Reklama

Rakovina varlat

Martin T. (So, 10. 11. 2007 - 11:11)

Pocit? To máš ale hodně málo. Už to tady dávám po několikáté, protože někteří očividně neumějí nebo nechtějí si ten odkaz najít ve starších příspěvcích
http://www.uoc.muni.cz/onkoftn/klinicke_aktivity/nador-varlat/samovys-varlat-navod.htm
Podle toho lze aspoň částečne si provést samovyšetření a odlišit třeba nadvarle nebo varikélu od nádoru. Nicméně nedoporučuji na toto spoléhat a zajít si každopádně na sono vyšetření na urologii. Tak se seber a upaluj tam. Nádory tohoto typu jsou poměrně dobře léčitelné pokud se diagnostikují včas.

P.S. Mnohdy se jedná o zánět nadvarlete, které může způsobovat rovněž tyto problémy, ale tohle nedokáže bezpečne posoudit ani urolog bez sono vyšetření, natož pak laik.

Loket (So, 10. 11. 2007 - 00:11)

Mám stejný problém jako Morgan, který psal přízpěvek 8.11..Mám pocit,že je to rakovina a když to ještě uslyším od doktora,tak mi z toho asi hrábne!!!

Martin T. (Pá, 9. 11. 2007 - 16:11)

Momentálně je online diagnostika mimo provoz, tak doporučuji zajít k urologovi, zajít k urologovi, zajít k urologovi, zajít k urologovi, zajít k urologovi...snad kdyz to napíšu vícekrát, konečně to nekteří pochopí. Ostych a strach vám nepomůže,spíše naopak. A když vám někdo napíše, co chcete slyšet, ne to nic není, možná vás to uchlácholí, ale třeba tím potom ztratíte drahocený čas. Rozhodnout se každý musí sám.

Co to způsobuje? To neví přesně nikdo, ale existuje několik faktorů, které mohou mít velký vliv.
Uvedu je v pořadí, dle důležitosti a co se lze dočíst v různých publikacích.

1. Dědičné dispozice
2. Stres a deprese, tvrdí se, že jsou všeobecné spouštěče rakoviny, jelikož narušují přirozené chem. reakce v těle
3. Příliš úzké kalhoty a to beze srandy, protože přílišný a trvalý tlak škodí všeobecně
4. Silný úder do rozkroku, což při jízdě na kole je velká pravděpodobnost. Nakonec stejný problém měl i cyklista Armstrong, jenomže s neotálel a to mu zachránilo život a pak ještě vyhrál několikrát po sobě Tour de France. Takže to je také o vůli a fyzické kondici.
5. Toxicita prostředí, především v průmyslových městech
6. Vliv mobilních telefonů, strava, aj.

Snad jsem na nic nezapomněl.

Morgan (Čt, 8. 11. 2007 - 17:11)

popri lavom semenniku mam uz dlhsiu dobu makku hmotu /akoby nieco slizke/ a na vrchole laveho semennnika aj tvrdsiu hrcku..IDE O NADOR? v poslednom case mam bolesti vzadu na krizoch a na podbrusku...co mam robit?? dakujem

Smrtihlav (Čt, 25. 10. 2007 - 22:10)

Promin, ale pomaha strcit do ule a pobouchat ;-) Neskousel jsem, ale pri to pomaha na par dnu bude dosti velky.

MAX (Ne, 21. 10. 2007 - 17:10)

mám takový drobný problém, někdy se mi stane že se mi nechce ztopořit penis,co s tím?? pomáhají nějaké prášky??

Marian (Ne, 21. 10. 2007 - 03:10)

Ja som u seba nahmatal tiez akoby hrcku, ktora ma podlhovasty tvar asi 20mm x 5mm. Tiahne sa ponad semennik a nie je s nim uplne pevne spojeny, aj ked je vzdy v blizkosti laveho semennika. Stale dufam, ze je to len nadsemennik. Momentalne som v zahranici a tak zistujem, ci to moze byt vazne a mal by som radsej ist domov a navstivit rychlo lekara.

Martin2 (Po, 15. 10. 2007 - 21:10)

Moje příspěvky jsou ty dva nad Martinem z 15.10. :) ...a ještě se optám a asi hloupě, proč chodit k urologovi a ne ke gynekologovi?

Martin (Po, 15. 10. 2007 - 16:10)

Reaguji na mé dva příspěvky které jsem zde poslal 13. 10. 2007 20:32:00 a ve 20:34:51 (dlaší dva jsou od jiného jmenovce). Honzo naprosto stejé problémy jako tebe trápily i mě, viz. můj první vzkaz. Nedalo mi to a tak jsem si zašel na vyšetření k mému urologovi. Opravdu jsem si nevymýšlel a sám doktor mi při ohmatu lokalizoval v horní pravé části pravého nadvarlete hrčku (bulku)o velikosti asi zápalkové hlavičky, nicméně po důkladném sono vyšetření obou varlat a taklé ledvin vyloučil (!!!) jakékoliv podezření na rakovinu varlete, nicméně sám konstatoval, že tyto příznaky klidně mohou znamenat přítomnost nádoru. Proto ti každopádně doporučuji navštívit svého urologa a bez jakéhokoliv ostychu se mu se všemi problémy svěřit!!! Stojí to zato, už jen pro ten pocit že má člověk jistotu že je vše v pořítku. Držím ti palce. Ahoj Martin

Martin (Ne, 14. 10. 2007 - 00:10)

...ptám se vlastně i jako vášnivej cyklista, zda je možná častou námahou oblati přirození nščeho takového docílit. Uvědomil jsem si, že po delší jízdě na kole pocituju v oblasti přirození jako by mravenčení(jako když si přeležíte nohu apod).

Martin (Ne, 14. 10. 2007 - 00:10)

Možná by bylo dobrý, kdyby nám tady někdo fundovanější ještě poradil, jak rozpoznat "napravidelné"tvary od těch pravidelných. Kde a jak se přesně nahmatá nadvarle apod. Ač sem se sem dostal jenom ze zvědavosti,nedalo mi to a tak namátkou sem se prohledal. Levě varle mám níž, což by mělo bý normální, za varletem pocituju určitej útvar nezávislej na varleti(volně se pohybující),jako by mírně nad. Na pravem to pocituji také ale meně znatelně. Varle jsou hladká, bolest ani tlak nepocituji.
Pak mám dotaz, čím je nádorové onemocnění varlat převážně způsobeno...zda spíše geneticky či vnějšími vlivy.Překvapujemne současný nárůst tohoto jinak vzácného onemocnění... . Jestli se vyvarovat některých chemických látek apod.
díky

Martin (So, 13. 10. 2007 - 20:10)

Pepo, ty jsi měl rovněž takovéto příznaky?

Martin (So, 13. 10. 2007 - 20:10)

Honzo byl jsi s tím u doktora? Zjistili ti něco? Tvůj příspěvek naprosto odpovídá rovněž mému problému, také mě bolí horní oblast pravého nadvarlete, také tam mám nepatrnou hrčku (jakoby drobné tuhé zrnko), která není na ohmat bolestivá a jakoby vybíhá z varlete...

pepa (So, 13. 10. 2007 - 17:10)

Chtěl bych jenom podotknout kdo měl rakovinu varlat nezanedbávejta kontroly na onkologii.V roce 1995 jsem měl nádor na levém varleti, prodělal jsem léčbu na onkologii ale po 10ti letech v roce 2006 mě nádor metastázoval do plic.Jsem znovu po léčení a doufám že už mam nad tou potvorou vyhráno.A Vám držím palce.

pepa (So, 13. 10. 2007 - 16:10)

rakovina varlat

Honza (Po, 8. 10. 2007 - 01:10)

Nahmatal jsem si u praveho varlete ve vrchni casti(nadvarle) kulaty, plochy utvar, ktery jakoby vybiha od varlete. Na dotek je lehce bolestivy. Dale jsou zvetsene asi otekle cevy/zlazy od praveho varlete. Jine problemy nepocituji. Co to muze byt? diky

Návštěvník (Ne, 9. 9. 2007 - 13:09)

Kdyby jste nebyli lini si procist diskuzi uz jste mohli znat na sve dotazy odpovedi. Ne jednou tady byly totiz odkazy na samovysetreni a hlavne doporuceny postup.
Obecne: pokud mate jakekoliv pochybnosti, neotalet a zajit na urologii a nechat si udelat sono vysetreni. Tak lze bezpecne poznat, zda se jedna pouze o neskodny uzlik, zanet, varikelu nebo neco jineho. Jenom podle hmatu to s jistotou nepozna ani urolog, natoz laik.

Jirka (So, 25. 8. 2007 - 13:08)

Ahoj, chtěl bych se zepta jestli ty rakovinový potvory (nádory) jsou většinou tvrdý nebo mohou vypadtat i jako normální tkáň.

Návštěvník (Čt, 16. 8. 2007 - 23:08)

je mi jasný,že diagnostika přes net je nemožná, ae nevím, jak se k tomu dokopat, asi mám strach z toho, že je možný, že to nebude jenom prkotina..:(

Ondrej (Čt, 16. 8. 2007 - 08:08)

Dobrý Den,
Pobiliva mi leva varle,jenom kdyz se na ni sahnu tak mi to boli a jde mi ta bolest az do bricha.Muzete mi nekdo poradit co to je ?
Dekuji

Reklama

Přidat komentář