Reklama

Obřízka

gin (Pá, 25. 9. 2015 - 02:09)

Pan Morris je lékař,...Je profesor, ale zcela jiného oboru, jenže cirkumfetišisté se jím budou zašťiťovat do nekonečna.

gin (Pá, 25. 9. 2015 - 01:09)

Publikováno 2 dubna...Milý Aha

emeritní profesor Brian Morris je cirkumfetišista toho nejvěvětšího kalibru, má profesuru přes vysoký krevní tlak a vůbec nemá nic společného s urologií či pediatrií v této oblasti. V této jeho cirkumfetišistické činnosti se od něho universita v Sidney razantně distancovala.

Dr. BRIAN Morri (Pá, 25. 9. 2015 - 01:09)

Publikováno 2 dubna 2014
MAYO CLINIC
Ppřínosy pro zdraví kojenců mužské obřízky převyšují jeho rizika, o více než 100-1 , podle nové studie publikované on-line právě v Mayo Clinic Proceedings .
Dr. Brian Morris , emeritní profesor na School of lékařských věd na univerzitě v Sydney , a jeho kolegové ve Spojených státech zjistili, že v průběhu svého života , polovina neobřezaných mužů získá nepříznivý zdravotní stav způsobený jejich předkožkou .

Aha (St, 23. 9. 2015 - 02:09)

Okopíroval jsem tu, že se...Jediny, kdo se vydava ha neco o neni jy ty! Radoby chranis predkozky...a nevedels jak na to, tak sup sem aktivismus, ale jen na chlalecky, obrezat ne ,ale u holcicek je to jedno, prisit treba na glavu!zrovna tak i vykastrovat bez umrtvenj jak diš, a zmaltit bejsbolkou....

Aha (St, 23. 9. 2015 - 02:09)

Okopíroval jsem tu, že se...Jediny, kdo se vydava ha neco o neni jy ty! Radoby chranis predkozky...a nevedels jak na to, tak sup sem aktivismus, ale jen na chlalecky, obrezat ne ,ale u holcicek je to jedno, prisit treba na glavu!zrovna tak i vykastrovat bez umrtvenj jak diš, a zmaltit bejsbolkou....

gin (St, 23. 9. 2015 - 01:09)

Milý Jardo, i když je momentálně pro mne partnerský sex jen teorie, tak tomu za měsíc může být jinak a lidem, jako je Aha je do toho kulový hovno, jak já momentálně žiju.

Mimoto, já se svou předkožkou nikdy sebemenší problém neměl, přetahovat mi šla i v erekci lehoučce od svého nejútlejšího dětství a nikdy jsem tam neměl sebemenší náznak zánětu.

Jak je to u rodičů, kde se toto provádí pod vlivem náboženského nebo kryptonáboženského tmářství? Moderní psychologie prokázala, že tu zapracovává syndrom popření ztráty.

Židovský lékař Paul Fleiss o tom napsal:

Syn musí být obřezán, aby vypadal jako jeho otec.

Dítě je směs genetického materiálu pocházejícího z jeho otce a matky. Syn nikdy nevypadá totožně jako otec a ani nikdy vypadat nebude. Každé dítě je jedinečná bytost a jako s jedinečnou bytostí se s ním musí počítat. Představa, že by se syn zděsil, když by zjistil, že penis jeho otce vypadá jinak, byla vynalezena rodiči ke zdůvodnění obřezání svých potomků. Tento falešný soucit nemá vůbec žádný lékařský základ.

Nejsou známy žádné zprávy o intaktních chlapcích, kteří by byli naštvaní, že jejich předkožka nebyla amputována, když zjistí, že jejich otec je obřezán. Pokud intaktní synové obřezaných otců vyjadřují svůj názor na toto téma, tak vyjadřují nesmírnou úlevu a vděčnost, že byli ušetřeni této operace. Spíše vyjadřují zármutek nad utrpením, kterým jejich otcové jako děti prošli.

Občas otec vysvětluje, že chce obřezat dítě, protože tak se mezi ním a jeho synem vybuduje pouto. I když je to úžasná věc, že otec chce se svým synem vybudovat pouto, tak obřízkou se nedá tohoto úctyhodného cíle v žádném případě dosáhnout. Pokud toho otec chce dosáhnout, tak je nejlepším prostředkem strávit s chlapcem mnoho šťastných hodin a nechat ho zakoušet svou náklonnost.

Je smutné, že mnozí obřezaní otcové na to mají chorobný náhled a tím zdůvodňují, že jejich syn musí být obřezán. Když je dítě v situaci, kdy se obává, že část jeho penisu bude odříznuta, lze to brát jako zneužití rodičovské autority. Když otcové vyžadují, že by též jejich synové měli být obřezáni, myslím, že se tím zoufale snaží ospravedlnit svou vlastní obřízku nebo hledat kompenzaci. Pocity některých otců, když vidí na svých intaktních synech, že jim tato část penisu chybí, může být pro ně tak zničující, že to není jejich osobní chybou.

Otec, který nechá obřezat svého syna svévolně a násilně, těžko získá jeho vděčnost, důvěru nebo lásku ( u nás jsem se z internetu dověděl o pěti případech matek, které ohloupeny určitou propagandou to nechaly udělat svým dvanáctiletým synům) Vím o případech, kdy byl takto zničen vztah syna k otci a změnilo to lásku syna k otci v hněv a hořké nepřátelství. V případech, že otec trpí pohledem na svého intaktního syna, je pro všechny nejlepší, aby se mu dostalo odborné psychologické pomoci, aby mohl překonat svůj problém. Všechny děti si zaslouží co nejbezpečnější a nejvíce milující domov.

Když lékaři pochopí všechny důležité funkce předkožky, také budou schopni vyřešit téměř všechny problémy bez její zbytečné amputace. Uříznutí části těla, zejména nejcitlivější části penisu je krajní opatření, které by mělo být použito pouze v těch nejextrémnějších případech. Jediný legitimní důvod je život akutně ohrožující onemocnění a nezvratné poškození tkání. Ale takové indikace nastávají jen velmi zřídka.

Nejlepší rada ohledně péče o intaktní penis je snadná, prostě ho nechat na pokoji. Neporušený penis nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nechme v tomto chlapce, aby se starali sami o sebe. Podle jeho věku se bude rád starat o své tělo vhodným způsobem. Nakonec, je to jeho věc. Držte se zpátky a nemějte o penis svého syna nepodložené obavy. Mějte vždy na paměti, že předkožka je normální, základní a přirozenou součástí mužského těla. V případě, že drtivá většina evropských chlapců může zdravě a klidně vyrůstat se svou předkožkou, může váš syn také.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/chrante-svého-neobrezaneho-syna/

Je dokázáno, že toto mrzačení pohlavních orgánů amputací předkožky je cyklický proces a pod náboženskou nebo kryptonáboženskou rouškou (USA) se to šíří jako rakovina.

gin (St, 23. 9. 2015 - 00:09)

Jarda napsal:

I sám přispěvatel nemá zkušenost, pouze něco četl na internetu v zahraničí. Nemá tedy objektivní znalosti, diskuzní fóra na internetu nejsou zdrojem ani ušlechtilé diskuze, ani vědeckého poznání. SRov. diskuze zde, to je spíše odpad. Myslím, že on sám je zmanipulovanou osobou, která uvěřila něčemu nedoloženému. Moc neznamenají ani použitá jména případných lékařů či profesorů od někud z ciziny. Ta si jaksi neověříme. Šejdíři, co prodávají pochybné zboží, např. léky a potravinové doplňky, ti taky si tam půjčí jména doktorů či profesorů. Před lety jistá kampelička měla na své reklamě zas jméno bývalého ministra financí, kterému jsem svého času věřil. Potíž je, že kampelička šla dávno na buben, jak dopadli střadatelé, to nevím. Nakolik byl s nimi dotyčný politik spojen nevím.

Odopovídám:

Ti doktoři mají profesorské tituly

jako např. profesor Maxmilian Stehr, přednosta dětské urologické kliniky v Norimberku a předseda německé pediatrické asociace. Je jasné, že mnozí doktoři u nás používají mylné a zastaralé postupy. Ne všichni, dle příspěvků mamin to monitoruju a dělám si v tom vlastní mapu. Jméno žádného doktora, ať v dobrém či špatném už nikde nenapíšu. Pouze někomu přes email nebo schránku. Jde mi o mou vlastní bezpečnost. Ubohé anonymní srágoře jako je Aha se můžu jen smát, mohli by na mě však zákeřně zaútočit jiní kádři.

gin (St, 23. 9. 2015 - 00:09)

Takže Jardo, budu postupně pokračovat odstavec po odstavci, takže k tomu, co si napsal teď, se dostanu asi až za dva dny.

gin (St, 23. 9. 2015 - 00:09)

Jarda píše:

Diskuze tu bohužel nefunguje. Místo ní tu je buď vzájemné napadání a nebo tapetování, tj. stejný příspěvek mockrát. Přitom odpovědi na delší, ale věcně obsažené psaní, jsem se nedočkal.

Odpovídám:

Pokud nejsi "zamyšlení", který se odpovědí na jeho romány dočkal, tak sis mohl přečíst, že ti odpovím až o den později, včera jsem byl na návštěvě u své matky a stará paní byla nervózní z toho, že ještě po půlnoci sedím na kompu, nediv se jí, je to už hodně stará paní. Příště radši lépe čti.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Jen lehce připomenu, pokud někdo tolik bojuje proti obřízkám, tak proč tuto snahu nemají spíš ti, co jsou sami obřezaní? Ti si naopak spíše pochvalují, jak ti, co měli potíže - úzkou předkožku, kterou do jisté míry má asi 20% mužů. Tak i ti, co se nechali obřezat "jen tak". Estetické, zdravotní důvody, moc dlouhá předkožka, chtěla to partnerka atd. Z nich kupodivu nepláče nikdo. Jsme tu pouze krmeni jmény lidí ze zahraničí, pravost těch osob a hlavně těch příběhů si těžko ověříme.

Jarda napsal:

Drtivá většina intaktivistů jsou sami obřezaní.
Poněvadž máme konkrétní lidi, jak jsem psal i panu "zamyšlení" tak mám na svých webovkách konkrétní příběhy, jako třeba tento:

PŘÍBĚH ALEXŮV - OBŘÍZKA VE JMÉNU BOŽÍM

17.04.2015 23:00
Byl jsem obřezán, když mi bylo 5 let.

Můj otec, který bohužel před několika lety zemřel mě k tomu donutil z náboženského přesvědčení. Má matka, která se k tomu nejprve stavěla odmítavě byla nakonec k souhlasu s tím přesvědčena od něho, lékařů a jeho muslimských přátel.

Nikdo z nich nevěděl, co obřízka ve skutečnosti znamená ( já sám jsem také ještě před rokem nevěděl, co obřízka ve skutečnosti znamená, pod vlivem masivní propagandy pro obřízku jsem na tu věc měl zcela zkreslený názor. gin), kromě lékaře nic neřekli. Jen to, že je to velmi dobré a velmi hygienické. Protože mám po jedné nemoci v dětství problémy se sluchem, tak jsem byl po jedné prohlídce při plné anestézii operován. To byla příležitost pro mé rodiče, aby mě při tom zároveň nechali obřezat.

Nikdo mi nic předem neřekl v obavě, že bych ze strachu mohl dělat scény . Šel jsem do nemocnice a všichni na mě byli velmi hodní. Potom jsem dostal anestezii. Další co vím je to, že jsem seděl nahý na okraji postele a hořce jsem plakal. Můj penis vypadal groteskně, byl tak oteklý, že byl téměř kulatý a žalud, který jsem přetím nikdy neviděl, byl růžový. Komický kroužek na jeho konci držel kůži zpět. Hrozně mě to bolelo. Můj otec dával opakovaně najevo, jak je na mě hrdý, že už jsem opravdový muslim. Ale já jsem přesto plakal.

Bolest trvala další tři týdny. Nevím, jestli to bylo od jizev ze zranění nebo z odkrytého žaludu. Nemohl jsem nosit kalhoty. Nemohl jsem chodit. Nemohl jsem být přikrytý v posteli. Ležel jsem v posteli celé hodiny na zádech s pokrčenými koleny, aby se pokrývka nedotýkala mého penisu. Celé dny. Přitom jsem často plakal. Poprvé, když jsem potřeboval na záchod, tak jsem nevěděl, co se bude dít. Bál jsem se, že to může bolet. Ukázalo se, že jsem se bál oprávněně. Zadržoval jsem močení, pokud to šlo. Tlak byl však ještě větší. Nakonec to bylo ještě horší. Já jsem však měl strach.

Nakonec to přestalo bolet. Nemohl jsem však nosit těžké kalhoty. Nevím už, jak dlouho to trvalo. Dnes mi to připadá jako věčnost.

Jednou jsem si hrál s kamarády ze svého okolí. Jednou řekli, že jdou čůrat. Potřeboval jsem také. Šli jsme do křoví. Rozepnul jsem si kalhoty, abych se vyčůral. Nemohl jsem však čůrat, styděl jsem se. To bylo poprvé. Ta stydlivost mi však zůstala. Dodnes. Ve škole, když jsme měli hodiny plavání, tak jsem se vždy hnal jako první, abych získal na převlékání místo v rohu. Zatímco ostatní kluci nazí dováděli, já se vždy přikryl ručníkem a spěšně odešel. V sauně jsem měl vždy plavky. Nikdy jsem nebyl ve společných sprchách. Nikdo nevěděl, že tam dole vypadám jinak. Vždycky jsem chtěl být jako ostatní. Jednou moji kamarádi skákali nazí do jezera. Dobírali si mě: "On se stydí ukázat svého mrňavého ptáka." Vydržel jsem to. Jen jsem se zasmál. Nikdo neznal skutečný důvod mé nadměrné stydlivosti. Dnes už vím, že by se mi nevysmáli, ale to, že se stydím být nahý se mi zažralo do mého podvědomí takže dodnes nemám sílu překonat tento zvyk.

Nakonec jsem začal o tom všem přemýšlet. Proč jsem obřezaný? Protože jsem muslim.

Proč jsem muslim? Na to jsem nenašel žádnou odpověď. Tak proč jsem tedy obřezaný.

Nikdy jsem o tom se svými přáteli nebo přítelkyněmi o tom nemluvil. A přítelkyně se mě na to naštěstí zeptali jen vyjímečně. Vždy jsem odpověděl: "Můj otec byl věřící muslim."

Teprve teď ve svých 23 letech, jsem se začal zabývat obřízkou. Teprve nyní ve svých 23 letech jsem četl o možných následcích na sexualitu. Četl jsem o ztrátě citlivosti. Nikdy jsem neviděl neobřezaný penis při erekci a byl jsem velmi překvapen když jsem se dověděl, že žalud je pak měkký, vlhký a hebký. Četl jsem o keratinizaci, o stimulaci vnitřní předkožky, uzdičky a dorzálních nervů. Četl jsem, že obřezaní muži mají na stimulaci pouze jizvu, což je pouhý zbyteček jejich vnitřní předkožky. Přemýšlel jsem o tom, že bych mohl sex prožívat úplně jinak, kdybych ty části měl. Jenže tomu tak není.

Je sice pravda, že vydržím déle. Ale to je vše. Pouze vydržím déle. Ale někdy se vůbec neudělám. Je mi 23 let. Také spím se ženami zhruba tak starými. Do 20 minut nic neprožívám. Někdy mi to trvá přes hodinu a jsem unavený. Sex není pěkný, když při něm musíte myslet jen na to, jestli vůbec dosáhnete orgasmu.

Moje obřízka je to nejhorší, co mě kdo mohl udělat. Ona ovlivnila celý můj život. Ona mě vždy jenom naplňovala studem. Mé matce je to velmi líto. Říká, že kdyby to věděla, tak by k tomu nikdy nedala souhlas. To sice pomáhá mé psychice, ale fyzicky mi to pomoci nedokáže.

Moje předkožka je provždy pryč a už mi ji nikdo nikdy nevrátí.

(Za pár měsíců bude Alexovi 26 let. Jeho příspěvky na netu mě hodně ovlivnily v tom, že jsem se rozhodl pro intaktivismus. Psal, že mu téměř úplně kvůli obřízce znecitlivěl žalud a protože má radikální nízkou a těsnou obřízku s jizvou dva milimetry za žaludem, tak tento dvoumilimetrový kroužek za žaludem je jediné místo, kde vůbec něco cítí.gin)

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/alexuv-pribeh-ma-obrizka-ve-jmenu-bozim/

Byly to mimo jiné příspěvky tohoto mladého muže, co se mnou pohlo, že jsem se dal na intaktivismus.

Na této adrese videa, se každý může podívat o koho jde. Já nejsem vůbec naivní člověk, a sotva už bych dnes sedl na nějaký lep. Až jsem získal jistotu, tak jsem jako intaktivista veřejně dal všanc své jméno.

Pokud nejsi "Zamyšlení" který se odpovědí jeho romány do

Jarda (St, 23. 9. 2015 - 00:09)

Jarda napsal:

Takže ve...Vůbec jsem nepsal o Tvém utrpení v rodině, ani o něm nevím. Psal jsem o těch milionech či stamilionech obřezaných mužů. Pokud by obřízku v dospělosti vnímali jako újmu, tak by ji neprosazovali u svých synů. To jsem chtěl říct, nic jiného. Pohlavní orgány jsou dítěte, nikdo ho nekastruje, jak kastrovali kdysi chlapce v klášterech, aby jim zůstal ten soprán. Obřízka není amputací orgánu, stejně jako to není vytržení zubu a nebo odstranění zaníceného apendixu. Nakonec ta obřízka je ustanovená v Bibli, sice pro Židy, ale prováděla se i v Novém Zákoně, i když spíše okrajově. To Pavel nechal Timotea, po otci Řeka, zmrzačit?

Jsem velmi napozoru před lidmi, co se sami prohlašují za bojovníky práv druhých lidí. Obvykle jim jde o jiné, boj proti heretikům, dle mého názoru byl hnán spíš nenávistí či hrabivostí, ne nějakou upřímnou vírou. Boj komunistů za práva dělníků znamenal diktaturu a právě ti dělníci byli zbaveni práv. Těch skupiny co "bojují za práva" je více a obyčejně jim jde o něco jiného. Typicky jim jde o vlastní moc. Nad dětmi mají právo rodiče, já třeba souhlasím s tím, že rodiče mají - sice pak jsou penalizováni - právo odmítnout pro děti očkování, které v určitých případech není lékařsky jednoznačné a je naopak rizikové. Přitom u očkování jde i o život dítěte, ať v případě nákazy infekcí a nebo naopak, jak negativní reakce na vakcínu. Zakázat obřízku, to je větší zákaz kvůli menší věci. Navíc v důsledku to pak znamená, že tu jsou privilegované skupiny, které obřezávat děti můžou - židé, muslimové, kdežto zbytek ne. Nebo se zakáže ta židovská tradice a z ní odvozená i tradice muslimská. Mně toto připomíná konečné řešení židovské otázky a tam se dostat nechci. Chci plnou svobodu pro židovskou tradici a současně stejné právo i pro rodiče nežidovských dětí. Nakonec z židovské tradice vychází i křesťanství a tyhle dvě tradice, plus teda tradice řecké vzdělanosti a římské říše, to jsou pilíře evropské společnosti, následně i společnosti v obou Amerikách a Austrálii a Novém Zélandě. Což pro mě je civilizovaný svět.

ps. reagoval jsem jen na něco

Jarda (Út, 22. 9. 2015 - 23:09)

Bohužel ti všemožní...Aktivisty bych klidně nazval fanatiky. Jsou to lidé nepřátelští k ostatním, co si dovolí nesouhlasit. V době inkvizice to byli jezuité, pro ně byli nepřátelé kacíři, židé, luteráni atd. Bolševici zas vytvořili ideu třídního nepřítele, kapitalisté, kulaci, živnostníci, co vykořisťují zaměstnance. Feministy oponenty označí za mužské šovinisty, jiní zas vytvořili nálepku homo-foba, což je ten, kdo s nimi bezvýhradně nesouhlasí. Asi by šlo pokračovat. Zaslepený fanatismus, co je neagresivní, ten by mi tolik nevadil. Jenže tenhle typ lidí je agresivní. Ještě jsem zapomněl na fašisty, tím rádi označovali Rusové Němce, Srbové podobně označovali Chorvaty za ustašovce. O fašizaci pražské kavárny mluvil i mluvčí prezidenta, dříve myslím redaktor Haló novin.

Stačí si všimnout, že zdejší aktivista dává s oblibou nálepky, fungují naprosto stejně. Stejně mu je vlastní i urážení. Vůči sprostému urážení na jeho osobu je pak podráždění, ale gina z lahve vypustil právě on. Co stojí za komentář je i to, že daný člověk se snaží "vypátrat", kdo že tu píše, s čím on nesouhlasí. Ten člověk píše i na jiném fóru, nebo tu psal dříve, atd. Mně to přijde jak inkvizice a nebo StB. Cílem vypátrání nepřítele bylo ho pak zničit. Tady jde asi o to ukázat, co je dotyčný zač.

Moc nemám rád takový přístup, který uplatňují k lidem psychologové, psychiatři, někdy i obecně lékaři a nebo lidé v náboženských kruzích. Někdo něco řekne. Neřeší se obsah, co dotyčný řekl. To se zcela pomine. Místo toho se rozebírá psychické zdraví dotyčného - např. je duševně nemocný, je to psychopat, schizofrenik, neurotik atd. Ještě horší je útok na integritu toho člověk. Je to lump a nepřítel, proto co říká je zcestné. To je vyvracení argumentů ve stylu středověké inkvizice. Naproti tomu filozofové, literáti a nebo matematici řeší argumenty věcně. O tématu diskutují, logicky se něco dokáže či vyvrátí a nebo tu je o něčem debata. To je zásadní přístup vůči tomu psychologicko - inkvizičnímu.

gin (Út, 22. 9. 2015 - 23:09)

Jarda napsal:

22.9.2015 00:04 - Jarda
v zemích, kde se obřezává běžně, tak si nikdo nikdy nestěžoval, že by jako muž nebyl funkční. Ať jde o USA, Británii, muslimské země, některé jiné země Afriky atd. Pokud bych byl obřezán a měl s tím nějaké potíže, tak bych nebyl magor, abych nechal obřezat svý syny. Naopak, striktně bych se postavil proti jejich obřízce. Proč toto žádní muži nedělají, naopak nechávají své syny taky obřezat? Nevěřím, že by to dělali proto, aby když sami jsou zmrzačeni, tak se pomstili i svým synům. Takhle většina lidí neuvažuje.

Odpovídám:

Dlouho se vůbec nevědělo, že za určité sexuologické problémy, jako je anorgasmie, může amputace předkožky, čemuž se eufémisticky říká obřízka. Byl to Brother K a Carole Anne, kterým to prvním došlo.
1979: Maskovaný pár

V roce 1970 mladý pár, Brother K a Carole Anne pochopí, že obřízka je problém v jejich sexuálním životě

Jak ubíhaly roky, bylo jim stále více a více zřejmé, že obřízka je v podstatě špatná věc. Nechápou však, že vůbec nikdo není proti tomu. (V té době intaktivistické hnutí ještě neexistovalo).

Rozhodli se, že začnou jednat a v roce 1979 zahájili kampaň. Aby upoutali více pozornosti, tak se rozhodli nosit masky.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/intaktivisticke-hnuti-co-to-prene-je-/

Nové výzkumy prokázaly, proč tomu tak je.
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Jarda píše:

S bojem proti obřízkám začly v USA bláznivé ženy, co tomu prd rozumí. Jistě, dítě pláče, ale pláče i když dostane injekci nebo si odře koleno. Pláčem chce vynutit pozornost, není to míra skutečné bolesti. Pak se sehnalo pár případů, muži kterým to údajně mělo uškodit. Vzhledem k počtu obřízek třeba jen v USA, těch lidí není ani tisícina promile, tj. ani jeden z milionu. Další věc je věrohodnost těch osob, to nikdo nezkoumá. To je podobný žen jako feministky, jen tyhle bojují za něco jiného, navíc čemu vůbec nerozumí.

Odpovídám:

Nejedná se o žádné bláznivé ženy, většinou se jedná o zdravotní sestry které se k tomu dostaly jako např. Marylin Milošová. Poněvadž nevěděla o co jde, tak než se k tomuto dostala, tak své syny nechala obřezat, jak bylo tehdy v USA ve zvyku. Když to viděla na vlastní oči se zhrozila. Mektla a byla vyhozena z práce. Tak to v USA chodí.

Mimoto, ženy, které to znají z jiného prostředí, jako Miriam Pollacková, židovská matka, popisuje, jak prožívala rituální obřízku svého syna:

Jiné matky svědčily, že ten den, kdy viděli obřízku svého syna, byl "nejhorším dnem jejich života." Mnoho matek si po mnoho let stále jasně pamatuje obřízku svého syna. Miriam Pollacková (velmi známá židovská aktivistka proti obřízce. Redakce PNVT) řekla 15 let po té události:

"Křik mého dítěte se mi vryl do kostí a rozedíral mou duši" a dodala: "Jeho výkřiky zněly, jako by byl vražděn. Ztratila jsem mléko."

Miriam Pollacková, židovská žena, která píše články proti obřízce chlapečků

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/psychologicke-nasledky-obrizky/

Mimoto, většinu intaktivistů v USA nejsou vůbec ženy, ale obřezaní muži, kteří berou svou amputaci předkožky jako největší křivdu, kdo jim kdo mohl udělat.

Steve (Út, 22. 9. 2015 - 23:09)

Bohužel ti všemožní aktivisti mají vždy jen jeden názor, bohužel ho vyřvávají a vnucují druhým. Bohužel v tomhle jejich velká omezenost.

"22.9.2015 19:32 - C" - to tady píše správně a objektivně, ničím a nikým zfanatizován.

Jarda (Út, 22. 9. 2015 - 20:09)

Gine tvůj způsob mi silně...jestli jsem pochopil, ce tu je různě napsané, tak pro dotyčného je partnerský sex v současnosti stejně jen teorie. Dle mého názoru by problémy s předkožkou měl řešit i muž, který žije bez partnerky, např. kvůli dobré hygieně.

Jinak proč řešit cizí děti, ty mají své rodiče. Tomu prostě nevěřemím, kdyby obřízka znamenala zmrzačení,tak by otcové v zemích, kde je obřízka masově rozšířena, nedovolili, aby totéž podstoupili jejich synové.

Jinak já nejsem osvícenec, ale demokrat. Osvícený panovník měl ve všem jasno, svoje dobro vnucoval poddaným, ať se jim líbilo či ne. On to zkrátka věděl lépe a jejich právo na jiný pohled neuznával. Tenhle postoj si pak přivlastnili marxisté a různá levicová hnutí. Vědí to lépe, takže občanům se nařídí, zakáže atd. S oblibou se mluví o ochraně, např. vykořisťovaných, dělníků, žen nebo i dětí. O ochranu v praxi nejde, ty "chránění" jsou jen zneužití, aby kdosi mohl odůvodnit svůj diktát nad nimi a omezování svobody.

Pokud je jeden nebo oba z rodičů alkoholici, nebo fetují, tak úřady neodeberou dítě hned a automaticky. Dost rodin je, že rodiče jsou třeba primitivové, neznají hygienu, např. nemyjí se, nečistí zuby atd. Jinde učí děti krást. Lhát se dnes děti učí ve většině rodin. Tohle jsou věci, co se dítěte dotknou daleko více, než že mu někdo odstraní kousek kůže, zvl. pokud tu jsou zdravotní problémy. Vůbec nežijeme v zemi, kde by lékaři byli obřízkám nakloněni, za bolševika tu byl i ideologický důvod proti nim. Židé i Američané byli přece nepřátelé. Za Rakouska tu taky byl spíš antisemitismus, než že by někdo židy zvýhodnil. Tahle tradice stále v lékařích je, i když se nedejde do extrémů, kdy by se obrízka odmítala za každou cenu, jak v některých zemích.

C (Út, 22. 9. 2015 - 19:09)

Gine tvůj způsob mi silně připomíná chování fanatika. Četl jsem tvoje starší příspěvky a fakt jsou všechny až hrůzně jednostranné, ukřičené a vždy musíš mít poslední slovo. :-( Záhy se sám se usvědčíš.

Taky tady lidem LŽEŠ, protože při částečné obřízce se frenulum neodstraňuje!
Četl jsem výsledky hlasování i studie o nespokojenosti z obřízky. A spokojenost s obřízkou pod 90% nešla. Takže ty tvoje čísla (6%) jsou asi opsaná z anti-obřízkových kruhů.
30% mužů má skutečně problémy s předkožkou nebo uzdičkou. To je z praxe urologů. Jeden urolog říkal, že je šokován, kolik mužů po čtyřicítce má předkožku v nepořádku. A to přišli s problémem s prostatou! a jen díky tomu to vyšlo najevo.

Partnerský život není o tom mít všechna nervová zakončení na penisu, ale mít sex, který uspokojí oba! Pokud je předkožka překážkou, tak jen sobec ji bude hájit.

sardanapal* (Út, 22. 9. 2015 - 16:09)

My jsme kdysi na pionýráku neobřezanými ocasy bořili východní Němky :-)

sardanapal* (Út, 22. 9. 2015 - 16:09)

Zase to ubohé individuum Aha...To víš ...
Východní Němci !

Jarda (Út, 22. 9. 2015 - 00:09)

v zemích, kde se obřezává běžně, tak si nikdo nikdy nestěžoval, že by jako muž nebyl funkční. Ať jde o USA, Británii, muslimské země, některé jiné země Afriky atd. Pokud bych byl obřezán a měl s tím nějaké potíže, tak bych nebyl magor, abych nechal obřezat svý syny. Naopak, striktně bych se postavil proti jejich obřízce. Proč toto žádní muži nedělají, naopak nechávají své syny taky obřezat? Nevěřím, že by to dělali proto, aby když sami jsou zmrzačeni, tak se pomstili i svým synům. Takhle většina lidí neuvažuje.
S bojem proti obřízkám začly v USA bláznivé ženy, co tomu prd rozumí. Jistě, dítě pláče, ale pláče i když dostane injekci nebo si odře koleno. Pláčem chce vynutit pozornost, není to míra skutečné bolesti. Pak se sehnalo pár případů, muži kterým to údajně mělo uškodit. Vzhledem k počtu obřízek třeba jen v USA, těch lidí není ani tisícina promile, tj. ani jeden z milionu. Další věc je věrohodnost těch osob, to nikdo nezkoumá. To je podobný žen jako feministky, jen tyhle bojují za něco jiného, navíc čemu vůbec nerozumí.

Takže ve skutečnosti ty obřízky mužům nevadí, jinak by proti nim bojovali ti sami obřezaní. Nemyslím pár poblázněnců, ale ti muži masově, třeba 10% - což v součtu by byly miliony nebo stamiliony lidí. Nic takového se nekoná, pár případů na celém světě. Zato úzkou předkožku má tak 20% populace, ne vždy je důvodem k obřízce či plastice, ale do určité míry těm lidem otravuje život. Jen výrazné případy se indikují k obřízce, rozhodně k ní doktoři nenutí. Tenhle problém se týká značného procenta mužů, i když vyloženě úzkou tu předkožku bude mít tak 4%. Tihle lidé o svých problémech naopak mlčí, stydí se za to. Jim nikdo nic neudělal, ale s úzkou předkožkou se narodili. DAlší mají potíže s odlepováním. Nepovažuju za normální rady, že se s tím někdo má mořit třeba do 18 let a pak se to samo odlepí a roztáhne. A když ne, tak má smůlu, ale na obřízku stejně ať nechodí. Ve třídě jsme měli vřdy jednoho kluka s obřízkou, tj. jeden z méně než dvaceti, což jsou ty 4%.

Bojovat za práva cizích dětí je zcela zcestné. Ti chlapci, co mají obřízku, ti mají každý svého otce. Pokud teda jejich otec je těžce poznamenán obřízkou, tak ať on proti ní bojuje. Leda že by i on potřeboval být poučen, jak je zmrzačen, jeho sex. život nestojí za nic. Když by se mu dlouho vymýval mozek, tak pak možná tomu i uvěří a půjde jak vandal zdemolovat doktorovi ordinaci.Skutečností naopak je, že řada dospělých mužů se sama rozhoduje k obřízce a jaksi nikdo z nich si nestěžuje. Teda krom pár údajných případů, které nám tu servírují aktivisté boje proti obřízkám.

Jinak internetový přítel pro mě není nic. Pokud člověka neznám osobně, tak to může být fake a ne osoba se skutečným příběhem. Nejen skutečným jménem, ale i s tím příběhem a skutečnými potížemi. Jak může někdo poznat, že ho v 6 obřezali zbytečně?? Mně před maturitou operovali slepáka, taky zbytečně? Měl jsem potíže, teplotu, bolest na určitém místě atd. Pak přijde aktivist, začne mlít o amputaci a zbytečnosti, stačí prý prý rozehnat studeným obkladem či ledem. Když nepomůže, tak na to plácnout kravské lejno, to vyléčí vše. Hlavně ne řezat. Jak takovému vysvětlit, že blábolí nesmysly? Prostě věřím těm doktorům v nemocnici, jednali podle tehdejších poznatků medicíny, provedli své řemeslo a zachránili mi život. Pomatenci, co bude mlít dokola svoje taky nevysvětlítm, že ten zákrok nebyl zbytečný, že to nešlo jinak a že by se ndspravilo samo a že mě amputací slepého střeva nezmrzačili.

Steve (Po, 21. 9. 2015 - 16:09)

apoštol Pavel pronesl tuto větu jako tzv. "rýpanec", víš co to je, jistě to z Moravy znáš co to znamená. Čili není to doslovná věta, pouze je to jen jakýsi záměrně přehnaný výkřik, záměrně pro natvrdlejší aby to zdůraznil.

Proč to Pavel pronesl? Jistě proto, aby poukazoval jak je to (obřezávání či neobřezávání) bezvýznamné ohledně vztahu s Bohem, Ježíšem, a vůbec celou vírou. Chapisko?!

Přečti si i souvislosti kolem, jistě mi dáš za pravdu. Právě to vytrhávání vět z kontextu dělají Jehovisti ... to se pak snadno nachytá člověk neznalý tohoto problému.

Jarda (Po, 21. 9. 2015 - 16:09)

jinak si myslím, že takovéto příspěvky a styl do diskuze nepatří, myslím třeba 10:59, 11:57 i ty předchozí.Má se diskutovat věcně, bez urážení.

Někomu se to líbí, někomu ne. Nedovolil bych si ani urážet někoho s tetováním. Přitom to patřívalo dřív ke kriminálníkům, námořníkům (ne důstojníkům) a různé spodině. Naproti tomu obřízka byla společensky akceptovaná, je součástí řady kultur, nejen židovské, muslimské, americké, britské a dalších. Krom toho se prováděla jako léčebný úkon, prostě bez ní řada mužů by nemohla fungovat.

Reklama

Přidat komentář