde vyřešit.... Tak se netrap a hodně štěstí... Tvůj přítel je anděl

Míška (Čt, 7. 5. 2009 - 19:05)

ahoj Celine, chceš říct, že jsi 5 let s přítelem bez sexu??? Mazej ke gynekologovi a ten tě pošle na malý zákrok je při narkóze a pak bude vše O.K. Vaginismus to není (ten je spíše psychologický problém) tvůj problém jde vyřešit.... Tak se netrap a hodně štěstí... Tvůj přítel je anděl

Celin (St, 6. 5. 2009 - 23:05)

Ahoj! Je mi 25 a pět let mám přítele, ale žádný sex, protože to prostě nejde. Nevím jestli se jedná o vaginismus, můj problém je asi spíše anatomický. Já mám téměř nepatrný poševní otvor, nebo snad vůbec žádný otvor. Projde tím jen menstruační krev a nic se do mě nedostane. Ani nemá cenu se o sex pokoušet. Máte podobný problém?

Lenka (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

No tak dobře dobře, borče :-)
Asi si jen pod pojmem vaginismus představuju něco složitějšího než jen nějaké neuvolnění způsobené nechopností chlapa.

Jura (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Ale Leni, vždyť píšu že " psychicky normální vaginistku " - rozhodně bych neřešil nějaké psychiatrické případy po znásilnění či zneužívání. Prostě klasické případy kdy má "chlap ptáka samicu" ! :-)) a neví jak to holce normálně udělat. Žádná holka na tom většinou není tak zle že by se nedala vydráždit tak, že se na chlapa vrhne sama. Věř že vím o čem mluvím, defloroval jsem bez jakýchkoliv potíží tak 10 pan a "nepan" jsem měl taky dost ! :-))

Lenka (St, 6. 5. 2009 - 13:05)

Juro, ale to je právě to, ženský jsou prostě jiný, takže věta "...čím víc inteligence a citů se do toho táhá tím hůř" platí pro chlapi, ale ne pro ženský.
A ženskou trpící vaginismem toho nezbavíš za 2 hodiny, to pak netrpí vaginismem, ale nějakou prkotinou.
Zvlášť pokud to je vaginismus jako důsledek např. znásilnění nebo zneužívání v dětství, chytrolíne.

Reklama

Přidat komentář