Reklama

lupus erytematoides

František Pokor (Čt, 6. 8. 2009 - 14:08)

Debbie Seliga
ZPÁTKY NA SLUNCE

Návštěvník (Čt, 6. 8. 2009 - 14:08)

Debbie Seliga
ZPÁTKY NA SLUNCE

Tereza 2 (Čt, 6. 8. 2009 - 14:08)

Ahoj na FB (facebook) přišla Hanka se zprávou o nových lécích.

síma (Čt, 6. 8. 2009 - 14:08)

Dobrý den, pane Holečko, ale my se obracíme i alternativním směrem: kdo říkal že ne? A vy byste měl nějakou zkušenost s vyléčením konkrétního pacienta nebo jen tak plácáte do vody? Děkujeme za konkretní názor a více informací, ne jen výkřik....

Jiří Holečko (Čt, 6. 8. 2009 - 14:08)

Dobrý den. Hledal jsem vhodné formulace pro svoji přednášku a jsem zděšen. Zděšen Vašimi zkušenostmi. Sám se zabývám celostní medicínou a divím se, že se neobracíte tímto směrem. Celostní medicímna umí řešit autoimunitní choroby, stejně tak lupus. Dr.Holečko holeckoj"seznam.cz

agata (Út, 4. 8. 2009 - 13:08)

Vstup na facebook,. bude-li nás víc,nebudem se bát vlka nic. :o)
http://www.facebook.com/group.php?gid=102657393543

Tereza 2 (Út, 4. 8. 2009 - 11:08)

Pozor, pozor, projekt s velkým "B"

http://lupus.klok.cz/clanky/pozor-pozorprojekt-s-velkym-b-jako-book

:)))

Tereza 2 (Po, 3. 8. 2009 - 16:08)

U obvodní lékařky jsem řekla, že mám opakovaně bolesti hlavy a ona od stolu řekla "to je migréna". Na léky, které mi předepsala jsem zareagovala špatně (neurolog mi pak řekl, že výběr léků nebyl nejvhodnější). No a při diagnostice lupusu mi dělali i angiografické vyšetření (takový rentgen cév) právě pro vyloučení vaskulitidy. Takže tu naštěstí nemám. A spojení migrény a lupusu nikoho z mých lékařů nenapadlo. Pan profesor, ke kterému jezdím, je sice zlatíčko. Ale radši mě poslal 3x na rentgen dutin, kdyby náhodou. Místo by mě poslal k nerologovi. Ale nakonec jsem se tam přece jen dostala. I když oklikou :)

síma (Po, 3. 8. 2009 - 15:08)

Mě řekla doktorka,že lupus napadá cévy (podstatou je jkási vaskulitida,zánět cév)a proto mám migrénu,protože vlastně potom ty cévy jsou podrážděné a v hlavě bolí jako migrena(migrena při dg lupus je vlastně příznakem nemoci).Moje doktorka je nesmírný poklad a vysvětluje mi i to,co nemusí..taky bych vám takovou přála...
Je fakt,že když mám lupus aktivní,tak mám migreny,jakmile se uklidní, je klid - tak mám aspon jistotu,že nemám migrenu ještě z příčin jiných (krční páteř,citlivost na látky v jídlea pod)...
ahojky a nám léto bez migren!

Tereza 2 (Ne, 2. 8. 2009 - 19:08)

Mimochodem u lupusu nejsou bolesti hlavy žádnou výjimkou.

Tereza 2 (Ne, 2. 8. 2009 - 19:08)

Kate děkuji. Už jsem leccos vyzkoušela. No a nakonec je příčinou bolestí hlavy prostě migréna.

Kate (Ne, 2. 8. 2009 - 16:08)

ahoj holky, sice jsem nikdy takové problémy neřešila, ale nezkoušeli jste i nějaká cvičení - ideálně pod dohledem dobrého fyzioterapeuta... dobrá je taky reflexivní masáž chodidel - dobrý fyz. vám dokáže uvolnit krční páteř... vím, že příčin může být tisíc plus jedna, ale někdy člověk musí zkusit všechno, aby našel...

Jitka (So, 1. 8. 2009 - 17:08)

To je pravda,já se taky kolikrát nestačím divit.Musím dávat pozor i kvůli ledvinám a o tom jak reaguje únava a bolesti ani nemluvím.Jediná dok která je obezřetná je co k ní chodím s motýlem.Ostatní ....:-((
K těm vyšetřením,ani se nenámahali vyloučit krční páteř,což je asi první co každý řekne....no budu asi příště na návštěvě nepříjemný pacient:-)....

Tereza 2 (Pá, 31. 7. 2009 - 20:07)

Jsem úplně u vytržení jak lékaři buď všechno svedou na lupus nebo jim souvislost vůbec nedochází (čistě moje zkušenost). Třeba výběr ATB od mojí obvodní. Vždycky říká "jéé tahle antibiotika jste ještě neměla" :) Pomyslný seznam léků, které pro lupus pacienty nejsou vhodné, je jí ukradený.

Tereza 2 (Pá, 31. 7. 2009 - 20:07)

Ahoj.Podstoupila jsem vyšetření opakovaně na ORL a rentgen hlavy, kvůli podezření na dutiny. Pak taky rehabilitaci, jestli to není od páteře. A pak od neurologa CT hlavy k vyloučení závažnějších problémů. Na bolesti hlavy trpím dlouho a nikdy to nikdo nekoumal, ale poslední asi tři roky jsem bolestí nemohla vydržet. No a jak už jsem psala, letos je to paráda :) Ataky nejsou tak často a dají se vydržet.

Jitka (Pá, 31. 7. 2009 - 20:07)

Ahoj a Terezo dík za odpověď k té migréně.Tak jak píšeš,mi taky vyhovuje ale bez léku to většinou neustojím.Zkouším různé které při záchvatu pomůžou a dok. mi hned nasazuje profylaxi.Antiepileptika,jako bychom těch léků neměly dost...a vyš. žádné.No tak jsem chtěla vědět jestli máte některá také zkušenost.Díky a pěkný večer

Kate (Čt, 30. 7. 2009 - 17:07)

Ahoj Klárko, myslím, že rozčílení možná bylo impulsem, proč si sem psala, ale jinak to bylo v pohodě, bývá tu opravdu často prazvláštní atmosféra a lidé se tu často anonymně uráží.
Píšeš, že to tak jinde není - ono je to často tím, že řada zahraničních webů má hodně diskuzí editora, který vymazává nevhodné příspěvky - a někdy je to až řekla bych skoro cenzura, třeba New York Times... z diskuzí máš často pocit, že Američané jsou intelektuální národ:)
No, taky o tom přemýšlím, proč si sem moc nepíšeme - a nesdělujeme si třeba víc novinky, co objevujeme... ale třeba i trápení a bolesti, to také pomáhá.
Já mám spíš pocit, že sem řada lidí přijde, jen když něco potřebuje, vezme si to svoje a pak zmizí a těch, co tu udržují oheň, je opravdu málo... A myslím, že je to celkem škoda.
Těžko říct, jestli je to tou naší nemocí, když to porovnám třeba s lidmi nemocnými rakovinou, kteří jsou hodně aktivní, nebo bechtěrevikama, tak je to zvláštní.
Třeba je to i tím, že jsme samé ženské :) :)
Ještě k tomu Oberonu - jasně, je spousta lidí, co se na nemocných snaží vytřískat prachy, a mě to taky vždycky rozčiluje, nedávno jsem napsala jedné takové "paní podnikatelce" takový ostrý mail :), ale nereagovala... Ale to přeci ještě neznamená, že se člověk automaticky zavře všemu... jen musí umět vybírat a být opatrný. Taky jsem z toho všeho někdy unavená, prošla jsem si hodně věcmi, ale myslím, že to stálo za to.
Co se týče aktivity - napiš Agátce konkrétní návrhy a věřím, že se dohodnete:)já si taky hledám cestičky, jak přispět svou hrstkou do mlýna, ale ještě nebudu předbíhat... dokud není hotovo. Zkrátka jde o to udělat ten první krok a být aktivní a nečekat, až to někdo za tebe spustí... nespustí :)
Tak nám holky držím palce. pa pa.

rena (Čt, 30. 7. 2009 - 17:07)

JEEE jsem to trdlo je to tady 2kratto jsem nechtělaaaaa RENATA

rena (Čt, 30. 7. 2009 - 17:07)

Klarko neměla jsem doma počítač a rok jsem bydlela v irsku tam se muj zdravotní stav hodně zhoršil tak jsem se vrátila domů jinak tam bylo krásně.a po pravdě jsem první 3 roky lupus něják neřešila s toho jsem měla dva roky klídek a ted jsem se dostavala z te potvory pul roku revmatolog mi snížil davku leků takže beru denně jen 4mg medrolu a metotrex.. jenže trapí mě pateř a dost často mi otekají klouby na rukach i mi tuhnou ale nějak si to nepřipouštím je to tak lepší.za měsíc jdu na kontrolu a na odběri tak jsem zvědavá ja nesnesu větší davku opuchavam v obličeji a uplně se mi mění obličřej ted jsem celkem v poho občas motyl a na obličeji i exem a na vaše stranky jsem přišla asi před půl rokem noooo ale nechtěla jsem se zapojit nerada si stěžuji a občas si vše beru moc k srdci a lidí je mi moc líto jsem i cíta mam 9 leteho syna vlastně po porodu mi to vybouchlo a bylo to hrozny trapení než mi nato přišly cpaly mě samíma no fuuujjjj.a pak jsem si nechala už zavolat sanitku domů a v nemocnici mi to zjistily trapila jsem se už před tím dva roky byla jsem na kapakach a dostala se s toho ale taky nerada nato vzpomínam drží mě jen můj syn darebak.....a můj přítel tak papa doufam že neva něják jsem se rozepsala a sorry za písmo papa RENATA

rena (Čt, 30. 7. 2009 - 17:07)

Klarko neměla jsem doma počítač a rok jsem bydlela v irsku tam se muj zdravotní stav hodně zhoršil tak jsem se vrátila domů jinak tam bylo krásně.a po pravdě jsem první 3 roky lupus něják neřešila s toho jsem měla dva roky klídek a ted jsem se dostavala z te potvory pul roku revmatolog mi snížil davku leků takže beru denně jen 4mg medrolu a metotrex.. jenže trapí mě pateř a dost často mi otekají klouby na rukach i mi tuhnou ale nějak si to nepřipouštím je to tak lepší.za měsíc jdu na kontrolu a na odběri tak jsem zvědavá ja nesnesu větší davku opuchavam v obličeji a uplně se mi mění obličřej ted jsem celkem v poho občas motyl a na obličeji i exem a na vaše stranky jsem přišla asi před půl rokem noooo ale nechtěla jsem se zapojit nerada si stěžuji a občas si vše beru moc k srdci a lidí je mi moc líto jsem i cíta mam 9 leteho syna vlastně po porodu mi to vybouchlo a bylo to hrozny trapení než mi nato přišly cpaly mě samíma no fuuujjjj.a pak jsem si nechala už zavolat sanitku domů a v nemocnici mi to zjistily trapila jsem se už před tím dva roky byla jsem na kapakach a dostala se s toho ale taky nerada nato vzpomínam drží mě jen můj syn darebak.....a můj přítel tak papa doufam že neva něják jsem se rozepsala a sorry za písmo papa RENATA

Reklama

Přidat komentář