Reklama

lupus erytematoides

Tereza2 (St, 14. 4. 2010 - 19:04)

Ludvík je spamer.

Tereza2 (St, 14. 4. 2010 - 19:04)

Zdravím všechny, kteří se rozhodli přijet 8.5. do Prahy na SLEz. Potvrďte mi, prosím účast (stačí tady). Je třeba zamluvit místa :) Těším se na vás. Rozárka

Naďa (St, 14. 4. 2010 - 14:04)

Ahoj, Jar.Rad., mám stejný problém, jako Ty. Od vypuknutí mé nemoci systémového lupusu, který mám už 2roky(dárek k padesátinám).Je mi 52 roků, ale do té doby bylo vše v pořádku. Myslím si, že to dělají léky. Užívám medrol a imuran. Po snížení medrolu se to zase pomalu vrací k normálu. Přeji všem, hezké jarní dny. Ahoj

Jar.Rad. (Po, 12. 4. 2010 - 07:04)

ahoj holky,zdravím všechny a Evičku Tramp obzvláštˇa moc držím palce ke zkouškám!!!!!!!!!

Potřebuji radu,máte některá zkušenost s menopauzou?Myslím při lupusu,že by Vám léky(kortikoidy,imunosupresiva) vyvolali předčasně?Prosím klidně mi napište na mlj mejl:[email protected] díky moc...

Tereza2 (So, 10. 4. 2010 - 13:04)

Ahoj holky. Dík za debatu o laseru. Pořád jsem přemýšlela, jestli laser u lupusu ano nebo ne (když už nemůžeme UV). Tak teď vím, že ano :)

Ludmila (So, 10. 4. 2010 - 10:04)

Evičko zdravím. Já mám také dobré zkušenosti s laserem z lázní. Proto jsem ho koupila. Je sice jiný, asi slabší, ale výsledky jsou. Nelituji. To, že píšu, že mám positivní zkušenost s laserem snad není nic špatného. Jenže tady se musí napadnou všechno. Je to psychika lupusu? U mě to potom vede jen k tomu, že vždy dávám vinu sobě a to je určitě špatně. Asi kvůli tomu, sem přestanu chodit. Uvědomuji si, že tak, jak mi stránky zpočátku pomohly, tak teď bych tady asi onemocněla. To trvalé neodůvodněné napadání a nepřátelství na těchto stránkách je ubíjející.

Eva Tramp (Pá, 9. 4. 2010 - 14:04)

Ahoj LUPUSINKY A LUPUSÁČCI,
opět se dostávám na tyto stránky po dlouhé době. Mám poslední zkoušku před státnicemi, tak se nikde po netu nebrouzdám z časových důvodů. Pokud mě tu někdo hledal, tak se za nepřítomnost několik měsíců omlouvám.

K bolákům v ústech a nose:
mě se udělaly již opakovaně v ústech, lokalizace je nejvíc na vnitřní straně dásní (horni většinou) a na horním patře. Zkoušela jsem ústní vody a ťupat vatovou štětičkou namočenou v Peroxidu vodíku 3 %, pomáhá to. Vždy mi to vyvolá můj lupusák a je to opravdu jeden z příznaků lupusu.

Laser a jeho léčba:
Uvedu jen moji zkušenost - pravidelně v lázních Jáchymov dostávám Laser scaner terapii na má ramena (artritida od lupusu). Má tlumit zánět a tutíž i bolest. Pomáhá mi opakovaně každý rok.

Mějte se všichni moc hezky a doufám, že se plánovaný sraz LUPUSINEK konat bude s hojnou účastí. Chtěla bych také přijít.

Čaučík Eva :-)

klára (St, 7. 4. 2010 - 09:04)

A proč to tedy běžně nepoužívají lékaři na léčení nejrůznějších nemocí.../doslova od hlavy po paty/...to by mě opravdu zajímalo...Jo a dealeři obvykle drží pohromadě, vidte?

Ludmila (St, 7. 4. 2010 - 08:04)

Klárko, jsi chytrá hlavička.

klára (Út, 6. 4. 2010 - 19:04)

A jsi aspon pod jeho zázračnými ůčinky zdravá /bez lupusu/ nebo jsi taky dealerka? :o)

Ludmila (Út, 6. 4. 2010 - 17:04)

Kláro nevíš o čem mluvíš. Věřím, že jsi z višně nespadla.
Ludvíkův přístroj jsem už dřív koupila, mám ho doma a jsem s ním spokojená.

ahoj (Po, 5. 4. 2010 - 22:04)

Ahoj Ludvíku, víš, my nejsme spadlé z višně a tak se obracej na někoho,kdo je...:o))) (na hlavičku padlej)
papa
Klára

Vřídky a lupus (Ne, 4. 4. 2010 - 21:04)

Slizniční vředy se objevují hlavně v ústech a nose i na dásních. Bývají nebolestivé, ale mohou působit krvácení z nosu a bolesti v ústní dutině hlavně při konzumaci kořeněných nebo silně kyselých anebo sladkých jídel.

Odkaz k přečtení, kriteria pro dg lupusu:
http://www.lupusinky.estranky.cz/stranka/kriteria-diagnosy-lupus-a-prekryv_syndromy-a-mctd_

Zdraví Agata

agata pro heluš (Ne, 4. 4. 2010 - 19:04)

Ahoj, tyo vřídky na sliznici jsou opravdu průvodním znakem rozjetého lupus a léčba musí být celková anejlépe v infusích,proto ta nemocnice!!
Určit ti v nemocnici pomohou, jde o to, zkrotit lupusa a dát ho zase do klece, kam patří.:o)) Ničemu se rozhodně nebran, děkuj, že to jeou jenom ty vřídky, ale určitě tě podrobněji vyšetří celkově. Dobrá informace je, že celková léčba zastaví jakékoli projevy lupusu, at by byly kdekoliv.
Držímě pestiky!!!A potom napiš....Myslíme na tebe, Heli.Ničeho se neboj a jdi do toho!!!Doktoři jsou tu od toho,aby pomáhali a my od toho,abysme bojovali.:::o))) AHOJ.

Tereza2 (Ne, 4. 4. 2010 - 12:04)

Přeji všem příjemně prožité sváteční dny :)

Právě v těchto dnech překročil počet přihlášených do skupiny Lupus ČR na Facebooku magickou stovku. Všem, kteří nás podpořili, děkuji :)
Rozárka

Tereza2 (Ne, 4. 4. 2010 - 12:04)

také vám všem přeji...Ahoj. Vřídky v puse (ale i jinde na sliznicích) jsou mnohdy průvodním jevem lupusu. Patří do těch jedenácti kritérií, která na lupus ukazují. Posílám odkaz na web http://www.lupus-sle.cz/clanky/afty
Píšu sice vřídky, ale mnohdy to mohou být velké boláky. Tak přeju, ať ti některá z uvedených věciček pomůže nebo aspoň zmírní projevy.

Ludmila (Pá, 2. 4. 2010 - 15:04)

Ne a také jsem o takové variantě neslyšela ani nečetla. Když tak písni Agátě nebo Rozárce. Běžné to ale určitě není.
Já mám problém v jícnu s candidou, díky dlouhodobě užívaným kortikoidům. Víš určitě, že Ti lupus dělá puchýře v dutině ústní?
Zajímá mě to, dej o sobě vědět.

Hela (Pá, 2. 4. 2010 - 14:04)

také vám všem přeji krásné velikonoce!
v úterý jsem byla na kontrole s lupusem a jsem úplně zdrcena protože mi lékařky zdělila že se lupus u mně trochu rozjel mám jej plnou pusu a nemohu ani polykat tak asi velikonoce u mně radostné moc nebudou!
musím po velikonocích ihned ve středu nastoupit do nemocnice a nevím co bude...!!!
mám velké puchýře v ústní dutině a zasahují až do jícnu Prosím o radu má nebo měl někdo z vás lupus v tomto takto!???děkuji

Ludmila (Pá, 2. 4. 2010 - 09:04)

# http://www.cestyksobe.cz/clanky/ceska-zeme/velikonocni-modlitba-pro-cechy--ocista-prosperity-tvorivosti-mezilidskych-vztahu.html
Přeji všem milým a nekonfiktu milovným návštěvníkům naší diskuze hezké Velikonoce. Hodně zdraví, štěstí a velikonoční pohody i naděje.

Ludmila (St, 17. 3. 2010 - 12:03)

Souhlasím. Teď mi odešli z bytu řemeslníci, jsem úplně vyřízená.

Reklama

Přidat komentář