Reklama

slinivka břišní

frki (Po, 17. 10. 2005 - 13:10)

Játra nebolí, bolí okolí. Slinivka je svině strašná a zákeřná. Můj spolužák a doktor mi ji charakterizoval přesně tak. Nebolí ale najednou sekne, pak bolí jako ďas a může být i pozdě. Stalo se mi to, tak vím o čem je řeč. Neporazila mě ale to je prý vždy jenom loterie, protože žádný lék na ni neexistuje. Jedině absolutní dieta (v prvních hodinách až dnech dokonce ani vodu). Každý doktor hned zpozorní, když slyší slinivka. Je to sice fráze, ale jenom střídmost, nic jiného nepomáhá.

JANA DADAKOVA (Pá, 14. 10. 2005 - 15:10)

Milá Veroniko,od prostředka do prava to jsou játra.Znám tuto bolest tupou moc leta pokud chcete vědět více napište.J.D.

Veronika (So, 1. 10. 2005 - 19:10)

...ještě jsem zapomněla dodat, že nezvracím, nemám průjmy ani nehubnu. Jen tupá bolest, jakoby mě něčí pěst tlačila proti.

Veronika (So, 1. 10. 2005 - 19:10)

Ahoj všem.Tak nevím, jestli problémy, které mám já, souvisí se slinivkou. Kéééééž by ne. Prosím, poraďte. Bolesti mám v různých intervalech již od 15ti let. Je mi 31.Jedná se o tupou bolest pod mečíkem, tedy spíše v pravo. Všichni uvádí bolest vlevo, což mě překvapilo (příjemně). Začalo to v noci nesnesitelnou kolikou. Pak přišla několikaletá pauza, kdy jsem začala pít alkohol. To se mi stávalo, že jsem měla opět několikrát záchvat.Dnes mě to bolí takřka každý den, nezávisle na stravě. Totálně nepiju a straním se tučných jídel, přesto mám stále bolesti. Absolvovala jsem gastroendo i sono, krev a nic. Prostě nic. Nevíte, zda-li může slinivka bolet spíše od prostředka do prava? Díky, V.

Olina (Čt, 25. 8. 2005 - 20:08)

Jen abys moc ten NET a Google nepřecenil, diagnoza za dvanáct minut je hodně rychlá, zvlášt když si pleteš levé a pravé žebro. :-)

weber (Pá, 19. 8. 2005 - 13:08)

Taky mě včera po jídle začalo být těžko pod levým žebrem a dneska po obědě také. Když si sáhnu pod žebro, je to taková píchavá bolest. Na netu jsem našel něco na slinivku:http://www.prozdravi.cz/slinivka/tak něco z toho zkusím. Ceny to jsou vyšší ale pokud to pomůže. Dost často mám problémy s afty v ústech i když se snažím jíst zdravě a tady píšou, že problémy se slinivkou se projevují i na sliznicích. Takže problémy se slinivkou mám možná delší dobu (afty) ale až včera a dnes se to projevilo tou bolestí pod pr. žebrem do té doby jsem pomalu ani nevěděl, že nějaká slinivka existuje. Ještě že ten NET a Google je, za 10 min. jsem věděl na čem jsem a za další 2 min. co by mohlo pomoci.

mil. (So, 30. 7. 2005 - 15:07)

Zuzano, to vam mel lekar take rici. Z Krve se zjistuje obsah takzvanych Amylaz jsou to prave ony ktere svedci o tom jak slinivka pracuje. Kdyz jsou tyto hodnoty prilis vysoke jedna se o chronicky zanet slinivky. Ja ho mela uz dvakrat. :-( Resi se to tak ze vam nedaji jidlo ani piti, jste jen na kapackach. A ceka se az se vam tyhle hodnoty dostanou do normalu, potom se zacne s postupnym zavadenim stravy. Takze pokud vam vas doktor doporucil dietu a prasky tak ma osobni rada je dodrzovat to. Podle me to potom za ty problemy nestoji. :-)

Zuza (Čt, 23. 6. 2005 - 12:06)

Dobrý den!Chtěla jsem ze zeptat,jestli se může při chron.pankreatitidě pít káva-turek.Já jsem kavařka a mám chron.pankreatitidu,někdy brutální.Škodí tedy káva??,Díky Zuza

bob (Pá, 17. 6. 2005 - 22:06)

opravdu toho moc neni temer zadne ovoce jen kiwi, tresne,pecivo vubec ne cerstve, masove vyvary, ne brambory, matovy caj ten hodne ulevuje, ne piti s bublinkama ani zadne limonady, je toho opravdu malo a musi se to poravdu dlouho dodrzovat jinak se to hned zhorsi, jinak par publikaci je, ale shaneji se tezko

bob (Pá, 17. 6. 2005 - 21:06)

u nas to byly bolesti zad, zvraceni, hubnuti

bob (Pá, 17. 6. 2005 - 21:06)

slinivka se neopreuje vetsinou to ani nenimozne

bob (Pá, 17. 6. 2005 - 21:06)

ono je nekolik knih, ktere doporucuji jidla, urcite nejakou kupte jinak dieta je velmi tvrda, zadny alhokol z ovoce jen tresne a kiwi, pecivo ne cerstve, zadne tuky, minimum mlecnych vyrobku, nic smazeneho, vyvary a varenou mrkev

bara (Čt, 16. 6. 2005 - 11:06)

dobry den, mam dotaz v listopadu me matce zjistili 3cm nador slinivky, dnes po pul roce chemoterapie se zastavil rust nadoru a slinivka se zmensila, jaka je sance na uplne zmizeni napr. po dalsi chemoterapii?

Lucka (Pá, 27. 5. 2005 - 16:05)

Zdravim všechny slinivkáře a chtěla bych se zeptat, jestli náhodou někdo neví, jaké jsou konkrétní amylazy v krvy zvýšené při onemocnění slinivky? Děkuji.

Veronika (So, 23. 4. 2005 - 10:04)

Babička trpí chronickým zanětem slinivky břišní, mohla by ste jí poradit nějakou rozumnou dietu? Popřípadě, jak se nejlépe zbavit tohoto nepříjemného problému. Děkuji.S pozdravem vnučka Veronika

marek (St, 20. 4. 2005 - 21:04)

Mam zkusenost,ze na plynatost mi pomaha pfefermintovy(matovy) caj. Plyny jdou ven a oblast slinivky se prijemne uvolni. Dale jsem slysel, ze pomaha stava z ruzickove kapusty. Za pokus to stoji.

Agáta (Čt, 3. 2. 2005 - 09:02)

Asi před 5 lety jsem měla podrážděnou slinivku, od té doby se u mě střídají období, kdy je mi fajn a kdy je mi špatně. Před pár týdny mězačalo bolet pod žebry, hlavně vlevo a zjistili opět podrážděnou slinivku.Ráda bych se zeptala kdo máte zkušenosti - jestliže je slinivka už jednou takto načnutá, bude se stav zhoršovat, bude nutné, abych už celý život držela více či méně dietu? A když ji budu držet může se stav stabilizovat? Děkuji moc.

Marie Skálová (Pá, 28. 1. 2005 - 12:01)

Také by mne velmi zajímala dieta a strava, která je vhodná.Děkuji Skálová

Marie Skálová (Pá, 28. 1. 2005 - 12:01)

Podle psychotronika mám podrážděnou slinivku břišní. Objednala jsem se na celkové vyšetření (je mi 54 let), ale chci vědět, co by bylo vhodné udělat. Ráda se podrobím i očistné kůře, která by mi pomohla toto onemocnění napravit, respektive srovnat. Má takováto kůra naději na kladný výsledek?Děkuji Skáloá

Marie Skálová (Pá, 28. 1. 2005 - 12:01)

Podle psychotronika mám podrážděnou slinivku břišní. Objednala jsem se na celkové vyšetření (je mi 54 let), ale chci vědět, co by bylo vhodné udělat. Ráda se podrobím i očistné kůře, která by mi pomohla toto onemocnění napravit, respektive srovnat. Má takováto kůra naději na kladný výsledek?Děkuji Skáloá

Reklama

Přidat komentář