Reklama

Bible a dnesni svet

Tony (Čt, 14. 6. 2018 - 01:06)

Žádně postavy a figury

Modlíme se pouze k Otci, skrze Krista v Duchu Svatém.

Tony (Čt, 14. 6. 2018 - 00:06)

že rozdíly mezi...blábol

A pak ta druhá (St, 13. 6. 2018 - 21:06)

že rozdíly mezi věřícími jsou minimální. Sice se mezi sebou mlátí a hádají o tom, která denominace je lepší/horší a kdysi se i vzájemně upalovali na hranicích, obviňovali z hereze, pořádali inkviziční procesy, ale v reálu si čtou všechny skupiny v bibli a modlí se k postavám z té knihy. Pro vnějšího pozorovatele jsou jejich interní ideové půtky malicherné. Buď jsi věřící v bibli a postavy tam zapsané a modlíš se k nim, nebo nejsi věřící v bibli a ani se tím pádem k žádným postavám z té knihy nemodlíš. Tady vede dělící čára.

Že by se Mare p (St, 13. 6. 2018 - 21:06)

Ono to máš ale jedno, zda atmosféru, která má na ovce udělat dojem, vyvoláš letničním hulákáním a padáním k zemi, nebo katolickým pojídáním oplatků, kadidlem, zvonečky, varhany, klekáním a dalšími rituály plus výzdobou kostela. Obě instituce se snaží vyvolat dojem magie. A totéž zde dělají pobožní individualisti, co nikam nechodí. Všimni si, jak manipulují a jaká slova používají. Krev, smrt, znovuzrození, pokání, atd. Tady na netu nejde dělat vizuální manipulace, tak dělají verbální magii.

true d. (St, 13. 6. 2018 - 21:06)

je ale fakt, že takhle reagují lidi obecně ..

Viz třeba Martina za "novou, perspektivní" New Age ..

opr. (St, 13. 6. 2018 - 21:06)

EXKREMENTUM

Tony (St, 13. 6. 2018 - 18:06)

Je všude. Chci ho poznat. To...Hvězdoun všudypřítomný není ale na tomto a tu podobných vláknech vehementně řádí.

Wow, zase hvězd (St, 13. 6. 2018 - 18:06)

Je všude. Chci ho poznat. To bude bůh. Jen bůh je všudypřítomný. Nebo ne?

Tony (St, 13. 6. 2018 - 17:06)

Mare

ohledně tohoto tvého smazaného příspěvhu:

13.6.2018 10:12 - Mare

Steve to jsi ty, kdo z tady zneužívá můj nick !

Vytvořil sis ho s podtržením, takže to vypadá jako bych to byla já !

To je svinstvo a podvod a pochopitelně to budu řešit nejen s adminem !

Takže ses zašil na tématu, který není tak frekventovaný, abys poškodil moje jméno a mé příspěvky už předem......., to je pořádná zhovadilost....!!!
........................................................

Tak dle mě to nebyl Steve. Jsem s ním sice v jednom tématu těžce na kordy, ale v tomto se za Steva klidně zaručím, to není jeho styl. Mimoto Steve není vůbec anonym, je dohledatelný a proto by si to z principu vůbec nedovolil. Evidentně to udělal Próza - Hvězdoun.

Eduard Nud (Út, 12. 6. 2018 - 17:06)

Oprava: ...na to, na co (reaguji)...

Eduard Nud (Út, 12. 6. 2018 - 17:06)

Teda já jsem nečekal žádný zázrak, ale tohle by vážně porazilo i slona. Já taky nečtu všechno, ale na co, na co reaguji, si alespoň přečtu. I kdybych potom kecal o počasí nebo co bylo k obědu. Vy snad jste vážně úplně Vyvolení.

. (Út, 12. 6. 2018 - 14:06)

Observer

. (Út, 12. 6. 2018 - 14:06)

TonyV

nóóó (Út, 12. 6. 2018 - 14:06)

jistěěééé

Eduard Nud (Út, 12. 6. 2018 - 13:06)

Klid, synku a nožku v teple. Raději mi poraď. Taky bych rád četl starší příspěvky, ale nechce se mi zdlouhavě brouzdat diskuzí. Existuje snad snadnější a rychlejší metoda?

a (Út, 12. 6. 2018 - 12:06)

ty tradiční církve se mi zdají takové čitelnější, ti američani jsou agresivnější, slabá nátura a nižší IQ asi těžko odolává. A zajímavé je taky, jak ti věřící převlékají kabáty fakt jak v politice. Jak si můžou sami se sebou vnitřně rozumět, že se jim to celé nějak nepoplete. Jinak já proti nim nic nemám, asi každý máme nějakou víru v něco nebo někoho ale to oni právě neradi slyší, jak to tady čtu

Jo, spousta z t (Út, 12. 6. 2018 - 12:06)

Ale byla to jen jejich přechodná etapa. Samozřejmě etapa, která vybudovala ten fanatismus a závislost. Ale dneska se od toho distancují a údajně jsou ještě něco více. Však si přečti starší příspěvky.

Ono to máš ale jedno, zda atmosféru, která má na ovce udělat dojem, vyvoláš letničním hulákáním a padáním k zemi, nebo katolickým pojídáním oplatků, kadidlem, zvonečky, varhany, klekáním a dalšími rituály plus výzdobou kostela. Obě instituce se snaží vyvolat dojem magie. A totéž zde dělají pobožní individualisti, co nikam nechodí. Všimni si, jak manipulují a jaká slova používají. Krev, smrt, znovuzrození, pokání, atd. Tady na netu nejde dělat vizuální manipulace, tak dělají verbální magii. Samozřejmě kdo to zná zevnitř, tu manipulaci a esoterické slovní cvičení vidí v každé jejich větě.

a (Út, 12. 6. 2018 - 06:06)

nejsou to tady taková ta americká hnutí letniční a charismatisci atd. co se scházejí a jeden ten chlápek tam huláká a pak padají k zemi a odhazují hole? takové to americké dobře zorganizované divadlo?

Tony (Út, 12. 6. 2018 - 06:06)

To byl ale pořádný průjem, ta samomluva. Jeho příspěvky svědčí o něm samotném. N takov= iracionální výlevy odmítám reagovat.

Jinak s tím kamenolomem, to je prastará hláška z naprosto světského prostředí.

Blahopřeji (Út, 12. 6. 2018 - 05:06)

Konečně sis odpověděl, svou samomluvou.

Reklama

Přidat komentář